PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Plaka Hakkında...

guento
02.Haziran.2011, 01:16
Merhaba arkadaşlar;
Bugün plakamı aldım. Ama plaka o kadar kötü basılmış ki yazıları berbat çıkmış...güzelim daytonaya hiç yakışmıyor. Diyorum ki...
Plakanın siyah çerçevesini kessem ya da tinerle silsem bir sorun olur mu? Araba da yapmıştım bir sorun olmamıştı... ama motosiklette farkeder mi merak ettim?
Ya da daha küçük başka bir plaka bastırıp taksam cezası var mı acaba?
Teşekkürler...

CELİL
02.Haziran.2011, 09:20
merhaba enes plakan hayırlı olsun çerçevesini silersen birşey demezler fakat küçük plaka takmak yasak gıcık birine denk gelirsen ugraşırsın 8)

MaRCoS
02.Haziran.2011, 10:13
Merhaba arkadaşlar;
Bugün plakamı aldım. Ama plaka o kadar kötü basılmış ki yazıları berbat çıkmış...güzelim daytonaya hiç yakışmıyor. Diyorum ki...
Plakanın siyah çerçevesini kessem ya da tinerle silsem bir sorun olur mu? Araba da yapmıştım bir sorun olmamıştı... ama motosiklette farkeder mi merak ettim?
Ya da daha küçük başka bir plaka bastırıp taksam cezası var mı acaba?
Teşekkürler...

bende kücük plaka yaptırmayı düşünüyorum, bi yer bulamadım yaptırcak ;))

Uzay
02.Haziran.2011, 11:19
Maslak Atatürk Oto Sanayi'de plakacı var. Girer girmez sorarsan sana gösterirler.

ajmix117
02.Haziran.2011, 12:48
burda kenarlarıdakı sıyah cızgıler olmazsa da carlıyolar gun gelır bırısı bı yerde gıcıklık yapabılır en ıyısı hıc bulasma plaka cercevesı al daha hos durur

falldown
02.Haziran.2011, 15:15
burda kenarlarıdakı sıyah cızgıler olmazsa da carlıyolar gun gelır bırısı bı yerde gıcıklık yapabılır en ıyısı hıc bulasma plaka cercevesı al daha hos durur

bencede plakalık al hatta metal plakalık (sanırım kromajlamışlar) al güzel durur. anadolu yakasında yedpa ticaret merkezi içindeki aksesuarcılarda görmüştüm.fakat bizim plakaya uygun olanı varmıdır bi sormak lazım.bildiğim kadarıyla kare oto plaka boyutları motorlarınkinden farklı ama emin değilim. olurda metal cızırtı yaparsa araya 3 5 tane o-ring yapıştırırsın.para vermek istemessende motoru aldığın yerden iste alt kısmında regal raptor emre ltd yazan (nikelajlanmış gibi duruo yazı ) plastik bi plakalık verirler ücretsiz.

aidikurt
02.Haziran.2011, 23:37
Arkadaşlar ebay'dan almış oldugum plakalık ve resimleri
Malzemesi cok kaliteli istiyen BURDAN (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/License-Plate-Frame-Skull-Bones-Tribal-Flame-4-Harley-/120731530395?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item1c1c28f49b) satın alabilir

http://img3.imageshack.us/img3/9206/79569417.jpg

http://img214.imageshack.us/img214/9345/51246776.jpg

http://img717.imageshack.us/img717/7399/45008655.jpg

http://img340.imageshack.us/img340/1715/49583612.jpg

http://img339.imageshack.us/img339/2901/97287103.jpg

guento
03.Haziran.2011, 00:47
Çok güzel teşekkürler.. Sanırım plakayı da özel yaptırdınız? Peki sorun olmuyor mu? ceza falan? bende değişik "font"lu birşey yaptırıcam da eğer burdan destur alabilirsem:)

Bu arada benzin deposunun üstündeki REGAL RAPTOR logo stickerı çoğu motosiklette çıkartılmış görüyorum? nasıl yapılıyor? çünkü stickerın üstünden cilalanmış bozulma olmuyor mu?

aidikurt
03.Haziran.2011, 01:42
plakayaı reklamcıda yaptırttım ustunede pvc kaplatmıstım.Polis sorun cıkarabılır cunku yasak ve muhursuz bana denk gelmemıstı ama gelırse ceza yazabılır orjınal plakayı yanında tasıman lazım yanlız o zaman polis gormemezlıkten gelebılır.

