PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ChopperMotorAlıcamTavsiyeVeYardım

antchopper
04.Temmuz.2011, 01:06
Arkadaşlar öncelikle merhabalar foruma yeni katıldım.
Aslında aklımda bazı sorular var a2 motor ehliyetini kursuna bu hafta içinde yazılıcam.Üni.ye hazırlanıyorum bu sene olmadı ve yakıtta tasarruflu olması lazım ve chopper tarzı istiyorum regal raptor 250cc spyder oldukça güzel bir motor ancak yakıt kullanımı konusunda bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim? ayrıca motor tecrübem olmaması ve ilk motorumun bir chopper olacağı konusundaki düsünceleriniz? chopper merakımda arkadaşımın dorado marka otomatik vites chopperini kullanmıstım 10dklıgına boy 1.80 kilo.96

inaona
04.Temmuz.2011, 13:05
Arkadaşlar öncelikle merhabalar foruma yeni katıldım.
Aslında aklımda bazı sorular var a2 motor ehliyetini kursuna bu hafta içinde yazılıcam.Üni.ye hazırlanıyorum bu sene olmadı ve yakıtta tasarruflu olması lazım ve chopper tarzı istiyorum regal raptor 250cc spyder oldukça güzel bir motor ancak yakıt kullanımı konusunda bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim? ayrıca motor tecrübem olmaması ve ilk motorumun bir chopper olacağı konusundaki düsünceleriniz? chopper merakımda arkadaşımın dorado marka otomatik vites chopperini kullanmıstım 10dklıgına boy 1.80 kilo.96
Merhaba aramıza hoşgeldin.

Bende 250 e10 spyder var gayet memnunum ama diğer motorlara nazaran manevra yaparken daha geniş alana ihtiyacın oluyor. Onun haricinde çatal uzunluğu diğerlerine nazaran uzun olduğu için dengede en azından alışana kadar zorlanabilirsin. Benmimde ilk motorum ve uzun seneler olmuştu motor kullanmayalı ama 1 haftada bol bol pratik yaparak alıştım ve trafiğe çıkmaya başladım. Umarım yardımcı olabilmişimdir ve umarım gönlüne göre bir motor alabilirsin :):cheesy:

antchopper
04.Temmuz.2011, 13:38
çok teşekkürler :) peki yakıt kullanımı nasıl?

falldown
04.Temmuz.2011, 15:09
aramıza hoşgeldin :)
için rahat olsun. ben ilk spydera binmiştim kullandım direk. sitede arkadaşlar var ilk motorları spyder hemen alışmışlar inoananın dedigi gibi geniş açıyla dönersin ama alışırsın hemen. yakıta gelince spyder kullanan arkadaşlar yardımcı olcaklardır bendeki 150 lilik :D
şimdiden keyifli sürüşler

inaona
04.Temmuz.2011, 18:18
Valla dediğim gibi benim motorumda yeni olduğu için rodajı tamamlayana kadar net birşey söyleyemiyorum ama forumlarda arkadaşların paylaştıklarına göre 100 Km'de 3,5 - 4 litre arasında yaktığını söylüyorlar.

antchopper
04.Temmuz.2011, 20:27
bugün ehliyet kurslarını gezdim ve verdikleri fiyatlar hakkında pek bir bilgim yok ancak en uygun yer trafiğe ödenecek 150tlyle beraber 525 milyon dedi.ayrıca ehliyet alınacak motorlar standart gibi hiç benzer bir motor yok alacağım motora aldıktan sonra yapıcaz pratiğini heralde :D