PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DD 250 - 9b YARDIM

caDo
28.Mayıs.2011, 23:50
Arkadaşlar motorumun modeli başlıkta belirttiğim gibi dir. motorumdan bi şikayetim yok saat gibi çalışıyor. Canımı sıkan tek nokta benzin göstergesi olmamasıdır. Bunu nasıl çözeriz lütfen yardım. İZMİRDE OTURUYORUM.

aidikurt
29.Mayıs.2011, 00:07
valla bende 2 sene kullandım benzın gostergesını hıc aramadım desem yerıdır zaten mandalı var ıstedıgınde yedek dopaya gecıyorsun 70 km yakın goturuyor hıc benzın yuzunden yolda kalmadım

jjuuddaass
29.Mayıs.2011, 03:48
hiç canını sıkma canın sıkıldıgında aç depoya bak benzin yoksa dogru benzinliğe,bi benzin kokusu al kendine gel :D

Emix
29.Mayıs.2011, 14:42
ön freni sık motorun üzerindeyken ön amartisöre sürekli yüklen ses'ten vede benzinin ileri-yokuş aşağı çarpıpı ses yapmasından anlarsın aç depoyu sağına soluna bak

aynı şekilde bende benzin göstergesine ihtiyaç duymadım hiç sallıyordum depoyu iyi iyi okula gider gelir :D ;) motorunu tanı

ha çok önemli ise gidip elektronik veya ibreli bir şamandıra alırsın depoyu alttan deldirirsin elektriksel bağlantını yaptırırsın çalışır ancak düzgün çalışmaz deponun yapısından dolayı

içinde yarım depoya yakın benzin olacaktır. ancak ibre E'de gösterecektir 5 liralık benzin attığın zaman çat yarım depoya gelecektir hep başıma gelmiştir

boşver ibreyi filan yanıltıcaktır seni ;)

CELİL
30.Mayıs.2011, 09:59
çağdaş arkadaşlarında dediği gibi benzin göstergesi takılabilir bir sürü masraf yaparsın depo yapısından dolayı yanlış gösterir yanıltır yolda kalırsın en güzel yöntem benzin aldıgında km saatini sıfırla aldığın benzinin yedege düşünceye kadar ne kadar gittiğine bak daha sonraki her benzin alışlarında km yi sıfırla ne kadar gideceğini bilir sitres yapmazsın 8)

bozkurt
30.Mayıs.2011, 12:15
Kardeşim,mutlaka benzin vanası,ana depoyu gösterecek şekilde dursun.Bitince yedeğe geçersin ve hemen bir benzin istasyonuna uğrayıp deponu doldurursun.Böylece hem sen dinlenirsin,hem motorun.Olmazmı.Takma kafana benzin göstergesini.Sadece kask tak.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

caDo
09.Haziran.2011, 20:00
cevaplar için çok teşekkürler. geçen izmirde yaka köye giderken benzin bitti vanayı aşağya doğru çevirdim yedeğe geçmesi gerekiyordu fakat geçmedi en son arkadaş 10 tllik benzin alıp geldi acaba yedeğimi yok benim motorun diye şüpheye düştüm:scared:

CELİL
10.Haziran.2011, 09:06
çağdaş yedek depo olmayan RR yok sen ana depo diye anaktarı yedekte tutmuşsun benzin bitincede ortada kalmışsındır
anaktarın üzerinde ok işareti var yukarı bakınca ana depo aşağı bakınca yedek depo 8)

slamdunk_tr
14.Haziran.2011, 10:22
Arkadaşlar,

250e-9b alınca direkt şunları yapmalısın diyeceğiniz bir şeyler var mı?
Lastikleri değiştirmelisin diyenler oldu.
Bunun gibi...

floyt
20.Haziran.2011, 04:22
bence ilk olarak hemen değiş diyebileceğim tek bişey var oda öndeki koruma demirleridir.. 2006 modellerinde çok dandik yapmışlar.. ama 2011 modelllerinde kaliteyi arttırdılarsa bilemem.. ;)

CELİL
20.Haziran.2011, 10:46
Arkadaşlar,

250e-9b alınca direkt şunları yapmalısın diyeceğiniz bir şeyler var mı?
Lastikleri değiştirmelisin diyenler oldu.
Bunun gibi...
makinayı sıfır alıcagını düşünüyorum lastik dışında sıfır makinada değişecek bir şey yok arkadaşın dediği gibi istersen koruma demirini kuvvetlendirebilirsin lastiklerde fabrika lastikleri naylondan bozma kalitesiz bir ürün ıslağa girice kayıyor virajda yolu sağlam kavrayamıyor o yüzden değişmesini öneriyoruz8)

dokin
21.Haziran.2011, 11:53
ben de 2.el bir regal 250e9-b alıcam, lastikleri değişin demişsiniz. peki hangi tür nasıl bi lastik taktıralım? markası falan?

CELİL
21.Haziran.2011, 11:58
bence ekonomik iş görür lastik duro fena değil konuyu aşağıdaki linkte takip edebilirsin 8)
http://www.raptorriders.net/forums/showthread.php?p=93957#post93957

dokin
21.Haziran.2011, 12:06
celil abi, her konuda imdadıma yetişiyorsun, çok teşekkür ederim:)