PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal&Asya Motor

faithfoxy
25.Nisan.2011, 14:45
herkese selam. şimdi benim biraz aklım karıştı. tam kavrayamadım konuyu. hem de fikir almak istedim sizden. şimdi regal çin markası. Asya Motorun getirdiği motorlarda regal olup kendi markasıyla mı satıyor yoksa regal den farklı bir marka mı? Asya motorun getirdiği motorla Regal arasındaki kalite farkı ne kadar? hangisini tavsiye edersiniz? ya da ikise muadiller mi? teşekkürler.

Rona
25.Nisan.2011, 14:49
herkese selam. şimdi benim biraz aklım karıştı. tam kavrayamadım konuyu. hem de fikir almak istedim sizden. şimdi regal çin markası. Asya Motorun getirdiği motorlarda regal olup kendi markasıyla mı satıyor yoksa regal den farklı bir marka mı? Asya motorun getirdiği motorla Regal arasındaki kalite farkı ne kadar? hangisini tavsiye edersiniz? ya da ikise muadiller mi? teşekkürler.
Asya Motor motorları regal den(LİFENG GROUP) sipariş ettiriyor yani Asya'larda Regal Raptor dür.

faithfoxy
25.Nisan.2011, 14:55
işte bu süper haber. o zaman ha regal almışım ha asya motordan almışım, fark yok. teşekkür ederim.

CELİL
25.Nisan.2011, 14:57
asya motorun getirdiği makinada regal raptorun fabrikasında üretiliyor fakat kalitesi hakkında makina yeni geldiği için daha net bilği yok fakat fabrikanın çalışma prensibi şu aynı parçadan biden çok kalite ve fiatta çeşit sunuyor alan firmanın tercihine göre kalitesi değişiyor regal raptor artık oturmuş ve kendini kanıtlamış bir marka olduğundan belli bir kalitenin altına düşmüyorlar 8)

CELİL
25.Nisan.2011, 14:58
işte bu süper haber. o zaman ha regal almışım ha asya motordan almışım, fark yok. teşekkür ederim.
herşey aynı olsa bile parça servis agı farklı ve en önemlisi marka değeri farklı satarken çok fark eder 8)

faithfoxy
25.Nisan.2011, 15:14
hımm, o zaman ben gene doğrudan şaşmıyayım regal e geri döneyim. açıkçası, 0 bir Asya Motor u tanıdıktan çok uygun bir fiyata alma durumu vardı da o yuzden sordum bu soruyu , yoksa zaten aklımdaki regal 250E. teşekkür ediyorum cevaplar için.

slamdunk_tr
08.Haziran.2011, 14:03

Güncel bir bilgi var mı bu konuda?
Teşekkürler.

CELİL
08.Haziran.2011, 14:23
şu an aramızda asya sı olan yok duyumlara göre rodaj süresinde ufak tefek sorunlar olmuş fakat rodajdan sonra düzene girmiş kullananlar şimdilik memnun fakat makinaın kalitesinin ne kadar sağlam olduğu netleşmedi
oysa regal raptor 2005 ten beri satışta olan kendini ispatlamış ikinci eli olan bir makina asya pars ın şu an ikinci eli yok 8)

falldown
08.Haziran.2011, 15:32
bende bakmıştım bu motorlara ama 150 lik alcam diye çok incelememiştim. bildiğim kadarıyla asyalarda gösterge gidonda değil depoda arka fren kampana değil disk,tabi bu farklar regal için 2010-2011 model farklılığındanda olabilir emin değilim. asyalarda arka maşa daha kalın gelmişti bana ama ikisinide yanyana görmedim bide yanlış hatırlamıosam asyalarda marş pedalı vardı.

heee asıl söylemem gerekeni unuttum ya :D 2006 2007 yıllarında biçok marka mondial çelik bisan vs..vs.. ki hatta bisanın bi modeli vardı birebir yamaha virago250 kopyasıydı... cruise model satıyolardı fakat beklentilerinden az satış olduğundan dolayı sanırım şu an mobilet scooter vs. gbi modellere ağırlık veriolar yani kısaca bundan 2 3 sene sonra asya elini çekerse cruiselardan o motorların bi değeri olmucak parça içinde regal servislerine gidilcektir diye düşünüyorum.

