PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal Raptor Yıkama&Temizlik

guento
14.Temmuz.2011, 10:08
Merhaba arkadaşlar;

Geçenlerde motosikletimi parlatmak için "pasta-cila" aldım; fakat uygulamadım. Çünkü aldıktan az sonra forumlarda okuduğum kadarıyla "pasta-cila" doğru şekilde uygulanmazsa boyayı çizebileceğini öğrendim.:shock:
Motosikletimi parlatmak ve temizlemek için hangi ürünleri tavsiye edersiniz?
Ayrıca daha 300km ye yeni geldi:) 300 bakımında Regal Raptor de(Daytona350) özellikle nelere dikkat edilmeli? hangi ayarlar yaptırılmalı? ya da hangi parçalar değiştirilmeli? :?: (Değişecek parça derken, bujiler v.b.?)

Teşekkürler.8)

falldown
15.Temmuz.2011, 15:30
arkadaşım motorunu hiç temizlemeyen birisi olarak :D sadece bildiğimi söylücem onuda satın alırken söylemişlerdi. bez ile silme çizilir demişlerdi onun yerine ucu tüylü olan bi sopa vardı onlarda onla temizliolarmış motorları. onla temizle dmeişlerdi.motor temziliğine düşkün arkadaşlar konuyu okudugunda sana yardımcı olucaklardır diye düşünüyorum. dünden beri cevap yazılmadığından ben yazma gereği duydum :D
300 lük rodaj bakımında benim pırpıra zincir ayarı ve yaglanması rölanti ve hava ayarı-karbüratörden.fren ayar fren diskleri temizlenmesi debriyaj kavrama ayarı.telinin yağlanması vs.buji değişimi,motor yagı değişimi.aklıma bunlar geldi şimdi. seninkide bunlar olur tahminen ama daytona kullanan arkadaşlar varsa başka bişiler daha eklerler ..