PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni motor acemi surucu ilk deneyimler

arat1969
17.Nisan.2011, 23:25
merhaba arkadaslar,
motorumla ilk 30 km yi yapmis oldum.. bu ayni zamanda vitesli motorla yaptigim ilk 30 km...
88 yilindan beri araba kullaniyorum, cok iyi bir bisiklet kullanicisiydim ama motoru neredeyse hic kullanmamistim... o acidan hem yasadiklarimi hem de tecrubelerimi (olmayan) sizlerle paylasmaya calisacagim... oncelikle motor secimimle baslamak istiyorum... 150 cc lik bir motor tercih ettim... hem hiz yapma sorunu olmaz hem de (cruiser) ayaklarim daha rahat yere basar diye dusundum... ( ki daha sonra anlatacagim motorun kayma durumunda isime yaradi)... kilik kiyafete gelince... motoru teslim almadan motora ayiracagim fazladan parayi kiyafete ayirdim... cunku aksi olsaydi daha farkli bir motor alabilirdim... neyse... bir adet full face kask aldim... iyi kotu bilmem zeus 1200 aldim... cok hafif ve rahat bir kullanimi oldugunu fark ettim... mont olarak korumali ve deri tercih ettim. ( valla tarttim 4 kg )... yazlik deri eldiven aldim... ve tam boy dizlik aldim... ayrica yarim boy bot aldim.... masrafli oldu.. goren ne o ya 1000 lik motormu kullaniyorsun diyerek dalga geciyor ama olsun.... once guvenlik dedik... gelelim ilk kullanim deneyimine.... oncelikle kiziltoprak ara sokaklarinda ufak ufak gezindim ve bol vites degistirdim... hafta sonu oldugundan her yer rahatti.... ayrica zaman zaman minibus soforlerinin ne kadar sabirsiz oldugunu ogrendim.... motorumun vites degistirmelerinde (3 de 4 e) sorun yasadim... yolda giderken arkanda arac varsa cok da sevimli olmuyor... durdugumda zaman zaman 1 e kadar dusmedigimi fark ettim... :) ozellikle motor kalkmayip stop edince :)). tek ciddi sorunu bugun goztepe den bagdat agirmeye calisirken yasadim... yoldaki bir damla yagin nelere mal olabilecegini gormus oldum... Lambalarda saga donerken cok yavas olmama ragmen arka teker birden altimdan kayiverdi... allahtan sag ayagimi yere koyarak 2-3 destekle motoru topladim ve yola devam ettim.... sorunu atlatir atlatmaz 100 metre sonra durdum soluklandim ve evime devam ettim... velhasil hafta sonu boyle gecti... son olarak ekleyebilecegim... bugun kendime ince bir polar aldim cunku hava iyi gibi gorunmesine ragmen devamli usudugumu fark ettim.... motor ustunde ruzgara karsi durmak o kadar da kolay degilmis...(bu arada tschibo da 26 tl ye var... kesinlikle tavsiye ederim) saglicakla kalin arkadaslar devami mutlaka gelecek...

Rona
17.Nisan.2011, 23:43
arat1969 (http://www.raptorriders.net/forums/member.php?u=3686)
Arkadaşım sen çok yaşa emi benim 20-25 sene önceki halimi hatırlattın.
yaptığın güvenlik önlemleri gayet iyi sen kimsenin söylediğine bakma tecrübe kazanana kadar aynen devam et ben de ilk başladığımda 50 cc lik bir motorla başlamıştım.En iyi kural soğukkanlılık kuralıdır sakın unutma.kural 2 düşmek kaçınılmazsa kurtaracağım diye motora sakın yapışma bırak gitsin senden kıymetli değil

CELİL
18.Nisan.2011, 12:04
tamer çok yakında bu yazdıklarını okuyunca vaybe ne kadarda ilerlemişim diyecek ve kısa süredeki gelişmeyi fark edeceksin buarda geçirdiğin bu küçük tehlikeler çok büyük tecrübeler olacak işallah kazasız belasız alışırsın makinaya 8)

sophist
18.Nisan.2011, 13:17
hayırlı olsun ve çok geçmiş olsun hepimiz buna benzer şeyler yaşadık daha kötüsünü kimse yaşamasın.

arat1969
19.Nisan.2011, 20:52
yahu deneyim yazacağız dedik ama deneyim edinmye iklim müsaade etmiyor... yağmur dursa edinip paylaşacağız... bu arada araba kulanırken motordan sonra bir tuhaf oldum... sanki yeni öğrenmişim gibi oldu... olsun güneş konusunda umudumu yitirmedim... açacak bende motoruma binip gezmeye gideceğim....

CELİL
20.Nisan.2011, 09:13
bu sezon bir çok yeni motorcu arkadaş var havaların düzelmesi ve bir araya gelip deneyimlerimizi paylaşmak için bekliyor ama havalar müsade etmedi işallah yakın zamanda müsade edicek ve bir araya gelicez 8)

arat1969
21.Nisan.2011, 14:47
merhaba arkadaşlar,

motorumla beraber aldığım diz korumalarım bir türlü beni tatmin etmedi... devamlı ağaşıya kayıyordu ve gerekli güven oluşmuyordu... du sebepten dolayı dün tekrar bir mağazaya uğradım ve kendime diz koruyucu aldım... bu sefer uzun uzun denedim ve kaymayacağına sağlam bir şekilde bacağıma ve diz kapağıma ortuduğuna emin olduktan sonra aldım... özellikle yeni başlayan arkadaşlar için çok gerekli bir şey o açıdan seçim yaparken ince eleyip sık dokumak gerekiyor galiba... gelelim tecrübeli arkadaşlara... bu konuda fikrim değişir mi bilmiyorum ama sorun yaşandığında diz kapağı iyileşme süreci açısından son derece sorunlu bir bölge.. bu açıdan siz tecrübeli arkadaşlarımızın da takmasını (motosiklet çömezi olarak) şiddetle önermem gerekir galiba...

bir diğer sorun ise özellikle cruiser veya scooter tarzı motor kullanan arkadaşlarımızda gördüğümüz kask gibi duran ama polisi kandırmak dışında hiç bir işlevi olmayan kasklar... arkadaşlar ben arabamın ön kaputunda onlarca taş izi sayıyorum.. bu açıdan öndeki araçtan fırlayabilecek bir taşın nelere sebep olabileceğini hesaplayarak kaskımızı takalım... inşallah çok ukalalık gibi gelmez de "kardeşim sen önce motorun üzerinde adam gibi oturmayı öğren" demezsiniz... yeni motorcu olabilirim ama 500.000 km üzerinde araç kullanmış bir sürücüyüm....

neyse kafanızı şişirmiyim.. şimdilik benden bu kadar... akşama motorumla caddebostan sahilden kartal istikametine doğru bir çıkacağım... bakalım nasılmış oralar...

sevgiler, saygılar,

CELİL
21.Nisan.2011, 15:21
Söylediklerinde haklısın her zaman tedbirli olmak lazım gelen zarar önce bizim canımıza gelicek
dedikten sonra dizlikleri kullanırken dikkat et depoya değirme yoksa oraları fena çizer sonra düzeltilemiyor çünki çıkartmalar bulunmuyor 8)

Rona
21.Nisan.2011, 16:06
yahu deneyim yazacağız dedik ama deneyim edinmye iklim müsaade etmiyor... yağmur dursa edinip paylaşacağız... bu arada araba kulanırken motordan sonra bir tuhaf oldum... sanki yeni öğrenmişim gibi oldu... olsun güneş konusunda umudumu yitirmedim... açacak bende motoruma binip gezmeye gideceğim....
CELİL´isimli üyeden Alıntı http://www.raptorriders.net/forums/tren_z/buttons/viewpost.gif (http://www.raptorriders.net/forums/showthread.php?p=92440#post92440)
eveet o zaman 23 nisan c.tesi saat 14-00 da bakırköy galeria nın ön kapısında buluşuyoruz

hekese uyarsa buluşunca 14-15 de hareket edip yeşilköy röne parka gidebiliriz
veya bakırköy sahildeki bir çay bahçeside olabilir ortak kararla belirleriz
HERKESE AÇIK DAVETTİR :cheesy::cheesy::cheesy:

Seni de Cumartesi günü aramızda görmek isteriz

arat1969
21.Nisan.2011, 16:36
abicim çocukların 23 nisan vesilesi ile kurs spor ıvır zıvır hiç bir şeyi yok... bursaya aile ziyareti planlamıştık... şayet son anda iptal olursa mutlaka gelirim... davet için de ayrıca teşekkür ederim... bu arada gelirsem şayet hiç köprü geçmemiştim onu da yapmış olurum :)

Darknees
22.Nisan.2011, 04:45
ÇoK hevesli gördüm usta seni :) yaşım 22 olmasına rağmen duygunlandım yazdıklarını okurken vallahi..Bende kartalda oturuyorum atalar Mc Donald's da çalışıyorum bi uğrarsın yanıma çay ısmarlarım sana gerçi yarın çıkıcam büyük ihtimalle işten :)

tolgagokce
22.Nisan.2011, 11:35
hayırlı olsun size de, bende yeni başladım ve tam techizatla çıkıyorum,
1 arkadaşım mazot değince lastiğe 30 km de anca çıkar demişti, düşmeden öğrenemememiz normal, müsait olursanız ctesi bekleriz bköye..