slamdunk_tr
08.Haziran.2011, 17:16
bende bakmıştım bu motorlara ama 150 lik alcam diye çok incelememiştim. bildiğim kadarıyla asyalarda gösterge gidonda değil depoda arka fren kampana değil disk,tabi bu farklar regal için 2010-2011 model farklılığındanda olabilir emin değilim. asyalarda arka maşa daha kalın gelmişti bana ama ikisinide yanyana görmedim bide yanlış hatırlamıosam asyalarda marş pedalı vardı.

heee asıl söylemem gerekeni unuttum ya :D 2006 2007 yıllarında biçok marka mondial çelik bisan vs..vs.. ki hatta bisanın bi modeli vardı birebir yamaha virago250 kopyasıydı... cruise model satıyolardı fakat beklentilerinden az satış olduğundan dolayı sanırım şu an mobilet scooter vs. gbi modellere ağırlık veriolar yani kısaca bundan 2 3 sene sonra asya elini çekerse cruiselardan o motorların bi değeri olmucak parça içinde regal servislerine gidilcektir diye düşünüyorum.

Cevap için çok teşekkürler.
Aslında buna en iyi cevabı 2011 model 9B alan ve ne aldığını bilen deneyimli bir kullanıcı cevap verecek gibi duruyor.
Bu soruyu sormamın asıl nedeni sizin de tahmin edebileceğiniz gibi piyasada RR den çok Asya Pars bulunması. Bayi sayısı fazlalığından olabilir belkide, nedenini bilmiyorum ama RR-9B neredeyse yok denecek kadar az.
Bende; bulabilirsem RR-9B, bulamazsam Pars alayım gibi bir düşünce var. Bu düşüncemin mantıklı olup olmadığını sorguluyorum aslında. :)

Tekar teşekkürler.

TWO-WHEEL TANGO
08.Haziran.2011, 17:16
Daytona 350 ABD'de Johnny Pag (kendi tasarımcısı), ve şu an hatırlayamadığım diğer bir marka adı altında, sanırım İspanya'da Leonart (kullanıcılar İspanyolca konuşuyor), Rusya tarafında Geon, Güney Afrika'ydı yanlış hatırlamıyorsam Hunter adı altında satılıyor. Asya'yı ilk gördüğümde Motorland'i arayıp bilgilendirmiş, 'aynı makine değil' şeklinde bir cevap almış, fakat yetkiliden daha önce 'bu makineler aslında Tayvan'da üretiliyor' gibi bir yorum geldiği için (-ki makineyi-markayı asla kötülemem ama basbayağı çin işte) bu cevabı önemsememiştim.Ama Celil beyin dediği gibi kalite farkları olabilir...Regal'den şaşmamalı bence:lol:

TWO-WHEEL TANGO
08.Haziran.2011, 22:57
su sogutmalı bır motor dıger motorların sılındır bloklarından daha farklı bır blogo sahıptir ve ayrıca motorda vıbrasyon oldukca azdır rahatsız etmeyecek kadar dıyebılırız çin malı deselerde parcalarının tamamı koredir.. çinde üretımı yapılmaktadır..

Başka bir forumda regal ile ilgili olarak yukarıdaki yoruma rastladım..Tayvan filan değil, basbayağı Çinli dedik ama galiba adamın günahını aldık :) Acaba Lifeng firması Tayvan, Kore, vs ülkeler ile fason mu çalışıyor?? Çünkü parçalar gerçekten muadili olan Çinlilerden oldukça kaliteli..

ağfndrdm
08.Haziran.2011, 23:12
su sogutmalı bır motor dıger motorların sılındır bloklarından daha farklı bır blogo sahıptir ve ayrıca motorda vıbrasyon oldukca azdır rahatsız etmeyecek kadar dıyebılırız çin malı deselerde parcalarının tamamı koredir.. çinde üretımı yapılmaktadır..

