PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal raptor 250 Spyder ve artçı Hakkında.

neckermenn
16.Nisan.2011, 18:30
Merhabalar;

Farklı bir konuda mesajımda belirttiğim gibi Regal raptor spyder konusunda çok ısrarcıyım. İlk görüşte tutulunur ya. Öyle.

Ancak bazı çekincelerim var. Örneğin 1.80 boy ve 100 kiloyum. Motor altımda küçük kalacak gibi.

Ayriyetten bu motorda artçı taşımak sanki hiç mümkün değil gibi resimlerde ve videolarda.

Herkesin yaptığı uzun yolculukları görünce çok imrendim. Bu motorla arkada bir artçıyla uzun yol gidilebilinir mi rahat olarak?

Yavaş yavaş spyder dan 9b t gidona kayıyorum gibi. Ama gönlüm ,gözüm ,ruhum hala spyder da =(

Teşekkürler iyi forumlar

Rona
17.Nisan.2011, 00:00
Merhabalar;

Farklı bir konuda mesajımda belirttiğim gibi Regal raptor spyder konusunda çok ısrarcıyım. İlk görüşte tutulunur ya. Öyle.

Ancak bazı çekincelerim var. Örneğin 1.80 boy ve 100 kiloyum. Motor altımda küçük kalacak gibi.

Ayriyetten bu motorda artçı taşımak sanki hiç mümkün değil gibi resimlerde ve videolarda.

Herkesin yaptığı uzun yolculukları görünce çok imrendim. Bu motorla arkada bir artçıyla uzun yol gidilebilinir mi rahat olarak?

Yavaş yavaş spyder dan 9b t gidona kayıyorum gibi. Ama gönlüm ,gözüm ,ruhum hala spyder da =(

Teşekkürler iyi forumlar
Merhaba neckermenn
bu boy ve kiloyla ve helede artçıyla 350 lik Spyder düşünmelisin.
Ayrıca motor altında küçük kalmaz merak etme tt custom tarzı iri ve heybetli bir kasası var
Esen kal

_KARADUT_
17.Nisan.2011, 22:45
senin için değilde artçın için sıkıntılı olur uzun yollar nedeni de koltuğun artçı kısmı pekte rahat sayılmaz ben uzun yol yaptım ben yolun keyfini yaşarken artçım 50 - 60 km sonra molaaaaaa diye bağırıyodu :D

haruun20
17.Nisan.2011, 23:04
Merabalar.. 250 9-b Spder'a Nazaran Biraz Daha Küçük.. Yörüngeni Bozma Derim Bildiğini Yap Ve Kesinlikle Spyder.. Ama 350cc... şimdiden Hayırlı Olsun.... Uzun Maşa Olduğu Için Dönüş Açısı Biraz Kısıtlı... Bu Problem 250cc 9-b Lerde Yok çünküü Maşa Kısa... Unutmayalım Her Güzelin Bi Kusuru Vardır Bu Da 350ccnin En Büyük Kusuruu:)) Yinede Değer.. Bende Bi 350 Bobber Düşünüyorum.. Hayırlı Olsun Insallah.

ağfndrdm
17.Nisan.2011, 23:58
spyder görüntü olarak on numara bir motor öok dikkat çeker fakat hevesini aldıktan 1 2 ay sonra manevra kabiliyetsizliği hayattan bezdirir.

Rona
18.Nisan.2011, 00:07
Valla en güzelini Celil Abi söyleyecektir ben bile Daytona'yla dar dönüşlerde sıkıntı yaşadım RR250E 9B ile bana E5 te toz attırdı SYDER'i düşünemiyorum

CELİL
18.Nisan.2011, 11:46
merhaba senin kilo ,boy ölçülerine göre spayder daha uygun spyder RR en uzun makinası imkanın varsa 350 cc tavsiye ederim hem titreşim takozu olduğundan titreşim az ve beygir daha yüksek fakat imkanım yetmez dersen 250 cc idare eder uzun yolda artçı için koltuga modifiye şart yoksa makinadan inince bir süre yürüyemecek duruma gelebiliyor
Geniş dönüş açısı var trafikte ve dar dönüşlerde kısa makinar kadar heryere dalamazsın alışmak gerekiyor ama uzun yolda çok kevifli virajlara çok güzel yatar
250cc kısa kasa makinaların 170 kğ taşıma kapasitesi var yazıyor
250cc spyder kasa daha agır olduğu için taşıma kapasitesi daha düşük
350 cc makinalar kitapta 160 kğ yazıyor fakat biraz daha fazlasını taşır 8)

tolgagokce
19.Nisan.2011, 21:28
hayata 1 kere geliyoruz, ben daha önce scooter dahi kullanmamıştım, ama bende spydera vuruldum snein gibi, 10 gün içinde motoru aldım ve 0dan kullanmaya başladım, 300 km yi geçtim, dediğim gibi hayatını yaşa önce kendini düşün, arkçıyı sonra düşünürsün,
hayırlı olsun şimdiden ...

inaona
20.Nisan.2011, 01:48
Arkadaşlar merhaba bende tek sele RR spyder 250 almayı düşünüyorum.Bana :pls: bu motorla ilgili detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim.Hasanpaşadaki bayisine 15 Mayıs itibarı ile gelecekmiş o zamana kadar bilgilendirirseniz çok makbule geçer.Şimdiden teşekkür ederim.

Herkese kazasız belasız sürüşler:?:

CELİL
20.Nisan.2011, 09:47
merhaba inanç aramıza hoş geldin
çeşitli forumlarda bu konuyu işlemiştik detayları arama bölümüne spyder yazarsan ilğili konuları bulursun kısaca aşagıda yazılanlara ek olarak spyder 250cc kasa olarak motor olarak sorunsuz bir makinadır birtek titreşimin biraz olduğu söyleniyor fakat fazla değil 350 cc de titreşim yok çünki onlara titreşim takozu koydular parça sorunu servis sorunu yok uzun seneler sıkılmadan binilecek bir makina 8)

ciprelax
26.Nisan.2011, 02:33
Selam arkadaşlar regal raptor spyder 250 almayı düşünüyorum ama tek sıkıntım boyumla ilgili 1,68 boyundayım motoru kullanıp kullanamıycağım hakkında çok büyük şüphelerim olmaya başladı acaba bu konuda bana yardımcı olurmusunuz şimdiden çok teşekkür ederimm....

