PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 0 km RR mi yoksa kullanılmış Japon mu???

arat1969
04.Mayıs.2011, 01:26
merhaba arkadaşlar,

sormak istediğim soru aslında çok basit... 0 km RR mi ? yoksa kullanılmış Japon mu?
hesaba bakınca 250 cc 5200 tl 350 cc 7200 tl... gelelim japonlara... bu fiyat aralığında 1993 modelden 2003 modele kadar japonların hepsinin cruiserlerini bulabiliyorsnunuz... ayrıca 2007 - 2008 hyosung GV 250... he sonra da bir de RR mi Asya mı sorusu çıkıyor şimdi ortaya... fiyat farkı 300 - 400 tl arası... gerçekten asya ya yapılan motorlar ikinci sınıf malzeme mi yoksa asyanın adı mı güzel değil...
değerli fikirlerinizi bekliyorum... zira ben kafaya taktım benimki gitti gider... yerine biraz daha büyüğü gelir...

CELİL
04.Mayıs.2011, 09:48
maşallah tamer sağlam ve hızlı adımlarla ilerliyorsun benim kişisel fikrim 10 yaşında bir makiya binmektense sıfır makinaya binmek daha iyi sağlamlıkmı tabiki tartışmasız japon makina fakat 10 yaşında bir makinanın parça temini ve fiatı konusunun hiç hoş olacagını sanmıyorum ve satıyorum dediğinde satışı zorlar adamı sende bu hız varken yakın aralıklarla makina değiştirirsin alım satımı rahat makinaları tercih etmen yararlı olacaktır GV 250cc hyo makinalar bizim makinalardan daha sağlam ve kuvvetli ve ağır ama bizim makinalardanda pahalı asya makinaların mağzeme kalitesinin ne olduğunu henüz bilmiyoruz fakat marka değeri bizim makina kadar kuvvetli değil 300-400 tl fark için asya alınmaz satarkende RR la aynı piyasaya sahip değil ağır gider ve fiatı RR dan düşük tutmazsan satamazsın benden bu kadar gerisine sen karar vereceksin kolay gelsin8)

Rona
04.Mayıs.2011, 10:15
merhaba arkadaşlar,

sormak istediğim soru aslında çok basit... 0 km RR mi ? yoksa kullanılmış Japon mu?
hesaba bakınca 250 cc 5200 tl 350 cc 7200 tl... gelelim japonlara... bu fiyat aralığında 1993 modelden 2003 modele kadar japonların hepsinin cruiserlerini bulabiliyorsnunuz... ayrıca 2007 - 2008 hyosung GV 250... he sonra da bir de RR mi Asya mı sorusu çıkıyor şimdi ortaya... fiyat farkı 300 - 400 tl arası... gerçekten asya ya yapılan motorlar ikinci sınıf malzeme mi yoksa asyanın adı mı güzel değil...
değerli fikirlerinizi bekliyorum... zira ben kafaya taktım benimki gitti gider... yerine biraz daha büyüğü gelir...
Tamer Abi merhaba
benim sana tavsiyem sıfır RR350 Daytona veya Hyosung GV250 dir.Her ikisininde bg gücü ve yakıt harcamaları hemen hemen aynı.Ama Hyosung GV250nin motorunun daha dayanıklı olduğunu süyleyebilirim
Hyosung alacaksan da 2008 ve üzeri almanı öneririm konjektör ve krank mili problemin olmaması için (bayisiyle görüşmüştüm ST Kanuni Kore'yle kronik arıza konusunda görüşmüş 2008 ve üzeri modellerden sonra düzelttiklerini söyledi).2. el GV250 nin temizi 6000 tl civarında zaten yenisi 7200 tl bence sıfır alman daha mantıklı .Yinede karar senindir.Esen kal

MaRCoS
04.Mayıs.2011, 10:27
merhaba arkadaşlar,

abi dediğime gelmişin 150cc hemen sat yerine büyük makina al, hem otoyolda basması ayrı bi zevk, bastınmı gidecek cinsten olmalı ;) tabi benim fikrim bu..
marka marka bişey diyemem ama RR kullanıyosun zaten az çok makinayı cözmüşsündür, üst modelini düşünebilirsin.. Allah gönlüne göre versin. kazasız belasız sürüşler dilerim.