arat1969
22.Nisan.2011, 14:29
ÇoK hevesli gördüm usta seni :) yaşım 22 olmasına rağmen duygunlandım yazdıklarını okurken vallahi..Bende kartalda oturuyorum atalar Mc Donald's da çalışıyorum bi uğrarsın yanıma çay ısmarlarım sana gerçi yarın çıkıcam büyük ihtimalle işten :)

Abicim bu hatta gorusuruz mutlaka... Sevinirim tanisirsak... Kendine cok iyi bak... Selamlar sevgiler

arat1969
22.Nisan.2011, 14:37
bugun biraz motor bindim... Kartal a kadar gittim.... Bu vesile ile ruzgarin etkilerini gormus oldum... Valla adama istedigini yapiyor diyim :) ama oncelikle bir hatirlatma... vites degistirmek icin neredeyse ayagimi kaldiriyordum... Arkadaslara ugradim vites pedalini dusurttum simdi daha iyi.... Gelelim asil mevzuya.... Minibus e taksiye arabalara kiziyoruz ama bazi motor kullanan arkadaslara bakinca boyle dost varken dusmana gerek yok diyesim geldi... Lambalarda duruyorum tam hareket edecegim... Yandan bir kurye kardesim onume daliverdi... E nerede dayanisma nerede kural... Biz birbirimize tahammul edemezken baskalarindan nasil anlayis bekleyebiliriz ki.... Simdilik benden bu kadar... Cadde de kahve iciyorum... Eve donunce son tecru eleri de yazariz herhalde... Sevgi saygilarimla

Rona
22.Nisan.2011, 14:54
bugun biraz motor bindim... Kartal a kadar gittim.... Bu vesile ile ruzgarin etkilerini gormus oldum... Valla adama istedigini yapiyor diyim :) ama oncelikle bir hatirlatma... vites degistirmek icin neredeyse ayagimi kaldiriyordum... Arkadaslara ugradim vites pedalini dusurttum simdi daha iyi.... Gelelim asil mevzuya.... Minibus e taksiye arabalara kiziyoruz ama bazi motor kullanan arkadaslara bakinca boyle dost varken dusmana gerek yok diyesim geldi... Lambalarda duruyorum tam hareket edecegim... Yandan bir kurye kardesim onume daliverdi... E nerede dayanisma nerede kural... Biz birbirimize tahammul edemezken baskalarindan nasil anlayis bekleyebiliriz ki.... Simdilik benden bu kadar... Cadde de kahve iciyorum... Eve donunce son tecru eleri de yazariz herhalde... Sevgi saygilarimla
Arkadaşım daha neler göreceksin dur bakalım o kurye birşey değil
Sen daha Racing cilerin gazabına uğramamışsın uzun yola çıktığında başına gelebilir yanıbaşından 150-200 le bi geçsinler duygularını paylaşırsın

arat1969
22.Nisan.2011, 15:28
Sen daha Racing cilerin gazabına uğramamışsın uzun yola çıktığında başına gelebilir yanıbaşından 150-200 le bi geçsinler duygularını paylaşırsın

sevgili rona, mutlaka daha neler göreceğim.. ama gördükçe yazmaya devam edeceğim... acemilerin başına gelebilecekleri yaşadıklarını paylaşmak lazım ki benim gibiler biraz olsun bir fikir edinsin... hem bak bu vesile ile sizlerle de tanışmış oluyorum... benim için büyük keyif oluyor bu yazılar :) kendine iyi bak..

Rona
22.Nisan.2011, 15:46
Sen daha Racing cilerin gazabına uğramamışsın uzun yola çıktığında başına gelebilir yanıbaşından 150-200 le bi geçsinler duygularını paylaşırsın:mrgreen:

İşin dalgası bir yana eğer nacizhane bir kaç tavsiyede bulunmak isterim.:lol:
1.rüzgarlı havalarda süratli gitme bir anda şerit değişir anlayamazsın bile
2.Asla görüşünü kapatan bir aracın arkasında takılma görüşün devamlı açık olsun.
3.kuru zeminde giderken ıslaklık olan yerlerden geçme etrafından geç zira onda fren yapman gerekebilir yol bi an buz pisti oluverir.
4.Sabah geçtiğin dümdüz yoldan akşam gelirken birşey yok tur diye güvenme her an bir kazı çukuruyla burun buruna gelebilirsin burası İstanbul
5.Kamyonların gittiği şeritten mümkün olduğunca gitme (mazot dökülebilir)veya kamyonların yoğun kullandığı yollarda çok dikkat et eğer bu yollarda ıslaklığa benzer bir şey görüyorsan sakın onun üzerinden geçme mazot olabilir asfaltla karıştığında dünyanın en kaygan malzemesi oluyor bir anda kendini yerde bulmaman için
6.Sürüşünü engelleyecek rahatsız dar kıyafetler giyme kaza riski teşkil eder.
7.Mümkün olduğunca geniş görüş alanı olan kask kullan
8.Otoyollarda yolun en solu veya en sağını kullanma kendine devamlı kaçacak bir alan bırak.
9.Ani durumlarda serin kanlılığı elden bırakma panikleyip direk ön frenlere asılma bir anda takla atabilir veya düşebilirsin.Önce arka fren sonra ön freni veya her ikisini aynı anda kullan
10.Düşmek kaçınılmazsa motoru tutma bırak gitsin çünkü o momentle motor senden önce gider ne gelirse motorun başına gelsin senin değil
11.Kum veya mıcır dökülmüş yollara dikkat et mümkün olduğunca ani fren yapma.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.İyi sürüşler

Darknees
22.Nisan.2011, 15:52
O kurye bişey değil abi :) geçen 9 palmiye sitesine siparişe gittim dönüyorum tansaşın ordan orta şeritteyim hız 80 km yol bomboş ayrıca dalmış geliyorum yanımdan .ok rahat 240-260 arası racing makina bi geçti kollar titredi benim o derecede dalmışım :) bi anlık refleks korktum geçti gitti sonra daha neler olucak neler :) dragos virajına dikkat et abi orda arabalar kapışıyor hep cumartesi akşamları özellikle driftçiler dragcılar bizim mc donald'sın önünde toplanıyolar gazlıyolar sonra ;)

arat1969
24.Nisan.2011, 22:46
arkadaslar iki gun sonra motoruma bindim.... iki gündür bir saniye aklimdan cikmadi desem yalan olmaz... demek ki ben motor zehirlenmesine maaruz kalmisim... hayir olan evliligime olacak... hanim henuz isyan bayragini acmadi ama sanirim az kaldi... neyse bindim bugun motoruma kadikoy e indim, moda caferaga gezdim... agir agir ve keyfini cikartarak.... ancak ne yazikki bir iki tane agresif surucu abimiz sagli sollu daldi... baktim fena geliyorlar gaz kestim ve yol verdim.... sinirlenecegime islik caldim, tebessum ederek kizginligimi dizginledim... iyi geliyormus haberiniz olsun... neyse donduk caddeye... trafik sahilde kiziltoprak - caddebostan migros arasi felc... megersem bisiklet yarisi bitince sahil hattinda dubalar kaldirilacagi icin trafigi migrosun oradan kesmisler.... cektim motorumu migrosun onune... biraz trafigi seyrettim... derken bir yigin insan trafik polislerinin uzerine tacize varacak sekilde geldi... sanki polis arkadaslarin kusuru imis gibi... hatta bi abi.." verin amirini ben kufur edecegime " kadar getirdi... sanirim memur arkadaslarin genc olusu insanlari bu kadar ileri goturdu.... neyse sonra dondum ve caddeden eve gittim.... dusundum de sabaha kadar gitsem gelsem doymam
herhalde... varmi bunun bir ilaci arkadaslar.... (panzehir hesab- yok ama biliyorum ben)

bu arada motorla ilgili de bir iki sey soylemeden gecmeyecegim.... motoru aslinda oldukca yogun trafikte kullaniyorum... buna ragmen hava sogutmalimolmasinin bir zararini gormedim... belki sicak havalarda daha farkli olacaktir... 220 km oldu.... yine de egsozun sesi biraz acildi gibi.... bir iki kere gazi tam actim... ve hic de oyle sakin bir motor degil ( 150 lik diye ben bile
hor goruyordum:) ) gazi acinca guzel uzuyor.... bu arada bu hafta icinde ise mutlaka bir gun motorla gidecegim... hani e5 korkutmuyorda kopruden cekinmiyor degilim... ruzgarin nasil olacagini ve ne kadar etkili oldugunu tahmin edemiyorum....gorusuruz arkadaslar....