CELİL
26.Nisan.2011, 09:07
merhaba ozan armıza hoş geldin

boylarımız aynı öncelikle bir bayiide veya tanıdıkta makinanın üstüne oturup dene benim ayaklarımın ön kısmı makinanın ayaklarına anca yetişmişti motorun dengesini saglamada ayaklara çok görev düşer deneyimli motorcuysan baş edersin fakat deneyili değilsen spyder in ön teker ileride oldugundan dengesi kısalara göre biraz daha zorlar birde ayaklardan destek alamazsan tecrübesiz kişiyi alışıncaya kadar zorlar 8)

ciprelax
26.Nisan.2011, 17:07
Celil abi çok sğl ilgilendiğin için en güzeli senin de dediğin gibi denemek çok teşekkür ederimmm abisi...

CELİL
26.Nisan.2011, 17:19
Celil abi çok sğl ilgilendiğin için en güzeli senin de dediğin gibi denemek çok teşekkür ederimmm abisi...
ozan daytonanın ayak mesafesi bize tam geliyor çok rahat 8)

inaona
08.Mayıs.2011, 20:22
Arkadaşlar kaporamı verdim bu ayın 15 ile 20'si arasında allah izin verirse RR 250 SPYDER'ıma kavuşuyorum. Ayrıca bende beylikdüzü'nde oturuyorum. Uzun zamandır motor kullanmadım eğer buralarda oturan arkadaşlar varsa buluşup pratik yapabiliriz diye düşünüyorum.

Tekeriniz düz bassın :)

mslmchc
08.Mayıs.2011, 23:20
bnede bu ay spyder 250 alıcam bizzat gittim kadıkoy bayine ellerinde 250cc olmadıgından 350cc daytona ya bindim kasası herseyi aynıymıs bende 181 boy - 90+ kiloyum motor gayet guzel ve buyuk ufak fılan degıl arkadaslar fotolarda vıdeo larda bıraz ufak gorunuyor ama gercekten gayet buyuk....

ağfndrdm
09.Mayıs.2011, 00:48
Arkadaşlar kaporamı verdim bu ayın 15 ile 20'si arasında allah izin verirse RR 250 SPYDER'ıma kavuşuyorum. Ayrıca bende beylikdüzü'nde oturuyorum. Uzun zamandır motor kullanmadım eğer buralarda oturan arkadaşlar varsa buluşup pratik yapabiliriz diye düşünüyorum.

bizler hemen her hafta sonu buluşuyoruz.burdan organize olup buluşuyoruz takipte olursan buluşuruz

CELİL
09.Mayıs.2011, 09:32

inanç hayırlı olsun ben sana yakınım ekipte bakırköyden bir 250 spyder daha var senide ekibe alırız 8)

tolgagokce
09.Mayıs.2011, 12:27
hayırlı olsun,

inaona
10.Mayıs.2011, 17:57
inanç hayırlı olsun ben sana yakınım ekipte bakırköyden bir 250 spyder daha var senide ekibe alırız 8)

Teşekkür ederim. Bana uyar ama biraz pratik yapmam gerekecek. Onun için ilk zamanlar size katılamayabilirim ama sanıyorum 15-20 gün sağlam bir pratikten sonra size katılabilirim. :)

CELİL
10.Mayıs.2011, 18:06
Teşekkür ederim. Bana uyar ama biraz pratik yapmam gerekecek. Onun için ilk zamanlar size katılamayabilirim ama sanıyorum 15-20 gün sağlam bir pratikten sonra size katılabilirim. :)
diğer spyder li arkadaşda 1 ay önce ilk motor olarak aldı makinayı sürmeyi spyderde öğrendi birlikte alışırsınız 8)

neckermenn
10.Mayıs.2011, 19:58
Öncelikle herkese yorumları için minnettarım, Uzun süredir giremiyordum,cevap yazamadığım için affınıza sığınıyorum.

Bugün eskişehir özmert motora gidip elimle spydere dokunma şansına kavuştum. Gerçektende motor heybetli, hatta şöyle ki bu motoru ben nerede saklarım diye bile düşünmeye başladım =)

5.350 tl fiyatı. Son bir tane kalmış ellerinde bu hafta içinde alıp mtoru bir köşeye koymayı planlıyorum ehliyet alana kadar.

Lafı gelmişken siz motorlarınızı nerelerde saklıyorsunuz yaz ve kış olmak üzere. Hırsızlardan uğursuzlardan nasıl koruyorsunuz?

Bu konuda kafamı oldukça kurcalamakta. Şehir hayatında sizin motorlarınızı nasıl sakladığınızı öğrenmek benim için çok faydalı olacak

Şimdiden teşekkür ederim herşey için.

-imla hataları düzeltildi-

ağfndrdm
10.Mayıs.2011, 21:23
Öncelikle herkese yorumları için minnettarım, Uzun süredir giremiyordum,cevap yazamadığım için affınıza sığınıyorum.

Bugün eskişehir özmert motora gidip elimle spydere dokunma şansına kavuştum. Gerçektende motor heybetli, hatta şöyle ki bu motoru ben nerede saklarım diye bile düşünmeye başladım =)

5.350 tl fiyatı. Son bir tane kalmış ellerinde bu hafta içinde alıp mtoru bir köşeye koymayı planlıyorum ehliyet alana kadar.

Lafı gelmişken siz motorlarınızı nerelerde saklıyorsunuz yaz ve kış olmak üzere. Hırsızlardan uğursuzlardan nasıl koruyorsunuz?

Bu konuda kafamı oldukça kurcalamakta. Şehir hayatında sizin motorlarınızı nasıl sakladığınızı öğrenmek benim için çok faydalı olacak

Şimdiden teşekkür ederim herşey için.

-imla hataları düzeltildi-
ben söyleyim
kapalı otoparka bırakıyorum aylık 50 tl gibi bi rakama .artı dışarda bıraktığım zaman ise alarmlı disk kilidi aldım onu kullanıyorum

ağfndrdm
10.Mayıs.2011, 21:30
unutmadan nerde bu motorlarını teslim alan arkadaşlar hiç sesleri çıkmıyor .özellikle ist içi olanlar buluşmalara kalıtın artık :) çok bekletmeyin

inaona
10.Mayıs.2011, 22:34
Eyvallah :)

neckermenn
11.Mayıs.2011, 11:09
Teşekkürler cevabın için.
Her seferinde otoparka koymak zor gelmiyormu. Beim yakınımda kapalı garaj yok. kışın oraya koyup bırakmayı düşünebilirim yada,apartmanın girişine brandalayıp bırakırım herhalde. Ama yaz zamanı her gün apartmana sokup çıkaramayacağım için güvenlik önlemlerine yönelmem gerekecek sanırım.

