PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RR 125 E & 150 E-2 CC modelleri yardım

DosT
09.Haziran.2011, 00:58
Öncelikle foruma yeni üye oldum.Küçüklere sevgiler büyüklere saygılarımı sunarım.Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekürler.

Bugün kızıltoprak MotoMania'ya gittim.RR 125 E modeli hakkında bilgi almak için.Murat bey vardı kendisi sorularıma hiç sıkılmadan cevap verdi.Yalnız birşey aklıma takıldı.RR 125 E modeli emremotor'un resmi sitesinde su soğutmalı yazıyor.Yalnız Murat bey bana hava soğutmalı dedi.Size birinci sorum bu olacak.İkincisi ise 125 E modeli çift silindir bu nedenle sanırım biraz daha pahalı 150 E-2 modeli ise tek silindir.Bu nedenle biraz daha ucuz.Bilinçli bir kullanıcı olduğum için 125 yada 150 cc motor almak istiyorum daha önce keeway 150Sl modeline baktım.Nerdeyse onu alacaktım.Ama raptor konusunda biraz daha araştırma yapınca en iyi çinlinin bu olduğunu söylediler.Karşılaştırma yaparsak regal Raptoru gördükten sonra içime daha çok sindi.Keeway konusunda titreşim ve konjektör arızalırı baş belası oluyormuş.Son sorumda bu motorda titreşim durumu nedir ve benzin göstergesinin olmaması yedek deponun olması bir dezavantaj yaratıyor mu ?

Biraz uzun oldu ama :) Zaman ayırıp okuduğunuz veya cevaplandığınız için hepinize tekrar teşekkürler.

Tekeriniz Düz Bassın..

CELİL
09.Haziran.2011, 10:40
Merhaba önder aramıza hoş geldin 8)
öncelikle regal raptor çinli makinalar arsında en iyisidir bunuda 6 senedir piyasada oturmuşluğuyla kanıtlıyor diğer markaların chooper modelleri nerdeyse hepsi döküldü ben bütçen uygunsa 250 cc RR almanı tavsiye ederim daha küçük cc li bir makina alırsan kısa süre sonra değiştirmeye çalışırsın regal raptor un 250cc ve 350cc olan modelleri su ve fan soğutmalıdır şehir trafiğinde dur kalklara ve uzun yola ancak su soğutmalı uygun olur
anladığın üzere 125cc ve 150cc hava soğutmalıdır
dediğin gibi 125cc çift silidir olduğundan torku 150cc ye göre daha güçlüdür
benzin göstergesi olsada pek işe yaramıyor depoların şeklinden dolayı yanlış gösteriyor RR deposu 14 lt. benzin alıyor 12 lt.si ana depo 2lt.si yedek depodur ana depoda benzin bitip yedege geçtiğnde ortalama 40 km daha gider buda seni en yakın benzinciye götürür
titreşim tüm chooper makinalarda olduğu gibi RR da rahatsız etmecek çok az titreşim var8)

falldown
09.Haziran.2011, 11:23
hoşgeldin ender.
benim tercihim 150 likten yana olmuştu.nedenlerinden bi tanesi her biri 62cc olan patlama odasında(piston bloğu) oluşucak 2 itme kuvveti ile 149cc odası olan tek itme kuvveti arasında oluşan tork farkı ne kadar olabilirki illaki vardır ama sonuçta bunlar küçük cc ler torka takılma bence. asıl nedenim ise fiyat :D
birde 150likde iki buji var ve bunlardan bi tanesine elektrik gitmiyo yani göstermelik buji yada yedek bujini yanında taşıyosun diye düşünebilirsin :D
benzin göstergesine takılma sonuçta durduğun zamanlarda motoru sallayıp depo sesine göre ne kadar benzinin kaldığını zamanla anlarsın ki zaten yedek deposu olduğu için bitse bile yolda kalmazsın
birde ilerde satmayı düşünüosan 250 likten aşağısını alma 125 150 likler pek rağbet gören motorlar değil sonuçta elinden çok ucuza çıkarmak zorunda kalırsın vede tem e5 gibi yollarda 250 lik hemen kendini belli ediyor. 350 lik için bişey diyemem daha kullanma şansım olmadı.

DosT
09.Haziran.2011, 14:05
Hoşbulduk.Zaman ayırdığınız için teşekkürler.bütce konusunda 3000 TL civarı motora ayırdım.250 CC 2.el fiyatına bakmadım ama 2.el de pek almak istemiyorum.Motor çinli bunu satmak istediğimizde 3.kullanıcısı olmak ciddi dezavantaj getirebilir.Birde bu benim ilk Chopper tecrübem olucak 250 cc belki biraz tehlikeli olaibilir benim için diye düşünmekteyim. :) Birde siz ustalar çift silindir 125 cc mi tek silindir 150 cc mi alırdınız.Benim kullanma hitabımda genellikle evden işe işten eve birde hafta sonları 1-2 saat gezmek olacaktır.Bu duruma dayanarak hangisini önerirsiniz.

CELİL
09.Haziran.2011, 14:45
3000 tl bütçe kışın sana iyidurumda 2 .inci el 250 cc regal alırdı sorunsuzca kullanırdın fakat yaz sezonunda bu rakam 3500-3750 arası oluyor yeni kullanıcı olmanın 250 cc kullanmaya bir engeli yok çünki chooper makinalar birden altından fırlacak ani tepkiler vermez 150cc kullanan 250cc yide kolaylıkla kullanır ama bütçem 125cc-150cc ye yetiyor dersen 125cc daha iyi makina 150cc den farkı yokuş çıkarken ve arkanda bir yolcu varken çıkar gerisi aynı gönlüne göre bir makina bulman dileğiyle 8)

DosT
09.Haziran.2011, 15:26
3000 tl bütçe kışın sana iyidurumda 2 .inci el 250 cc regal alırdı sorunsuzca kullanırdın fakat yaz sezonunda bu rakam 3500-3750 arası oluyor yeni kullanıcı olmanın 250 cc kullanmaya bir engeli yok çünki chooper makinalar birden altından fırlacak ani tepkiler vermez 150cc kullanan 250cc yide kolaylıkla kullanır ama bütçem 125cc-150cc ye yetiyor dersen 125cc daha iyi makina 150cc den farkı yokuş çıkarken ve arkanda bir yolcu varken çıkar gerisi aynı gönlüne göre bir makina bulman dileğiyle 8)

Celil ağabey Teşekkür ediyorum gerçekten çok yardımcı oldun.2 el alınması konusunda dediğim gibi şüphelerim var.çünkü motor kullanmasını bilmek yeterli olmuyor.Motorun aksanı konusunda nelere bakılmasını gerektiğini araştırmalar sonucunda edinmiştim ama iş uygulamaya gelince ben tek gidersem kesin bana motoru mercedes diye satarlar zamanla kazanlılacak tecrübeler bunlar.Mesela şöye bir ilan buldum fiyat biraz pahalı ama motora resimlerden bakldığı kadarıyla ayaklarda veya eksoz da çizik yok yani yatmamış gibi görülüyor.Birde 2el alınacaksa kaç km altı olmalı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-dd-125e-regal-raptor-2008-model-5700-km-de-temiz-garaj-motoru/detay/

falldown
09.Haziran.2011, 15:58
önder öncelikle ben usta değilim yeni sürücüyüm :D ama celil abi bildiğim kadarıyla yıllardır motor kullanıyor onu dinle sen :D yanlız işim gereği biçok araba modeli kullandım ve haftada bin küsür km atarım genelde.yani altındaki vitesli olduktan sonra yokuşlarda bi vites küçültüp deviri yüksek tuttuğun sürece bi sorun olmaz ama aynı şeyi artçı varken söyleyemem arkdaş 80-85kilo civarı bende 76 ve motor ağlıyo yokuş çıkarken :D
250liliği gözünde büyütmene gerek yok.ben daha scooter bile sürmüşlüğüm yokken ilk 250lik spyder kullandım çatır çatır yani rahat sürersin merak etme sen sadece ne alacağına karar ver yeter
bu arada vermiş olduğun linkteki ilan geçen seneye ait.