ağfndrdm
24.Nisan.2011, 23:29
arkadaslar iki gun sonra motoruma bindim.... iki gündür bir saniye aklimdan cikmadi desem yalan olmaz... demek ki ben motor zehirlenmesine maaruz kalmisim... hayir olan evliligime olacak... hanim henuz isyan bayragini acmadi ama sanirim az kaldi... neyse bindim bugun motoruma kadikoy e indim, moda caferaga gezdim... agir agir ve keyfini cikartarak.... ancak ne yazikki bir iki tane agresif surucu abimiz sagli sollu daldi... baktim fena geliyorlar gaz kestim ve yol verdim.... sinirlenecegime islik caldim, tebessum ederek kizginligimi dizginledim... iyi geliyormus haberiniz olsun... neyse donduk caddeye... trafik sahilde kiziltoprak - caddebostan migros arasi felc... megersem bisiklet yarisi bitince sahil hattinda dubalar kaldirilacagi icin trafigi migrosun oradan kesmisler.... cektim motorumu migrosun onune... biraz trafigi seyrettim... derken bir yigin insan trafik polislerinin uzerine tacize varacak sekilde geldi... sanki polis arkadaslarin kusuru imis gibi... hatta bi abi.." verin amirini ben kufur edecegime " kadar getirdi... sanirim memur arkadaslarin genc olusu insanlari bu kadar ileri goturdu.... neyse sonra dondum ve caddeden eve gittim.... dusundum de sabaha kadar gitsem gelsem doymam
herhalde... varmi bunun bir ilaci arkadaslar.... (panzehir hesab- yok ama biliyorum ben)

bu arada motorla ilgili de bir iki sey soylemeden gecmeyecegim.... motoru aslinda oldukca yogun trafikte kullaniyorum... buna ragmen hava sogutmalimolmasinin bir zararini gormedim... belki sicak havalarda daha farkli olacaktir... 220 km oldu.... yine de egsozun sesi biraz acildi gibi.... bir iki kere gazi tam actim... ve hic de oyle sakin bir motor degil ( 150 lik diye ben bile
hor goruyordum:) ) gazi acinca guzel uzuyor.... bu arada bu hafta icinde ise mutlaka bir gun motorla gidecegim... hani e5 korkutmuyorda kopruden cekinmiyor degilim... ruzgarin nasil olacagini ve ne kadar etkili oldugunu tahmin edemiyorum....gorusuruz arkadaslar....

kardeşim bi hafta sonu da bizle gez nasıl bir tutku olyor toplu sürüşün anlarsın .biz cumartesi topşlatık ilk defa denedim tadı daha bi başka:)

arat1969
24.Nisan.2011, 23:37
insallah arkadasim... bu hafta olmadi yoktum... kismet baska bir haftaya... bir de anadolu yakasi yapariz insallah... tecrubeli arkadaslar yapar bir organizasyon....

CELİL
25.Nisan.2011, 09:28
tamer izlenimlerini çok keyifli ve güzel anlatıyorsun devamını merakla bekliyoruz emeğine sağlık 8)

arat1969
26.Nisan.2011, 00:40
tamer izlenimlerini çok keyifli ve güzel anlatıyorsun devamını merakla bekliyoruz emeğine sağlık 8)

abicim güzel destekleyici yorumların için teşekkür ederim... bu durumda ve sıkmadığım sürece yazmaya devam etmek istiyorum... bugünkü yazı da az sonra gelecek:)

arat1969
26.Nisan.2011, 01:38
eveeet gelelim bugüne...günü ikiye bölelim arabalı kısmı...motorlu kısmı...
bir yığın motosiklet forumlarına girip duruyorum... bulduğum ne var ne yok okuyorum... gözüm korktu bu işten... illa düşeceğim, kafam gözüm kırılacak gibi bir hisse kapıldım. Yahu delimiyim ben çoluğu çocuğu babasız bırakacağım dedim kendi kendime... sat motoru kurtul gitsin... akşamdan kalma bu ruh halimle arabama bindim yola çıktım sabah saat 9.00 gibi E-5 den TEM ataşehir istikametine gidiyorum... tam kavşağa gelmeden önce güvenlik şeridinde CBF 150 bir araca arkadan çarpmış.... motor pert... aracın arka tampon, kaput ve arka cam kaputt... ve kaza muhtemelen güvenlik şeridinde olmuş... cam kırıkları yerde çünkü... allahtan motorun sürücüsü sağlam evraklarını topluyordu yerden...
bak hakikatten şeytan icadı bu araç dedim... neyse iş güç unuttuk bunları... akşam e-5 den bostancı istikametinden kadıköy istikametine gidiyorum en sol şeritteyim... trafik felç... optimum un önünden itibaren en sol şeridin yanında bir boşluk vardır... ordan iki tekerli kardeşlerimiz ilerliyor... bir kısmı mantıklı,makul bir hızla ilerliyor... yani acil durumda durabilecek bir hızda... yani benim gibi meraklı bir sürücü " yaaa ileride açılıyor mu trafik acaba" diye dikiz aynasına bakmadan (ki bakmak gerekmez emniyet şeridi bile değil orası) sola kaysa durabilecek bir hızda ilerliyorlar... bazı kardeşler de canına susamış 60 - 70 km hızla o daracık yerden ilerliyorlar... zor dururlar öyle bir durumda zooor... neyse gelelim günün devamına... akşam çoluk çocuk arabayla kızıltoprak tan maltepe istikametine gidiyoruz... caddebostan migros un orada kırmızı bir kymco lu kardeşimizi gördüm... çocukların da dikkatini çekti... bir eliye motor kullanıyor... kaskı ceneden açılandan, açık... sol elinde de cep telefonu var ve akşam trafiğinde (19.30 civarı) bir yandan yol alıyor bir yandan çekim yapıyor... ya be allahın adamı hiç mi aklın fikrin yok... o kadar mı zekadan yoksunsun.... en ufak bir hata araçların altına atacak seni... neyse onu da sağ sağlim geçtik.... ve ben bir karara vardım... arkadaş, öleceğimiz varsa öleceğiz elbette önüne geçemeyiz... allahın dediği olur... ama lütfen akıllı kullanalım şu motorları... üste başa kanuna kurala uyalım... ölüm haberlerine üzülüyoruz... kazalara üzülüyoruz ama toplum olarak hiç çuvaldızı kullanmıyoruz... örneğin sulama yapan belediyelere kızalım... hatta dava açalım... avukat da buluruz gerekirse... ama o 50 km ile gidilecek yolda, 50 km ile gitsek ve kaysak... en fazla bacağımız, kolumuz incinir herhalde... ama aynı suya 140 ile girer de kayarsan kolu bacağı kaybederiz herhalde... onun için bizler de kurallara uymalıyız değil mi.... bu sebepten kendime bugün bir de böbrek-omurga koruyucu aldım... inşallah hiçbir zaman gerekmez ama gerekirse de hazır olmak isterim... tüm olan bitenlerin çok büyük çoğunluğunun biz insanların kural tanımazlığından kaynaklamdığı fikrine saplandım kaldım... yani motoru satmıyorum...
ama her bindiğimde kendimi gücüm kadar denetleyeceğim... hatalarımı seyir sonunda kendi kendime değerlendiriyorum... neyi nasıl dha iyi yapabilirim diyorum falan filan... özeleştiri iyidir sanırım... he bu arada motoru satmayacağım dedim ya... büyütecem inşallah.. ama sanırım hep cruiser de kalacağım... iyi oluyor böyle pırpır... :) inşallah bu uzun yazı ile sıkmamışımdır hiçkimseyi...allah tekerlerinizi düz bastırsın...

arat1969
27.Nisan.2011, 14:50
dün göztepe ışıklarda duruken, benden 30 saniye önce 200 metre uzaktaki papa jones pizza ya yetişmek için lambalarda ite kaka yanımdan geçen sonra nedenini sorduğumda eveleyip geveleyen sonra da özür dileyen pizza kuryesine sevgi selamlarımı sunuyorum... yola düşsen çocuklarıma bakıp bakmayacağı sorusuna bana len diyeceğine özür dilediği için yine de kendisine teşekkür ederim... gerçi değişen bir şey olmayacaktır bir sonraki serviste aynısını tekrar edecektir herhalde... :)

lamro
27.Nisan.2011, 16:39
kardeşim bi hafta sonu da bizle gez nasıl bir tutku olyor toplu sürüşün anlarsın .biz cumartesi topşlatık ilk defa denedim tadı daha bi başka:)
......................=)

lamro
27.Nisan.2011, 16:42

biraz acemi biri olarak belirtmek isterim kopruden gecerken harbiden biraz dikkat etmek gerekiyor. ozellikle kopru ustunde en sag serit biraz bozuk , tutup seni saga sola atacakmis gibi geliyor bazen.ben mardinliyim, mardin urfa arasinda ki yol da oyle, her gecisimde aklima o yol geliyor. nerde mardin urfa arasindaki tarihi ipek yolu nerde istanbul bogaz koprusu yolu,,,,ruzgarda bazen yoruyor. amman dikkat

arat1969
27.Nisan.2011, 17:09
......................=)

geleceğim elbette... gerçi biraz tırsmıyor değilim... ama takılırız ufak ufak napalım...

Rona
27.Nisan.2011, 17:29
geleceğim elbette... gerçi biraz tırsmıyor değilim... ama takılırız ufak ufak napalım...

