PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır motor için yardım

dokin
11.Temmuz.2011, 21:34
arkadaşlar merhaba, bu hafta içi sıfır motorumu Hasanpaşa'daki MOTORCUM dan alıcam. modeli 250e-9b. Ama işte bazı şeyler kafamı karıştırıyor. Plaka ve Ruhsat!!! bir abim dedi ki, ''ruhsatı ve plakayı motoru aldığın bayii ayarlar, ruhsat+plaka+muayene+zorunlu trafik sigortası - aracın sıfır fiyatı neyse onun içindedir. artıdan para isterse vermiceksin. dediler.. ama bayiideki abi de şöyle dedi, ''ruhsat+plaka+zorunlu trafik sigortasını burada yapan insanlar var, 300tl veriyorsun ertesi güne kadar her şeyi hazırlıyorlar. sen karışmıyorsun, yorulmuyorsun'' dediler. ben şimdi kararsız kaldım. hangisi doğru. kazık yemek istemiyorum yardımcı olun arkadaşlar teşekkürler..

ağfndrdm
11.Temmuz.2011, 23:27
abi motorcum dan fiyatta pazarlık yaparken üstüne basa basa anahtar teslimi fiyatı aldıysan onlar yapmak zorunda yok sadece düz pazarlıksa yapmayabilirler .sitede ben dahil yeni motor alan arkadaşlar ya aracıya verdiler yada kendileri uğraştılar .o yüzden için rahat olsun kazık yeme gibi bi durum söz konusu değil

DosT
12.Temmuz.2011, 00:00
arkadaşlar merhaba, bu hafta içi sıfır motorumu Hasanpaşa'daki MOTORCUM dan alıcam. modeli 250e-9b. Ama işte bazı şeyler kafamı karıştırıyor. Plaka ve Ruhsat!!! bir abim dedi ki, ''ruhsatı ve plakayı motoru aldığın bayii ayarlar, ruhsat+plaka+muayene+zorunlu trafik sigortası - aracın sıfır fiyatı neyse onun içindedir. artıdan para isterse vermiceksin. dediler.. ama bayiideki abi de şöyle dedi, ''ruhsat+plaka+zorunlu trafik sigortasını burada yapan insanlar var, 300tl veriyorsun ertesi güne kadar her şeyi hazırlıyorlar. sen karışmıyorsun, yorulmuyorsun'' dediler. ben şimdi kararsız kaldım. hangisi doğru. kazık yemek istemiyorum yardımcı olun arkadaşlar teşekkürler..

Kolay kolay hiç bir bayii motor satış fiyatına ruhsat,sigorta,plaka gibi masrafları eklemez.motor için sana bir fiyat verirler ve artı alırsan plaka ruhsat gibi işlemler için onlara vekalet verirsen sana araya kendi ücretlerinide koyarak bir rakam cıkarırlar.Yok ben kendim yaparım diyosan zaten plakayı,ruhsatı sigortayı ayarla plakayı getir biz takalım bin git derler.Bende araştırmıştım genellikle durum böyle.He tabi sen özel bir pazarlık yapmışsındır motorun fiyatı 3000tl ise herşey içinde diyosalar o ayrı..

Bu arada 125 CC motorlar için şuanda zorunlu trafik sigorta fiyatları yaş aralığı 21-26 olanlar için 80 TL-160 TL arası bilginiz olsun ? Yaş düştükçe fiyatları artıyor.

CELİL
12.Temmuz.2011, 12:51

dogukan hayırlı olsun 8)
ruhsat +plaka +trafik poliçesi rakamları motorun fiatına dahil olmaz onların çalıştıgı muameleciye ücret karşılıgı yaptırabilirsin kendin yaparsan ortalama 100 tl civarı karın olur tercih senin kolay gelsin 8)

deejayemre
12.Temmuz.2011, 19:41

kardesım oncelıkle hayırlı olsun Allah kaza bela vermesın anlattıgına gore pazarlık yaparken bunu belırtmedıgın ıcın adamlar artık yapmaz nasıl olsa sattık dıye dusunurler..300 tl meselesıne gelınce asırı derecede cok onalar bu ısleme mualemecı dıye tabır edılen Trafık musavırlerıne yaptıracaklar bence kendın baska bı muamelecı bul en fazla 150 -200 lırya kapatmaya bak kendın takıp etmek ıstersen baya ugrasırsın malesef emnıyet randevulu sısteme gectıgı ıcın ısın baya zor olur ;)