DosT
09.Haziran.2011, 16:11
önder öncelikle ben usta değilim yeni sürücüyüm :D ama celil abi bildiğim kadarıyla yıllardır motor kullanıyor onu dinle sen :D yanlız işim gereği biçok araba modeli kullandım ve haftada bin küsür km atarım genelde.yani altındaki vitesli olduktan sonra yokuşlarda bi vites küçültüp deviri yüksek tuttuğun sürece bi sorun olmaz ama aynı şeyi artçı varken söyleyemem arkdaş 80-85kilo civarı bende 76 ve motor ağlıyo yokuş çıkarken :D
250liliği gözünde büyütmene gerek yok.ben daha scooter bile sürmüşlüğüm yokken ilk 250lik spyder kullandım çatır çatır yani rahat sürersin merak etme sen sadece ne alacağına karar ver yeter
bu arada vermiş olduğun linkteki ilan geçen seneye ait.

Abi saol olsun sen benden 1 ay önce bile başlamışsan saygım sonsuzdur..Heycanımı mazur gör lütfen.şuan herşey aklıma yattı 125 E modelini alacağım ama 0 mı 2 el mi o soru şuan kafamı ciddi derecede kurcalıyor. :? 3000 tl bütcem var ama kredi cekeceğim zaman 4000 de istesem verirler.3000 çekersem eğer motorun 0'ı 3500 TL plaka ruhsat derken kendim yaparsam 3750 patlar bana. E bunun kaskı montu var 4000 tl oldu bile :cry: Geçen uzman tv de bir uzmanın motosiklet alımı konusunda bilgileri veriliyordu.Bütcen ne ise onu al kardeşim diye ve ne olursa olsun kasksız ekipmansız trafiğe çıkma altındaki elektirkli bisiklet olsa bile diye.. 8)

CELİL
09.Haziran.2011, 16:36
öncelikle ekipmansız olmaz en az güzel bir kask ve korumalı mont olmalı daha sonra ihticaçlarını tamamlarsın
motora gelince sıfır makinanın plaka ruhsat için 350-400 tl masrafın olucak ikinci elde 70 tl noter masrafın olur o kadar
alanlar fazla kullanmadan sattığı için sıfır ayrında ikinci el 125 cc bulabilirsin :mrgreen: 5000-6000 km erde makina yeni sayılır bir tamirciye gösterirsin ok verirse alırsın
rakam olarak ikinci el bir 125cc makinayada ilandaki rakam fazla geçen hafta siteden aynı senin durumda olup 150 alıp 2 ay sonra 300km de 3000 tl ye makinayı satıp daytona alan bir arkadaş var satalı 2 hafta gibi oldu daha önceden haberimiz olsa sana onu alırdık sıfır makinaydı 8)

DosT
09.Haziran.2011, 16:41
Valla abi ne diyelim kısmet değilmiş.Aslına bakarsanda 2 aydır motor araştırıyorum :S Kafayı kırmıştım nerdeyse.Sıfır motorun 300-400 tl gibi bir plaka ücreti olduğu konusunda pek emin değilim.Motomania daki murat bey bana ben senin bütün evraklarını vereceğim sadece sana şubeye gidip başvuru yapmak kalıcak demişti buda sana ortlama 150-180 tl civarı birşeye patlar demişti.Doğru mudur ?

CELİL
09.Haziran.2011, 16:46
Valla abi ne diyelim kısmet değilmiş.Aslına bakarsanda 2 aydır motor araştırıyorum :S Kafayı kırmıştım nerdeyse.Sıfır motorun 300-400 tl gibi bir plaka ücreti olduğu konusunda pek emin değilim.Motomania daki murat bey bana ben senin bütün evraklarını vereceğim sadece sana şubeye gidip başvuru yapmak kalıcak demişti buda sana ortlama 150-180 tl civarı birşeye patlar demişti.Doğru mudur ?
doğrudur sen çıkarırsan 150-200 arası benim dediğim rakam ruhsatı onlar çıkarırsa 350-400 tl aradaki fark muameleci ücreti 8)

DosT
09.Haziran.2011, 17:08
Abi 900 km de yeni bir motor buldum.Ataşehirde bana çok yakın.Arkadaşı aradım garajda yatıyormuş zaten motor ama kullanıcısı kendisi değilmiş.Şimdi telefon bekliyorum.Fiyat 3350 TL fiyatı eğer arkadaş yardımcı olurda 3000 çekersem motoru baktırıp alıcam.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-daha-yikanmamis-motor-ihtiyactan-acillll-49325223/detay/

falldown
09.Haziran.2011, 17:10
önder ruhsatı plakayı ben çıkarmıştım
112-170 arası sigorta değişio ben 100 liraya yaptırmıştım 50 lira ruhsat tek kağıt diğer kağıt 67 lira 10lira plaka.bide gerekli evraklar var 2 adet ek1 dier evraklar sende olucak zaten. ek1 leri 1 liradan şoförler odasından alabilirsin ama bilgisayar veya daktilo ile doldurmak gerekiomuş herkes yolunu bulmuş :P polis müşavir şöför odası kanka olmuş parayı paylaşıo anlıcağın gidiosun müşavirlikte dolduruosun pembe karton bi dosya vsgümrük onay vs fotokopiler .. falan bana 25 liraya mal olmuştu bile bile kazık yemek zorunda kalıosun yani. toplamda maliyetin maksimum bu kadar olur kendin yaparsan.
kaskta pahalı modele kaçma. fiyatı konfor artırıyo sadece
http://sharp.direct.gov.uk/
burdan bakarsın 70 sterlin olupta 5yıldız almış olup 400 sterlin üstü 3 4 yıldızlı kaskları görürsün zaten
montu deri al dana derisi en az 1,5mm falan markaya kaçma fiyat artar.kim nederse desin goretex cordura zart zurt falan hikaye . asfaltta seni deriden daha iyi koruyabilcek bi kumaş yok.öyle olsaydı yarışçılar kullanmazlardı.

celil abi taner abi kime sattı motoru bi bilgin var mı?

CELİL
09.Haziran.2011, 17:15
Abi 900 km de yeni bir motor buldum.Ataşehirde bana çok yakın.Arkadaşı aradım garajda yatıyormuş zaten motor ama kullanıcısı kendisi değilmiş.Şimdi telefon bekliyorum.Fiyat 3350 TL fiyatı eğer arkadaş yardımcı olurda 3000 çekersem motoru baktırıp alıcam.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-daha-yikanmamis-motor-ihtiyactan-acillll-49325223/detay/
sıfır ayarında bence güzel hem 125cc fiatta uygun makinayaya baktır kazası belası sorunlu bir yeri varmı diye hadi hayırlısı olsun 8)

CELİL
09.Haziran.2011, 17:22
112-170 arası sigorta değişio ben 100 liraya yaptırmıştım 50 lira ruhsat tek kağıt diğer kağıt 67 lira 10lira plaka.bide gerekli evraklar var 2 adet ek1 dier evraklar sende olucak zaten. ek1 leri 1 liradan şoförler odasından alabilirsin ama bilgisayar veya daktilo ile doldurmak gerekiomuş herkes yolunu bulmuş :P polis müşavir şöför odası kanka olmuş parayı paylaşıo anlıcağın gidiosun müşavirlikte dolduruosun pembe karton bi dosya vsgümrük onay vs fotokopiler .. falan bana 25 liraya mal olmuştu bile bile kazık yemek zorunda kalıosun yani. toplamda maliyetin maksimum bu kadar olur kendin yaparsan.
burdan bakarsın 70 sterlin olupta 5yıldız almış olup 400 sterlin üstü 3 4 yıldızlı kaskları görürsün zaten
montu deri al dana derisi en az 1,5mm falan markaya kaçma fiyat artar.kim nederse desin goretex cordura zart zurt falan hikaye . asfaltta seni deriden daha iyi koruyabilcek bi kumaş yok.öyle olsaydı yarışçılar kullanmazlardı.