Bu hafta sonu muhakkak bekleriz çok keyif alacağından eminim:D

yolu da dert etme bu vesile ile tecrübe de kazanmış olursun.Korkunun ecele faydası olmaz.Biraz cesaret
İyi sürüşler.

lamro
29.Nisan.2011, 00:53
Bu hafta sonu muhakkak bekleriz çok keyif alacağından eminim:D

yolu da dert etme bu vesile ile tecrübe de kazanmış olursun.Korkunun ecele faydası olmaz.Biraz cesaret
İyi sürüşler.

bu hafta sonu ne var abi. hava iyi olursa dahil olalim

Rona
29.Nisan.2011, 00:57
bu hafta sonu ne var abi. hava iyi olursa dahil olalim
Terkos'a doğru gideceğiz bi bakalım
balık falan cızz bızz
ee?? bir dahaki buluşma (http://www.raptorriders.net/forums/showthread.php?t=5283) başlığından takip edebilirsin

arat1969
29.Nisan.2011, 12:00
en sonunda motorumla bir fotoğraf da çektirmiş oldum... böylece büyük bir eksikliği gidermişim gibi geldi bana :)

CELİL
29.Nisan.2011, 12:10
evet bencede eksik tamamlanmış görüntü olmayınca boşluk oluyor karizmatik iyi bir resim 8)

arat1969
29.Nisan.2011, 12:15
evet bencede eksik tamamlanmış görüntü olmayınca boşluk oluyor karizmatik iyi bir resim 8)

eyvallah abicim de seninkinin yanında sönük kalıyoruz valla:cheesy: bir kaç tane daha karizmatik çektirmek lazım :)

arat1969
29.Nisan.2011, 12:22
büyük halini de koyayım da yolda gören olursa tanısın bari :)

Rona
29.Nisan.2011, 14:35
büyük halini de koyayım da yolda gören olursa tanısın bari :)
Abi karizman yakıyor valla süpersin yaa8)

İstersen pazar günü bize katılabilirsin her zaman bekleriz.

arat1969
30.Nisan.2011, 03:18
evet bugün ilk gece sürüşümü yaptım... ilk olrak 10 TL ye aldığım fermuarlı / fosfor sarı yeleğimi deri montun üstüne giydim (tamam komik durdu / hatta apartman görevlimiz "abi polis gibi olmuşssun" deyip bıyık altından güldü). hatta oğlum (15) "baba senden başka böyle giyinen varmıdır acaba" diye yorumladı olayı... bende "inşallah sen ileride " diye kontra çıkarttım bir tane.. Ancak motor siyah mont siyah kask nispeten koyu pek görülme ihtimalim yok o yüzden sarı sarı ortalıkta dolanmak görünürlük açısından daha iyi oldu... tabiri caizse sarı bir noel ağacı gibi oldum :) . neyse daha sonra motoruma bindim ve yola çıktım... farı fena değil gibi geldi bana... tabii fazla hızlı gitmediğimi ve uzun ve karanlık bir yolda nasıl göstereceğini tahmin edemiyorum... caddebostan sahil hattında idare etti... ara sokaklarda da idare etti gibime geldi... akşamki turumuz çok ciddi sorunlar olmadan ve keyifle sona erdi... Ancak bir şey fark ettim... şimdilik grupla herhangi bir yere gitmemem gerekiyor... çünkü virajlarda biraz sorunum var... makul hızlarda (60 - 65 km) sorunsuz giriyorum... ancak 75 km hızda tedirgin oluyorum... ve gaz kesiyorum... (yahu gülmeyin acemiyim dedik ya)... sanırım öyle ya da böyle kendime eğitim alacak bir yer bulmalıyım... şimdilik kendi sınırlarımı biliyorum... ama motorun sınırlarını bilmiyorum... peki düşmeden, kafa göz yarmadan nasıl öğreneceğiz bunu... mutlaka bir bilenden öğrenmek lazım galiba !

CELİL
02.Mayıs.2011, 09:15
yeni başlayan herkesin hatta çok biliyorum diyeler bile senin bu yazdıklarından kendine göre yararlı bir yorum bulacaktır işi bilen uzun yol sürücüleri geceleri senin yelekten muhakkak giyiyor diğer arçların seni fark etmesi hayati önem taşır 8)

arat1969
02.Mayıs.2011, 12:39
Merhaba Tekrar Arkadaşlar,

Bir kaç gün deneyim yazılarına ara verdim ama gereksiz şeylerle ve sırf yazmış olmak için de mekanı işgal etmeyeyim dedim...
hafta sonu yine Kızıltoprak sahil hattı ve minibüs caddesinde bol bol Km yaptım deneyimlerimi artırmaya çalıştım... Bir şey öğrendim... viraj sıkıntımı gideriyorum galiba... tabii çok dikkatli olarak ve de tragiğin müsait olduğu yerlerde... gerçekten doğru vitese geçip viraja girerken döneceğin taraftaki eli ileri itince motor yatıyormuş ve gerekli gazı da verince virajı rahat dönüyormuşsun... DD ye teorik bilgileri için bir kere daha teşekkür etmek gerekiyor... gelelim bu sabaha...
ilk defa işe araba yerine motorla gelme kararı aldım... sabah kalktım... giyindim... bütün teçhizatı donandım.. çoluğu çocuğu öptüm ve evden çıktım.. yerler hafif ıslaktı ama havanın durumundan ana caddelerin ıslak olmayacağını tahmin ettim ki yanılmamışım... motorumu çalıştırdım... ısıttım ve salavat getirerek yola koyuldum... hasanpaşa tarafından E5 e indim... emniyet şeridine girmedim... normal sağ şeritten yol aldım... hava çok güzeldi... ve sakin bir sürüş ile çamlıca kavşağına kadar geldim... çamlıca da arabalar için yol bitti... emniyet şeridine girdim... çok hızlı seyir etmenin bir anlamı olmadığından (emniyet şeridine nerede kimin dalacağı belli olmadığından) sakin bir seyir tercih ettim... bu arada 3 adet kurye kardeşimiz vınnnnnn diye sağımdan geçti gitti... ilkinde biraz ürktüm çünkü oranında sağından birilerinin geçebileceğini hiç tahmin etmiyorsun... daha sonrakileri göz ucuyla gördüğümden irkilmedim.... özellikle hiç bir uyarıda bulunmadan (korna çalınabilir sanırım) yanımdan geçmelerine ise hiç bbir anlam veremedim.... neyse köprüye geldim... ve İLK geçiş... sakin bir geçiş oldu ve arabaların sağına soluna da girmeye gerek kalmadı (ki trafik sıkışsaydı dahi girmeyecektim)... Komik olan körü çıkışında sağ şeritte 70 Km hızla giderken arkamdan gelen metrobüsün bana korna ve sellektörle tacizde bulunması... yahu gitse gidecem de gitmiyor işte... neyse kaale almadan incirlikuyu çıkışan geldim... orada biraz trafik sıkıştı ama agız tadıyla ofisimie geldim... Yani MUTLU bir sabah oldu benim için... Gelelim uzun yol konusunda beni uyaran arkadaşlarıma.. EVET kesinlikle haklısınız... 80 - 90 km son hızı olan motorla yola çıkmamak lazım... tecrübenin ne kadar önemli olduğunu görmüş olduk bu sabah... çünkü hız yapma isteğim yok ama gerektiğinde motor gidebilmeli.... bugünlük bu kadar... kendinize iyi bakın...

Ekrem Özdemir
02.Mayıs.2011, 13:12
Tamer abi her gün gazetede bir köşe yazarını takip eder gibi seni takip ediyorum.Gerçekten çok bilgilendirici oluyor yazıların. :cheesy::cheesy::cheesy:

arat1969
02.Mayıs.2011, 14:02
Tamer abi her gün gazetede bir köşe yazarını takip eder gibi seni takip ediyorum.Gerçekten çok bilgilendirici oluyor yazıların. :cheesy::cheesy::cheesy:

sevgili kardeşim... (yaho yaş geçti galiba 22 yaşındaki arkadaşıma kardeşim diye hitap edebiliyorum :mrgreen: ) yüreklendirici yorumun için çok teşekkür ederim... yazmaya devam ederim herhalde... bana da keyif veriyor... sıkarsa haber verin vallahi anında bırakırım :mrgreen: )

arat1969
03.Mayıs.2011, 00:59
köprüden ilk geçisi anlattim... dönüsü anlatmazsam olmaz... bir kere cok rahat oldugunu söylemeliyim... büyük keyifmis... tabii hava cok guzeldi... coknhos esiyordu... üfül üfül gectim... tabii hava soguk olsa ve esse o kadar keyifli olmazdi... neyse gelelim , bence günün konusuna... her ne kadar tacizlerden ve dikkatsizsuruculerden sikayet etsek de kendimizi de sorgulamaliyiz... bugun dikkat etmeseydim taksici bir arkadasimiz ezip gececekti... hep ekmek parasidir ya kactim gecti gitti... 50 metre sonra trafige takildi kaldi... yanindan gectim gittim... beni riske attigiyla kaldi... takilmadim.. oldu bitti... adi ustunde "ekmek parasi" :shock:
neyse bir de iyi seylerden bahs edelim... bugun iki kere arac suruculerinden jest gördüm... bir tanesi 520 bmw ydi... önüne ciktim.. tehlikeli degildi ama gaz kesmek zorunda kaldi hafif... tesekkur ettim "el isaretiyle"... daha s.onra kendisine yol verdim ve o da tesekkur ederek yanimdan gecti gitti... daha sonra hasanpasa da bir arac yol verdi ve yine kendisine tesekkur ettim... sonucta o iyi bir sey yaptigini fark etti... benim de bunu onore ettigimi ve saygi duydugumu gordu... hepimiz karsilikli yapilan saygiya ufak mimiklerle tesekkur edersek herkesin birbirine saygisi artarak devam eder galiba... :cheesy:

MaRCoS
03.Mayıs.2011, 10:31
tamer abi sana tavsiyem, motoru büyüt, küçük motor bas bas gitmez diceksin, hemde proff olmuşşun bu iştee ;))

arat1969
03.Mayıs.2011, 11:35
tamer abi sana tavsiyem, motoru büyüt, küçük motor bas bas gitmez diceksin, hemde proff olmuşşun bu iştee ;))

motoru büyütmek sonunda yapmak zorunda kalacağım bir şey galiba... bu yaz geçmeden olur o iş... Prof. luğa gelince... nazik bir ifade kullanmışsın ama bırak profluğu çırak bile görmüyorum kendimi... daha çooook kilometre yapmam lazım... :)