CELİL
04.Mayıs.2011, 17:33
merhaba arkadaşlar,

tamer fiatlarda bir şeyi atlamışız

REGAL RAPTOR 250 CC 4800 TL
ASYA PARS 250 CC 4999 TL

REGAL RAPTOR DAYTONA 350 CC 7500 TL
ASYA GHOST 350 CC 8500 TL

EK OLARAK FARKLI TARZ SPYDER
REGAL RAPTOR SPYDER 250 CC 5200 TL
REGAL RAPTOR SPYDER 350 CC 7000 TL
YANİ REGAL RAPTORUN FİATI ZATEN DAHA UYGUN 8)8)8)

ağfndrdm
04.Mayıs.2011, 19:05
on yaşından büyük bi japan düşünmek pek matıklı değil zira bi o kadarda masrafı olur adam edene kadar ama hyosungda sağlam motordur tabi temiz ikinci elini bulursan

Fuatt
04.Mayıs.2011, 21:12
uzun yıllar motor sürmüş ve hala süren abilerim bize hep şunu derdi. 0 çin alcağına 2. el japon al. hatta ben regali alcam dediğimde çok kızdı dedi o paraya alcaksan honda cbf 150 al ama dinlemedim. bilmiyorum bunu diyen insanlar 10 tane kadar farklı motor sürmüş insanlar şu an en yakınımdakide hayabusa kullanıyor ben kendi tavsiyemi değilde onların tavsiyesini söylüyorum.

RızaHoşgör
04.Mayıs.2011, 21:51
Bugün RR beğenmeyen bazı örümcek kafalılar 10 yıl önce şimdiki RR yi Honda Rebel markasıyla tanıyordu ve iyi motor diyordu.Bunu bilir bunu derim

Rona
04.Mayıs.2011, 22:36
uzun yıllar motor sürmüş ve hala süren abilerim bize hep şunu derdi. 0 çin alcağına 2. el japon al. hatta ben regali alcam dediğimde çok kızdı dedi o paraya alcaksan honda cbf 150 al ama dinlemedim. bilmiyorum bunu diyen insanlar 10 tane kadar farklı motor sürmüş insanlar şu an en yakınımdakide hayabusa kullanıyor ben kendi tavsiyemi değilde onların tavsiyesini söylüyorum.
Benimde ilk iki motorum japondu kolay arıza vermezler ama ama birde arıza yaptılarmı iflahını keser adamın örnek vereyim debriyaj balatasını bitirdin,bittin:duvar: en ucuzundan orijinal takımı 250 tl gerini sen düşün.Japon motora binmek istersen sağlam cukkan olması lazım tabiii:mrgreen:.

arat1969
04.Mayıs.2011, 23:26
arkadaslar verdiginiz bilgiler ve degerli yorumlariniz icin cok tesekkur ederim.... raptor un begenilmeyecek bir tarafini goremedim... buyuk bir ihtimalle (kesin gibi) daytona da karar kilacagim... hdm bu sefer su yetmedi bu olsun dememe gerek kalmaz hemde rahatlikla iki uc yil kullanirim... son bir soru... yalnis gormediysem arkada disk fren yok kampana var... spyderlerde disk var galiba.... herbneyse yapacak bir sey yok.... spyder i estetik olarak cok begeniyorum ama gercekten bizim yollarda gidilmeyecek kadar manevra kabiliyetinden yoksun galiba... cunku her ne kadar araclarin arasindan gecme taraftari olmasam da yine de arada bir manevra yapmak gerekiyor... tekrar cok tesekkur ederim hepinize... saglicakla kalin...

Rona
05.Mayıs.2011, 01:07
arkadaslar verdiginiz bilgiler ve degerli yorumlariniz icin cok tesekkur ederim.... raptor un begenilmeyecek bir tarafini goremedim... buyuk bir ihtimalle (kesin gibi) daytona da karar kilacagim... hdm bu sefer su yetmedi bu olsun dememe gerek kalmaz hemde rahatlikla iki uc yil kullanirim... son bir soru... yalnis gormediysem arkada disk fren yok kampana var... spyderlerde disk var galiba.... herbneyse yapacak bir sey yok.... spyder i estetik olarak cok begeniyorum ama gercekten bizim yollarda gidilmeyecek kadar manevra kabiliyetinden yoksun galiba... cunku her ne kadar araclarin arasindan gecme taraftari olmasam da yine de arada bir manevra yapmak gerekiyor... tekrar cok tesekkur ederim hepinize... saglicakla kalin...

