PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kararsızım..

gnyx
27.Nisan.2011, 13:43
Merhaba, konuyu umarım doğru yere açmışımdır. yanlış ise kusura bakmayın.
4-5 aydır elektrikli bisiklet kullanıyorum. artık gerçek bir motor almak amacındayım.
ancak kararsız kaldım.
regal raptor 150 yada 250 olabilir, bunun dışında mondial in yeni modeli mondial 125 MT VULTURE arasında kararsız kaldım.
sizce hangisi tercih edilmeli.
şimdiden teşekkürler.

Rona
27.Nisan.2011, 14:31
Merhaba, konuyu umarım doğru yere açmışımdır. yanlış ise kusura bakmayın.
4-5 aydır elektrikli bisiklet kullanıyorum. artık gerçek bir motor almak amacındayım.
ancak kararsız kaldım.
regal raptor 150 yada 250 olabilir, bunun dışında mondial in yeni modeli mondial 125 MT VULTURE arasında kararsız kaldım.
sizce hangisi tercih edilmeli.
şimdiden teşekkürler.
Arkadaşım merhaba öncelikle gönlündeki motoru almanı tavsiye edeceğim gönlün hangisini istiyorsa onu al.
Ama diğer yanda da su soğutmalı motor (RR 250 9-B)her zaman tercih sebebidir yaz sıcaklarında şişmez uzun yol yapabilirsin karar senin8)

arat1969
27.Nisan.2011, 14:42
Arkadaşım merhaba öncelikle gönlündeki motoru almanı tavsiye edeceğim gönlün hangisini istiyorsa onu al.
Ama diğer yanda da su soğutmalı motor (RR 250 9-B)her zaman tercih sebebidir yaz sıcaklarında şişmez uzun yol yapabilirsin karar senin8)

şimdiden hayırlı olsun arkadaşım... ben de daha yeni 150 rr aldım... Öncelikle Raptor da karar kıl derim... sonra iş tecrübe ve bütçe ye gelir... hani bir nefes alayım, biraz tecrübe edineyim dersen 150 cc yeter derim... gayet iyi gidiyor, kullanımı da rahat... yok gerekmez dersen, 250 lik de olur... bu sefer bütçe ye geliyoruz... sıfır motor almayacaksan... 2007 model 250 lik motora 3000 - 3500 fiyat çekiliyor... motorun içini dışını da bilmiyorsun... bu durumda 3100 - 3300 arası 0 km 150 lik alabilirsin... bakım arıza tantanasıyla da uğraşmak zorunda kalmazsın... ya da 5200 ü gözden çıkartacaksın sıfır 250 lik alacaksın... her ne alırsan kılık kıyafete para ayır... gidip 100 tl lik kaskı " çok iyidir abi bu" diyen satıcıdan alma... emin ol o kadar da iyi değildir... neyse yine gevezeliğim tuttu...şimdiden hayırlı olsun...

CELİL
27.Nisan.2011, 14:57
merhaba günay aramıza hoş geldin
mondial 125 MT VULTURE modelini tanımıyorum internetten baktım yanlış değilse 1 tane yeni model dediğinden buldum kasası honda titana benziyor
önceliklle regal raptorla tarzları farklı makinalar. bize sorduğun zaman choper kullanıcıları olarak tarzı olan ve her türlü yol için uygun regal raptor 250cc yi öneririm uzun zaman sorun yaşamadan sıkılmadan binecegin bir makina 8)

gnyx
27.Nisan.2011, 16:08
ilginiz ve yorumlarınız için teşekkür ederim. sanırım 125 cc E ideal gibi. ben sıfır almak istiyorum, ikinci el mutlaka bir gün moral ve şevk kırılmasına yol açacak diye düşünüyorum.

CELİL
27.Nisan.2011, 16:30
ilginiz ve yorumlarınız için teşekkür ederim. sanırım 125 cc E ideal gibi. ben sıfır almak istiyorum, ikinci el mutlaka bir gün moral ve şevk kırılmasına yol açacak diye düşünüyorum.
tabii sıfır her zaman daha iyi sorun yaşamazsın 125 cc rr makinalar 150 cc olandan daha iyi çünki 125 cc iki silidirli makinası var torku daha kuvvetli 150 cc tek silindirlidir bütçene ve tazına göre son kararı sen vericen tabii kolay gelsin 8)

Uzay
27.Nisan.2011, 17:13
Sıfır yerine temiz bir ikinci eli tavsiye ederim. Anlayan biri ile görmeye gidin, dışını beğenirseniz içidir, çekişidir, kazası var mı yok mu gibi soruları iyi bir usta 15 dakika bile sürmeyen bir inceleme ile size söyleyebilir.

RR 250 önerimdir.

Şimdiden hayırlı olsun

gnyx
27.Nisan.2011, 17:37
ikinci el fiyatlarına da baktım, neredeyse sıfır fiyatı. uygun fiyatta bulursam neden olmasın. ama belirttiğin gibi bilen biriyle gitmek lazım. maalesef etrafımda konuya hakim kişi yok.

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

CELİL
27.Nisan.2011, 17:48
kafana göre bir makina buldugunda öncelikle dış görünüşüyle senin içine sinecek daha sonrası ustaların işi beşiktaşta ali usta ( üstte linki var )
sefaköyde emre ltd nin ( makinaları türkiyeye getiren distribütör ) ana servisinde mustafa usta var (üsste linki var ) bu iki ustada işinin ehlidir bakarlar ok verirlerse alırsın için rahat eder 8)

gnyx
03.Mayıs.2011, 23:56
merhaba, bugün regal raptor dd 125 e 2009 model motora baktım. (İKİNCİ EL) 11 b şn km de. dış görünümü gayet iyi. pas yada kırık-çürük göremedim. ustaya götürecem tabiki. ama sormak istdeğim şu. bu modeller su soğutmalı değil mi? satıcı yağ soğutmalı olduğunu söyledi. sanırım yağ soğutmalılar daha kullanışlı oluyor.
ilanın linki http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-yaza-hazir-citir-makina-48096560/detay/ umarım paylaşmamda sakınca yoktur. sizin görüş ve önerilerinizide almak istedim.

iyi akşamlar. saygılarımla

CELİL
04.Mayıs.2011, 09:33
makina dış görünüş olarak iyi görünüyor görünen tek şey deponun solunda ezik var muhtemelen ayaktan düşmüşe benziyor çizik yok model iyi km temiz bakılmışsa fena değil motor ömrü iyi bakılmışsa 25000 - 30000 gider
makina hava soğutmalı bir makina yağ sogutmalı değil su soğuma 250cc ve üstünde var fiatı ufak bir pazarlok payıyla iyi ama 3000 tl ye çıkabilirsen aynı km lerde hatta daha az km de 250 cc düzgün bir makina alabilirsin kolay gelsin 8)