CELİL
11.Mayıs.2011, 11:16
bende apartmanın içine sokuyorum hatta 2 basamak var seyyar rampa yaptım onunla içeri merdiven altına koyuyorum ama ben sadece hafta sonları kullandığım için zorlamıyor bunun yanında dışarıda kullanmak için alarımlı zincirim var fakat makinadada alarım takılı olduğundan kullanmıyorum anlıyacagın her tedbiri almak lazım allah korusun arkanı döndügünde götürüyorlar 8)

neckermenn
11.Mayıs.2011, 11:44
Bende aslında hergün koyarım apartmana diyordum. Ancak gidip motoru görünce dedimki bu hergün hergün değil yılda bir kere kış gelmeden apartmana kaldırmak bile sanki zor olacak gibi geldi. Gerçekten büyükmüş alet

CELİL
11.Mayıs.2011, 11:46
makinaya alışınca gözüne bu kadar büyük gelmez:mrgreen:

inaona
17.Mayıs.2011, 14:51
Arkadaşlar Anadolu yakasında Hasanpaşadaki RR bayiiden motorsikletlerini alacaklar için söylüyorum. Bugün Yüksel beyle görüştüm motorların yola çıktığını ve Haziran ayının 5'i ile 15'i arasında burada olacağını ve teslimatlara başlanacağını bildirdi.

Bilginize :)

CELİL
17.Mayıs.2011, 15:26
Arkadaşlar Anadolu yakasında Hasanpaşadaki RR bayiiden motorsikletlerini alacaklar için söylüyorum. Bugün Yüksel beyle görüştüm motorların yola çıktığını ve Haziran ayının 5'i ile 15'i arasında burada olacağını ve teslimatlara başlanacağını bildirdi.

Bilginize :)
bilğilendirme için tşk. ben dahada detaylandırayım

SPYDER ler haziran 15 de
DAYTONA lar haziran 30 da gelecek 8)

serdaruluocaklı
17.Mayıs.2011, 20:17
bilğilendirme için tşk. ben dahada detaylandırayım

SPYDER ler haziran 15 de
DAYTONA lar haziran 30 da gelecek 8)

az önce anadolu rr bayiinden geldim spyder ler haziran 15 de geliyor benim gibi bekleyen 11 arkadaş daha varmış sabır arkadaşlar az daha sabır

inaona
18.Mayıs.2011, 00:29
az önce anadolu rr bayiinden geldim spyder ler haziran 15 de geliyor benim gibi bekleyen 11 arkadaş daha varmış sabır arkadaşlar az daha sabır

Valla sabır sabır, sabır küpüne döndüm. Benim ilk motorum olacak bu alacağım motor ve bu haftaya o kadar hazırlamıştımki kendimi benim için resmen hayal kırıklığı oldu ama yapacak birşey yok 20-25 gün daha bekleyeceğiz artık :)

jeanvaljean
22.Mayıs.2011, 20:30
Herkese selamlar,

Forumu bir süredir takip etmeme rağmen ilk mesajımı yazıyorum. Yüksel Bey'e kapora veren 11 kişinin içinde ben de varım ve heyecanla Spyder 250E-10 motorların gelmesini bekliyorum. Motorlar Mayıs 15'de gelecek derken, Haziran 15'e kaldı. İnşallah gümrükte de çok beklemez ve daha fazla vakit kaybetmeden motorlarımıza kavuşuruz.

Spyder benim de ilk motorum olacak. Uzun bir karar aşamasından sonra, (İkinci el bir japon mu, yoksa sıfır çinli mi??) artık daha fazla düşünmek istemedim ve kaporamı verdim. Şimdi kafam rahat bekliyorum. Ehliyet için 2 Temmuz'daki yazılı sınava, 30 Temmuz'da pratik sınava gireceğim. Ağustos başında ehliyet alana kadar trafiğe kapalı alanda bol bol pratik yapmayı umuyorum.

Bol bol görüşmek dileğiyle..

serdaruluocaklı
23.Mayıs.2011, 00:10
Herkese selamlar,

Forumu bir süredir takip etmeme rağmen ilk mesajımı yazıyorum. Yüksel Bey'e kapora veren 11 kişinin içinde ben de varım ve heyecanla Spyder 250E-10 motorların gelmesini bekliyorum. Motorlar Mayıs 15'de gelecek derken, Haziran 15'e kaldı. İnşallah gümrükte de çok beklemez ve daha fazla vakit kaybetmeden motorlarımıza kavuşuruz.

Spyder benim de ilk motorum olacak. Uzun bir karar aşamasından sonra, (İkinci el bir japon mu, yoksa sıfır çinli mi??) artık daha fazla düşünmek istemedim ve kaporamı verdim. Şimdi kafam rahat bekliyorum. Ehliyet için 2 Temmuz'daki yazılı sınava, 30 Temmuz'da pratik sınava gireceğim. Ağustos başında ehliyet alana kadar trafiğe kapalı alanda bol bol pratik yapmayı umuyorum.

Bol bol görüşmek dileğiyle..
hayırlı olsun şimdiden spyder benimde ilk motorum olucak.ehliyetimi geçen yaz aldım bu arada fırsat buldukça pratik yapmaya çalıştım.bir an önce haziran 15 olsada kavuşsak .bence en iyi kararı vermişsin bende uzun süre araştırmadan sonra bu makineyi gördüm ve nutkum tutuldu bundan 10 sene evvel easy rider filmini izlemiş ve görüntü olarak uzun maşalı motorsikletlere hayran olmuştum birde geçen hafta spyder 350 ye oturma fırsatını yakalıyınca bayıldım.

geriye 25 gün kaldı biraz daha sabır bol bol görüşmek üzere

CELİL
23.Mayıs.2011, 10:14
makinayı bekleyen arkadaşlar allah sabır versin en zor şey helede biz turlar düzenleyip resimleri koydukça sizin işiniz dahada zorlaşıyordur ama az kaldı bizlerde sizlerin biran evel makinalarınızı alıp aramıza katılmanızı sabırsızlık bekliyoruz 8)

inaona
05.Haziran.2011, 00:57
makinayı bekleyen arkadaşlar allah sabır versin en zor şey helede biz turlar düzenleyip resimleri koydukça sizin işiniz dahada zorlaşıyordur ama az kaldı bizlerde sizlerin biran evel makinalarınızı alıp aramıza katılmanızı sabırsızlık bekliyoruz 8)
Valla haklıymışsın arkadaşım. Artık 10 gün kaldı nerdeyse motorun gelmesine ama günler geçmek bilmiyor. Bütün ekipmanlarım hazır ama ortada motor yok :) Şiştim valla :)

ağfndrdm
06.Haziran.2011, 21:22
noldu hacılar bu topiğe bilgi alan toz oldu sanırım . hani deneyimler hani nerde bu insanlar epi topu buraya kadarmıydı .....

inaona
07.Haziran.2011, 14:51
noldu hacılar bu topiğe bilgi alan toz oldu sanırım . hani deneyimler hani nerde bu insanlar epi topu buraya kadarmıydı .....
Motorlarımıza bir kavuşabilsek bizde gezip tozacaz ama hala teslim alamadık herhalde bu ayın 15'ini bulacak gibi gözüküyor :)