Tamer Abi doğru bir karar verdiğini söyleyebilirim sonuçta Daytona Almanya,İngiltere,Amerika,Finlandiya,Rusya,İspanya (İspanya'da özellikle 125 cc lik modeli çok satıyor) vb gibi ülkelerde satılıyor ve gayette başarılı satış rakamları var.Dandik mal olsa Çinliler bu ülkelerde hayatta satamazlar.Hatta Spyder modeli Amerika'da Büyük custom firmalarının başına bela olmuş durumda 80-100 bin usd yerine 5000 usd a bir Spyder alıyorlar Bir kaç bin dolar da modifikasyon yaptınmı diğer markalardan daha canavar gibi bir custom motor sahibi oluyorlar.

Bir de Daytona'nın arka fren meselesine değineyim arka fren kampana değil disk abicim önde de çift disk var.ayrıca Arka tekerleğin ön tarafında altta da 2 adet gizlenmiş arka amortisörleri var.Gerçekten bu sefer güzel yapmışlar aldıktan sonra pişman olmayacağın bir motor8)

arat1969
05.Mayıs.2011, 22:12
Tamer Abi doğru bir karar verdiğini söyleyebilirim sonuçta Daytona Almanya,İngiltere,Amerika,Finlandiya,Rusya,İspanya (İspanya'da özellikle 125 cc lik modeli çok satıyor) vb gibi ülkelerde satılıyor ve gayette başarılı satış rakamları var.Dandik mal olsa Çinliler bu ülkelerde hayatta satamazlar.Hatta Spyder modeli Amerika'da Büyük custom firmalarının başına bela olmuş durumda 80-100 bin usd yerine 5000 usd a bir Spyder alıyorlar Bir kaç bin dolar da modifikasyon yaptınmı diğer markalardan daha canavar gibi bir custom motor sahibi oluyorlar.

Bir de Daytona'nın arka fren meselesine değineyim arka fren kampana değil disk abicim önde de çift disk var.ayrıca Arka tekerleğin ön tarafında altta da 2 adet gizlenmiş arka amortisörleri var.Gerçekten bu sefer güzel yapmışlar aldıktan sonra pişman olmayacağın bir motor8)

yok pisman olacagimi zannetmiyorum... cok yakisikli gorunuyor... cinliye karsi genel bir onyargisi olanlarin disinda kimse kotu bir sey soylemiyor... fiyatla ilgili cogu kisi atip tutuyor ama vergiyi kimse hesaba katmiyor... cidden cok heyecanliyim... ben buyuk keyif alacagima inaniyorum.... motorum gelsin ilk bulusmaya ne yapip yapip gelecegim... sizleri tanidigim kadar tanidim ama sahsen taniyip elinizi skmak (klavemde i yok) :p:mrgreen: isterim... sevgi ve saygilarimla

Rona
05.Mayıs.2011, 22:18
yok pisman olacagimi zannetmiyorum... cok yakisikli gorunuyor... cinliye karsi genel bir onyargisi olanlarin disinda kimse kotu bir sey soylemiyor... fiyatla ilgili cogu kisi atip tutuyor ama vergiyi kimse hesaba katmiyor... cidden cok heyecanliyim... ben buyuk keyif alacagima inaniyorum.... motorum gelsin ilk bulusmaya ne yapip yapip gelecegim... sizleri tanidigim kadar tanidim ama sahsen taniyip elinizi skmak (klavemde i yok) :p:mrgreen: isterim... sevgi ve saygilarimla
Eyvallah buluşuruz tabiiki yav seni çok zorlayacak olursada biz misafirin oluruz ne olacak:cheesy:

arat1969
05.Mayıs.2011, 22:21
Eyvallah buluşuruz tabiiki yav seni çok zorlayacak olursada biz misafirin oluruz ne olacak:cheesy:

basimin uzerinde yeriniz var... bakacaz artik elbette bulusacak bir yer buluruz...