:) taner makinayı kime verdi bilmiyorum
deri montu alda yazın sıcakta giyebilirsen helal olsun özel nefes alabilen kumaştan üretilen içinde üzerinde fuul korumaları olan yazlık kışlık kullanıbilen montlar en uygun montlardır 8)

DosT
09.Haziran.2011, 17:53
Deri mont Chopper'ın ayrılmaz parçası görünüm olarak bide saçlar uzun olucak hehe :) ama sıcakta gerçekten bir süre sonra "yeter artık" dedirtebilir.

CELİL
09.Haziran.2011, 17:58

makinanın sıfını 3450tl- 3850 arası veriyorlar fiatı 3000 tl altına çek

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-regal-raptor-dd125e-chopper-motosiklet-47683264/detay/

DosT
09.Haziran.2011, 18:05
makinanın sıfını 3450tl- 3850 arası veriyorlar fiatı 3000 tl altına çek

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-regal-raptor-dd125e-chopper-motosiklet-47683264/detay/

Evet ağabey haklısın 3450-3500 civarı normal şartlarda.Bakıcam duruma göre sence 3000TL altına çekermi arada 350-400 tl pazarlık yapmamız gerekiyor.Motoru kredi borcundan dolayı satmak istiyormuş.Ben tabiki bu kötü durumdan faydalanıp baskı yapmam ama umarrım kendisi de pazarlığı yüksek tutmaz.Hayırlısı bakalım.Daha arayan yok şimdilik.

DosT
09.Haziran.2011, 18:08

Abi dediğin gibi hesapladığımızda ortlama 250 tl buluyor.Bana ciddi yük olur bu durum.Fazla da borcun altına girmek istemiyorum.Senin verdiğin bilgi doğrultusunda biriyle irtibata geçtim.Bir süre daha sabredip 2.el bakmak sanırım en akıllısı.Celil ağabeyin de dediği gibi sıfır alıp da fazla kullanmadan bir süre sonra satmak isteyenler biraz olsun yeni tanışacak kullanıcılara motor alımı konusunda iylik yapabilirler.

CELİL
09.Haziran.2011, 18:12
Evet ağabey haklısın 3450-3500 civarı normal şartlarda.Bakıcam duruma göre sence 3000TL altına çekermi arada 350-400 tl pazarlık yapmamız gerekiyor.Motoru kredi borcundan dolayı satmak istiyormuş.Ben tabiki bu kötü durumdan faydalanıp baskı yapmam ama umarrım kendisi de pazarlığı yüksek tutmaz.Hayırlısı bakalım.Daha arayan yok şimdilik.
3000 e kesin iner + 100 daha yapsa hem ona dokunmaz hem sana iyi gelir 8)

falldown
09.Haziran.2011, 18:12
hehe ewt soba gibi oluo durdummu, giderken sorun yokda yinede deriden vazgeçmem :D madalyamı isterim celil abi :mrgreen: ama alışkınım zaten kavrulmaya işten dolayı izmir antalya kıbrıs gibi yerlerde yazın insanların askılı şort sandalet giydiği sahilde denize girdiği yerlerde ben uzun kollu gömlek kravat takılıom.. ölümcül şirket prosedürü :P

CELİL
09.Haziran.2011, 18:14
hehe ewt soba gibi oluo durdummu, giderken sorun yokda yinede deriden vazgeçmem :D madalyamı isterim celil abi :mrgreen: ama alışkınım zaten kavrulmaya işten dolayı izmir antalya kıbrıs gibi yerlerde yazın insanların askılı şort sandalet giydiği sahilde denize girdiği yerlerde ben uzun kollu gömlek kravat takılıom.. ölümcül şirket prosedürü :P
o zaman sen madalyayı hak ediyorsun nazar elimizde bu var idare et 8)

ağfndrdm
09.Haziran.2011, 23:06
Deri mont Chopper'ın ayrılmaz parçası görünüm olarak bide saçlar uzun olucak hehe :) ama sıcakta gerçekten bir süre sonra "yeter artık" dedirtebilir.
abi bende deri mont aldım korusun diye ama nefes alamıyorum bu havalarda giyince .şimdi hem yazlık hemde kışlık olan tekstil modelle var kafamda .tazr meselesi deme bence bende başta öyle dedim ama mont kuf tuttu artık:(

DosT
10.Haziran.2011, 00:05
Celil abi az önce adamı aradım arkadaşına söylemiş.Şuan uğraşamam falan demiş.Yani bu motor yalan oldu gibi görünüyor. :(

TWO-WHEEL TANGO
10.Haziran.2011, 00:20
abi bende deri mont aldım korusun diye ama nefes alamıyorum bu havalarda giyince .şimdi hem yazlık hemde kışlık olan tekstil modelle var kafamda .tazr meselesi deme bence bende başta öyle dedim ama mont kuf tuttu artık:(

Ben de deri kullanıyorum(Hudson) Bilmemkaç milim dana derisi :p Sauna eşofman gibi.. Son birkaç gün inceldim sanki :p Mecburen yazlığa geçicez.. File montlar dahi bu sıcakta çekilmez, ama mont olmadan huzursuzum, hem kask t-shirt üzerinde şık durmuyor.. Yazlıklar 150 tl civarı sanırım..
Bir de body armour tarzı korumalar var, motomax'e (Şirinevler) gidip baktım fena değil
http://www.motomaxonlineshop.com/main/body_armour-pmu1045.html
Bunun üzerine t shirt ya da uzun kollu ince birşeyler giyilebilir diye düşünüyorum.. Motomax'de daha şık modeli de var..Biraz daha fiyatlı
http://www.motomaxonlineshop.com/main/knox_cross_shirt-pmu1349.html
Bunlar gerçi kros makine için tasarlanmış, ama diğer tarz makinelerde de giyenler var..

CELİL
10.Haziran.2011, 09:37
Celil abi az önce adamı aradım arkadaşına söylemiş.Şuan uğraşamam falan demiş.Yani bu motor yalan oldu gibi görünüyor. :(
adam hani sıkışıktı ayakmı yapıyor sen adamı sıkıştır hafta sonu geleyim de baktın olmuyor başka makina bulunur sıkma canını 8)

DosT
10.Haziran.2011, 12:33
Günaydın ;

Tamam abi bugün bir şansımı tekrar deneyeyim.Zaten görüştüğüm kişi motor sahibine konuyu bugün bidaha açıcak ben öğleden sonra bilgi için bir arıycam bakalım ne olacak.

Edit : Şansımı denemek için tekrar bi aradım ama arkadaş satmaktan vazgeçmiş.:twisted:

ağfndrdm
10.Haziran.2011, 20:09
abiler 0 motor alanşar içini bir bilgide benden 350 cc motoruma 40 tl sigorta yaptılar

DosT
10.Haziran.2011, 23:18
abiler 0 motor alanşar içini bir bilgide benden 350 cc motoruma 40 tl sigorta yaptılar

hehe :D sigorta konusunu pek araştırmadım ama rakam komik geldi biraz.

Celil ağabey o motordan alt mesajdada belirtiğim gibi hayır gelmedi.Yine bana yakın olan bir motosiklet buldum.Maltepe de P.tesi yada Pazar motorun iç aksanından anlayan bir arkadaşımla görmeye gidicez.Resimlerden bakıldığında temiz görünüyor ama İlan 2010 yılına ait motoru halen satmamış.Eğer resimlerdeki gibi temiz ise aksamında da bir sıkıntı yok ise motorla dönebilirim :) Km 7000 deymiş.Sence çok mu ? ve bu km de motora en fazla ne kadar verilir ? 2950 rakamı temsiliymiş bazıları saçma sapan msj attı die rakamı yüksek yazmış.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-dd-125e-regal-raptor-2008-model-5700-km-de-temiz-garaj-motoru/detay/

Emix
13.Haziran.2011, 03:43
Hudson deri aldım topu topu 4 kere ancak giyinmişimdir şu terminatör filmindeki deri montun aynısı 1,5 mm dana derisi korumalı iç astarlı filan astarı çıkartıyorum

kışık bile çok sıcak oluyor ama o giyidikten sonraki güven hissiyatı yokmu ve deri kokusu azda olsa insanın içini rahatlatıyor.. deri montumu genellikle chopper grubu ile buluşunca giyorum onun dışında t-shirt veya normal ceket filan

yazlık bir ceket almayalıyım Antalya sıcağında benim içimi yoğun nemden ve kavurucu sıcaktan bayıltmıyacak 100-150 MAX 200 TL'ye koruyuculu motorsiklet montu önerebilirmisiniz? deri olmasın çok terletiyor :D