Başka bir forumda regal ile ilgili olarak yukarıdaki yoruma rastladım..Tayvan filan değil, basbayağı Çinli dedik ama galiba adamın günahını aldık :) Acaba Lifeng firması Tayvan, Kore, vs ülkeler ile fason mu çalışıyor?? Çünkü parçalar gerçekten muadili olan Çinlilerden oldukça kaliteli..

abi cindir bence çünkü musfata usta zamanda cine gidip bu motorların üretim yerlerini görmüş

TWO-WHEEL TANGO
08.Haziran.2011, 23:26
abi cindir bence çünkü musfata usta zamanda cine gidip bu motorların üretim yerlerini görmüş
Çin'e gidip fabrikayı basıp posta falan koymuşlar diye birşeyler anlatmıştı Mustafa, fabrika anlaşmaya mı uymamış ne :?: Gittiğinde aklına gelirse sor.. Anlattı, tam anlayamadım :mrgreen: Mustafa'ya Asya'nın Ghost modelini (Daytona'nın beyazı) söylediğimde, Hyosung'un ithalatçısı ve ST Kanuni arasındaki yetkili ithalatçı kavgasını,açılan davaları hatırlatıp siz davalık olmuyor musunuz dediğimde mevzu açılmıştı... Demek kendisi de gitmiş.. Abi bu makinelerin daha hacimli olanları var yurtdışına filan vermiyor demişti...

slamdunk_tr
09.Haziran.2011, 02:02
allaha emanet alacağız yani.. :P

falldown
09.Haziran.2011, 11:46
Cevap için çok teşekkürler.
Aslında buna en iyi cevabı 2011 model 9B alan ve ne aldığını bilen deneyimli bir kullanıcı cevap verecek gibi duruyor.
Bu soruyu sormamın asıl nedeni sizin de tahmin edebileceğiniz gibi piyasada RR den çok Asya Pars bulunması. Bayi sayısı fazlalığından olabilir belkide, nedenini bilmiyorum ama RR-9B neredeyse yok denecek kadar az.
Bende; bulabilirsem RR-9B, bulamazsam Pars alayım gibi bir düşünce var. Bu düşüncemin mantıklı olup olmadığını sorguluyorum aslında. :)

Tekar teşekkürler.

rr dan çok asya bulunmasının nedeni iki firmanın yatırım satış ve stok(veya gümrük transport işlemleri düzensiz) stratejisinin farklı olmasından kaynaklanıyor olabilir. bildiğim kadarıyla biçok kişi daytona spyder bobber gibi modellerde adını yazdırıp gelir gelmez almak istemeleridir.reklam olmasın diye isim vermek istemem ama bi bayideki listeyi görmüştüm.yani geldiği gibi ürün bitmeye yakın olabilir buda emre motorun arz-talebi karşılayamamasından kaynaklanıyor tahminimce...

CELİL
09.Haziran.2011, 12:44
Regal Raptor fabrika linki

http://www.regal-raptor.com/#

http://regalraptor.com.sg/regalraptormotorcycles/

internetten alıntı

Regal-Raptor motorsikletler ,LIFENG Group adına çin 'in Wen zhou kentinde üretiliyor ve Shanghai de montajlanıyorlar.9 yıllık sektör tecrübeleri var.sadece chopper/custom , cruiser , sport motor üretiyorlar.350 cc ye kadar motor üretebilen bu firmanın tüm malları euro 3 standartlarına sahiptir.parçaların %70 inden fazlasını kendileri geliştirip üretiyorlar.yedek parça temini ve yaptıkları testler sayesinde iso9000 belgesi almışlardır.boyama ve 4 katlı krom kaplama işçilikleri sektörün en iyilerindendir.yakıt tankı,çamurluk ve cantlar,tekerler yine kendi üretimleridir.250 ve 350 cc lik motorlarda çinli rakiplerinin en iyileri olduklarını vurguluyorlar.buna ek olarak montaj ve aksesuar atölyeleri,silindir kapağı ve krank mili için aluminyum işleme atölyeleri bulunmaktadır.arka taşıyıcı,şasi ve gidon gibi çelik parçaları da üretiyorlar.

ağfndrdm
09.Haziran.2011, 21:35
bu işin sonu şöyle olur gibi .asya motor fiyatları regale göre biraz daha pahalı oludğu için itialatı durdur .böylece emre yedek parçadan parayı kırar.bu durum bisanın yamaha vigora tarzı v motorlarının sonu benziyo biraz