CELİL
03.Haziran.2011, 09:56
Çok güzel teşekkürler.. Sanırım plakayı da özel yaptırdınız? Peki sorun olmuyor mu? ceza falan? bende değişik "font"lu birşey yaptırıcam da eğer burdan destur alabilirsem:)

Bu arada benzin deposunun üstündeki REGAL RAPTOR logo stickerı çoğu motosiklette çıkartılmış görüyorum? nasıl yapılıyor? çünkü stickerın üstünden cilalanmış bozulma olmuyor mu?
daytonanın ilk gelen makinalarında depo stickeri yok yeni gelenler ve tüm diğer modellerde sticker var depo boyanmadan çıkarılamaz çünki yapım aşamasında boyanın üzerine yapıştırılıp üzerine vernik atılıyor 8)

guento
03.Haziran.2011, 12:23
Bu herhalde "o kadar motosiklet satıyoruz; nasıl olurda markamız hiç bir yerde görünmez" düşüncesiyle yapılan birşey olsa gerek :)))

O zaman bende Depo renginde, parlaklığında, siyah bir sticker bulmam lazım... Çünkü "bence" böyle kromajlı, siyah bir motosiklete; beyaz, turuncu dandirikten yapıştırma güzel durmuyor. Küçük, metal bir logo daha kalite dururdu... ;) birşeyler uydurmaya çalışıcam bakalım :)

CELİL
03.Haziran.2011, 12:28
Bu herhalde "o kadar motosiklet satıyoruz; nasıl olurda markamız hiç bir yerde görünmez" düşüncesiyle yapılan birşey olsa gerek :)))

O zaman bende Depo renginde, parlaklığında, siyah bir sticker bulmam lazım... Çünkü "bence" böyle kromajlı, siyah bir motosiklete; beyaz, turuncu dandirikten yapıştırma güzel durmuyor. Küçük, metal bir logo daha kalite dururdu... ;) birşeyler uydurmaya çalışıcam bakalım :)
tabii markasını kimse sökmesin reklamı olsun diye böyle yapılıyor dediğin gibi loğo güzel durmuyor üstnü kapatıcak hoş birşeyler bulunur oto aksesuarcılara bak 8)

guento
05.Haziran.2011, 16:39
Bu arada biraz saçma soru olucak... Motor su soğutmalı? ama Motorun suyunu nerede koyucam bulamadım:cry: fanın üstünden değil, fanın yan arkasındaki küçük yerden desem, orasıda değil galiba? içinde pembe bir sıvı vardı.? acaba nerden:(:mrgreen:?

TWO-WHEEL TANGO
05.Haziran.2011, 19:55
plakayaı reklamcıda yaptırttım ustunede pvc kaplatmıstım.Polis sorun cıkarabılır cunku yasak ve muhursuz bana denk gelmemıstı ama gelırse ceza yazabılır orjınal plakayı yanında tasıman lazım yanlız o zaman polis gormemezlıkten gelebılır.
Merhaba..
Fotoğrafta gördüğüm m800'e bir ara talip olmuştum:)) Çekmeköy'de ya da karşıda bir yerde idi galiba..

Emix
05.Haziran.2011, 22:07
Bu arada biraz saçma soru olucak... Motor su soğutmalı? ama Motorun suyunu nerede koyucam bulamadım:cry: fanın üstünden değil, fanın yan arkasındaki küçük yerden desem, orasıda değil galiba? içinde pembe bir sıvı vardı.? acaba nerden:(:mrgreen:?

yeri aynımı bilmem 250 ile

sağ taraftaki akü kapağını çıkartın veya gerek varmı bilmiyorum hiç kapaklı kullanmadım :D

akünün solunda yedek su deposunun kapağı var radyatörde eksilme olunca oradan takviye ediyor onun dışında 250'liklerin radyatörünün solunda kapağı var oradanda ekleniyor

CELİL
06.Haziran.2011, 11:43
o gördüğün pembe su radyatörün antifirizli su deposu o suyun seviyesi yarıdan aşağı inerse üzerine su takviyesi yapmak gerekir onun içinde radyatörün üstündeki kapaktan veya su deposunun kapagından su koyabilirsin 8)