PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sorun maddi değil

nekbey
01.Temmuz.2011, 11:53
herkese merhaba.. yaşım 30.. chopper istiyorum.. okuyorum okuyorum okuyorum..

regal'in en iyi çinli olduğu söyleniyor..
keeway'in superlight'sinn sorunlu super shadow'un iyi olduğu söyleniyor..

çinli alırsam bu ikisinden biri olacak..
kimileri de diyor ki;

çinli alacağına yamaha virago al..

tüm motorların temiz bulunduğunu düşünelim..

virago'lar 2001'den son bulmuş..
10 senelik japon mu? 2-3 yıllık çinli mi?

ve... rutin kontrolleri, akımları elbette yaparım ama her haftasonu motorla uğraşmak istemiyorum.. alıp binmekdir amacım.. çünkü hep şöyle okuyorum: şurayı sıktım, bu ayarı yaptım, şunju temizlettim, bunu yaptım, kablosu çıkmış yaptırdım, ses geliyordu hallettim.. hep sorun hep sorun...

bu minvalde RR'mi keeway'mi yamaha mı?

ve son soru: yanlış bilmiyorsam RR V motor değil.. vibrasyon muazzam şekilde hissediliyor mu V olmayınca..?

teşekkürler, sevgiler.........

CELİL
01.Temmuz.2011, 12:20
Merhaba emre öncelikle aramıza hoş geldin tanışma topiğinde kendini tanıtırsan iyi olur 8)
sorularına gelince genel olarak maddi kısıtlılıktan dolayı çin makinasını tercih ediyoruz ama maddi sorun yok diyorsan japon makina tabiki ilk tercih tabi yaşı 3-4 yaşını geçmemiş bir makina almak lazım 10 yıllık bir makinanında avantajı yok parça sorunu servis fiatları ve illaki bir zaman sonra makinayı değiştirmek isteyeceksin yaşı yüksek bir makinayı satmak zordur 10 yıllık bir makina yerine biz regal raptor u tercih ettik bakımı ucuz servis parça sorunu yok ve diğer çin markalara göre pek çok artısı var regal raptor V motor değil 250 cc üzerindeki modeller 2 silidirli su soğutmalıdır trafikte ve uzun yolda şişmez vibrasyon az var fakat rahatsız edecek kadar değil. son olarak her makinaya bakım yapılmak zorundadır yoksa sorun açar
sonuçta herşey verebilecegin paraya bakar ne kadar para o kadar kalite 8)

DosT
01.Temmuz.2011, 14:02
Merhaba sevgili nekbey aramıza hoşgeldin.

Celil ağabeyden müsade alarak araya şöyle birkaç öneride bulunayım :)

Öncelikle bir çinlimi bir japonmu karşılaştırması yıllarca yapılan bişiy o kadar forum takip ettim.Ama bu karşılaştırma heryerde var.Bu adil değil.Bir japon herzaman ne olursa olsun çinliden daha iyidir.Keeway SL 150 ye hiç bulaşma.Dedğin gibi her hafta uğraşırsın benim arkadaşım benden bir hafta önce aldı.Şimdi onunla uğraşıyor.Ben daha motoru bakımda bile sokmadım banamısın demedi.Regal Raptor Bir Cruiser olmasına rağmen (yada bana öyle geliyor.) Seri bir motor.Ben sıkışık trafik de sorun yaşayacağımı düşünmüştüm ama hiçde öyle olmadı.Vibrasyona gelince bir japona göre biraz fazla diğer çinlilere göre çok çok az..Ama ben ilk aldığımda beni hiç mi hiç rahatsız etmedi.

Not : Para sorun değilse japondan şaşma.İdeal fiyata sağlam bir motor alayım diyosanda Raptor'u öneririm.

Saygılar..

nekbey
01.Temmuz.2011, 15:28
@ dost ve celil; hoşbuldum, cevaplarınız için teşekkürler..

ben şunu anladım; japon evet japon ama max 4-5 senelik.. virago'lar eleniyor bu süreçte.. geriye dragstar kalıyor.. sorun maddi değil lafı yorumlardaki objektifliği sağlamak içindi.. ha gene de çok sorun değil ama 8.000 lira da veremem motora..

peki özetle;
-adam gibi bakılmış RR 250 bulursam; parça-servis sıkıntısı çekmem ve uzun bir süre binerim..
-keeway'ı eledim gitti..
-4-5 senelik japon olarak ne tavsiye edersiniz?

ayrıca şunu hiç bilmiyorum; RR'de KM/yıl oranı nedir?
yıl aslında belli 2007'den aşağı almam, zaten fiyatlar makul..
ama KM ne olmalı? kaç KM'den sonrasını alma dersiniz?

teşekkürler......

Emix
01.Temmuz.2011, 15:32
keeyway'in landcruiser modelini oldukça beğeniyorum göz attınızmı :)

CELİL
01.Temmuz.2011, 15:54
@ dost ve celil; hoşbuldum, cevaplarınız için teşekkürler..

ben şunu anladım; japon evet japon ama max 4-5 senelik.. virago'lar eleniyor bu süreçte.. geriye dragstar kalıyor.. sorun maddi değil lafı yorumlardaki objektifliği sağlamak içindi.. ha gene de çok sorun değil ama 8.000 lira da veremem motora..

peki özetle;
-adam gibi bakılmış RR 250 bulursam; parça-servis sıkıntısı çekmem ve uzun bir süre binerim..
-keeway'ı eledim gitti..
-4-5 senelik japon olarak ne tavsiye edersiniz?