TWO-WHEEL TANGO
13.Haziran.2011, 11:04
Hudson deri aldım topu topu 4 kere ancak giyinmişimdir şu terminatör filmindeki deri montun aynısı 1,5 mm dana derisi korumalı iç astarlı filan astarı çıkartıyorum

kışık bile çok sıcak oluyor ama o giyidikten sonraki güven hissiyatı yokmu ve deri kokusu azda olsa insanın içini rahatlatıyor.. deri montumu genellikle chopper grubu ile buluşunca giyorum onun dışında t-shirt veya normal ceket filan

yazlık bir ceket almayalıyım Antalya sıcağında benim içimi yoğun nemden ve kavurucu sıcaktan bayıltmıyacak 100-150 MAX 200 TL'ye koruyuculu motorsiklet montu önerebilirmisiniz? deri olmasın çok terletiyor :D

http://www.feyizoglu.com/Mont/Yazlik-Fileli-Montlar/641
http://www.motomaxonlineshop.com/main/bering_aero_yazlik_ceket-pmu566.html
İki örnek.. Ben de almayı düşünüyorum.. İstanbul Sirkeci'de ve Motomax'de yakından baktım ama yaz sıcağında pek çözüm olacak gibi değil, yoğun trafikte terletmemesi mümkün değil.. Tabi deriden bin kat iyidir.8) Satın alıp kullanan varsa bizimle paylaşırsa sevinirim..

CELİL
13.Haziran.2011, 11:07
hehe :D sigorta konusunu pek araştırmadım ama rakam komik geldi biraz.

Celil ağabey o motordan alt mesajdada belirtiğim gibi hayır gelmedi.Yine bana yakın olan bir motosiklet buldum.Maltepe de P.tesi yada Pazar motorun iç aksanından anlayan bir arkadaşımla görmeye gidicez.Resimlerden bakıldığında temiz görünüyor ama İlan 2010 yılına ait motoru halen satmamış.Eğer resimlerdeki gibi temiz ise aksamında da bir sıkıntı yok ise motorla dönebilirim :) Km 7000 deymiş.Sence çok mu ? ve bu km de motora en fazla ne kadar verilir ? 2950 rakamı temsiliymiş bazıları saçma sapan msj attı die rakamı yüksek yazmış.

merhaba problemi olmamışsa 7000 km sorun değil ama km yülseldikçe rakam düşer rakam olarak valla ne diyeyim bilemedim sıfıra eşderini 3000 tl ye bulduğun makinaya göre kıyasla arada 6000 km ve 3 yaş fark var :)

DosT
13.Haziran.2011, 15:28
merhaba problemi olmamışsa 7000 km sorun değil ama km yülseldikçe rakam düşer rakam olarak valla ne diyeyim bilemedim sıfıra eşderini 3000 tl ye bulduğun makinaya göre kıyasla arada 6000 km ve 3 yaş fark var :)

Celil ağabey motoru 2350den kapattık 6800km de hiç problemi yok.Yalnız şöyle bir problem oldu motoru adam uzun zamandır kullanmıyormuş.2-3 hafta yani ilk motoru çalıştırdığımızda gazı birazcık geç yedi ama 1-2dk sonra açıldı.Sonra kapattık tekrar denedik sorun yok.Ustaya sorduk soğukken normal dedi.Saat 4 gibi notere gidip işlemleri yapacağız.Muayene 2013 e kadar kışın yeni yaptırmış.Cezası vergi borcu falan yok. 2350 konsuunda ne diyorsun ? Bakımları yeni yapılmış.Mutlu jel akü falan takılmış.Motorun yana yatmışlığı bile yok.Elçiklere depoya eksoza alan baktım çizik bile yok.İns pişman olmayız..

CELİL
13.Haziran.2011, 15:34
Celil ağabey motoru 2350den kapattık 6800km de hiç problemi yok.Yalnız şöyle bir problem oldu motoru adam uzun zamandır kullanmıyormuş.2-3 hafta yani ilk motoru çalıştırdığımızda gazı birazcık geç yedi ama 1-2dk sonra açıldı.Sonra kapattık tekrar denedik sorun yok.Ustaya sorduk soğukken normal dedi.Saat 4 gibi notere gidip işlemleri yapacağız.Muayene 2013 e kadar kışın yeni yaptırmış.Cezası vergi borcu falan yok. 2350 konsuunda ne diyorsun ? Bakımları yeni yapılmış.Mutlu jel akü falan takılmış.Motorun yana yatmışlığı bile yok.Elçiklere depoya eksoza alan baktım çizik bile yok.İns pişman olmayız..
demek makina sıfır ayarında temizmiş hiç masrafın olmıyacak
ilk çalışmada gaz yememe normal.
fiatta normal daha aşagıya kimse makinasını vermez hayırlı olsun 8)

DosT
13.Haziran.2011, 15:43
demek makina sıfır ayarında temizmiş hiç masrafın olmıyacak
ilk çalışmada gaz yememe normal.
fiatta normal daha aşagıya kimse makinasını vermez hayırlı olsun 8)

Fiyat iyi gibi abi 2250 desemde belki alırdım ama 50-100 önemli değil motor sağlam çıksında inş pişman olmayız.Zaten adam çok dürüst birine benziyordu konuşmasından falan.Hakkımızda hayırlısı olsun..

DosT
13.Haziran.2011, 20:35
Merhaba ,

Dostlar sonunda bende Chopper'ıma kavuştum.

http://www.yukleresim.com/images/49511455356516434223.jpg

http://www.yukleresim.com/images/98479909860815125852.jpg

http://www.yukleresim.com/images/38320012042384401350.jpg

http://www.yukleresim.com/images/57041236957554441275.jpg

http://www.yukleresim.com/images/76500449702430940515.jpg

http://www.yukleresim.com/images/21098437351172546537.jpg

Ya yalnız aklıma takılan bişiy var.Yedek depo kullanımı tam olaraka nasıl oluyor.Muşir yukarıya doğru bakıyorsa sanırım yedek depo aşağıya bakıyorsa ana depo değilmi ? Birde benzin alırken hangi benzini öneriyorsunuz.95 oktan kurşunsuz uygun olur mu ? Benzin dolumu yapılırken muşir hangi konumda olmalıdır ?

Ayrıca acilen yeni bir kask almam gerekiyor.Açılır-kapanır kasklar uygun gibi geldi.100TL civarı önerbileceğiniz marka model var mıdır ?

Sağlıcakla Kalın

CELİL
14.Haziran.2011, 09:16
Merhaba ,

Ya yalnız aklıma takılan bişiy var.Yedek depo kullanımı tam olaraka nasıl oluyor.Muşir yukarıya doğru bakıyorsa sanırım yedek depo aşağıya bakıyorsa ana depo değilmi ? Birde benzin alırken hangi benzini öneriyorsunuz.95 oktan kurşunsuz uygun olur mu ? Benzin dolumu yapılırken muşir hangi konumda olmalıdır ?

Ayrıca acilen yeni bir kask almam gerekiyor.Açılır-kapanır kasklar uygun gibi geldi.100TL civarı önerbileceğiniz marka model var mıdır ?