MaRCoS
07.Haziran.2011, 15:05
bekleyen derviişin durumu inşaallah mutlu sonla biter ;DDD yoksa biliosunuz :x:x
heee bu arada gezilere beklerizz,,,,,,,,,,,,,

serdaruluocaklı
07.Haziran.2011, 23:52
walla arkadas bir yere kaçtığımız yok ama yazacak bişiyimizde yok sizlerin gezi fotolarınıza bakıp iç geçiriyoz..1 hafta kaldı motorların gelmesine tarih uzarsa naparım bilmiyom şiştim baklamakten

mslmchc
08.Haziran.2011, 00:00
ben 28 yıldır beklıyorum ilk motoruma kovusmayı 1 haftam kaldı onu da bekliycem artık....:D herseyim hazır ehliyet kask mont motor gelirse onuda alıp tamamlanıyorum insallah:D

CELİL
08.Haziran.2011, 09:33
sesiz ama herkez burda bekliyormuş güzellll şu makinaları alında topluca bir araya gelip kutlama yapalım harika olucak 8)

inaona
10.Haziran.2011, 12:59
Arkadaşlar müjdemi isterim. Az önce Emre Ltd. ile görüştüm motorlarımızın önümüzdeki hafta cuma günü yada en geç pazartesi günü geleceği bilgisini aldım. Pazartesiye sarkma sebebi ise Cuma günü gümrük işini halledemezlerse haftasonu tatilinin araya girmesiymiş. Ama aynı il içindeki bayilere geldiği gün dağıtımlar yapılmaya başlanacakmış.

Bilginize,

CELİL
10.Haziran.2011, 13:03
Arkadaşlar müjdemi isterim. Az önce Emre Ltd. ile görüştüm motorlarımızın önümüzdeki hafta cuma günü yada en geç pazartesi günü geleceği bilgisini aldım. Pazartesiye sarkma sebebi ise Cuma günü gümrük işini halledemezlerse haftasonu tatilinin araya girmesiymiş. Ama aynı il içindeki bayilere geldiği gün dağıtımlar yapılmaya başlanacakmış.

Bilginize,
hadi hepinizin gözü aydın:cheesy:

TWO-WHEEL TANGO
10.Haziran.2011, 17:29

Bilginize,

Yepyeni bir motosikletin showroom'dan alınıp eve getirilmesi esnasında yaşanan duyguları pek az şey yaşatır... Hele makine Spyder gibi sıradışı olunca gözler üzerinde olacak... 2 ay evvel yaşadığım bu duyguyu herkese tavsiye ederim. Hayırlı olsun kardeşim..

inaona
10.Haziran.2011, 17:40
Yepyeni bir motosikletin showroom'dan alınıp eve getirilmesi esnasında yaşanan duyguları pek az şey yaşatır... Hele makine Spyder gibi sıradışı olunca gözler üzerinde olacak... 2 ay evvel yaşadığım bu duyguyu herkese tavsiye ederim. Hayırlı olsun kardeşim..
Eyvallah arkadaşlar az kaldı aranıza katılmamıza :):)

ağfndrdm
10.Haziran.2011, 20:03

vay be .abi o kadar güzel tasvir etmişkinki o ilk günüm aklıma geldi ve heycanlandım cidden

mslmchc
10.Haziran.2011, 20:19
tarih devamlı ileri atıp duryor kafayı yemek uzereyim:(

TWO-WHEEL TANGO
10.Haziran.2011, 21:26
vay be .abi o kadar güzel tasvir etmişkinki o ilk günüm aklıma geldi ve heycanlandım cidden
Makineyi aldığım gün Başakşehir site yönetimine plakayı yazdırmak için gittiğimde yetkili bayanın odasına sevinçle bodoslama dalıp direkt 'Ben motor aldım' demiştim.. Kız boş boş bakınca 'plakasını yazdırayım' diye devamını getirmiş, niyetimi belirtmiştim :p8).. Allah hepimize daha güzellerini nasip etsin..

inaona
11.Haziran.2011, 02:25
Makineyi aldığım gün Başakşehir site yönetimine plakayı yazdırmak için gittiğimde yetkili bayanın odasına sevinçle bodoslama dalıp direkt 'Ben motor aldım' demiştim.. Kız boş boş bakınca 'plakasını yazdırayım' diye devamını getirmiş, niyetimi belirtmiştim :p8).. Allah hepimize daha güzellerini nasip etsin..
Amin allah hiçbirimize kaza bela vermesin. Bakalım ben motorumu teslim alınca nasıl duygular içinde olucam. Şimdiden yerimde duramıyorum, aksi gibi günlerde hiç geçmek bilmiyor :) 8)

mslmchc
13.Haziran.2011, 18:21
250 spyder icin guncel bilgi...

motosikletcim den 250 spyder alacak arkadslara yeni bilgi arkadslar demin aradaım konustum.. bu cuma gemi gelecekmis islemler yetisirse 3 er 3 er teslim alıcakmıs motorsikletcim... buyuk ihtimalle artık allahtan bir kaza bela cıkmazsa pazartesinden itibaren dagıtıma 3er 3er baslanacakmıs...

serdaruluocaklı
13.Haziran.2011, 23:04
sonunda arkadaslar bu hesaba göre 3 er 3er dağıtılacak ve 11.kişiysem haftaya perşembe kavuşuyorum ha sonunda.allah hepimize kazasız belasız kullanmak nasip etsin o kadar bekledik ama değecek

inaona
13.Haziran.2011, 23:35
sonunda arkadaslar bu hesaba göre 3 er 3er dağıtılacak ve 11.kişiysem haftaya perşembe kavuşuyorum ha sonunda.allah hepimize kazasız belasız kullanmak nasip etsin o kadar bekledik ama değecek
Bende 8 veya 9 uncu kapora verenlerdenim. Herhalde banada sıra salı veya çarşamba günü gelicek ozaman :)

mslmchc
14.Haziran.2011, 01:29
Hepinize hayırlı olsun arkadaslar ... kazasız surusler ...

mslmchc
18.Haziran.2011, 11:40
arkadslar spyderlarımız cuma gunu ıtıbarıyle turkıye ıl sınırlaırna gımıs bulunuyor motosıkletcım yuksel beyden bekledıgım telefon sonunda geldı pazartesı gelıp odemenı yapabılırısn dedı:D hayırlısıyla plaka rughsat ıslemlerı dahıl ınsallah en gec persembeye motoruma kavusurum dıye tahmın edıyorum ......:cheesy::cheesy::cheesy:

inaona
19.Haziran.2011, 17:39
Hayırlısı olsun allah kaza bela vermesin.8)

CELİL
20.Haziran.2011, 09:52
:cheesy::cheesy::cheesy::cheesy::cheesy::cheesy::c heesy::cheesy::cheesy::cheesy::cheesy::cheesy::che esy::cheesy::cheesy::cheesy:

inaona
21.Haziran.2011, 23:42
Arkadaşlar dünden beri motorsikletçim yüksel beyden motorunu teslim alan hiç olmadımı. Artık çok sabırsızlanıyorum olduysa lütfen payşasın.