ayrıca şunu hiç bilmiyorum; RR'de KM/yıl oranı nedir?
yıl aslında belli 2007'den aşağı almam, zaten fiyatlar makul..
ama KM ne olmalı? kaç KM'den sonrasını alma dersiniz?

teşekkürler......
japon makinalar hakkında 3 büyük markanın (HONDA- SUZUKİ-KAWASAKİ ) aslında birbirinden kalite olarak pek farkı yok sadece kawasakinin 6 aydır distiribütör sorunu vardı çözüldümü bilmiyorum gerisi tarz olayı herkesin gönlüne yatan bir makina var
regal raptora gelince bütçe sorunun yoksa 250cc makinanın sıfırı 4800-5000 tl gibi sıfır alırsan arızalı bir yeri varmı sorusu olmaz kafan rahat keyifle sorunsuz binersin ama ikinci el alırım dersen masraf etmeden binecegin makina 5000-6000 km ye kadar makinalar bir sorun yaşamamışsa sıfır gibi sorunsuz binersin en fazla 10000km kadar bakımlıysa masraf etmezsin motor ömrü en az 30000 km daha fazla gidenlerde var bakımla alakalı tabi km ile orantılı fiat değişir deminde dediğim gibi temiz makinanın fiatı yüksek bakım isteyen makinanın fiatı düşük olur kolay gelsin 8)

Emix
01.Temmuz.2011, 15:59
japon makinalar hakkında 3 büyük markanın (HONDA- SUZUKİ-KAWASAKİ ) aslında birbirinden kalite olarak pek farkı yok sadece kawasakinin 6 aydır distiribütör sorunu vardı çözüldümü bilmiyorum gerisi tarz olayı herkesin gönlüne yatan bir makina var
regal raptora gelince bütçe sorunun yoksa 250cc makinanın sıfırı 4800-5000 tl gibi sıfır alırsan arızalı bir yeri varmı sorusu olmaz kafan rahat keyifle sorunsuz binersin ama ikinci el alırım dersen 5000-6000 km de makinalar bir sorun yaşamamışsa sıfır gibi sorunsuz binersin en fazla 10000km kadar bakımlıysa alınır tabi km ile orantılı fiat değişir deminde dediğim gibi temiz makinanın fiatı yüksek bakım isteyen makinanın fiatı düşük olur kolay gelsin 8)

aynen fiyat düşük tipi çok temiz gözüken özelliklede fiyatı düşük tipi inanılmaz temiz ve aksesuar zengini makinalardan kaçınınız :D benim gibi çiziksiz 6 yaşında 40.000'deki motoru 2000 liraya alıp 50.000 olana kadar bin liraya kadar masraf yapar sonrasında motoru elinize alırsınız :D

slamdunk_tr
01.Temmuz.2011, 16:05
herkese merhaba.. yaşım 30.. chopper istiyorum.. okuyorum okuyorum okuyorum..

regal'in en iyi çinli olduğu söyleniyor..
keeway'in superlight'sinn sorunlu super shadow'un iyi olduğu söyleniyor..

çinli alırsam bu ikisinden biri olacak..
kimileri de diyor ki;

çinli alacağına yamaha virago al..

tüm motorların temiz bulunduğunu düşünelim..

virago'lar 2001'den son bulmuş..
10 senelik japon mu? 2-3 yıllık çinli mi?

ve... rutin kontrolleri, akımları elbette yaparım ama her haftasonu motorla uğraşmak istemiyorum.. alıp binmekdir amacım.. çünkü hep şöyle okuyorum: şurayı sıktım, bu ayarı yaptım, şunju temizlettim, bunu yaptım, kablosu çıkmış yaptırdım, ses geliyordu hallettim.. hep sorun hep sorun...

bu minvalde RR'mi keeway'mi yamaha mı?

ve son soru: yanlış bilmiyorsam RR V motor değil.. vibrasyon muazzam şekilde hissediliyor mu V olmayınca..?

teşekkürler, sevgiler.........

Yüzyılın sorusu.. :)
Matematik bu hocam, öyle büyük hesaplara girmeye gerek yok.

Ya;
- eski + japon + çok km yapmış + masraflı olacak.
- yeni + çin + az km yapmış/sıfır + masraflı olacak.

Masrafı da üç beş işte, denklem basit.

y=ax+b

nekbey
02.Temmuz.2011, 02:14
durum 3 aşağı 5 yukarı anlaşıldı beyler.. denkleme göre her türlü masraf çıkacak yani ;) işin şakası ibre RR yönünde.. zaten daha var almama, bu kısa, net ve hızlı cevaplar için teşekkür ederim.. ara ara sorularım olabilir :) yakında aranızda olacağım umarım. sevgiler..

nekbey
02.Temmuz.2011, 16:15
"yakında 250'lik almak isteyecsin" yorumu dışında :) DD 150E-2 nasıldır, malum model 250'ye kıyasla..?

Emix
02.Temmuz.2011, 21:42
http://www.bikez.com/pictures/keeway/2006/23987_0_1_2_land%20cruiser%20250_Image%20credits%2 0-%20Keeway.jpg

DosT
05.Temmuz.2011, 01:09
"yakında 250'lik almak isteyecsin" yorumu dışında :) DD 150E-2 nasıldır, malum model 250'ye kıyasla..?

Regalin 150 CC motoru ilginçtir tek silindir.Benim 125lik inci yolda görenlere çift silindir olduğunu söylüyorum inanmıyorlar. :mrgreen:

150E-2 modeli hakkında seni falldown üstadım bilgilendirecektir.

Bu arada benim bu aralar yakıtla iligli endişelerim var sanki benim cimri motor gittide lotodan para kazanmış motor geldi :? Daha bakıma bile götüremedim.

Falldown altana ne zaman gidiyoruz :?: