PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır Motora Aksesuar - Kilitli çanta v.s.

dokin
01.Temmuz.2011, 23:14
arkadaşlar merhaba, neredeyse 2haftadır bu sitedeyim ve en az 1aydır da RR 250 arıyorum. ama kafama göre, 10bin km.yi geçmemiş 2007model ve yukarısı max 4bine kadar bir motor arıyordum ama o kadar ilana bakmaya gititm v.s bulamadım hiç. Şimdi sıfır 4900tl.ye bir 250e-9b almayı düşünüyorum. Aksilik şu ki elimde tam tamına 5.000 tl var ve bu sadece motoru karşılıyor, sonraki plaka ve ruhsata ve aksesuarlara hiç para kalmıyor:/ (artık 3500ünü peşin verip kalanını taksit yapabilir miyim diye sorucam bayiiye umarım kabul ederler yoksa yine beklicem:( )

sıfır motor aldıktan sonra her şeyi tamı tamına olsun, eksiği kalmasın, aklımdakileri tamamliym istiyorum.

1- orjinal lastikleri DURO marka lastiklerle değişicem,
2- alarm taktırıcam,
3- X enon far ekleticem,
4- ön sosis çanta + yan çanta(kilitli olsun istiyorum) + arka çanta alıcam, (oturduğum semtten ötürü kilitli olması gerekiyor:d)
5- branda alıcam (yağmur ve güneş ışığınden etkilenmeyen),
6- ön cam taktırıcam,
7- (bayiiden sıfır alıcam, var mı bilmiyorum, yoksa taktırıcam) ön ve yan koruma barları,
8- çift ayak taktırıcam.

bir de işte kendi masraflarım olacak;
1- kask alıcam,
2- eldiven ve korumalı bir mont alıcam(montu int.ten buldum 2.el az kullanılmş 80tl),
3- dizlik, dirseklik v.s alıcam.

sonuç olarak, siz RR kullanıcı abilerimden, arkadaşlarımdan yardım istiyorum. Bu eksikleri kazık yemeden nereden temin edebilirim? Sirkeci, karaköy, eminönü bunun için uygun yerler mi? yoksa motomax gibi aksesuar satan yerler mi daha uygun? Ya da Beşiktaş'taki bu Ali usta dediğiniz abide hepsi var mıdır?

motoru sıfır alırken pazarlık etme şansım var mı(: ? şu bayiiden al, bu bayiiden alma dediğiniz bir yer var mı? Çok fark eder mi nereden alacağım? ruhsat ve plaka masrafını en ucuza nasıl yapabilirm?

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. ben istanbul / fatih'te oturuyorum. ünv öğrencisiyim. tüm giderleri kendim karşılayacağım, olmadı kredi kartına taksit yapıcam. yönlendirmelerinize ihtiyacım var, bu konuda yeniyim ve pek de bilgim yok. Yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden çok teşekkür ederim..

dokin
03.Temmuz.2011, 22:04
yok mu öneride bulunacak biri?

Teknika
03.Temmuz.2011, 22:31
Diğer bölümde ben öneride bulunmuştum zaten.

Ancak sokakta motor bırakmayı düşünüyorsan, değil kilitli çanta, kasaya bile güvenme derim ben sana.

ağfndrdm
03.Temmuz.2011, 23:00
1 abi lastikler idare eder 1 2 sene kullan sonra mişlenn yada mertzerler alırsın ama hemen değil
2 alam pahalı bi sistem ,ben alarmlı diks kilidi aldım işimi görüyor
3 far gerekli bencede ama aku kaldırımı emin değilim
4 çanta olmasssa olmadır zaten
5 tamnimce brandayı alırsın ama kullanmasın tak cıkar zor gelir
6 ön camı sirkecide max 40 tl gibi bi fiyata halledersin
eğer motoru kadıköy motosiklecimden alırsan hem daha uyguna alırsın hemde yanına kask vs eşantiyon olarak koparabilirsin ruhsat plaka 150 200 u bulur tabi sigotta işinde aksa yı tercih edersen sanırım 40 tl gibi komik bi rakamı var
ayrıca bu saydığın malzamelerin hepsini şurdan al şudan aşma demiyecem. yapacağğın iş gireceksin pazar sitelerine sahibinden gibi fiyat kıyaslaması yapıp en uygun bulduğunu kapacaksın .işin rast gelsin

falldown
04.Temmuz.2011, 16:24
1.kendi lastikleri kalsın kabaklaşınca alırsın boşuna masrafa girme
2.gereksiz.çalmak istedikten sonra alarm olması bişeyi değiştirmez
3.xenon gazlı bi lamba ve bildigim kadarıyla normal akü ile çalışmıo araya bi kutu gibi bi ççevirici vb. bişiler takılıo.buda elektrik tesisatı üzerinde oynamaya girio garantiyi düşürür.arkadaşların söyledigine göre garantiye sokmamak için ellerinden geleni yapıolarmış.yaptırmadan önce bi araştır derim.
4.kilitli olması bişeyi değiştirmez ben bile kalemtraş jileti ve ataçla biçok kilidi açabiliorm :D
5.bende almıştım ama üşenio insan tak çıkar tak çıkar gına gelio köşeye atıosun sonunda :D
6.senin zevkin ama bence gereksiz
7.alcağın motorda koruma demiri olucak zaten
8.o ne bilmiom. arka lastigi havaya kaldıran ayak ise gereksiz bence
tabikide sıfır alırken pazarlık yapabilirsin helede nakit alıcaksan.ben öyle yapmıştım.uygun ücret ise çık herbiyeri gez malzemeyi gör zevkine ve fiyat/performansa bak alım yaparken tek bi yere bağlı kalma ucuz olup dandik olduktan sonrada bi işine yaramaz çünkü