Rona
03.Mayıs.2011, 12:08
motoru büyütmek sonunda yapmak zorunda kalacağım bir şey galiba... bu yaz geçmeden olur o iş... Prof. luğa gelince... nazik bir ifade kullanmışsın ama bırak profluğu çırak bile görmüyorum kendimi... daha çooook kilometre yapmam lazım... :)
Tamer Abi Haklı bu konuda Abdullah'çığım ben motor tepesinde belki 80-100 bin km yaptım ama ben bile kendime prof diyemiyeceğim benden de çok iyileri var çünkü.
Tamer Abi sen tedbiri elden bırakma dikkatli kullanmaya devam et bir anlık dikkatsizliğin sonuçları hiç iyi olmuyor varsın acemi desinler alınma sakın üstüne.Müsait alanlarda panik fren yap önce arka frenle sonra ön arka ikisi birden ne kadar mesaqfede duracağını kestir.Motorun üzerinde ne kadar çok hızlı gittiğin önemli değil ne kadar çabuk duracağın önemlidir.İyi sürüşler

arat1969
03.Mayıs.2011, 22:20
Sevgili Rona, Abdullah kardesim latife etmis... Saka yapiyor...? Öyle ustLasmak falan hikaye.... Zaten ben ustayim diyenin yerini zincirlikuyu da hazir tutuyorlar allah korusun... Neyse guzel onerin icin tsekkur ederim... Yolda biraz fazla on fren kullandigm fark ettim... Acilen birakmam gereken bir aliskanlik... Aksi taktirde gercekten lazim oldugunda arkayi unutup one asilirim ve motorun devrilmesi isten bile olmayacaktir.. Sevgi ve saygilarimla...

Ya unutuyordum neredeyse... Bugun yine motorla ise gittim... Hatta zincirlikyu - besiktas-karakoy-kiziltoprak hattinda motor surdum... Cİddi bir sorun olmadi... Ancak tekrar edeyim motor degisecek ve buyuyecek... Gun boyu sorun olmayan cc E5 altunizadeden kiziltopraaga dogru gelirken yine tacize dondu... Zor zenaat valla.. Arkadan selektor korna girla gitte... Valla en sag seritteydim ve eogru duzgun gidiyordum... Neyse E5 cikacak kucuk cc li acemilere duyurulur... Dikkat edin kendinize...

arat1969
05.Mayıs.2011, 17:03
merhaba tekrar,

en son küçük CC motorla E-5 e çıkan acemiler aman dikkat demiştik... bu konuda gerçekten gözüm korktuğundan motor değişikliğine gidiyorum... Daytona siparişini bugün sabahtan verdim... haftaya yurt dışındayım.. ben dönene kadar motorun işlemleri de biter ve ben "Daytona da aceminin tecrübeleri" ni :) yazarım herhalde... ne yazık ki iki gündür hava iyi değil ve ben de şu an için yağmur da motora binmek istemediğimden benim kızı brandanın altında otoparkta bekletiyorum... o beni özledim bilmiyorum ama ben onu çok özledim... görüşmek üzere...

Ekrem Özdemir
05.Mayıs.2011, 17:13
Tamer abi şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Yeni daytona' nla şimdiden mutluluklar :) Bu arada içimden geçenide söylemem lazım "Ahh be tamer abi keşke 250cc almış olsaydında bende senin makinaya talip olsaydım" :cheesy: :)

arat1969
05.Mayıs.2011, 18:37
Tamer abi şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Yeni daytona' nla şimdiden mutluluklar :) Bu arada içimden geçenide söylemem lazım "Ahh be tamer abi keşke 250cc almış olsaydında bende senin makinaya talip olsaydım" :cheesy: :)

Abicim iyi dileklerin icin tesekur ederim... Darisi sana insallah.... Bu arada hemen bir tespit... Bunu istersen hemen veriim ama zamaninda 250 lik alsaydim simdi kullaniyor olurdum :)

MaRCoS
05.Mayıs.2011, 18:45
Abicim iyi dileklerin icin tesekur ederim... Darisi sana insallah.... Bu arada hemen bir tespit... Bunu istersen hemen veriim ama zamaninda 250 lik alsaydim simdi kullaniyor olurdum :)

abi benim daytonayı sana vereyim de ben kendime cross almayı düşünüyorum ;P)))

http://www.motorcyclesupermarket.com/images/bikes/images/4624865.1587070041.jpg
http://www.motorcyclesupermarket.com/images/bikes/images/4624865.1587070060.jpg

ağfndrdm
05.Mayıs.2011, 19:35
arat1969 yeni motorun hayırlı olsun biraz erken değiştirdin ama. senin gibi tutkulu kullanıcı için bu şarttı artık daha kendinden emin yola çıkarsın stres oranın da yarı yarı ya düşer inş bi gün beraber sürüş yaparız .kgs de aldığım için karşıya geçmem an meselesidir.

arat1969
05.Mayıs.2011, 20:27
arat1969 yeni motorun hayırlı olsun biraz erken değiştirdin ama. senin gibi tutkulu kullanıcı için bu şarttı artık daha kendinden emin yola çıkarsın stres oranın da yarı yarı ya düşer inş bi gün beraber sürüş yaparız .kgs de aldığım için karşıya geçmem an meselesidir.

beklerim bir hafta sonu misafir edeyim seni bu tarafta :) hafta icinden konusursak organize oluruz... malum hanim 2 cocuk onceden program yapmak lazim.... iyi dileklerin icin tesekkur ederim...

MaRCoS
05.Mayıs.2011, 21:46
abi şaka yaptım yaa daytona bırakılırmı keyif verici bir motor, kazasız belasız sürüşler dilerim.

arat1969
05.Mayıs.2011, 22:06
abi şaka yaptım yaa daytona bırakılırmı keyif verici bir motor, kazasız belasız sürüşler dilerim.

aninda alirim valla :) olsun hayirini gor.... 10 gun sonra benimki de gelecek.. simdiden cok heyecanliyim....

MaRCoS
06.Mayıs.2011, 00:45
aninda alirim valla :) olsun hayirini gor.... 10 gun sonra benimki de gelecek.. simdiden cok heyecanliyim....

abi elimden geldiğince bişeyler yapmaya calışıyorum egzoz falan yaptırdım ses güzel, pötür pötürr yollara akıyoruz, yanlız mahalle içi sürülmüyor büyük motor olduğundan, uzun yolda cok keyifli...

CELİL
06.Mayıs.2011, 09:02
tamer şimdiden daytonan hayırlı olsun bu kadar bilinçli bir sürücüyede daytona yakışır doğrusu aslında makinayı teslim alışın hafta sonuna denk gelirse motoru alırken hep beraber sana eşlik etmek keyifli olurdu 8)
bu arada makinayı nerden alıyorsun

arat1969
06.Mayıs.2011, 11:03
tamer şimdiden daytonan hayırlı olsun bu kadar bilinçli bir sürücüyede daytona yakışır doğrusu aslında makinayı teslim alışın hafta sonuna denk gelirse motoru alırken hep beraber sana eşlik etmek keyifli olurdu 8)
bu arada makinayı nerden alıyorsun

celil abicim bugün akşam üzeri motomania ya uğrayıp tam teslim tarihini öğreneceğim... tahmin ediyorum önümüzdeki hafta içinde biter ama ben cuma yurt dışından döneceğimden cumartesi tesli alırım... bu arada gelirseniz tabii çok sevinirim... motomania fenerbahçe stadının kurbağlıdere tarafında doğuş otomotiv in karşısınında.... tam teslim tarihini öğrenince sizlere sati de bildiririm... bak şimdi valla heyecanlandım... :cheesy:

tolgagokce
06.Mayıs.2011, 11:14
hepberaber gidelim celil abi...

CELİL
06.Mayıs.2011, 11:27
Herkese uyarsa o gün önemli tur olmazsa benden ok 8)

Rona
06.Mayıs.2011, 11:43
Bende gelebilirim sıkıntı yok

Tamer abi ıslatıcaz artık hiç şansın yok:mrgreen:

arat1969
06.Mayıs.2011, 12:03
kesinlikle ıslatırız.... bekliyorum herkesi... tam zaman saat ve yer bilgilerini öğrenince sizlerle paylaşırım :)

arat1969
06.Mayıs.2011, 12:05
Celil abicim önemli tur olmaz... önemli tur benim motoru almak oradan kartal istikametine sahilden giitmek olur... dönüşte de bağdat caddesinde gövde gösterisi yaparız valla :)

CELİL
06.Mayıs.2011, 12:10
Celil abicim önemli tur olmaz... önemli tur benim motoru almak oradan kartal istikametine sahilden giitmek olur... dönüşte de bağdat caddesinde gövde gösterisi yaparız valla :)

bak görüyormusunuz tameri makina büyünce hedeflerde büyüyor bağdat caddesi gövde gösterisi :mrgreen: bu arabaların bir araya gelip bağdat caddesinde tameri sıkıştırmalarının intikamı :mrgreen:yakışır yakışır yapmazmıyız 8)

MaRCoS
06.Mayıs.2011, 13:00
bak görüyormusunuz tameri makina büyünce hedeflerde büyüyor bağdat caddesi gövde gösterisi :mrgreen: bu arabaların bir araya gelip bağdat caddesinde tameri sıkıştırmalarının intikamı :mrgreen:yakışır yakışır yapmazmıyız 8)

bağdat caddeside neresiymiş parçalarım ben oralarııı yıkarıımm biliyosunn celil abiii :)))

arat1969
06.Mayıs.2011, 13:37
bağdat caddeside neresiymiş parçalarım ben oralarııı yıkarıımm biliyosunn celil abiii :)))

parçalama biraderim sen bağdat caddesini :) yahu orası bizim mahalle sayılır.. valla geçirmezler beni bir daha oralardan :) yine de çok sevindim ben bu organizasyona... herkesle tanışmış olacam hem...

Celil Abi valahi makinayı büyütüp hedef büyütmedim... zaten benimkiyle de o güzergahda gidip geliyordum :)

Rona
06.Mayıs.2011, 14:22

Asfalt ağlıyacak beee gök gürültüsü gibi eksozlarla sağlam parçalarsın Apo.Celil abinin de eksozlar açık

bende eksozlardaki delikleri büyüttüm senin ki gibi olmasa da iyi gürültü yapacağız desenize roarrrrrrrrrrr:cheesy:

ağfndrdm
06.Mayıs.2011, 18:48
Asfalt ağlıyacak beee gök gürültüsü gibi eksozlarla sağlam parçalarsın Apo.Celil abinin de eksozlar açık

bende eksozlardaki delikleri büyüttüm senin ki gibi olmasa da iyi gürültü yapacağız desenize roarrrrrrrrrrr:cheesy:

hangi ara yaptın o işi hiç bahsetmiyorsun havamı atacaksın bana .ulan bende kestircem egzozları en snunda o olacak yetrriin artık apo bi yerden sen bi yerden

arat1969
06.Mayıs.2011, 23:49
arkadaslar,
motor siparisi verdim ancak bir yanlis anlasilma sonucu motor bayiinin elinde yokmus ve ancak haziran 15 de teslim edilebilecegi soylendi bana... celil abi saolsun emre ltd. den mustafa usta ile gorustu ve1 adet ellerinde oldugunu soyledi bende mustafa usta ile gorusup motoru pazartesiye opsiyonladik... pazartesi emre ye ugrayip isi bitirecegim... gelsin daytonam... celil abiye ilgi ve alakasi icin hepinizin nezdinde tesekkur ederim....bugun biraz telefonda sohbet ettik... yazdigi gibi bir adam... cok saol abicim... selamlar herkese... saglicakla kalin...

bu arada haftaya cumartesi motoru emre den teslim alacagim... herhalde ben size ugrarim artik...

CELİL
09.Mayıs.2011, 08:58
Sende sağol tamer elimizden geleni yaptık senin adına sevindim 8)

MaRCoS
09.Mayıs.2011, 10:12
arkadaslar,
motor siparisi verdim ancak bir yanlis anlasilma sonucu motor bayiinin elinde yokmus ve ancak haziran 15 de teslim edilebilecegi soylendi bana... celil abi saolsun emre ltd. den mustafa usta ile gorustu ve1 adet ellerinde oldugunu soyledi bende mustafa usta ile gorusup motoru pazartesiye opsiyonladik... pazartesi emre ye ugrayip isi bitirecegim... gelsin daytonam... celil abiye ilgi ve alakasi icin hepinizin nezdinde tesekkur ederim....bugun biraz telefonda sohbet ettik... yazdigi gibi bir adam... cok saol abicim... selamlar herkese... saglicakla kalin...

bu arada haftaya cumartesi motoru emre den teslim alacagim... herhalde ben size ugrarim artik...

tamer abi hayırlı olur inş, daytonanın farkını anlayacaksın, çok farklı, tarzı olan bir makina, anlayacağın canavar canavarrrrrrr...

tolgagokce
09.Mayıs.2011, 12:23
hayırlı olsun, bu 350lik makinalar başıma dert olacak orta vadede sanırım :)

Rona
09.Mayıs.2011, 12:50
O kadar yazdık ettik Tamer Abimize bir hayırlı olsun dememişiz.Olacak işmi bu şimdi

Tamer Abi hayırlı olsun Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin güle güle kullan Daytona'nı

arat1969
09.Mayıs.2011, 13:53
arkadaşlar... hepinizin iyi dileklerine teşekkür ederim... allah hepimize kazasız belazıs sürüşler nasip etsin... hep beraber inşallah....

arat1969
09.Mayıs.2011, 16:16
bu arada unutmadan... bir hafta yurt dışında olacağım... daha sonra 4 gün de şehir dışında... sanırım bu zaman diliminde çok bi yazı yazamam... sakın topiğime dakonmayın... gelecem paylaşımlarım devam edecek.... hepiniz sağlıcakla kalın...

CELİL
09.Mayıs.2011, 16:26
bu arada unutmadan... bir hafta yurt dışında olacağım... daha sonra 4 gün de şehir dışında... sanırım bu zaman diliminde çok bi yazı yazamam... sakın topiğime dakonmayın... gelecem paylaşımlarım devam edecek.... hepiniz sağlıcakla kalın...
döndüğünde topik ve biz burada olacağız merak etme sana hayırlı yolculuklar 8)

arat1969
16.Mayıs.2011, 12:27
Merhaba Arkadaşlar,

celil abiye öncelikle teşekkürler... söz verdiği gibi topik olduğu yerde duruyor...

gelelim 1 hafta buradan ayrı kalmanın acısını çıkartmaya...

Almanya dan (Münich) izlenimler;

öncelikle belirtmeliyim ki bütün almanya da hava çok güzeldi... resmen yaza gittim... tabii şehirde gezerken hep gözüm motorlardaydı... izlenimlerimi şöyle sıralayabilirim... hiç kimse kimseyi trafikte taciz etmiyor... herkes öngörülen süratte gidiyor ve buna rağmen trafik akıyor ve gitmek istediğiniz yere yetişiyorsunuz... bu arada zannetmeyin ki trafik sıkışmıyor... bizim istanbul trafiğinden farkı yok aslında... her yerde trafik sıkışıktı... ama hiç kimse sağda soldan dalarım bir an önce giderim demediğinden bir şekilde akıyor trafik... motosiklet sürücülerini tabii ki yakinen takiğ ettim.. o sıcağa rağmen (24-26 derece) normal motor kullan herkes tam teçhizatlı olarak yol alıyor... Çok fazla 50 cc lik scooter kullanan genç vardı.. bunlarda trafiğin bir parçası olarak bulunuyorlar ve ona göre kullanıyorlar... yani ben motorum araya gireyin... aradan geçeyim diyenini ben hiç görmedim... insan gıpta ile bakıyor...

hafta sonu türkiyeye döndüm ve ne yazık gi gerçek hayat başladı.. sağdan dalan soldan dalan sürücüler.. kimseye yaşam hakkı tanımayan bizler... en büyük şoku ise Cumartesi Bakırköy Galliera nın önünde yaşadım... arabada çocuklarla eve dönmeye çalışırken yanımdan teğet bir hıyar geçti (tabir için özür dilerim).. şöyle tarif edeyim... Motor CBF 150, tankının üzerinde 3 yaşında bir erkek çocuğu, sürücü, arkasında 6 yaşında bir erkek çocuğu en arkada da hanımı... hiçbirinde kask yok doğal olarak... gözlerime inanamadım... hani köy yerinde falan görüyorduk da burun kıvırıyorduk.. e kardeşim istanbul un göbeğinde nasıl bir duyarsızlıktır bu anlamadım.. mazeret uydurmaya gelse abi paramız yok dolmuşa otobüse biz de böyle takılıyoruz der herhalde... bir de benden sonra hızla başka araçlarında arasına daldı... allah bildiği gibi yapsın demekten başka çare yok galiba... ayrıca yolda gördüğüm motor sürücülerinin büyük bir kısmında kask yoktu, mont yoktu... aslında cısçıplak kullanıyorlar motorlarını farkında değiller... özellikle sccoter kullanıcılarında hiçbir güvenlik önleim yok.. sandalyaden düşüp sakat kalınabileceğini veya ölünebileceğini düşünemeyen yurdum insan 250 cc lik scooterden düşüp bir şey olmayacağını mı zannediyor acaba....

neyse bu kadar söylendiğim yeter.. gelelim benim motoruma...
motorumu cumartesi günü teslim alacaktım.. ne yazıkki işlemlerde bir sorun çıkmış ve bu güne kaldı... ancak iş yoğunluğundan bugün de alamayacağım motorumu.. yarına kaldı yani.. yarın kesin alıyorum ama... bu arada motoland daki son daytonayı ben almış oldum... kızmayın bana olur mu :)

sağlıcakla kalın....