Sağlıcakla Kalın
kazasız belasız keyifle bin 8)
resimlerden makina çok temiz sıfır gibi duruyor maşallah
benzin anaktarı üzerindeki ok yukarı ana depo - aşagı yedek depo
benzin 95 oktan kullan yüksek oktanlı benzinler bizim makinalara uygun değil
kask çeneden açılır kask ı kastediyorsan 100 ye yok bulursan uyduruktandır işe yaramaz ama yarım açık işe yarar bir kask bulabilirsin iyi markalara çıkarsan rakamı 3 e 4 e katlaman gerekir 8)

falldown
14.Haziran.2011, 14:29
Merhaba ,

Sağlıcakla Kalın

:cheesy: hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

DosT
14.Haziran.2011, 18:25
:cheesy: hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

Teşekkür ederim.Amin nazar

Ya motoru akşam yine çalıştırdım.3-4 saniye çalışıp stop ediyor.Yan tarafta bir kuryeci vardı denk geldi sordum.Direk dedi.Sol buji tetik yapmıyor.Harbidende dün aklıma takıkmıştı.Eksoz'un birinden sanki hiç duman çıkmıyor.1-2 defa stop etti.Sonra düzeldi.Bujinin üstündeki kabloyu çıkardı.çatır çutur sesler geldi bujinin zımparalanması yada değişmesi gerekebilir dedi.Motoru ilk çalıştırdığımda da benzin kokuyordu.Sanırım bu nedenle zengin karışım oluyor.Bide motorun suyuna yağına nerden bakılıyor ? En kısa zamanda ufak bir bakıma alsak iyi olacak sanırım.Anadolu yakasında sağlam bir usta biliyor musunuz ?

CELİL
15.Haziran.2011, 09:36

Ya motoru akşam yine çalıştırdım.3-4 saniye çalışıp stop ediyor.Yan tarafta bir kuryeci vardı denk geldi sordum.Direk dedi.Sol buji tetik yapmıyor.Harbidende dün aklıma takıkmıştı.Eksoz'un birinden sanki hiç duman çıkmıyor.1-2 defa stop etti.Sonra düzeldi.Bujinin üstündeki kabloyu çıkardı.çatır çutur sesler geldi bujinin zımparalanması yada değişmesi gerekebilir dedi.Motoru ilk çalıştırdığımda da benzin kokuyordu.Sanırım bu nedenle zengin karışım oluyor.Bide motorun suyuna yağına nerden bakılıyor ? En kısa zamanda ufak bir bakıma alsak iyi olacak sanırım.Anadolu yakasında sağlam bir usta biliyor musunuz ?
önder aldığında makına yatıyordu bujiler oksitlenmiş olabilir arkadaşın dediği gibi temizlemek veya kurtarmazsa değişmek gerekir bir servise genel bir bakım yaptırmak en doğrusu anadolu yakasında oturanlar sana bir servis adresi verecektir yağ çubugu motorun sagında debriyaj telinin hemen yanında yuvarlak nikalaj kaplı şişe kapagı büyüklüğünde bir tıpa vida gibi çevirerek açılır yağ çubugunun önce üzerindeki yağı sil yerine tekrar vidala motoru aygından kaldır dik duruma getir yağ çuğunu tekrar yerine vidala sonra çıkar yağ üst çizgide olması gerekiyor en az iki çizgi arasında olmalı ama yağı geğiştirmen iyi olur suya gelince su yokkki :mrgreen:kolay gelsin 8)

DosT
15.Haziran.2011, 11:22
önder aldığında makına yatıyordu bujiler oksitlenmiş olabilir arkadaşın dediği gibi temizlemek veya kurtarmazsa değişmek gerekir bir servise genel bir bakım yaptırmak en doğrusu anadolu yakasında oturanlar sana bir servis adresi verecektir yağ çubugu motorun sagında debriyaj telinin hemen yanında yuvarlak nikalaj kaplı şişe kapagı büyüklüğünde bir tıpa vida gibi çevirerek açılır yağ çubugunun önce üzerindeki yağı sil yerine tekrar vidala motoru aygından kaldır dik duruma getir yağ çuğunu tekrar yerine vidala sonra çıkar yağ üst çizgide olması gerekiyor en az iki çizgi arasında olmalı ama yağı geğiştirmen iyi olur suya gelince su yokkki :mrgreen:kolay gelsin 8)

Ağabey yağ olarak hangisini öneriyorsunuz peki ? Birde benzin alırken yedek depo açık mı olması gerekiyor ? En kısa zamanda anadolu yakasında bir ustaya gitmem lazım.

CELİL
15.Haziran.2011, 11:35
Ağabey yağ olarak hangisini öneriyorsunuz peki ? Birde benzin alırken yedek depo açık mı olması gerekiyor ? En kısa zamanda anadolu yakasında bir ustaya gitmem lazım.
açıkcası ben marka tercihi yapmıyorum fakat servis castrol kullanıyor
benzin alırken depo anaktarının yeri fark etmez ama anaktarı her zaman ok işatretini yukarıda ana depoda tut 8)

DosT
15.Haziran.2011, 11:46
açıkcası ben marka tercihi yapmıyorum fakat servis castrol kullanıyor
benzin alırken depo anaktarının yeri fark etmez ama anaktarı her zaman ok işatretini yukarıda ana depoda tut 8)

Az önce baktım dediğin yer çok basitmiş abi.Hemen gözüme çarptı çubuğun zerinde çarpı işaratleri var.topalmda 6 çarpı falan var.Benimkisi 3,5 çarpıdaydı silip yeniden baktığımda.Şimdi dün akşamdan beri ilk defa çalıştırdım mesela banamısın demedi.saat gibi :D ilginç ya..

CELİL
15.Haziran.2011, 12:09
Az önce baktım dediğin yer çok basitmiş abi.Hemen gözüme çarptı çubuğun zerinde çarpı işaratleri var.topalmda 6 çarpı falan var.Benimkisi 3,5 çarpıdaydı silip yeniden baktığımda.Şimdi dün akşamdan beri ilk defa çalıştırdım mesela banamısın demedi.saat gibi :D ilginç ya..
çarpıların en üst çizgisi tam demek seninki ortada az eksik idare eder daha alta düşmesin
bujiler çalışıp ısındıkça oksiti atmış normal çalışmaya başlamıştır 8)
not: yağa bakarken motoru dik duruma getirmişsindir herhalde ayak üzerinde ölçersen eksik gösterir

DosT
15.Haziran.2011, 13:30
çarpıların en üst çizgisi tam demek seninki ortada az eksik idare eder daha alta düşmesin
bujiler çalışıp ısındıkça oksiti atmış normal çalışmaya başlamıştır 8)
not: yağa bakarken motoru dik duruma getirmişsindir herhalde ayak üzerinde ölçersen eksik gösterir

Doğrudur ağabey motoru ayaktan alıp dik bir şekilde ölçtüm.Yağ seviyesi sanırım şimdilik sıkıntı çıkarmaz inş.C.tesiye kadar bir ustaya baktırmam lazım.

Raptor kullanıcı arkadaşlar İstanbul Anadolu yakası için önerebilceğiniz iyi bir usta var mı ?

CELİL
15.Haziran.2011, 14:57
Doğrudur ağabey motoru ayaktan alıp dik bir şekilde ölçtüm.Yağ seviyesi sanırım şimdilik sıkıntı çıkarmaz inş.C.tesiye kadar bir ustaya baktırmam lazım.

Raptor kullanıcı arkadaşlar İstanbul Anadolu yakası için önerebilceğiniz iyi bir usta var mı ?
beşiktaş balmumcuya gelebilirsen ali ustaya git sağlam ustadır sayfanın üstünde linki var 8)

DosT
17.Haziran.2011, 13:35
beşiktaş balmumcuya gelebilirsen ali ustaya git sağlam ustadır sayfanın üstünde linki var 8)

Celil ağabey merhaba.Beşiktaş uzak kalır ya bana zaman bulup da gelebileceğimi sanmıyorum.