Teşekkürler

ağfndrdm
22.Haziran.2011, 00:43
olamadı ahftasonu baskına gideriz .dükkanı boşaltırız

inaona
22.Haziran.2011, 01:22
Valla artık öyle olucak herhalde :) Başka çare kalmadı sezon bitti nerdeyse biz motorlarımıza kavuşamadık :)

serdaruluocaklı
22.Haziran.2011, 09:50
beyler çarşamba oldu hala kimseden ses yok motoru teslim alan varsa paylaşsın lütfen iki gündür işten fırsat buldukça bilgisayara koşuyom lakin çıt yok...bekle bekle nereye kadar yahu...

inaona
22.Haziran.2011, 16:23
Arkadaşlar az önce motorsikletçimden yüksel bey aradı ve yarın motorsikletimi teslim alabileceğimi söyledi. Bir terslik olmazsa yarın sabah motorumu teslim alıyorum darısı diğer arkadaşların başına:cheesy::cheesy:

CELİL
22.Haziran.2011, 16:24
eveet sonunda müjdeli haber geldii darısı diğer arkadaşların başına8) nazar

MaRCoS
22.Haziran.2011, 17:26
Arkadaşlar az önce motorsikletçimden yüksel bey aradı ve yarın motorsikletimi teslim alabileceğimi söyledi. Bir terslik olmazsa yarın sabah motorumu teslim alıyorum darısı diğer arkadaşların başına:cheesy::cheesy:

en kısa zamanda buluşmak dileyiğle.. kazasız belasız sürüşler...

inaona
22.Haziran.2011, 18:00
en kısa zamanda buluşmak dileyiğle.. kazasız belasız sürüşler...
Teşekkürler.

Forumlardada dediğim gibi biraz pratik yaptıktan sonra aranıza katılmak ümidiyle.:)nazar

mslmchc
22.Haziran.2011, 20:44
Yuksel bey beni cuma gunu aradi pazartesi yanindaydim odememi yaptim evraklarimi verdim ruhsat ve plaka bekliyorum kismetse en gec cuma gunu motoruma kavusucam. Tabi yine bir aksilik cikmazsa :)

serdaruluocaklı
22.Haziran.2011, 20:55
sonunda yüksel bey aradı ve müjdeli haberi verdi yrn motorun kalan parası ve evrak işlemleri için gidicem..bu arada belki orada karşılaşma şansımızda olur..trafik ve benzeri işlemler kaç gün sürer bilen varmı ben şahsen aracı ile halletmeyi düşünüyorum ve yüksel bey 300 tllik bir masraf olur dedi...sonunda motorlar geliyor ya şükür bunada en kısa zamanda tanışmak ve birlikte yol yapmak dileğiyle kazasız sürüşler şimdiden

ağfndrdm
23.Haziran.2011, 00:05
arkadaşlar hepinize hayırlı olsun az sabretmediniz bu gün için herkes demir atını aldıktan sonra bi tanışma toplaşması düzenleriz

mslmchc
23.Haziran.2011, 00:34
insallah hayırlısıyla toplasırız .... hele motorlarımızı alalım bir:)

CELİL
23.Haziran.2011, 09:44
evet herkes makinasını aldıgı ilk hafta toplantı ayarlayalım biraraya gelip tanışalım

herkes oturdugu yerleri belirtsin ortak bir buluşma yeri belirliyelim bunun için başka başlık açıyorum oraya yazalım 8)

ağfndrdm
23.Haziran.2011, 15:24
evet herkes makinasını aldıgı ilk hafta toplantı ayarlayalım biraraya gelip tanışalım

herkes oturdugu yerleri belirtsin ortak bir buluşma yeri belirliyelim bunun için başka başlık açıyorum oraya yazalım 8)

noldu celil paşa yolladan korkarmı oldun .hani bize heryer fizandı heryere giderdik::mrgreen:

CELİL
23.Haziran.2011, 15:40
noldu celil paşa yolladan korkarmı oldun .hani bize heryer fizandı heryere giderdik::mrgreen:
buluşma yeri bana yakın olsun sonra fizana gideriz:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ağfndrdm
23.Haziran.2011, 15:49
senin ev müsaitmi hacıhüsrev

mslmchc
24.Haziran.2011, 12:19
yine uzadı motora kavusmam :( az once aradıgım motosikletcim yuksel bey motorun evrakları yeni geldi elime gumrukten ben ayarlıyıp buugn takipciye vericem dedi ... motorlar hazır birlestirldi calıstırlıdı kontrol edildi dedi hangi motor oldugu belli dedi .. carsambaya motorunu alırsın dedi İNSALLAH:(:(:(

CELİL
24.Haziran.2011, 12:32
yine uzadı motora kavusmam :( az once aradıgım motosikletcim yuksel bey motorun evrakları yeni geldi elime gumrukten ben ayarlıyıp buugn takipciye vericem dedi ... motorlar hazır birlestirldi calıstırlıdı kontrol edildi dedi hangi motor oldugu belli dedi .. carsambaya motorunu alırsın dedi İNSALLAH:(:(:(
ah bu prosedürler adamı çok üzüyor sağlık olsun en azından motoru görebilirsin :)

serdaruluocaklı
24.Haziran.2011, 22:55
VEEEEEEE SPYDER GARAJDA....SONUNDA KAVUŞTUM DARISI TÜM BEKLEYENLERE:cheesy:

mslmchc
24.Haziran.2011, 23:29

hayırlı olsun kazasız belasız surulser darısı basıma:( darısı tum bekleyenlerin basına8)

TWO-WHEEL TANGO
24.Haziran.2011, 23:58
Hayırlı olsun kardeşim... Güle güle kullan8)

falldown
25.Haziran.2011, 09:58

:cheesy: hayırlı olsun arkadaşım nazar keyifli sürüşler

reshoden
25.Haziran.2011, 13:50
Kısmetse ben de çarşamba günü alıyorum. Yüksel Bey ile konuştum. Ancak eve nasıl götüreceğim bilmiyorum. Bir çılgınlık edip kendim sürsem mi diye düşünmüyor değilim ama gözüm de almıyor :/

jeanvaljean
25.Haziran.2011, 15:32
Arkadaşlar, ben de dün Spyder'ına kavuşanlardan biriyim. Serdar'la orada tanıştık, fakat ben çok heyecanlıydım, ne dedim, ne konuştuk hatırlamıyorum. :) Yüksel Bey'lerin de yardımıyla Ford Connect'in arkasına yükleyerek aldım motoru. Şimdilik çalıştığım Tuzla OSB'nin içinde ufak turlar atıyorum.

