PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzost

COMANCHE
25.Mayıs.2011, 21:14
Merhaba,
RR motosikletine Ercan Motorcycle da egzost yaptıranınız var mı?
(Celil Hocam aradım bulamadım bu yüzden yeni konu açtım. Eğer varsa uyar ben oraya geçerim :)
.
Ayrıca raptorların egzostları birbirine uymakta mıdır?

aidikurt
25.Mayıs.2011, 23:08
benim eski motor hyosung gv650 egzostunu ercan motorcycle yapmıstı.
valla bana sorarsan duz boru yapıyor ses ıyı oluyor ama yakıt ve motorun omrunu bıtırıyor bana sorsan rr ustundekı egzostların susturucuları sokunce sesı gayet ıyı fazla abartıya gerek yok sonucta 250 cc motor cok tok bır ses bekleme sadece egzost yetmez

COMANCHE
25.Mayıs.2011, 23:15
Ercan'da Honda Shadow a yaptırdım.Enteresan bir şekilde hız azaldı ve yakıt tüketimi düştü. Ama Regal de nasıl bilemedim.
belki yarın götüreceğim.
Spyder 350 lerin egzostları 250lerle aynı mı (spyder olmayanlarla)

aidikurt
25.Mayıs.2011, 23:39
valla harbi entresan olmus aslında yakıt artıp hızıda arttırması gerekir.
ercan goze ve kulaga hos egzost yapıyor ama mekanigi hiç düşünmüyor.

aidikurt
25.Mayıs.2011, 23:41
Spyder 350 lerin egzostları 250lerle aynı mı (spyder olmayanlarla)
bu sorunun cevabını en yı celil kardeşim verir cunku ıkısınıde yakında ınceleme fırsatı buldu.

CELİL
26.Mayıs.2011, 09:24
Evet cevap veriyorum
spyder ile benim kasa 250e-9 un eksozları aynı değil benim kasanın 2006-2007 ye kadar olan modellerinde eksoz agzı açık susturucuları çıkarabiliyorsun çok güzel ses veriyor benimki öyle ama daha üst modellerde eksoz agzı kapalı spyder gibi eksozun agzını keserek açabiliyorlar veya yeni eksoz yapıyorlar emre ltd de mustafa performans eksoz yapmaya başladı sesi güzel boyutu istediğin gibi yapıyor 350 tl alıyor ama istersen biraz pazarlık yaparız 8)

Emix
27.Mayıs.2011, 15:24
250'lilik RR'ınızdan en güzel sesi almanızın yolu benim görüşüm

Susturuculara dokunmayın kesinlikleki geri dönüşü olabilsin(ileride tamir etmeye kalkarsanız pancar motoru gibi oluyor)

Susturucuların arkasında Metal bir Sünger var egzosun altını yarıpta çıkartabiliyorsunuz onu yapın ve egzosun ucunu acın bu yolla susturucularada zarar vermemiş oluyorsunuz

sesi abartı değil yırtmıyor kendini tok kulağa hitap eden hoş bir ses veriyor sizleride oldukça tatmin edecektir 250 300 lira egzost'a para verilmez şahsi görüşüm 250cc motor ne bekliyorsun

ercan motorun yaptığı iş güzel ancak içi boş soba borusu takıyor ve motor kendini yırtıyor doğal olarakta performanstan düşüyor

susturucuları sökülmüş içi boş bir rr'sürün 1 saat kadar sonra egzosuna hiç ellenmemiş bir rr sürün ciddi anlamda fark ediyor :)

ben muane için egzostlarımı kapattırdığımda başka motor sürüyormuşum gibi olmuştum hem performans hem ses itibariyle kulakta alışmıyor değil :)

susturucuları elletmeyin
süngeri çıkartın
ucunu açın

oldukça tatmin eder :)