PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal Raptor Almayı Düşünüyorum Yardım edermisiniz

Sercan
15.Temmuz.2011, 22:23
Merhabalar ben Sercan İstanbulda öğrenciyim , Regal Raptor almayı düşünüyorum elimde 3500 tl lik bi bütçe var 150 liğin 0 fiyatı bu civara denk geliyor bu fiyata 2. el bir 250cc bulabilirmiyim veya bulursam 2. el 250 mi almak daha sağlıklı olur yoksa 0 150 mi bide 150 alırsam Sadece kısa mesafe yol mu yapabilirim ilk Motorum olucağı için motorlar hakkında bi bilgim yok bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler =)

DosT
17.Temmuz.2011, 16:30
Merhaba Sercan aramıza Hoşgeldin.

Öncelikle ilk motorun olup olmadığını bilmediğim için varsayım üzerine yazmaya çalışacağım.

3500 TL ye 2.el temiz bir 250lik makine bulabilirsin.Eğer ilk vitesli hatta ilk motor tecrüben ise bence 2.el bir araç almakda fayda var.Çünkü o motoru istemeden de olsa arasıra yatırıp arasıra bir yerelere sürtüceksin.2.el bir makine bu ihtiyacını fazlasıyla karşılar. :) CC açısından bakar isek bende 125 CC var.Benim ilk vitesli tecrübem değil ama bende motora ısınmak amaçlı düşük cc ile başladım.O yüzden ilk motorunmu değilmi önemli bir ayrıntı.Diğer açıdan Eğer vitesli konusunda tecrübem var diyor isen zaten sana direk tavsiyem 250 CC al.Bana bile şimdiden 125 CC yetmemeye başladı. :) RR 'in 150 CC motoru tek silindir hava soğutlamı 125 CC çift silindir hava soğutlamı bu nedenle uzun yolda nadir de olsa sorun yaşayan kullanıcılar varmış.250 CC de de uzun yolda diğer düşük cc lerde oldugu kadar olmasada problem yaşayan olmuş.

dokin
17.Temmuz.2011, 17:08
sercan merhaba, aramıza hoşgeldin. benim sana önerim 250lik almandır. eğer 150lik alırsan daha iyi olur ama 2ay sonra onu satıp 250lik almak isticeksin. bende böyle oldu:D şimdi 2540lik bir motora geçtim. kullanamam v.s gibi sorunları dert etme. kimler sürüyor motoru. temiz az kullanılmış bakımları yapılmış 2.el bi 250lik, rahat rahat kullan. sıfır alsan da 2.el alsan da her ikisi de ufak problemler yaşatacak sana..

Amarok
17.Temmuz.2011, 18:28
Merhabalar ben Sercan İstanbulda öğrenciyim , Regal Raptor almayı düşünüyorum elimde 3500 tl lik bi bütçe var 150 liğin 0 fiyatı bu civara denk geliyor bu fiyata 2. el bir 250cc bulabilirmiyim veya bulursam 2. el 250 mi almak daha sağlıklı olur yoksa 0 150 mi bide 150 alırsam Sadece kısa mesafe yol mu yapabilirim ilk Motorum olucağı için motorlar hakkında bi bilgim yok bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler =)

kardeşim,

33 yaşındayım. 24 mayıs 2011 tarihine kadar motorsikletim arka koltuguna bile oturmadım. 24 mayıs 2011 de motorsiklet almaya karar verdim. 27 mayıs 2011 de 2007 model DD250E-9 aldım ve şu anda tepesinden inmiyorum. 30 temmuz 2011 de ehliyetimi alıyorum.

ilk motorun olacak ve tedirgin oldugun düşüncesiyle bunları paylaştım. 8)
3.500,00 TL chopper icin bence iyi bir bütçe. benimki şansıma düştü. sabredersen az km de 250 cc motor bulabilirsin. sana tek önerim çin malı alacaksan kesinlikle su soğutmalı motor al. yani regal raptor. ukalalık bana düşmez ama 2 aylık tecrübem ile hevesim kursağımda kalmadı !!!

Teknika
17.Temmuz.2011, 18:42
30 Temmuz da ehliyet alamazsın. :) En erken 15-20 Ağustosta ehliyetler teslim ediliyor. Bilgin olsun. :)))

Teknika
17.Temmuz.2011, 18:55
Bu arada benim motoru satıyorum. İlgilenen olursa link aşağıda.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-2011-model-super-ozel-regal-raptor-dd250e-9-54429109/detay/

İlan numarası 54429109

Emix
17.Temmuz.2011, 21:29
Sercan

teknikanın motoruna göz at çok titiz birisi yorumlardan ve resimlerinden gördüğüm kadarıyla maddiyatını biraz daha sık hem aksesuarlı hemde sıfırdan farksız bir makinaya sahip ol :) bu makina hak ediyor o parayı bence :)

Teknika
17.Temmuz.2011, 21:44
Teşekkür ederim. Zaten sıfır motorsiklet alırken kimse ekstra plaka ve ruhsat parası vereceğini hesaba katmıyor. Ayrıca yakışan kaliteli ve uygun aksesuarları da bir araya getirmek işin ek harcama kısmına artı bir zahmet oluyor. Mantıken düşünüşüldüğü zaman normalde aynı motoru sıfır alıp aynı hale getirmeye kalksa, 6000'i bulacak yaklaşık. Arada ciddi fark var aslında.