Bu benim ilk motorum, mayıs ayı içinde Honda Motorsiklet Eğitim merkezinde Güvenli Sürüş-1 eğitimi aldım, başka da motor tecrübem olmadı. Normal düz yolda götürürken problem yok fakat hafif yokuş yukarı bir yolda kalkış yapmaya çalıştığımda zorlanıyorum. Virajlarda hafif yatmaya korkmuyorum, keza en fazla 50 km/h hız yaptım, 4. vitesten yukarı çıkmadım. Motoru fazla zorlamamaya çalışıyorum.

İlk izlenimler;

- Süspansiyonlar çok sert. OSB'de hız kesiciler var, cok yüksek değil fakat 2. viteste girdiğim o ufak tümseklerin üzerinden geçerken afedersiniz kıçım seleden yukarı zıplıyor, benim gibi bir acemi için çok tehlikeli..

- Titreşim cidden az, bu yeni serilerde balansör var diye düşünüyorum, önceden sadece 350E-6'da vardı yanlış hatırlamıyorsam.

- İlgi çok fazla, her gören bir kere daha bakıyor.

2 Temmuz'da A2 teorik sınavım var. Ağustos ortasından önce ehliyetim olmayacak. O zamana kadar sağlam pratik yapabilirsem, buluşmalara ben de katılırım inşallah..

inaona
25.Haziran.2011, 17:03
8)8):p:pnazar

MaRCoS
26.Haziran.2011, 02:25
hayırlı olsun arkadaşlar =)))

Rona
27.Haziran.2011, 02:04
Arkadaşlar, ben de dün Spyder'ına kavuşanlardan biriyim. Serdar'la orada tanıştık, fakat ben çok heyecanlıydım, ne dedim, ne konuştuk hatırlamıyorum. :) Yüksel Bey'lerin de yardımıyla Ford Connect'in arkasına yükleyerek aldım motoru. Şimdilik çalıştığım Tuzla OSB'nin içinde ufak turlar atıyorum.

Bu benim ilk motorum, mayıs ayı içinde Honda Motorsiklet Eğitim merkezinde Güvenli Sürüş-1 eğitimi aldım, başka da motor tecrübem olmadı. Normal düz yolda götürürken problem yok fakat hafif yokuş yukarı bir yolda kalkış yapmaya çalıştığımda zorlanıyorum. Virajlarda hafif yatmaya korkmuyorum, keza en fazla 50 km/h hız yaptım, 4. vitesten yukarı çıkmadım. Motoru fazla zorlamamaya çalışıyorum.

İlk izlenimler;

- Süspansiyonlar çok sert. OSB'de hız kesiciler var, cok yüksek değil fakat 2. viteste girdiğim o ufak tümseklerin üzerinden geçerken afedersiniz kıçım seleden yukarı zıplıyor, benim gibi bir acemi için çok tehlikeli..

- Titreşim cidden az, bu yeni serilerde balansör var diye düşünüyorum, önceden sadece 350E-6'da vardı yanlış hatırlamıyorsam.

2 Temmuz'da A2 teorik sınavım var. Ağustos ortasından önce ehliyetim olmayacak. O zamana kadar sağlam pratik yapabilirsem, buluşmalara ben de katılırım inşallah..
Hayırlı olsun arkadaşım Arka amortisörlerin sertliği ayarlanabiliyor en yumuşağa getirttiğin zaman şikayetin azalacaktır gizli amrtisörlü motorları bilen ustalar ayar yapabiliyorlar.

ağfndrdm
27.Haziran.2011, 02:32
aabi 4. vites demişsin ve 50 km demişsin biraz riskli
1 viteste 20 30 km
2 viteste 40 50 km
3 viteste 60 70 km arası vitesleri değişmen motorun için hayırlı olacaktır

Rona
27.Haziran.2011, 03:32

İlk izlenimler;

4.viteste en fazla 50 km yapıyorsan vah vah o motorun haline bujileri bi söküp incelemeni tavsiye ederim kesin kömür gibi olmuşlardır(ben ilk 50 km den sonra 4.viteste 60-70 km yapmama rağmen mengal kömürü gibiydi:mrgreen:).İlk rodaj ve en önemlisi motoru ilk aldığınız ve ilk yapılan 50 km de oluyor.Segmanlar motorun gömleklerindeki çapakları ve fazlalıkları bu 50 km içinde motorun içindeki mineral fabrikasyon yağ sayesinde traşlar daha sonrada motor yağı ısındıkça gömleğin duvarlarında bir film tabakası oluşturur,yağ değişimiyle de bu film tabakası perçinleşir.İşte bu evrede yani motoru teslim alıp eve gidiş yolunda mantıklı bir şekilde sıkıştırmadığınızda geriye yapacak birşey kalmıyor (Not:ben Amirlerimden iyi talim terbiye aldığımdan 5. viteste 110 km yi yaptırmıştım).

Rona
27.Haziran.2011, 03:36
4.viteste en fazla 50 km yapıyorsan vah vah o motorun haline bujileri bi söküp incelemeni tavsiye ederim kesin kömür gibi olmuşlardır(ben ilk 50 km den sonra 4.viteste 60-70 km yapmama rağmen mengal kömürü gibiydi:mrgreen:).İlk rodaj ve en önemlisi motoru ilk aldığınız ve ilk yapılan 50 km de oluyor.Segmanlar motorun gömleklerindeki çapakları ve fazlalıkları bu 50 km içinde motorun içindeki mineral fabrikasyon yağ sayesinde traşlar daha sonrada motor yağı ısındıkça gömleğin duvarlarında bir film tabakası oluşturur,yağ değişimiyle de bu film tabakası perçinleşir.İşte bu evrede yani motoru teslim alıp eve gidiş yolunda mantıklı bir şekilde sıkıştırmadığınızda geriye yapacak birşey kalmıyor (Not:ben Amirlerimden iyi talim terbiye aldığımdan 5. viteste 110 km yi yaptırmıştım).

