PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : harareti sebepleri nelerdir?

lamro
12.Haziran.2011, 19:26
zincir fan musuru v.s. 400 liralik bakim yapildi ama biraz dur kalkli trafikte veya rampali yolda motor yine hararet yapiyor. kirmizi isik yaniyor ama fan bi turlu devreye girmiyor. bunun sebebi ne olabilir acaba? bu arada fan musuru yeni degisti

Emix
13.Haziran.2011, 03:27
sebebini bilemiyorum ama ben manuel'e almıştım fanları başım ağrımamıştı.

elektrik aksamını bi kontrol ettiriniz oradanda olabilir.

lamro
21.Haziran.2011, 17:17
nerde yaptırdın üstadım o işlemi yani manuele almayı

sebebini bilemiyorum ama ben manuel'e almıştım fanları başım ağrımamıştı.

elektrik aksamını bi kontrol ettiriniz oradanda olabilir.

CELİL
21.Haziran.2011, 17:52
kolay bir işlem tüm servisler yapar araya bir anaktar takılıyor sen anaktarı açınca fan sürekli çalışıyor 8)

kofitürk
21.Haziran.2011, 22:06
Benim motorun önce müşürü gitti. Değiştirdim bir kaç gün sonrada fanı gitti. Onuda değiştirdim. Cumartesi ben de manual fana geçeceğim.

lamro
23.Haziran.2011, 11:10
kolay bir işlem tüm servisler yapar araya bir anaktar takılıyor sen anaktarı açınca fan sürekli çalışıyor 8)

celil abi peki fanın sürekli çalışması sağlıklımı fanı öldürmezmi bu defa?

CELİL
23.Haziran.2011, 11:29
celil abi peki fanın sürekli çalışması sağlıklımı fanı öldürmezmi bu defa?
çok uzun süre açık kalması aslında fan motorunun ısınmasına sebep olabilir çok ısınırsa sorun çıkarma olasılıgı çoğalır ama kısa vadede birşey olmaz uzun vadede motorun ömrü kısalır 8)

lamro
23.Haziran.2011, 11:47
çok uzun süre açık kalması aslında fan motorunun ısınmasına sebep olabilir çok ısınırsa sorun çıkarma olasılıgı çoğalır ama kısa vadede birşey olmaz uzun vadede motorun ömrü kısalır 8)

uzun vadede fan motoruna zarar verir deilmi abi motora deil fan motoruna. yani sezonluk yapılsa mesela yazlık . yaz geliyo saga sola tatile pikniğe falan gitmeyi planlıyorum cunku. fan motoru uzun vadede gider diyosan sıkıntı olmaz çok uzun vade tutmuyucam motoru yıl sonu üst seviyeye geçicem inşallah

CELİL
23.Haziran.2011, 12:10
uzun vadede fan motoruna zarar verir deilmi abi motora deil fan motoruna. yani sezonluk yapılsa mesela yazlık . yaz geliyo saga sola tatile pikniğe falan gitmeyi planlıyorum cunku. fan motoru uzun vadede gider diyosan sıkıntı olmaz çok uzun vade tutmuyucam motoru yıl sonu üst seviyeye geçicem inşallah
evet uzun vadede fan motorunun ömrü kısalır 8)

ajmix117
25.Haziran.2011, 11:47
fan musurunun hemen arkasına role takılıyor ve musurun bozulması onlenıyor.

ustanın acıklaması ; musur devreyı actıgında fanlar bır anda voltajı cekıyor ve musuru bozuyor araya role atarsan musure gıden voltaj degısmeyecegınden sorun olmuyor ortalama 7 8 aydır bu sekılde kullanıyorum ne musurde ne fanlarda en ufak problem yok sımdı motor dagınık toplansın musur nası baglanır ustadan ogrenıp semasını atarım buraya ;)

Rona
27.Haziran.2011, 02:45
Ya arkadaşlar mı acaba? ya? mı? vs.gibi sorulara cevap arıyorsunuz fakat bu işlerin ustaları var danışmak yararlı olacaktır.Fan Müşürü değişmiş ve çalışmıyorsa ya takılan müşür arızalıdır yada motorun elektrik tesisatında problem vardır.Manuel çözümler kısa vadede işe yarayabilir fakat uzun vade de motorun kendisini yersiniz.Motorun ısınma derecesini sesinden anlıyorsanız sıkıntı yok.Fanı açıp kaparsınız unutmayın ki fan,far enerjisinden 2-3 kat fazla enerji çeker fanı devamlı açık tutarsanız motorun elektrik aksamına aşırı yüklenmeniz anlamına gelir(Bu motorların Çin malı olduğunu unutmayın)tesisatı yakmaktan başka bir işe yaramaz.En iyisi bu işlerden anlayan veya en azından mantıklı bir şeyler söyleyen ve çözüm bulan ustalara danışmak olur.Çünkü arıza bazen çok basit bir nedenden olduğu gibi çok sofistike bir neden de olabiliyor.Zaten işi bilen adam akıllı(Ciğeri ve şerefi sağlam)ustada çok basit nedenden dolayı olan arıza için bir şey talep etmez.Ha böyle ustaları nereden bulacağız derseniz benim yıllarımı aldı bu insanları bulmak 3-5 taneyi bulmuyor İstanbul'da.Gerisi sizin şansınıza kalmış.

not:konjektör akımını bir kontrol ettirmekte bir fayda var