falldown
18.Temmuz.2011, 13:47
aramıza hoşgeldin sercan nazar
150 veya 250 seçmen tamamen tercih meselesi daha doğrusu motora nasıl baktıgın veya motorundan ne beklediğinle alakalı bişey. eğer motor beni bi yerden biyere tıntın götürsün dersen sıfır bi 150lik al. ama yok ben birazda performans beklerim e5 tem vs. yollarda tacize gelceğime arabalarla kapışırım vs.yada ege turuna çıkcam öyle tosba gibi arada bi mola vermek istemem dersen (ki aslında altında ne motor olursa olsun kendi rahatlığın için mola vermen gerek :D ) 2.el bi 250 lik al derim ben.tekrar belirtmek isterimki 150 likten çok bişe bekleme çünkü sitede daha önce 150 alıpta aradan bikaç ay geçmeden 250 liğe geçen var bilgin olsun.

Sercan
18.Temmuz.2011, 14:32
Hepinize teşekkürler ilk Motor tecrübem Ama 2 3 ay sonra satıp yenisini alma şansım olmadığından ikinci el bi 250 cc almalıyım =) İnternette bulduğum motorların linklerinide size gösterip alıp almamaya karar veririm forumdada konu açıcam Belki satan vardır diye

Sercan
18.Temmuz.2011, 14:43
Krediyle alıcam motoru o yüzden pek arttıramam sanırım fiyatı ödiyemem sonra malum öğrenciyim

Sercan
18.Temmuz.2011, 15:07
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-regal-raptor-53449430/detay/? Bu motor nasıl sizce ?

2 http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-sahibinden-orjinal-raptor-54272369/detay/?

yada bu :)

3 yada bu http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-yaza-hazir-bakimli-aksesuarli-regal-52843358/detay/?

4 Bunuda pazarlıkla düşürürüz heralde http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-6800-km-de-boyle-temiz-yok-idda-ediyorum-52278729/detay/?

5 Bu güzel gibi Sanki öylemi acaba ? http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-uzerindeki-fiyat-gecerlidir-indirim-pazarlikyoktur-51889760/detay/?

6 http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-47579033/detay/?

Bu motorları siyaha boyattırabilirmiyim acaba boyatırsam kötümü durur dersiniz?

Motor alırken neyine bakıcaamı bilmediğim için bütçeme uygun olanlardan buraya koydum içlerinde evet alınabilir Dediğiniz varsa ona göre hareket Ederim :)

CELİL
18.Temmuz.2011, 16:00
benim tercihim bunların içinde 2 inci sıradaki olurdu
yaz dolayısı ile fiatlar biraz tok rakam araştırırken alttaki sırayı uygula

1- en az km
2- en yüksek model
3- en uygun fiat
tabii bu sıralama alım gücüne göre değişir az km li makina pahalı çok km li makina ucuz olur 8)

falldown
18.Temmuz.2011, 16:12
arkadaşım sonuçta en son kararı sen vericeksin bu yüzden şunu yada bunu al demem saçma olur ama olabibldiğince km si düşük ve modeli yüksek olan bi motor almaya bak. ama kimisi vardır 5bin km atmıştır ama kötü kullanmıştır kimiside 30bin km atmış ama cici kullanmıştır. bu tamamen şans.bunu bilemeyeceğinden dolayı düşük km alki az hırpalannmış olsun. veya kimisi var motoru dışarda muhafaza etmişri karda kışta koycak yeri yoktur.kimiside kapalı olsun diyee koydugu yer rutubetlidir daha kısa zamanda oksitlenir parçalar. eğer bakmaya motordan anlayan birisi ile gidersen senin için daha yararlı olucaktır.
bildigim kadarıyla boyadıgın zaman ruhsata işletme zorunluluğu var daha dogrusu renk değiştirdiğinde. yani metalik siyahı mat siyaha boyarsan yok ama kırmızıyı siyaha çevirirsen var gibi.

ben yazana kadar celil abi yazmış bile :D

Sercan
18.Temmuz.2011, 16:19
3250 lira güzelmiş ozaman bu ben bunu düşüneyim daha iyisini bu fiyata bulamam Sanırım

CELİL
18.Temmuz.2011, 16:30
3250 tl den biraz pazarlık yap 3000 tl iyi ve siyaha boyatırsan falldown nun da dediği gibi renk değiştirsen ruhsata işletmen gerekiyor onun içinde formlar doldurup makinayı muayeneye sokuyorsun ve ayrıca yapıştırmalar gidince güzel olmuyor ve satarken kazasız oldugunu ispatlamaya çalışıyorsun sorun oluyor 8)

Sercan
18.Temmuz.2011, 17:28
dd 250 e 9 mu daha iyi yoksa e9b mi =))

CELİL
18.Temmuz.2011, 17:45
bende 250e-9b var makinanın yürürü aynı kasada farklar var 9b T gidon uzun ön çatallı depo üstünde nikalajlı aparat ve üstünde km saati var spor bir tarz en son 2006 model var 2010 da yeni kasası geldi aradaki fark depo düz nikalaj yok ön fren çift disk arka fren tek disk ( 2011 modelde ) artçı koltugu biraz daha büyük ve arka çamurluk kısa stop çamurlugun içinde benim eski kasası hoşuma gidiyor piyasada az var 8)