Sonuç mu?
Mükemmel bir yakış ,minimum sarfiyat ve maximum güç

CELİL
27.Haziran.2011, 09:39
makinasını alan tüm arkadaşlara hayırlı olsun allah kazasız belasız keyifle binmeyi nasip etsin 8)8)8)8)

CELİL
27.Haziran.2011, 11:47
Kısmetse ben de çarşamba günü alıyorum. Yüksel Bey ile konuştum. Ancak eve nasıl götüreceğim bilmiyorum. Bir çılgınlık edip kendim sürsem mi diye düşünmüyor değilim ama gözüm de almıyor :/
makinayı getirmeyi gözün kesmiyorsa zorlama sende jeanvaljean gibi minübüse yüklet eve gitirsinler :cheesy:

inaona
27.Haziran.2011, 12:14
Bende motorumu cumartesi sabah teslim aldım ve akşama kadar bol bol pratik yaptım birkaç gün sonra iyice alışırım motora diye düşünüyorum. Bütün yeni motor sahibi arkadaşlar güle güle kullanın. Allah kaza bela vermesin, tekeriniz düz bassın :):):cheesy::cheesy:nazar

CELİL
27.Haziran.2011, 12:18
Bende motorumu cumartesi sabah teslim aldım ve akşama kadar bol bol pratik yaptım birkaç gün sonra iyice alışırım motora diye düşünüyorum. Bütün yeni motor sahibi arkadaşlar güle güle kullanın. Allah kaza bela vermesin, tekeriniz düz bassın :):):cheesy::cheesy:nazar
sonunda sende makinanına kavustun hayırlı olsun :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

inaona
27.Haziran.2011, 14:25
sonunda sende makinanına kavustun hayırlı olsun :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Teşekkür ederim.Avcılardaki muameleciylede görüştüm.Yarın da evraklarımı ona bırakıcam ruhsat ve plaka işlemleri için ondan sonra istanbul kazan ben kepçe :)

CELİL
27.Haziran.2011, 15:01
Teşekkür ederim.Avcılardaki muameleciylede görüştüm.Yarın da evraklarımı ona bırakıcam ruhsat ve plaka işlemleri için ondan sonra istanbul kazan ben kepçe :)
benim ismimi verseydin hızlandırsınlar :mrgreen: senin ev bana çok yakın b.çekmeceye gelirsen görüşelim özelden numaramı atarım 8)

inaona
27.Haziran.2011, 18:16
benim ismimi verseydin hızlandırsınlar :mrgreen: senin ev bana çok yakın b.çekmeceye gelirsen görüşelim özelden numaramı atarım 8)
Tamam bana uyar mesajını bekliyorum :)8)

jeanvaljean
28.Haziran.2011, 15:37

Selamlar,

Motoru almadan önce, rodaj ile ilgili mümkün mertebe araştırma yapmaya çalıştım. İki farklı görüş var, yoğun bir kesim "Motoru zorlama, ilk 1000 km yarım gazı geçme" derken, diğer kesim "Motoru sıkıştır, motoru aç ki bu daha iyi" diyor.

RR kitapçığında ilk 500 km için önerdikleri aralık aşağıdaki gibiydi (Tam değerleri hatırlamıyorum fakat bu hızlara yakındı);

40-60 km/h 5. vites
30-45 km/h 4. vites
25-35 km/h 3. vites
15-30 km/h 2. vites
0-20 km/h 1. vites

Mantık olarak da yorumlamak gerekirse, bu bir nevi maça başlamadan önce yapılan ısınma hareketlerine benzemiyor mu? Yeni alınan, montajı yapılmış fakat henüz yeni kullanılmaya başlanacak -motor, fren, vites kutusu- tüm ekipmanlar için birbirine alışma süreci değil mi rodaj? Hemen alır almaz, ilk 50 km'de motoru zorlamak daha kötü sonuç doğurmaz mı?

Bir de rodaj'ın önemini 10.000 km'ye kadar farketmezsin, 10.000'den sonra, silindirlerde yağ kaçağı, gibi rodaj hataları kendini belli eder gibi bir yerde de okuduğumu hatırlıyorum.

Bunları iddia etmiyorum, hatam varsa lütfen düzeltin, rodaj'ın bitmesine daha 950 km var, doğru yapalım rodajı.. :)

Teşekkürler..

CELİL
28.Haziran.2011, 16:09
merhaba murat rodaj dediğin gibi yeni parçaların birbirine alışma süreci bu süreç makina için çok önemli ilk 600 km makinayı yarım gazın üstüne çıkarmamak her vitesi değiştirerek alıştırmak lazım ani sert harekerler yapmamak lazım 600km den sonra makinayı zorlamadan kendi halinde hızlanmaya başlanabilir 1000km den sonrada makinayı açma işlemi başlıyor o zamanda her vitesi bagıncaya kadar yüklenip bir sonraki vitese geçiyorsun 5 inci vitese kadar aynısını yapıyorsun makinanın motorunu açıyorsun sonrası uzun ömürlü kendi limitlerinde az yakıt tüketen çekişi kuvvetli maksimum hıza ulaşan bir makinan oluyor8)

mslmchc
29.Haziran.2011, 11:50
ewet abilerim arkadaslarım kardesilerim buugn itibariyle motoruma kavsuyorum plaka ruhsatım hazırmıs gelip motorunu alabilrisin dediler sonunda :cheesy:simdi mesele kadıkoyden camlıcaya nasıl gelicegim :p

CELİL
29.Haziran.2011, 12:16
ewet abilerim arkadaslarım kardesilerim buugn itibariyle motoruma kavsuyorum plaka ruhsatım hazırmıs gelip motorunu alabilrisin dediler sonunda :cheesy:simdi mesele kadıkoyden camlıcaya nasıl gelicegim :p
eveet müslüm mutlu çarşamba geldi kadıköy çamlıca çok yakın motoru yerinden kaldırdınmı çamlıcadasın zaten hayırlı olsun 8)

falldown
29.Haziran.2011, 12:16

hayırlı olsun arkadaşım nazar
ehliyetin varsa ama motor kullanmadıysan bi arkadaşından yardım iste beraber getirin yada araba falan kullanıyosan vitesli araca alışkınsan kendine güvenin varsa aç google mapi ara sokak veya bildiğin az kullanılan yollardan kendine bi güzergah belirleyip kendin getir. bi de bi seçenek daha var tanıdığın birisinin panelvan tarzı aracı varsa ona yükleyip getirebilirsin

mslmchc
29.Haziran.2011, 12:22
evelallah getirrimde acıbademden yukarı baya ısık var dur kalktan tedirgin oluyor yoksa sorun olmaz allahın izniyle :|

falldown
29.Haziran.2011, 12:47
evelallah getirrimde acıbademden yukarı baya ısık var dur kalktan tedirgin oluyor yoksa sorun olmaz allahın izniyle :|

motoru kadıköyde tam olarak nerden alıosun bilmiorum ama tahminimce yükselden alıosundur. hemen 400 500m ilersinde e5 e dogru yeni pazar yeri var ehliyet sınavı için falanda ordaki yer kullanılıyor görmüştüm daha önce.. oraya git biraz dur kalk çalış istersen böylelikle güvenin dahada gelir. yarım saat bi saat sonrada evin yoluna koyulursun. yanınada ikibuuckluk cocacola şişesi al içine benzin koy.öteki türlü motoru aldıgın gibi benzinliğe gitmen gerekir. umalımda pazar kurulmasın :D

Rona
29.Haziran.2011, 14:01
Selamlar,

Motoru almadan önce, rodaj ile ilgili mümkün mertebe araştırma yapmaya çalıştım. İki farklı görüş var, yoğun bir kesim "Motoru zorlama, ilk 1000 km yarım gazı geçme" derken, diğer kesim "Motoru sıkıştır, motoru aç ki bu daha iyi" diyor.