Arkadaşlar İst. Andolu yakasında bildiğiniz sağlam bir usta yok mu ?? :shock:

falldown
17.Haziran.2011, 15:27

kuryeci eleman bujiye elektrk gelip gelmediğine bakmış.aklında bulunsun şüphelenirsen bujiden kabloyu sök ucuna tornavida sokup marşa bas çıtır çıtır eder anlarsın. elektirk gelipte ateşlemiyosa bujinin uclarını temizlersin yada değiştirisin.egsozlardan bi tanesi soğuk olur buji çalışmıosa.
gözle görebilceğimiz bi duman bendende çıkmıo :D zaten görebilceğimiz siyahımsı bi duman yağ yakıo demek bildiğim kadarıyla
anadolu yakası için illa yetkili servis olsun demezsen kartal oto sanayide altan motor var. suziki honda falan bakıo. bildiğim kadarıylada 2006 2007 de falan regalinde yetkili servisliğini yapıyordu.parça temin edemessin sanırım ama sorunun olduğunda çözerler diye düşünüyorum. benim garanti dolana kadar yetkili servislerdeyim sonrasında altanı düşünüyorum yakınlığıdan dolayı. garanti yoksa ara bi konuş derim
Altan Motor

Adres : Kartal Oto Sanayi Sitesi, A4 Blok No:23 Kartal İstanbul
Telefon Numaralarımız:
+90 216 306 23 19
+90 216 517 26 43
+90 216 517 26 44
Faks Numaralarımız:
+90 216 488 37 27

DosT
22.Haziran.2011, 20:30
kuryeci eleman bujiye elektrk gelip gelmediğine bakmış.aklında bulunsun şüphelenirsen bujiden kabloyu sök ucuna tornavida sokup marşa bas çıtır çıtır eder anlarsın. elektirk gelipte ateşlemiyosa bujinin uclarını temizlersin yada değiştirisin.egsozlardan bi tanesi soğuk olur buji çalışmıosa.
gözle görebilceğimiz bi duman bendende çıkmıo :D zaten görebilceğimiz siyahımsı bi duman yağ yakıo demek bildiğim kadarıyla
anadolu yakası için illa yetkili servis olsun demezsen kartal oto sanayide altan motor var. suziki honda falan bakıo. bildiğim kadarıylada 2006 2007 de falan regalinde yetkili servisliğini yapıyordu.parça temin edemessin sanırım ama sorunun olduğunda çözerler diye düşünüyorum. benim garanti dolana kadar yetkili servislerdeyim sonrasında altanı düşünüyorum yakınlığıdan dolayı. garanti yoksa ara bi konuş derim
Altan Motor

Adres : Kartal Oto Sanayi Sitesi, A4 Blok No:23 Kartal İstanbul
Telefon Numaralarımız:
+90 216 306 23 19
+90 216 517 26 43
+90 216 517 26 44
Faks Numaralarımız:
+90 216 488 37 27

Herkese Selamlar

Öncelikle heyecandan yazmayı unutmuşum.Bu motoru almamda bana bilgilerini esirgemeyen başta CELİL ağabey olmak üzere yardımılarını esirgemeyen tüm abilerimie kardeşlerime canı gönülden teşekkür ederim.

Bir kaç gündür motorun üzerinden inmediğimden foruma giremedim. :cheesy: Falldown ustam bilgi için teşekkür ederim.Benim uzun'un eski sahibi de orda yaptırmış tüm bakımlarını hatta anahtarlıkta telefon numaraları falan var :D Bostancıda bir arakdaş tavsiyesi üzerine bir usta buldum.Ona gidicem bu hafta sonu bakalım eğer kafaya yatarsa orda yoksa altan'a giderim artık..

Bu arada Noterden motoru aldık ama,Trafik'e gidip ruhsatı üstüme almam gerekiyor.

1.sorum İllaki moturun kayıtlı olduğu şubeden mi işlemlerin yapılması gerek ? Herhangi şubeden olabilir mi ?
2.sorum da arkadaşlar bana bu işlem içinde yüklü ödeme yapman gerekiyor dediler.100 tl falan dediler.Doğrumudur. Ruhsat yenileme gibi ibrşey bu akdar pahalı olabilir mi ?

Saygılar.

CELİL
23.Haziran.2011, 09:16
merhaba önder heyacanını anlıyorum makinanın en keyif verdiği zamandasın kazasız belasız keyfini çıkar
ruhsat olayına gelince trafiğe gidip almak zorunda değilsin 1 hafta 10 gün içinde ruhsat evine postayla geliyor hiçbir ücret ödemiyorsun bu zamana kadar noterin sana verdği geçiçi ruhsat yerine geçen belgeyi kullanıyorsun acele ediyorsan sen gidip sadece bağlı oldugun trafik şubeden alabilirsin hiçbir ücret ödemiyorsun 8)

DosT
23.Haziran.2011, 14:16
merhaba önder heyacanını anlıyorum makinanın en keyif verdiği zamandasın kazasız belasız keyfini çıkar
ruhsat olayına gelince trafiğe gidip almak zorunda değilsin 1 hafta 10 gün içinde ruhsat evine postayla geliyor hiçbir ücret ödemiyorsun bu zamana kadar noterin sana verdği geçiçi ruhsat yerine geçen belgeyi kullanıyorsun acele ediyorsan sen gidip sadece bağlı oldugun trafik şubeden alabilirsin hiçbir ücret ödemiyorsun 8)

Hımm.Bak bu iyi oldu ağabey 8) Ama bugün 10.gün ne gelen var ne giden :?

CELİL
23.Haziran.2011, 15:12
Hımm.Bak bu iyi oldu ağabey 8) Ama bugün 10.gün ne gelen var ne giden :?
devlet işi ama fazla sarkmaz eli kulağındadır yakında gelir 8)

falldown
23.Haziran.2011, 15:20
sen sür keyfini çıkar bence boşver illaki eline geçer.bende ilk arabamı aldıgımda celil abinin dediği gibi bikaç evrakla geziodum sadece ozamanlar kendimiz gidip alıoduk. baktın bikaç haftaya gelmio ozaman gider bakarsın çaresine. hevesini kursağında bırakma şimdiden rahat ol :D keyifli sürüşler..

DosT
24.Haziran.2011, 17:40
Ruhsatı bugün gidip Ataşehir trafik den aldım. :) Herşey tamam bir tek bakım kaldı.Onuda kısmetse hafta sonu ..

Herkeze keyifli şürüşler. :mrgreen:

CELİL
24.Haziran.2011, 17:51
Hadi geçmiş olsun bakımıda yaptırdınmı için rahat eder keyfini çıkarırsın 8)

falldown
25.Haziran.2011, 09:30
hadi hayırlı olsun tekrardan. haftasonu olurda altana gidersen düşüncelerini paylaşki benimde gitmeden önce bi fikrim olur en azından :D vede anadolu yakasında oturanlara alternatif olur
keyifli sürüşler...

DosT
01.Temmuz.2011, 14:23
hadi hayırlı olsun tekrardan. haftasonu olurda altana gidersen düşüncelerini paylaşki benimde gitmeden önce bi fikrim olur en azından :D vede anadolu yakasında oturanlara alternatif olur
keyifli sürüşler...

Merhabalar,

Yine ben :mrgreen: Falldown ustam malesef fırsat bulupta daha gidemedim.C.tesi pendik yapıcam oraya gitmeden bir kartal yapıcam altana gidicem. Yani en azından öyle umuyorum.:cheesy:

istanblue
06.Temmuz.2011, 12:39
Selam arkadaşlar, ben de RR almak istediğim için DOST nikli arkadaşın konusunu baştan sona okudum :) gördüğüm kadarıyla forum yöneticileri ve üyeleri ben gibi acemilere karşı çok yardımsever. bu beni fazlasıyla mutlu etti gerçekten.. ben de RR'a gönül veren biri olarak kısa vadede değil ama 6 ay içinde bir RR 125e alma planım var.. bu konuyla ilgili küçük bir sorum olacaktı.. avrupa yakasında oturuyorum beşiktaş'taki ali usta'da ikinci el alım satımı da var mı acaba bunu merak ettimm.. cevaplarsanız çok sevinirim..

DosT nikli arkadaşa da hayırlı olsun diyorum inşallah ben de senin gibi kısa bir sürede RR hayalimi gerçekleştiririm.. saygılar

falldown
06.Temmuz.2011, 13:21
Merhabalar,

Yine ben :mrgreen: Falldown ustam malesef fırsat bulupta daha gidemedim.C.tesi pendik yapıcam oraya gitmeden bir kartal yapıcam altana gidicem. Yani en azından öyle umuyorum.:cheesy:
arkadaşım usta deilim bende yeniyim :D sadece ögrendiklerimi vede düşüncelerimi paylaşıorum yardımcı olabilmek adına.kontak halinde kalırız altan motor konusunda

falldown
06.Temmuz.2011, 13:34
Selam arkadaşlar, ben de RR almak istediğim için DOST nikli arkadaşın konusunu baştan sona okudum :) gördüğüm kadarıyla forum yöneticileri ve üyeleri ben gibi acemilere karşı çok yardımsever. bu beni fazlasıyla mutlu etti gerçekten.. ben de RR'a gönül veren biri olarak kısa vadede değil ama 6 ay içinde bir RR 125e alma planım var.. bu konuyla ilgili küçük bir sorum olacaktı.. avrupa yakasında oturuyorum beşiktaş'taki ali usta'da ikinci el alım satımı da var mı acaba bunu merak ettimm.. cevaplarsanız çok sevinirim..

