PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ucuz atlattım !!!

tolgagokce
29.Haziran.2011, 17:18
Arkadaşlar, dün sabaha karşıydı, hava hafif serin hafifte sertti. Bense yıldızlarla bulutların buluşmasını güneşin kesmesini beklemeden evime gitmek, yatağımda uyuyarak yorgunluğumu atmak istiyordum. Biraz alkollüydüm, alkolde benliydi aslında. Tamam biraz fazla alkollüydüm. Taximde içmiş sahil yolundan Bakırköye doğru ilerliyordum, tam olarak bilemiyorum ama 5 sularıydı. Hızım 90-100 km arası bir süratti, 1 taraftan çevirme varmı diye bakıyor, 1 taraftan da sulanmış zeminlere basmadan motorumu kullanmaya çalışıyordum, sahil yolu yıllardır kullandığım, neredeyse tüm virajlarını ezbere bildiğim bir yoldu, ama bilemezdim başıma gelecekleri tabii ki...
Zeytinburnu virajına çok az kalmıştı, sabit süratte şeridimin ortasından gidiyordum, sarı Taxim dolmuşu ise beni solluyordu yavaş yavaş, tam arka tamponu benim ön tekerleğimin hizasındaydı, ikimizde dikkatliydik. Soldaki transit yoldan fırlamış olacak bir kedi dolmuun altına girmiş, oradan da yuvarlanarak tam önüme düşmüştü, o açıyla kediyi görmem mümkün değildi, tam önüme düşecek kadar, sadece kafamda kask vardı ve yelekleydim. Kedi tam ön tekerime yuvarlanarak geldi ve iki tekerle üzerinden geçtim.
Verilmiş sadakam varmış. Ya şansıma (büyük bir ihtimalle), yada motorun dengesinin iyi olmasından dolayı sadece hafif hoplayarak üzerinden 2 tekerle geçtim.
Tam korumanın n zaman nerede lazım olacağı belli olmuyor. Allaha şükür 1 şey olmadı, ama sinyalleri almak lazım bence....nazar

mslmchc
29.Haziran.2011, 17:23
cok gecmis olsun .....

MaRCoS
29.Haziran.2011, 17:34
tolga abi sen yapma bari kediyi perte mi çıkardın, dikkat et.

CELİL
29.Haziran.2011, 17:36
tolga çok geçmiş olsun bu taksim senin başına iş açacak allah korusun ucuz atlatmışsın dediğin gibi bu bir sinyal olabilir o yüzden öncelikle korumasız ve alkollü makinaya binme tekerin daima düz bassın allah başka kaza bela vermesin geimiş olsun :)

tolgagokce
29.Haziran.2011, 17:42
tolga abi sen yapma bari kediyi perte mi çıkardın, dikkat et.
kendi atladı valla..:(

tolgagokce
29.Haziran.2011, 17:44
tolga çok geçmiş olsun bu taksim senin başına iş açacak allah korusun ucuz atlatmışsın dediğin gibi bu bir sinyal olabilir o yüzden öncelikle korumasız ve alkollü makinaya binme tekerin daima düz bassın allah başka kaza bela vermesin geimiş olsun :)
saolasın abi, dikkat etmeliyim 1az daha..

Rona
29.Haziran.2011, 18:24
çok geçmiş olsun kardeşime verilmiş sadakan varmış motorun dengeli oluşuda kurtarmandaki diğer olumlu unsur.Abicim sinyaller üzerinde bir beyin fırtınası yapsan iyi olacak gibi.Allah korumuş

ağfndrdm
29.Haziran.2011, 18:58
geçmiş olsun kirve .kedir o kedi

bayar-ibrahim
29.Haziran.2011, 21:14
o kafayla iyi atlatmışşsın.buyuk geçmış olsun.allah alkollu malkollu dememiş korumuş valla8)

tolgagokce
30.Haziran.2011, 12:07
çok geçmiş olsun kardeşime verilmiş sadakan varmış motorun dengeli oluşuda kurtarmandaki diğer olumlu unsur.Abicim sinyaller üzerinde bir beyin fırtınası yapsan iyi olacak gibi.Allah korumuş
haklısın abi, sinyali görmem lazım...

COMANCHE
05.Temmuz.2011, 15:40
Geçmış olsun

TWO-WHEEL TANGO
12.Temmuz.2011, 19:15
Arkadaşım, tanışma fırsatım olmadı seninle ama, şu benim makineye musallat olan, cantına brandasına çişini yapan, her fırsatta brandanın altından kendine yol bulup berduş misali selemin üzerinde sabahlayan, selemde pati ve tırnak izi bırakan, yakalayabilsem patilerinden tutup iki yana ayıracağım 'sarman' kediyi de bir fırsat bulup ezersen sana çok dua ederim..
Geç oldu biraz, geçmiş olsun 8)