CELİL
16.Mayıs.2011, 12:38
hoş geldin yazılarını ve seni özlemiştik c.tesi bizim ekiple 10.45 -11.15 arası galeria nın önündeydik buluşup gebze ballı kayalara gittik kulağını çınlattık 8)

arat1969
16.Mayıs.2011, 17:06
hoş geldin yazılarını ve seni özlemiştik c.tesi bizim ekiple 10.45 -11.15 arası galeria nın önündeydik buluşup gebze ballı kayalara gittik kulağını çınlattık 8)

abi saolasın... eylemlerim sürecek... yazılarımı da yazacak bir şey bulabildiğim sürece devam ettireceğim... ta ki birileri yeter artık diyene kadar... :)

arat1969
17.Mayıs.2011, 16:46
Merhaba arkadaslar,

Daytona ma bugun kavustum... Hatta tolga kardesimle de tanisma firsati buldum... Cok memnun oldum... Ya bu 350 lik motorla motor kullandigimi anladim... Harika yol aliyor ve cok yakisikli... Hatta eski motorculardan olan bir komsum "niye cinli aldim capon alsaydin " dedi ama motoru gorunce fikrini degistirdi ve o da cok begendi..!ne yazikki pazara kadar yine istanbul disindayim ama pazar gunu emreye gidip plakami alacagim... Gorusmek uzere

CELİL
17.Mayıs.2011, 16:52
gözün aydın Tamer sonunda daytonana kavuştun hayırlı olsun allah kazasız belasız keyifle binmek nasip etsin pazar günü kaçta emreye gidicen denk gelirse uğrarım 8)

arat1969
17.Mayıs.2011, 18:06
gözün aydın Tamer sonunda daytonana kavuştun hayırlı olsun allah kazasız belasız keyifle binmek nasip etsin pazar günü kaçta emreye gidicen denk gelirse uğrarım 8)

celil abi tam sati belli degil cumartesi kemer den dönecegim.... pazar mutlaka giderim ama herhalde 14.00 15.00 i bulur... gelebilirsen mutlu olurum... ama zor durumda birakma kendini malum pazar... gorusmek uzere....

tolgagokce
17.Mayıs.2011, 20:11
bende memnun oldum, tekrar hayırlı olsun rahat gitmişsindir umarım...

arat1969
23.Mayıs.2011, 16:50
merhaba hep beraber, en sonunda seyahatlerim bitti ve hafta sonu motorumun plakasını ve ruhsatını alabildim... bu arada motorland da sohbet ederken Celil abi geldi... gezip tozmuşsunuz hep beraber oradan dönüşte uğradı... çok sevindim kendisi ile tanıştığıma.. ayrıca ne kadar bilgili olduğunu da test etme imkanına kavuştum... :)

motoruma gelince... gerçekten motor kullandığımı hissediyorum.. hız yaptığımdan değil... meraklı da değilim ama gerektiği yerde gidiyor arkadaş... hem çok güzel olduğundan birçok kişi dönüp bakıyor motora...
galiba motorun boyutu ile de alakası var.. yavaş bile gitsem araclar arkadan o kadar tacizkar yaklaşmıyor.. galiba bu basarsa gidebilir adamın keyfini bozmayalım diyorlar... fakat motorland dönüşü biraz sahilden gideyim dedim.. ne sağdan
geçilebildi ne soldan... boyut büyüyünce her yere sığmıyor kızım... neyse yine de keyifli bir gündü pazar...

Alpay
23.Mayıs.2011, 18:09
Tamer abi selam Garaj grubunada bekleriz seni :)

ağfndrdm
24.Mayıs.2011, 19:38
Tamer abi selam Garaj grubunada bekleriz seni :)

adam kaçırıyorlar celil abiii:shock:

arat1969
24.Mayıs.2011, 23:05
adam kaçırıyorlar celil abiii:shock:

alpay kardesimle emre de tanismistik... beyefendi bir kardesimiz ancak kacirilmam ben oyle kolay kolay :)

coktandir basliga uygun yazi yazmiyordum... bugun yasadigim bir seyi paylasabilirim herhalde... hafta basindan beri motorla ise gidip geliyorum... sabahlari bogaz koprusunden gecerken o mis gibi ruzgari hissetmek kadar keyifli bir sey oldugunu motora binmeyen bilemez herhalde.... gelelim mevzuya... teorik olarak ( butun kitaplarda, forumlarda vs.) yolda giderken araclarin lastik izlerinden giderek yol almak gerekiyor... mus. ben de mumkun mertebe oyle yapiyorum... arada bir sol ize arada bir sag ize gecerek tacizlerden uzak durmaya calisiyorum... ancak siz siz olun sag seritte giderken araclarin sag lastik izini takip etmeyin... ozellikle arkanizdan ticari bir arac geliyorsa daha da dikkatli olun ve mumkunse yolu ortalayin... aksi taktirde ticari abi araya girip sizi emniyet seridine dogru itebilir... yani teorik olarak uygulanabilecek seylere biraz da kivrak zeka eklemek gerekiyormus... (unutmayin ben bilmeyenlere yaziyorum bilenler " ulen tabi oyle ne sandiydin" demeyin :) )

saglicakla kalin....

ağfndrdm
24.Mayıs.2011, 23:11
tamer bende mümkün mertede sağ şeridi yada varsa orta seridi kulanıyorum eğer bi taciz olayı yaşarsam araca haciz koyuyorum ve böylelikle biz motorculara nacizane iyilikte bulunuyorum

CELİL
25.Mayıs.2011, 09:03
kendinizi emniyete almak istiyorsanız şeriti ortalayarak gidin o zaman araçlar sizin şeridinize giremiyor tacizler olmuyor8)

arat1969
25.Mayıs.2011, 22:28
tamer bende mümkün mertede sağ şeridi yada varsa orta seridi kulanıyorum eğer bi taciz olayı yaşarsam araca haciz koyuyorum ve böylelikle biz motorculara nacizane iyilikte bulunuyorum

ellerine saglik kardesim... ben de abuk subuk is yapanlarin plakasini ve arac modelini burada yazmayi dusunuyorum... ancak hukuksal bir soeun yaratirmi emin degilim... ne dersin celil abi... oyle bir topik acalim mi?

CELİL
26.Mayıs.2011, 09:09
ellerine saglik kardesim... ben de abuk subuk is yapanlarin plakasini ve arac modelini burada yazmayi dusunuyorum... ancak hukuksal bir soeun yaratirmi emin degilim... ne dersin celil abi... oyle bir topik acalim mi?
kişileri hedef göstermek gibi bir şey olur bence doğru olmaz :)

arat1969
26.Mayıs.2011, 10:32

aynen beklediğim hoşgörü... ancak bunlardan biri (allah korusun) bizi altına aldığında aynı hoşgörüyü bize göstermiş olmayacaklar... neyse sanırım yine de haklısın...

bu arada daytonacı arkadaşlar.. ilk defa benzin aldım dün... yakıt sarfiyatı 4.5 lt / 100 km sizde durum nasıl ? özellikel rodajı tamamlayan arkadaşları merak ettim...

MaRCoS
26.Mayıs.2011, 11:05
bu arada daytonacı arkadaşlar.. ilk defa benzin aldım dün... yakıt sarfiyatı 4.5 lt / 100 km sizde durum nasıl ? özellikel rodajı tamamlayan arkadaşları merak ettim...

nazar
tamer abi normal yakmışsın, zamanla 4 litreye kadar düşecektir ;)) bu arada pazar günü bekliyoruz heeee

arat1969
26.Mayıs.2011, 11:40
nazar
tamer abi normal yakmışsın, zamanla 4 litreye kadar düşecektir ;)) bu arada pazar günü bekliyoruz heeee

pazar günü katılmayı çok istedim... ancak cumartesi pazar TESEV eğitimleri var... sabahtan akşama kadar, katılım zorunlu... o açıdan kımıldayamıyorum hiçbir yere...

benim yerime de eğlenin bir de bol bol foto çekin...

ağfndrdm
26.Mayıs.2011, 19:07

aslında kanunen araca yada kişiye ait vadesi geçmiş bir amme alacağı varsa her türlü sulh yolu, bir suç yada kabahat oluşturmaz ancak.. kişi aramızda bulunan husumet nedeiyle özel ilgi gördüğünü ıspat ederse tanminat davası açabilir .hemde etik olmaz

arat1969
27.Mayıs.2011, 01:27
bugun isten biraz erken dondum ve caddeye dogru soyle bir uzanmak istedim... fenerbahce kavsagina gelmeden once onumdeki buyuk arabanin ani freni ile ilk defa frenlerime asilmak zorunda kaldim... kizim zamaninda durdu ve bende bu tehlikeyi savusturmus oldum... allahtan bolbol teorik bilgi okumusum ve, ozellike, buyuk araclarin arkasindan giderken biraz daha fazla takip mesafesi birakmak gerektigini beynime yazmisim... :) bu acemilere uyari... gelelim guzellige... bagdat caddesinden donerken iki tane delikanlinin yanindan gectim... markasi belli olmayacak kadar eski motorlari vardi kasklari da yoktu... yanlarindan gecerken el ettiler kosede durdum..." abi senin motor cok guzelmis sana bir sey verecegim yakisir valla " dedi bir tanesi... cuzdanini cikardi ve bana monta dikilebilen " harley owners group" amblemi verdi.. saskinligimi saklayamadim... motoru cok begenmisler... gozleri parliyordu... saskin
igimdan adam gibi tesekkur bile edemedim... derken yasli bir abi hayirli olsun dedi... kaski cikardim saol dedim... aytekin mis abinin adi... 63 yasinda 6 yildir rr 250 kullaniyormus ve 30000 km yol yapmis motoruyla... siteye eskiden takilirmis... ama artik yas tutmuyor dedi :) velhasil selam sabah ayrildik... ben motor kullanmayi seviyorum ama galiba asil sevdigim birbirini hic tanimayan insanlarin dahi birbirine icini dokebilmesi ya da bir seyler paylasabilmesidir.. ayni burada da oldugu gibi... cok mutlu oldum bugun cooook...

