PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : uzun yola ne kadar dayanır?

airseen
20.Nisan.2011, 19:48
arkadaşlar merhaba. yeni bir kullanıcıyım ben 125 150 ve 250 arasında kararsız kaldım. bunun sebebi ise su soğutmalıların kanaatimce daha avantajlı olması ve 150lik olanı eledim. diğer sorum max km leri birbirleriyle aynı.ve de 1000 km yol yapmak istesem (tek seferde) hangisini tercih ederdiniz yada ettiniz. uzun yolu bu makinalar kaldırır mı. beni yolda bırakır mı. 125 ile 250 arasında neredeyse 1000 tl oynuyor. lütfen göz önünde bulunduralım. şimdidedn tşk ediyorum.(1.90 ve 91kg) saygılar. kazasız sürüşler.

Darknees
21.Nisan.2011, 01:45
Selam arkadaşım bir kere uzun yol yapıcaksan büyük makina her zaman iyidir mantık budur zaten.Küçük çaplı yani 150 lilik diyelim daha çok şehir içi örnek verirsek gebze - zeytinburnu arası uzunluğunda idealdir ama yok ben istanbuldan çıkarım ege turu yaparım diyorsan 250 ve üstü modeller tercihin olsun derim.Motoru yormazsın yazın sıcaklık 40 derece oluyor üstüne sen birde artçın olunca sürekli gaz vermek zorunda kalıcaksın küçük motorla.Makasa düşersin Allah korusun asıldın mı kaçması lazım ;) Ben benim motorla tek şarjla 250 km gittim istanbul kartaldan , bursa yıldırıma tık demedi onu geçtim çanakkale yaptık kortej olarak gene tık demedi hız 80 km civarlarıydı 2 saatte bir 15 dk durduk bunların içinde 150 lilik mondialde vardı :) Kısacası şehir içi 150 lilik iyi ama uzun yol yaparım dersen alıcaksın su sogutmalı en az 250 lilik keyif yapıcaksın aklında soru bırakmıcaksın hararet yapar mı yolda diye

CELİL
21.Nisan.2011, 09:27
ersin armıza hoş geldin

öncelikle 125 cc makinadada su soğutma yok sadece 250 cc ve 350 cc de var şehir içide şehir dışıda makina hava sogutmalı olunca bir süre sonra makina şişer çekişten düşer su soğutmalıda trafikte sıkışıp kalsan bile su soğutma radyatörün üzerinde 2 adet fan var hareret yükselince otomatik devreye girip makinayı soğutuyor ve şişme sorunu olmuyor aynı şişme durumu uzun yıoldada bir süre gittikten sonra olur
regal raptor 250 cc ile çok uzun yol yaptık
uzun yolu en seven makinadır hiç sorun yaşamadık 8)

arat1969
21.Nisan.2011, 14:55
merhaba arkadaşım,

ben de daha yeni aldım motorumu.. 150 cc lik aldım.. bu sezonu bununla geçirip seneye büyütürüm diye düşündüm... motoru alıp bu sezon hemen uzun yollar yaparım diyprsan ben de 250 cc ve üstü öneririm... yok bu sezonu buralarda geçirir sonra tecrübe kazanıp yollara düşerim diyorsan 125 cc veya 150 cc de işini görür kanatimce... yine de şimdiden hayırlı olsun.. bu arada unutma bütçe sıkıntısı varsa büyük motor alıp teçhizata paran kalmazsa o da sorun onun yerine daha küçük motor ama teçhizat için daha büyük bütçe ayır... 100 tl lik kaskla, 100 tl lik montla yollara çıkma... allah yolunu açık etsin...

airseen
21.Nisan.2011, 17:17
hoş bulduk. çok teşekkür ediyorum. kararım kesinlikle 250 olacak. bir de şunu sormak isterim bu rr lerin yol yardımı varmıdır. teçhizat konusuna gelirsek tahminimce 500-750 arası gidecek diye düşünüyorum. benim için güvenlik çok önemli ki motor sürücülerinin ortak fikri. ilk önce güvenlik. kazasız belasız sürüşler.

CELİL
21.Nisan.2011, 17:27
merhaba RR lara özel yetkili servisin istanbul içi arabalı 7/24 yol yardımı var numarasını 7/24 başlıklı forumda bulabilirsin
teçhizat önemli güzel bir kask ve korumalı bir mont ilk sırada olsun daha sonra dizlik ve eldiven bütçene göre farklı kalitelerde techizat var sana uyana bakıcan 8)

arat1969
01.Mayıs.2011, 21:44
arkadaşlar yeni topik açmadan buradan sormam istedim sorumu... ben makinamı 400 km bakımına soktuktan sonra bursa ya gitmeyi düşünüyorum.... kadıköy - eskihisar... oradan da normal yalova-orhangazi-gemlik-bursa sizce zorluk yaşarmıyım motorla ilgili... ya da önerileriniz neler olur.... bu arada bu motorun son hızı nedir... tako da 80 km den itibaen kırmızı işaretli... 80 midir bunun hızı...
bilgiler için teşekkür ederim....

ağfndrdm
01.Mayıs.2011, 22:27
zincir yağını lastik havalarını konrta et bi öyle çık .80 km idealdirdir zaten fazlası hem teklikeli hemde kesene zarar

Rona
01.Mayıs.2011, 22:40
bence 120 ye çıkamayan ve halen rodajda olan bir makinayla hemde tek başına o kadar uzun yola çıkma Süpürgelik taraflarında(Yalovadan sonra)çok zorlanabilirsin arabalılar senin kadar sabırlı değildir sıkştırmalara hazırlıklı olmalısın motor ve sen uzun yola bir hazırlıklı olsun ondan sonra dene derim

Not:Bundan 10-12 sene önce 125 lik Honda Titanla Haziran ayında İzmir'e gitmeyi hedeflemiştim Bursa Kracabey'den dönmek zorunda kaldım çünkü motor fena şişti yorgunluk bir yandan ve motor 100-110 km yaptığı halde yol git git bitmiyor ki Regal 150 lik Honda Titandan daha dayanıksızdır.Acı gerçek bu ama yapacak bir şey yok bence 1000 km lik en önemli rodaj sürecini tamamla ki en azından sıkıştırman gereken yerlerde rahat olasın

arat1969
01.Mayıs.2011, 23:27
bence 120 ye çıkamayan ve halen rodajda olan bir makinayla hemde tek başına o kadar uzun yola çıkma Süpürgelik taraflarında(Yalovadan sonra)çok zorlanabilirsin arabalılar senin kadar sabırlı değildir sıkştırmalara hazırlıklı olmalısın motor ve sen uzun yola bir hazırlıklı olsun ondan sonra dene derim

ardakasim tesekkür ederim yorumun icin.... supurgelik benim de en cok kafama takilan gecis yeri.... ancak bu durumda hic uzun yola cikmamaliyim sonucu cikiyor....cunku kisa vadede guclu motor almayacagima gore takildik kaldik galiba....

CELİL
02.Mayıs.2011, 09:38
henüz sen ve makina için tek başına uzun yol bencede uygun olmaz sen tecrübeni iyileştir makinanın motoru alışsın rahatlasın sonra belli aralıklarla ( motor şiştikce ) dinlendirir istediğin her yere gider akar hız 80 km dir sıkıştırmak gerektğinde 100 km ye çıkabilir ama dediğm gibi makinayla birbirinize önce alışın nerde ne tepki vereceğini iyi bilmen lazım 8)