DosT nikli arkadaşa da hayırlı olsun diyorum inşallah ben de senin gibi kısa bir sürede RR hayalimi gerçekleştiririm.. saygılar

aramıza hoşgeldin arkadaşım nazar
ben satıyo diye biliorum çünkü dükkan önünde motorlar oluo-tamir edilceklerin dışında :D ama en güzeli telefon açıp kendisine sormak olucak diye düşünüyorum. ancak ali abi ile konuştugumuzda hayatında bi kere 125 lik tamir ettiğini söylemişti. hatta benimkinide çift silindir sanmıştı :P ben ısrarla tek diyince açıp bakmıştık :D tabikide benim dediğim çıkmıştı :D u win perfect finish him :P napsın adam ilk defa 150 lik görmüş oda haklı kendi çapında. hipne çinliler 2 buji girişi yapmışlar teki sahte :D. kısaca anlatmak istedigim onda sadece 250 lik bulursun. bence sen sahibindencom falan al hem pazarlık imkanın daha fazla olur.

DosT
08.Temmuz.2011, 02:09

@istanblue (http://www.raptorriders.net/forums/member.php?u=3850) aramıza hoşgeldin kardes

Umarım en kısa zamanda hayaline kavuşursun.Sormak istediğin bir şey olursa benimde bilgilerim yettiği kadar destek olurum.

@falldown tamam sana bir daha usta demiycem "usta" :mrgreen: isim neydi ona göre hitap edeyim o zaman

Kalın Sağlıcakla..

istanblue
08.Temmuz.2011, 02:58
çok teşekkürler arkadaşlar.. şimdilik forumda daha pasif konumda olucam mecburen :) parayı biraz denkleştirip ciddi alıcı konumuna geldiğimde sanırım çok sorum olacak sizlere :)

falldown
08.Temmuz.2011, 09:39
@istanblue (http://www.raptorriders.net/forums/member.php?u=3850) aramıza hoşgeldin kardes

Umarım en kısa zamanda hayaline kavuşursun.Sormak istediğin bir şey olursa benimde bilgilerim yettiği kadar destek olurum.

@falldown tamam sana bir daha usta demiycem "usta" :mrgreen: isim neydi ona göre hitap edeyim o zaman

Kalın Sağlıcakla..

adım kaan 8) umarım yakında hep beraber buluşup yüzyüze tanışma imkanı buluruz

dokin
08.Temmuz.2011, 20:48
adım kaan 8) umarım yakında hep beraber buluşup yüzyüze tanışma imkanı buluruz
evet kaan, umarım tüm sitedeki rr kullanıcıları birarada güzel bir gün geçirir ve tanışırız. bu arada sohbete birden dahil oldum ama kimse kbakmasın (: kaan'ın söylediğini ben de çok istediğim için bir yorum yazma gereksinimi duydum(:

DosT
09.Temmuz.2011, 20:45
Ya canlar,benim motor sanki biraz fazla yakıyor gibi geliyor.Geçen 6 lt benzin attım.100km de ana depo bitti.E-5 ortasında kaldım :D tabi yedek alıp hemen devam ettim.ama bir kaç yetkili servisi aradım.Çok yakıyor dediler.Bir an jikleyi ben açık mı kullanıyorum ama dedim.Jikle konumu normal de nasıldır.Debriyaja koluna doğrumu yoksa motora doğru mu olmalı normali.Jiklede benim ok var.aşağı gösteriyor.Bense sürekli yukarıda kullanıyorum.Doğrusu nedir acaba ? Yetkili servis bana 100km de 2 lt yakması gerek dedi

falldown
11.Temmuz.2011, 13:30
Ya canlar,benim motor sanki biraz fazla yakıyor gibi geliyor.Geçen 6 lt benzin attım.100km de ana depo bitti.E-5 ortasında kaldım :D tabi yedek alıp hemen devam ettim.ama bir kaç yetkili servisi aradım.Çok yakıyor dediler.Bir an jikleyi ben açık mı kullanıyorum ama dedim.Jikle konumu normal de nasıldır.Debriyaja koluna doğrumu yoksa motora doğru mu olmalı normali.Jiklede benim ok var.aşağı gösteriyor.Bense sürekli yukarıda kullanıyorum.Doğrusu nedir acaba ? Yetkili servis bana 100km de 2 lt yakması gerek dedi

bendeki karbü ile 125 likteki farklı ama bende aşağıda duruo okun ters yönünde. zatn motor sıcakken kapat jikle açıksa tekrar çalıştırmaya denediginde motor çalışmıo.ben denemiştim 4 5 defa almamıştı. ama öyle denk gelmişte olabilir :D bu şekilde açık kapalı konumunu bulabilirsin sanırım. yanlız çok yemiş ya benim depo 7 küsür litre alıyo şu an 280 küsürde halada gidio kereta :D zamanla dahada pintileşio motor :D ilk seferinde 240 küsürmü ne gitmişti.bi jikleyi ters yapıp tekrar dene baktın yine aynı servise götür bence.karbüratorun üstünde iki tane vida var bende teki hava-benzin karışımını dieride rölanti hızını ayarlıo sanırsam ilk aldığımda kurcalamıştımda şimdi garantisi dolana kadar bişeyine dokunmuorum :D

22sfen
12.Temmuz.2011, 13:58
Merhaba dd 125 e için kask'ı taşımak istemiyorum evdekilerin felan motordan haberi yok kaskın sıgabilicegi bi çanta varmı veya kaskı taşımamak için nabıyosunuz heryerde kaskımı taşımak zorundamıyım

falldown
12.Temmuz.2011, 15:03
Merhaba dd 125 e için kask'ı taşımak istemiyorum evdekilerin felan motordan haberi yok kaskın sıgabilicegi bi çanta varmı veya kaskı taşımamak için nabıyosunuz heryerde kaskımı taşımak zorundamıyım

arkadaşım eğer palamut kask kullanıosan nazi kaskları gibi heybe çantaya sıgıyorlar. eger yarım açılabilri veya kapalı kask kullanıyosanda hardcase olan arka çantalar var büyük onlara sıgar ancak cruise tarz motorlara hardcase çantaları ben pek yakıştıramıorm tabi zevk senin. bunların dışında alternatif olarak eger kapalı garajda falan duruosa motor sisybara koy gitsin kimse çalmaz :D

DosT
19.Temmuz.2011, 23:11
Dostlar Merhaba ,

Bizim orda(Bostancı) Sağlam bir usta bulduğumu düşünüyorum.Motosiklet klubü tarzı bir yer üyeler kendileri tamiratını yapıyorlar bilmeyenler varsa devreye klüp sahipleri giriyor.Benim gibi :D Neyse benim arkda dişlinin uçları biraz sivirileşmiş ve zincir zaten bildiğim üzere biraz kötü durumda idi.Bunları kit olarak değişmesi lazım dedi usta.O ring takarız kit hali 250 TL civarı bişiy dedi.O ringler için fiyat bilgisi olan var mıdır ?

Bu arada birazcık burayı gözliycem eğer memnun kalırsam anadolu yakasında bir yer daha kazanmış oluruz.

Emix
20.Temmuz.2011, 02:49
Dostlar Merhaba ,

Bizim orda(Bostancı) Sağlam bir usta bulduğumu düşünüyorum.Motosiklet klubü tarzı bir yer üyeler kendileri tamiratını yapıyorlar bilmeyenler varsa devreye klüp sahipleri giriyor.Benim gibi :D Neyse benim arkda dişlinin uçları biraz sivirileşmiş ve zincir zaten bildiğim üzere biraz kötü durumda idi.Bunları kit olarak değişmesi lazım dedi usta.O ring takarız kit hali 250 TL civarı bişiy dedi.O ringler için fiyat bilgisi olan var mıdır ?