CELİL
10.Haziran.2011, 09:11
ağa ya katılıyorum RR a bu fiatlarla rakip olması mümkün değil ileride patlar

slamdunk_tr
10.Haziran.2011, 10:18
ağa ya katılıyorum RR a bu fiatlarla rakip olması mümkün değil ileride patlar

Ben satabilmesinden yanayım aslında. Ne kadar çok motor varsa, o kadar çok yedek parça, usta, hizmet vs.. bulmak kolay olacaktır. Bence fiyatının yüksek olmasının tek sebebi Asya motor'un servis ve bayii ağının RR'a göre çok daha geniş olması. İstanbul dışında hizmet verdiği illerin fazlalığı. Atıyorum Tokat'tan motor alacaksam ve Asya bayii varsa +300 daha verip Asya alırdım.

Belki de fiyatları aşağıya çekerler biraz, kim bilir. :)

CELİL
10.Haziran.2011, 10:37
Ben satabilmesinden yanayım aslında. Ne kadar çok motor varsa, o kadar çok yedek parça, usta, hizmet vs.. bulmak kolay olacaktır. Bence fiyatının yüksek olmasının tek sebebi Asya motor'un servis ve bayii ağının RR'a göre çok daha geniş olması. İstanbul dışında hizmet verdiği illerin fazlalığı. Atıyorum Tokat'tan motor alacaksam ve Asya bayii varsa +300 daha verip Asya alırdım.

Belki de fiyatları aşağıya çekerler biraz, kim bilir. :)
tabikide keşke tüm makinalar profosyonel kalite ve hizmete ulaşsada alternatiflerimiz çoğalsa fiatlar rekabetle uygunlaşsa iyi olur fakat haklı olarak öncelik bu hizmetleri başarmış markaların olacaktır asyanın servis ağı fazla olabilir fakat RR unda servis ve parça sorunu yok niye paramı riske atayımki 8)

COMANCHE
10.Haziran.2011, 14:42
Satışta kural vardır "sattığın malın arkasında duracaksın güven kaybetmeyeceksin" Bu işler güven işidir...motor değil marka satın alırsın. Bak Emre Motor garanti için dönüş bile yapmadi. Mahkemelik oluyoruz. Yarın motosiklet alsam gider ASYA alırım. Belki onlar sözünde durur.

CELİL
10.Haziran.2011, 15:10
Satışta kural vardır "sattığın malın arkasında duracaksın güven kaybetmeyeceksin" Bu işler güven işidir...motor değil marka satın alırsın. Bak Emre Motor garanti için dönüş bile yapmadi. Mahkemelik oluyoruz. Yarın motosiklet alsam gider ASYA alırım. Belki onlar sözünde durur.
çin malında hepsi aynı profesyonel hizmeti japon makinalar veriyor gerisi hep aynı :)

COMANCHE
11.Haziran.2011, 11:32
Maalesef Celil Hocam, ama Allah nasip ederse bu düzeni bozacağız. Avukat ihtarnameyi hazırladı. Bir aksilik olmazsa Pazartesi göndereceğim. Kayınbaba da avukat bir de ona göstereyim diye bekletiyorum.

CELİL
13.Haziran.2011, 09:18
Maalesef Celil Hocam, ama Allah nasip ederse bu düzeni bozacağız. Avukat ihtarnameyi hazırladı. Bir aksilik olmazsa Pazartesi göndereceğim. Kayınbaba da avukat bir de ona göstereyim diye bekletiyorum.
bu kadar avukatla sırtın yere gelmez :):)

slamdunk_tr
13.Haziran.2011, 09:44
bu kadar avukatla sırtın yere gelmez :):)

Bence iyi yapıyorsun.. en azından gözlerinin korkması iyi olur.. Bir daha başlarına aynı şey geldiğinde uğraşmayalım, parçaları değiştirelim derler.

COMANCHE
14.Haziran.2011, 14:46
Bence iyi yapıyorsun.. en azından gözlerinin korkması iyi olur.. Bir daha başlarına aynı şey geldiğinde uğraşmayalım, parçaları değiştirelim derler.

İnşallah. Zaten olumlu sonuç alacak olursam paylaşacağim sizlerle