PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DD250E-9 modeli için işinize yarar bilgiler...

Amarok
12.Temmuz.2011, 00:45
bu konu belki açılmıştır. ancak ben göremedim :(

bence herkesin bilmesinde fayda var:

1. hava filtresi mct ile aynı
2. sigortası cam sigorta olup, 10 amper.
3. buji NGK CR7HSA kullanın (japon malı).
4. jel akü kullanın
5. motorun yağ filtresi süzgeç şeklinde ve motorun içinde. dolayısıyla hiç ellemeyin!
6. castrol marka 10w-40 4T motorsiklet yağı kullanın. kapasitesi 1.9 litre.
7. su ve antifrezee karışımı kullan ve asla radyatörün üzerindeki kapaktan tamamlama yapmayın. akünün arkasındaki girişi kullanın.
8. sorun yaşamak istemiyorsanız tüm anahtar deliklerine periyodik olarak wd40 sıkmalısınız
9. takım çantasının yeri aküyü muhafaza eden kapağın yanında
10. amortisör ayarı 1 kişi için 2, artçıyla yolculuk için 3 ideal. ama siz yine de kendiniz test edin.
11. ön far için beyaz rengi tavsiye ederim sarı renkten daha iyi bence...
12. ön çamurluk için tozluk kullanmanızda fayda var özellikle çamurda :)
13. asla ve asla radyatöre tazyikli su tutmayınız. hatta yıkamacıda motorunuzu yıkatmayınız.
14. zincir temizlemek için camsil şişesine motorin doldurup, motorini sprey şeklinde zincire sıkınız. zincir ve dişli üzerindeki pisliğin aktığını göreceksiniz. metal rengi gördüğünüzde su ile yıkayın ve kurumaya bırakın. sonrasında castrol yağlama spreyi ile güzelce yağlayın. periyodu size kalmış.
15. ön disk ve fren balata kısmına periyodik olarak balata spreyi sıkınız.

bunlar benim aklıma gelenler ... sadece tavsiyelerimdir 8)

Emix
12.Temmuz.2011, 01:52
Vites'leri pata küte kullanmayın şanzumanlarımız pek bi hassas :)

vede zincirinizin dişlenizin yaşı dolduğunda kesinlikle değiştirin çuval gibi olduğu vakit bakla eksiltip kullanmayın şanzumana kesinlikle zararlı.

debriyaj balatamız yavaş yavaş eskimiyor. birden eskiyor ve çok ciddi bir problem.

aynı şekilde vites kutumuz konusunda bilgili olun pataküte kullanmayın hem dişlilerimiz kaliteli değil aynı şekilde hilallerimiz. debriyaj balatası ani bir şekilde iptal olduğu zaman hilallerimize çok ciddi bir zarar verebiliyor vites değişiminde vede anında yamuluyorlar vites kutusunu kucağınıza alabilirsiniz.

110-120-130 km gibi hızlara rahatlıkla çıkabiliyorlar ve 120 km üzeri hızları kesinlikle tavsiye etmiyorum hem titreşim makinasına dönüşüyor hemde aşırı derecede zararlı 110 120 max. ideal.

aracınızı hor kullanmayın bakımını eksiltmeyin narin makinalardır bunlar

kimisi 10.000'de 20.000'de şanzumanı motoru eline alırken kimisi benim rahmetli gibi 50.000'lerde alabiliyor hangi motor olursa olsun ömrü tamamen kullanıcının elindedir.