Bu arada birazcık burayı gözliycem eğer memnun kalırsam anadolu yakasında bir yer daha kazanmış oluruz.

o kit pahalı bence. ama markası nedir ne malıdır onu bilemiyorum.

CELİL
20.Temmuz.2011, 10:03
Dostlar Merhaba ,

Merhaba önder bahsettiğin yer kaya abinin yeri hobi olarak motorcu arkadaşların oluşturdugu bir mekan rakam konusu kullanılan parçaya göre degişir ama daha uygun rakamada halledilebilir8)

Rona
20.Temmuz.2011, 10:16
Dostlar Merhaba ,

Sirkecide Çek veya Polonya malı o ring zincirler 70-100 tl arası değişiyor ön ve arka dişlinin ikisinin toplamı 50-60 tl civarına alabilirsin.

Sana bu 250 tl fiyatı veren arkadaşlar Hayabusa kitimi takacaklar senin motoruna:mrgreen: tübe tübeee

DosT
20.Temmuz.2011, 11:02
Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

Aslında bende o kadar para vermek istemiyorum açıkcası bana şu marka model şukadar ve oldukça iyi götürür diyebileceğiniz bir marka var mıdır.Ustaya söyliyeyim onu getirip takalım.yoksa 250 tl falan beni kasar yani :(

Fiyat ve Marka şekilde yazarsanız sevinirim..

Bu arada Celil ağabey nasılsın görüşemiyoruz :D

CELİL
20.Temmuz.2011, 11:09
Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

Aslında bende o kadar para vermek istemiyorum açıkcası bana şu marka model şukadar ve oldukça iyi götürür diyebileceğiniz bir marka var mıdır.Ustaya söyliyeyim onu getirip takalım.yoksa 250 tl falan beni kasar yani :(

Fiyat ve Marka şekilde yazarsanız sevinirim..

Bu arada Celil ağabey nasılsın görüşemiyoruz :D
önder iyiyim sagol 15 gün izin yaptım geldim
ucuz halleyim dersen çinli zincirler 50-60 tl civarı en az 5000 km gider dişli fiatları otalaması tanesi 30tl gibi x 2= 60 tl + 30 - 40 işçilik toplam 160 tl civarlarına hallolur

DosT
20.Temmuz.2011, 11:20
önder iyiyim sagol 15 gün izin yaptım geldim
ucuz halleyim dersen çinli zincirler 50-60 tl civarı en az 5000 km gider dişli fiatları otalaması tanesi 30tl gibi x 2= 60 tl + 30 - 40 işçilik toplam 160 tl civarlarına hallolur

Sen ne öneriyorsun abi aslında max işcilik dahil 150 tl falan verebilir şuan.Biraz kasıp sağlam bir zincir mi alalım yoksa çinli idare eder mi ?

CELİL
20.Temmuz.2011, 11:27
Sen ne öneriyorsun abi aslında max işcilik dahil 150 tl falan verebilir şuan.Biraz kasıp sağlam bir zincir mi alalım yoksa çinli idare eder mi ?
maddi sıkışıklık varsa çinli mağzemeyle bu sezonu devirebilir müsait oldugundada kalitelisi alıp takarsın 8)

Rona
20.Temmuz.2011, 12:16
teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

Aslında bende o kadar para vermek istemiyorum açıkcası bana şu marka model şukadar ve oldukça iyi götürür diyebileceğiniz bir marka var mıdır.ustaya söyliyeyim onu getirip takalım.yoksa 250 tl falan beni kasar yani :(

fiyat ve marka şekilde yazarsanız sevinirim..

Bu arada celil ağabey nasılsın görüşemiyoruz :d
parçaları ustaya getirttiğin zaman fiyat değişir ööle bedavaya hiç bir usta motora özel parça almaz getirtmez.en iyisi kalk parçaları kendin al ustaya monte ettirisin olur biter.

Marka olarak herhangi bi marka yok ambalaj kutularının üzerinde made ın polland veya made ın czech republic yazması yeterli bu iki ülkenin mamulleri japon markaları aratmaz

DosT
21.Temmuz.2011, 23:47
Merhaba önder bahsettiğin yer kaya abinin yeri hobi olarak motorcu arkadaşların oluşturdugu bir mekan rakam konusu kullanılan parçaya göre degişir ama daha uygun rakamada halledilebilir8)

Evet abi Sahibinin ismi Kaya , birde oğlu var Taha iyi insanlara benziyorlar.Yarın motoru almaya gidicem dün gittiğimde arka komple sökükdü.

Biraz öyle görünce üzüldüm mü desem bilmiyorum.İnsanın canı acıyor be :|

Orta halli bir dişli takıcam dedi Kaya abi.Bakalım ins çok masraf tutmaz :|

CELİL
22.Temmuz.2011, 09:32
Evet abi Sahibinin ismi Kaya , birde oğlu var Taha iyi insanlara benziyorlar.Yarın motoru almaya gidicem dün gittiğimde arka komple sökükdü.

Biraz öyle görünce üzüldüm mü desem bilmiyorum.İnsanın canı acıyor be :|

Orta halli bir dişli takıcam dedi Kaya abi.Bakalım ins çok masraf tutmaz :|
kaya ( kayar2 ) abi bizim sitenin üyesidir iyidir rakamı kaça hallediyorsun

DosT
22.Temmuz.2011, 18:23
Abi rakam konusunda Henüz kaya abi bişiy demedi.Bugün motoru almaya gidince söyliycek bişiyler.Orta halli bir dilşli takmış.Genel bakımını yapmış.Bide arka teker bilyeleri değiştirmiş.bunun dışında değişen bişiy yok . Ne kadar tutmalı sence

CELİL
25.Temmuz.2011, 09:22
Abi rakam konusunda Henüz kaya abi bişiy demedi.Bugün motoru almaya gidince söyliycek bişiyler.Orta halli bir dilşli takmış.Genel bakımını yapmış.Bide arka teker bilyeleri değiştirmiş.bunun dışında değişen bişiy yok . Ne kadar tutmalı sence
net bir rakam veremem kullanılan parçaya göre değişir memnun kaldıysan rakamı pek kafana takma 8)

DosT
28.Temmuz.2011, 02:08
Hava Filtresi : 25 TL
Yağ : 30 TL
Arka dişli : 20 TL
Zincir 90 TL
Bujiler : 15(çift)
Arka bilyalar : 30 TL
işçilik : 100 TL

Toplam : 310 TL

CELİL
28.Temmuz.2011, 09:10
zincir çin ise fiat yüksek işçilik daha makul olabilirdi biraz yüksek daha öncede dediğim gibi sen yapılan işten mumnunsan kafana takma güle güle kullan 8)

DosT
02.Ağustos.2011, 01:11
Merhaba ,

Celil ağabey iş yoğunluğu nedeni ile falza giremiyorum bu aralar.iyisindir umarım.

Yapılan işten memnun kaldım ağabey yiğidi öldür hakkını yeme.Emek vermişler.Zaten ufak bir sorunum da oldumu gidiyorum ücret falan istemiyorlar.Geçen sol sinyal sıkıntılıydı onu çözdük beraberce.

ağfndrdm
02.Ağustos.2011, 01:21
Merhaba ,

Celil ağabey iş yoğunluğu nedeni ile falza giremiyorum bu aralar.iyisindir umarım.

Yapılan işten memnun kaldım ağabey yiğidi öldür hakkını yeme.Emek vermişler.Zaten ufak bir sorunum da oldumu gidiyorum ücret falan istemiyorlar.Geçen sol sinyal sıkıntılıydı onu çözdük beraberce.

tüm bü işlerini garj grubundaki kaya abiyemi yaptırdın

DosT
06.Ağustos.2011, 01:53
tüm bü işlerini garj grubundaki kaya abiyemi yaptırdın

Aynen dostum öyle oldu.