sevgi ve saygilarimla

CELİL
27.Mayıs.2011, 09:59
tamer hakikaten dediğin gibi tüm motorcular toplumda hiç olmayan hoş görüyü esirgemeden birbirlerine hoş muhabbetlerle yaklaşıyorlar bu keyif veriyor 8)

ağfndrdm
27.Mayıs.2011, 20:51
tamer bende senin gibi bir kaç tatlı olay yaşadım ama hep tatlı olmadı .anlatımıycaktım ama madem yeri gelmiş bu acı olayı anlaşıyım sizlerle.pazartesi kız arkadaşımla bakırköye çay içmeye indik güzel vakit geçirmiştik hoş beş sohbet filan nese bindik diönüyoruz eve ,bakırköy köprüsünden e-5 e geçtim usul usul giderken yanımdan dandik bi race geçti oda yavaştı üstünde iki tane liseli yaşlarda genç vardı.e-5 ten cıktım bahçelievler içine girdim tabi bu gençlerde öndeydi .ışıklarda durakladık bi ara neyse hatuna baktım suratı beş karış . dedim noldu ,yok birşey diye cevap verdi,anladım bişeylerin ters gitiğini ısırar etmim noldudu dedim. nese söle di bu kendini bilmezlerin artçısı bizi sollarken pantalanunu indiri cinsel organını göstermiş .bu arada hale ışıkları bekliyoruz bu kendini bilmezlerde.... deliye döndüm bastım yanlarına gitmek için o arada ışıklar yandı bunlar bastı kaçtı tabi yetişemedim . bi tahminde bulundum bunların nereye gideceğiyle ilgili bu bahçelievler karakolunu yanında bi motor tamircisi var orada olacaklarını umud ederek gittim ..
evet tahminin doğruydu motor ordaydı ama bunlar yoktu nese işletme sahibini buldum ona sordum oda kem küm etti iki küfürletştik nese araya girenler oldu . daha sonra karakola gittim şikayetçi olmak için .fakat memur beyler pek ilgilenmek istemedi .olur öyle diye geçiştirmeye çalıştılar .bende ifademi almadıkları taktirde savcılığa suç duyurunsa bulunacağımı söyledim öylelikle ifademi aldılar aldım iki tane polisi yanıma gittik dükkana çocuklar yine yok işletme sahibide söylemiyor .en sonunda polis o çocukları getirmesseniz motora el koyacaklarını sölediler .bende tutanak tutup salı günü denetime geleceğimi söledim nese adam aradı çocukları geldi bunlar aldılar ifadelerini sonra ağladılar özür dilediler filan memurlarında araya girmesiyle ifademi geri aldım ama ehiyetsiz araç sürmekten ceza kesilmesi şartıyla soalsun bi bayan memur vardı o tamm dedi
kestiler cezayı elemanlara .. bende böylece tatmşn ooldum ve o sinirli halimden eser kalmadı mutu mesut döndük eve

aidikurt
27.Mayıs.2011, 22:34
esasında o gosteren heriifi organını kesip eline vermek vardı ama sen daha guzgun bır yoldan halletmıssın

arat1969
27.Mayıs.2011, 23:38
ne yazik ki toplum gelismemis ve cahil insanlari fazlasi ile barindiriyor... hep kotu ornekler olmustur ve olacaktir... ancak her seye ragmen bardagin dolu tarafini gormeye calismakta fayda var... gerci bekara hanim bosamak kolaymis derler ya... benimki de o hesap... hanima o hareketi yapsa ben ne dusunurdum orasi allah kerim.. ancak kolluk kuvvetleri ve hukuk yolu aslinda en iyi cozum yolu... her ne kadar adalet gec islese de isliyor.. zorlamak lazim galiba biraz...

CELİL
30.Mayıs.2011, 09:35
ağa heğimizin yapması gereken en doğru yolu izlemiş onlar gibi kültürsüz insanlıktan uzak insanlarla adam yarine koyup birebir muhatap olmıyacan ağa nın yaptığı gibi yapıcan 8)

Manwe
26.Ağustos.2011, 18:33
tamer bende senin gibi bir kaç tatlı olay yaşadım ama hep tatlı olmadı .anlatımıycaktım ama madem yeri gelmiş bu acı olayı anlaşıyım sizlerle.pazartesi kız arkadaşımla bakırköye çay içmeye indik güzel vakit geçirmiştik hoş beş sohbet filan nese bindik diönüyoruz eve ,bakırköy köprüsünden e-5 e geçtim usul usul giderken yanımdan dandik bi race geçti oda yavaştı üstünde iki tane liseli yaşlarda genç vardı.e-5 ten cıktım bahçelievler içine girdim tabi bu gençlerde öndeydi .ışıklarda durakladık bi ara neyse hatuna baktım suratı beş karış . dedim noldu ,yok birşey diye cevap verdi,anladım bişeylerin ters gitiğini ısırar etmim noldudu dedim. nese söle di bu kendini bilmezlerin artçısı bizi sollarken pantalanunu indiri cinsel organını göstermiş .bu arada hale ışıkları bekliyoruz bu kendini bilmezlerde.... deliye döndüm bastım yanlarına gitmek için o arada ışıklar yandı bunlar bastı kaçtı tabi yetişemedim . bi tahminde bulundum bunların nereye gideceğiyle ilgili bu bahçelievler karakolunu yanında bi motor tamircisi var orada olacaklarını umud ederek gittim ..
evet tahminin doğruydu motor ordaydı ama bunlar yoktu nese işletme sahibini buldum ona sordum oda kem küm etti iki küfürletştik nese araya girenler oldu . daha sonra karakola gittim şikayetçi olmak için .fakat memur beyler pek ilgilenmek istemedi .olur öyle diye geçiştirmeye çalıştılar .bende ifademi almadıkları taktirde savcılığa suç duyurunsa bulunacağımı söyledim öylelikle ifademi aldılar aldım iki tane polisi yanıma gittik dükkana çocuklar yine yok işletme sahibide söylemiyor .en sonunda polis o çocukları getirmesseniz motora el koyacaklarını sölediler .bende tutanak tutup salı günü denetime geleceğimi söledim nese adam aradı çocukları geldi bunlar aldılar ifadelerini sonra ağladılar özür dilediler filan memurlarında araya girmesiyle ifademi geri aldım ama ehiyetsiz araç sürmekten ceza kesilmesi şartıyla soalsun bi bayan memur vardı o tamm dedi
kestiler cezayı elemanlara .. bende böylece tatmşn ooldum ve o sinirli halimden eser kalmadı mutu mesut döndük eve

Geçmiş olsun. Çok nahoş bir olay. Aslında geberene kadar döveceksin işte o zaman bir daha yapmaz. Polise gittiler belirli bir ceza ödediler ve burada bitti . Ama diğer türlü bence bir daha böyle bir şeye cesaret edemezlerdi. Yurt dışında Chopper kullanıcılarına yönelik imaj böyle.

telkarinn
26.Ağustos.2011, 18:41

Kötü bi anı olmuş geçmiş olsun dostum. ama iyi yapmışsın ceza yazdırmakla. Ah bi elime düşse öle birileri şöyle bi stres atardıkk

reshoden
26.Ağustos.2011, 20:02
Eski bir mesaj sanırım ağanınki, yine de geçmiş olsun. Bu arada, çok güzel ipuçları var arada, onları da gerekirse kullanmak üzere attım hafızaya.

Bu arada, taa ilk mesajlarda bir şey gördüm. Demişler ki, yüksek devirde yüksek viteste giderken vites düşürmek isterseniz düşmüyor. Bunu ben de yaşıyorum ve ikilemde kalıyorum.

Örneğin, sahil yolunda gidiyorum, surların ordaki girişteki ışıklara gelene kadar 5. vitesteyim. yavaş yavaş duruyorum.

-Eğer durduğumda 5ten 1 e inmeye çalışırsam, 1 e kadar inmiyor. Motor stop edebiliyor. Bu da çok tehlikeli.

-Eğer dururken debriyaj sıkıp tek tek düşersem (çok seri değil ama saniyede bir vites diyelim) bu sefer de çatara çutara diye ses geliyor şanzumandan.

Ne yapmalı :/

Emix
27.Ağustos.2011, 00:26
birden 5'den 1'e atmayın yavaşlıyor olsanızda bazen öyle geçmemezlik yapabilir ancak geçmesi lazım debriyaj ayarına vs baktırın

ileride kırmızıyımı gördün hızını orada duracak şekilde düşüre düşüre vitesin devri ne ise ona göre düşürün veya durana yakınken düşürmeye başlayın ufak ufak ara gazlar ile :) bu şekil geçiyordu bende problemsiz

CrimsonLove
19.Mart.2012, 15:43
:)))) motoru almak için son 20 günü bekliyorum böyle konuları gördükçe yerinde duramıyor insan !

AHRAZ
18.Mayıs.2013, 01:09

Bu konuda şöyle bir tezim var,

yurtdışında nerede it kopuk var chopper a biniyor, efendi çocuklar genelde SS yada Racing vb alıyorlar,

Canım ülkemde ise tam tersi, efendi ağır olgun kişiler genelde chopper a binerken nerede bir fırlama var altında bir SS yada Racing oluyor, biraz genelleme oldu ama nedense hep böyle denk geldi bana...

AHRAZ
18.Mayıs.2013, 01:18
Abi çok güzel yazmışın be bütün deneyimlerini, çok hoşuma gitti helal olsun,

Of yanlız çok pis konu hortlatmışız ya la yine :D

boxerboy
18.Mayıs.2013, 19:19
Bu konuda şöyle bir tezim var,

yurtdışında nerede it kopuk var chopper a biniyor, efendi çocuklar genelde SS yada Racing vb alıyorlar,

Canım ülkemde ise tam tersi, efendi ağır olgun kişiler genelde chopper a binerken nerede bir fırlama var altında bir SS yada Racing oluyor, biraz genelleme oldu ama nedense hep böyle denk geldi bana...

kesinlikle katılıyorum :)))