RR kitapçığında ilk 500 km için önerdikleri aralık aşağıdaki gibiydi (Tam değerleri hatırlamıyorum fakat bu hızlara yakındı);

40-60 km/h 5. vites
30-45 km/h 4. vites
25-35 km/h 3. vites
15-30 km/h 2. vites
0-20 km/h 1. vites

Mantık olarak da yorumlamak gerekirse, bu bir nevi maça başlamadan önce yapılan ısınma hareketlerine benzemiyor mu? Yeni alınan, montajı yapılmış fakat henüz yeni kullanılmaya başlanacak -motor, fren, vites kutusu- tüm ekipmanlar için birbirine alışma süreci değil mi rodaj? Hemen alır almaz, ilk 50 km'de motoru zorlamak daha kötü sonuç doğurmaz mı?

Bir de rodaj'ın önemini 10.000 km'ye kadar farketmezsin, 10.000'den sonra, silindirlerde yağ kaçağı, gibi rodaj hataları kendini belli eder gibi bir yerde de okuduğumu hatırlıyorum.

Bunları iddia etmiyorum, hatam varsa lütfen düzeltin, rodaj'ın bitmesine daha 950 km var, doğru yapalım rodajı.. :)

Teşekkürler..
ben yazım da ilk 50 km içinde mantıklı bir şekilde sıkıştırılması gerektiğini belirttim 50 kmden sonra 1000 km ye kadar da sakin kullanmak gerekli ilk 50 km de sıkıştırmaktaki maksat şurada...
Motor yağı motor gömleğinde henüz ısıdan dolayı film tabakası oluşturmadan gömlekteki çapak ve fazlalıkların segmanlar tarafından traşlanmasıdır bunun sonucunda pistonlarla gömlek arasında sürtünme daha az olur segmanlar gömleğe daha iyi oturacağı için kompresyon=güç de çok daha iyi olur yakıt sarfiyatı olmaz motor daha uzun ömürlü olur.
Ama siz bilirsiniz.
Not:Yıllar önce MV Agusta firmasının belgeselinde izlemiştim motorları alıştırmak için bu yontemi kullanıyorlar adamlar motorları bosta 12000-13000 devirde 5 gün boyunca çalıştırıp o şekilde monte ediyorlar

mslmchc
29.Haziran.2011, 17:21
motorum olması gerekn yerde yanı bende artık:cheesy::cheesy::cheesy:
kadıkoyden gelen kadar 2 kere badıre atlatıtm ama heycandan oldu ılk kez kullandım ve trafıke cıktım heycandan ayagımı yere koydum toparladım ama:)
yeni spyderlarda bir kac degisiklik var 1 ustundeki alev desenleri yok 2 sıyah blok motor konmus ve balansor var 3 koltuklar degısmıs dugmelı modelin yerıne duz bir koltuk koymuslar ve kenarları kırmızı dıkıs ızlerı var 4 aku daha kalıtelıymıs yuksel beyın demesıne gore ... resimleri koyucam en kısa zamnda bir kendime geleyimde:mrgreen:
ve bir kac sorum olucak ustalarımızdan cevap vermelerini rica ederim...
1 soru bu motorun parkları surekli yanıyor sondurmenın bır yolu varm?
2 soru bu motorda 4lu varmı?
3 soru 1 vites zor geciyor bazende gectikten sonra kendigiliginden bosa geciyor sebepi ne olabilir yeni oldugundan alısmamıs oldugundan olabilirmi acaba?
cevaplar icin tesekkurler simdiden aklıma gelen bsy olursa tekrar basınızı agrıtıcam ama artık kusura bakmazsınız[smilie=greencolorz:

tolgagokce
29.Haziran.2011, 17:24
hayırlı olsun,
1 parkları ve kedigözü sürekli yanar
2 4lü flaşör yok

CELİL
29.Haziran.2011, 17:49
müslüm miraz geç oldu ama temiz oldu sonunda makinanın koltuguna oturdun gazına bastın bundan sonrası çok keyifli olucak makinaya alışıncaya kadar ufak tefek zorluklar olucak ama çok kısa sürecek allah kaza bela vermesin :cheesy: makinadaki değişikleri yazmışsın iyi olmuş bizde farkları sizlerin gözlemleriyle ögreneceğiz 8)
sorulara gelince tolga birazını açıklamış bende diğerlerini yazayım
vitesler alışma sürecinde tatlı sert geçer fazla zor geçiyorsa ayarına bir baktırırsın vitesten atması vitesi yerine tam oturmamışsındır ondan atar 8)

inaona
29.Haziran.2011, 17:52
hayırlı olsun,
2 4lü flaşör yok
Bende motorumu geçen cumartesi teslim aldım. 1. viteste bahsettiğin şey bazen bende de oluyor. Vitesi boşa alıp tekrardan 1. vitese takarsan problem kalmıyor. Ama bu arada vitesi boşa aldıktan sonra debriyaja 1-2 sefer bas bırak sonra 1.vitese atarsan sıkıntı olmuyor.

Buarada güle güle kullan kazasız belasız işallah :cheesy:nazar

Rona
29.Haziran.2011, 18:12
viteslerdeki sertlik ve uyumsuzluklar motorun yeni ve debriyaj ayarının olmamasından kaynaklanıyor ilk bakımına götürdüğünüzde ayarlatırsanız geçişler lokum gibi oluyor arkadaşlar8)

mslmchc
29.Haziran.2011, 20:10
tesekkurler cevaplar icin ....

mslmchc
06.Temmuz.2011, 23:36
hayırlı olsun,
2 4lü flaşör yok

YENİ BİLGİ.....
parklar ve kedi goz yanmasını engellemek icin kontak anahtarını sola cevırmek gerekıyormus ogrendım:D solda yanmaz sagda yanar bılgılerinıze....8)

teoman25
09.Ağustos.2011, 19:08
arkadaşlar Konudaki bütün mesajları sırayla okuyup bitirdim itinayla, ve sizlere, bekleyişinize, sevincinize imrendim doğrusu :):) herkese yeni motorları hayırlı olsun.. benim almayı düşündüğüm motorda bu... inş. aynı hisleri bende yaşarım :)