PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorlu Taşıtlar Vergisi Hakkında

TWO-WHEEL TANGO
05.Temmuz.2011, 09:48
Motosikletimin 26 Mart 2011 tescil tarihli olması dolayısı ile ilk vergi taksidinden muaf olması gerek(bana göre).Ancak ilk taksidi gözüküyor..Bankadaki arkadaş da ikinciyi yatıralım ilki muaf olmalı dedi.. Emre Ltd. de muaf olmalı, siz bizim trafik müşavirine sorun deyip, beni müşavirlerine yönlendirince, müşavir arkadaş trafiğe çıktığı anda borç doğar, ödenecek dedi. Tam ödemeye giderken yol üstünde başka bir müşavire uğradım.O da muaf olmalı dedi.. Maliye'ye gidip aslını öğreneceğim ama forumda motorunu yeni alan arkadaşlarda durum nedir, ilk taksidi doğdu mu öğreneyim dedim.. :shock:

MaRCoS
05.Temmuz.2011, 11:17
walla benimde 14 nisan 2011 bende bilmiyorum 1 ve 2 ci taksidin hangisini yatırcağımı, öğrendiğinde bizede haber verirsen sevirim.

slamdunk_tr
05.Temmuz.2011, 16:12
Benim de gelirler.gov.tr de kaydım gürünmüyor. Vergisini yatıracağım ama kayıtlı değil. Böyle bir durumla karşılaşanınız var mı?

TWO-WHEEL TANGO
05.Temmuz.2011, 16:39
Benim de gelirler.gov.tr de kaydım gürünmüyor. Vergisini yatıracağım ama kayıtlı değil. Böyle bir durumla karşılaşanınız var mı?
Bir süre öncesine kadar(5-10 gün) benim de kayıtlı değildi..Hatta Trafik Tescilden bir belge alıp maliyeye bizzat gidip kayıt yaptırma gereğinden sözettiler.. Ama evvelki gün yokladım, kayıtlı olduğunu gördüm ve 2 küsur lira faizli birinci taksiti de çıktı.. İkinciyi yatırdım (seksen küsur lira), birinciyi maliyeye soracağım.. Kaydı çıkmazsa siz kaydını yaptırıyorsunuz...

Emix
05.Temmuz.2011, 17:16
sıfır km alınmış motorunuzu nede olsa plaka ruhsat dahil alıyorsunuz. ve ilk sene için vergiden muaftır sonrasında ödemeye başlarsınız.

ağfndrdm
05.Temmuz.2011, 18:35

1 2 ay beklemen gerek evraklar emliyetten daha vergi dairesine gelemiştir sorun yok

ağfndrdm
05.Temmuz.2011, 18:38
bu konu benim uzmanlık alanım :D evet eğer motorunuzu temmuzdan önce aldıysanız 2 taksit ödemeniz gerek bu tarihteen önce aldınız motorlar sicile işlenir işlenmez süre beklemeden borcunuz tahakkuk eder sizlerede paşa paşa iki taksi ödemek kalır.ödemekte fazla geç kalmayın aminallah hacizlerim sonra:p

DosT
05.Temmuz.2011, 18:53
bu konu benim uzmanlık alanım :D evet eğer motorunuzu temmuzdan önce aldıysanız 2 taksit ödemeniz gerek bu tarihteen önce aldınız motorlar sicile işlenir işlenmez süre beklemeden borcunuz tahakkuk eder sizlerede paşa paşa iki taksi ödemek kalır.ödemekte fazla geç kalmayın aminallah hacizlerim sonra:p

Bende bakmıştım dün temmuz vadeli 32 TL ödeme görünüyor.Yalnız internete ödeme sırasında bir hata oluştu diyip sinir ediyor.Evden deniyeceğim bir ara.

Dostum internet dışında bu ödemeleleri herhangi bir banka aracılığıyla yapabiliyormuyuz.

ağfndrdm
05.Temmuz.2011, 18:55
Bende bakmıştım dün temmuz vadeli 32 TL ödeme görünüyor.Yalnız internete ödeme sırasında bir hata oluştu diyip sinir ediyor.Evden deniyeceğim bir ara.

Dostum internet dışında bu ödemeleleri herhangi bir banda aracılığıyla yapabiliyormuyuz.

hemen hemen bütün bankalardan yatırılabiliyor .eğer ki varsa garanti internet şübesi sorunsuz ödeme kabul edeyor