PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Keeway 250'lik Cruiser'e bayıldım!

Teknika
15.Temmuz.2011, 23:40
Arkadaşlar bugün Keeway'in yeni Cruiser'ini rastlantı sonucu ilk defa yakından hem de sıfır olarak gördüm ve acayip hoşuma gitti.

Bir değişiklik söz konusu olabilir. Şu an incelemelerim devam ediyor. Ama bu motoru mutlaka yakından görmeniz lazım. 650'Lik Cruiser gibi duruyor ve işçilik de malzeme de çok iyi görünüyor alette.

İlgilenenler için bir kaç link veriyorum. Dikkate değer bir motor.

http://www.youtube.com/watch?v=MA3KkkrhyQ4&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=wkP4wOrCCB0&feature=related

Bu linkte de bu motor incelenmiş. Ama tekrar söylüyorum yakından bu motor harika duruyor.

http://www.dijimecmua.com/index.php?c=sw&v=39&s=104&p=45 Bu linteki sayfaları ileri geri yapın!

Emix
16.Temmuz.2011, 21:28
Land Cruiser modeli uzun zamandır var piyasada ve oldukça çok beğeniyorum param olsada alsam bi tane :)

Teknika
16.Temmuz.2011, 22:47
Bugün tekrar gidip 2-2,5 saat tüm detaylarını tek tek inceledim. Dokundum sevdim. :)

Kısmet nasip olursa açılmamış sandık olarak alma niyetim var.

COMANCHE
16.Temmuz.2011, 23:37
Dayanklı makine. ben superligh a bindim. Vırt zırt arıza çıkarır ama yolda kalmazsın. Bir şekilde yürüyor makine

Emix
17.Temmuz.2011, 04:26
Dayanklı makine. ben superligh a bindim. Vırt zırt arıza çıkarır ama yolda kalmazsın. Bir şekilde yürüyor makine

o modelden genel olarak çoğu kişi şikayetçi arıza veriyormuş doğrudur. bi kaç hafta kullanmışlığım var arızalarının tadına baktım ancak dediğin gibi birşekilde yürüyor :)

Bugün tekrar gidip 2-2,5 saat tüm detaylarını tek tek inceledim. Dokundum sevdim. :)

Kısmet nasip olursa açılmamış sandık olarak alma niyetim var.

valla bu sene içinde benimde alma niyetim var para geçerse elimde fiyatıda çok uygun ve şikayetçi kullanıcı tanımadım bu zamana kadar oldukça şık gösterişli bir o kadarda dayanıklı bir makina v motorda cabası :)

Teknika
17.Temmuz.2011, 10:02
Ürün zaten daha ilk görüşte tasarımdaki farklılığı ve malzeme kalitesiyle kendini gösteriyor. Ben sorun çıkaracağını sanmıyorum. Ayrıca bu fiyat aralığında açık ara gördüğüm en etkileyici Cruiser.

Rona
17.Temmuz.2011, 10:23
arkadaşlar ben 4 yıl Ledow 250 kullandım 12000 km yaptım bu cuiser la aynı motoru kullanıyor hiç bir sıkıntı yaşatmadı 20 bg makina var bakmayın siz 17 bg yazdığına onun çıktığı yokuşları Daytona çıkamıyor bazen arıyorum valla

Teknika
17.Temmuz.2011, 10:28
Tamam kardeş alacağım zaten. Ben kararımı verdim. Kısmet ve nasipse ve tabiki en önemlisi de hayırlısıysa alacağım. Makine zaten kendini çok rahat belli ediyor.8)

Teknika
17.Temmuz.2011, 11:11
Abi şu güzelliğe bak yaa!8)

http://img255.imageshack.us/img255/5741/dscn0208pe2.jpg

http://img222.imageshack.us/img222/4082/dscn0210zh9.jpg

telkarinn
17.Temmuz.2011, 16:28
Fiyat ne kadar bunlarda...?

Teknika
17.Temmuz.2011, 16:39
5750 Tl. Yalnız 2010 model olarak satılıyor. 2011 yok. 2012'ler de 2012 mart nisan gibi gelecekmiş. Ama tüm ürünler sıfır ve kapalı sandıkta var.

Teknika
17.Temmuz.2011, 16:40
Tabi ki ruhsat ve plaka masrafı artı! Yani 6000 Tl diyebiliriz.

telkarinn
17.Temmuz.2011, 16:55
Tabi ki ruhsat ve plaka masrafı artı! Yani 6000 Tl diyebiliriz.

bahsettiğiniz makina resimdekilerse eğer(pek anlamadığım için,kusura bakmayın artık) çok asil duruyor. O paraya değer gibime geliyor

Teknika
17.Temmuz.2011, 17:23
Evet resimdekiler ve konuyu ilk açtığımda koyduğum linklerdeki videodakiler.

İnanın yakından çok daha etkileyici. Tam bir saf kan cruiser çizgilerini taşıyor ve beklenen kaliteyi sunuyor.

telkarinn
17.Temmuz.2011, 20:18
Evet resimdekiler ve konuyu ilk açtığımda koyduğum linklerdeki videodakiler.

İnanın yakından çok daha etkileyici. Tam bir saf kan cruiser çizgilerini taşıyor ve beklenen kaliteyi sunuyor.

Bize de nasip olur umarım bir gün...

Teknika
18.Temmuz.2011, 00:16
Allah her şeyin hayırlısını, herkesin gönlüne göre versin.

falldown
18.Temmuz.2011, 13:14
abi benim düşüncem bu kadar acele etmesen. motorun daha yeni hem para yönünden zarar edersin hemde daha nice motorlar görüceksin. en basitinden gv 250 ye bak yakından incele bu seferde keeway tırt kalıcak yanında emin ol.demek istediğim bence rr ını bikaç sene kullan satma. ama karar senin tabikide.
bu arada keeway için düşüncem jantları tencere kapağı arka çamurluğu o kadar yukardaki traktör gibi. şanzıman sorunu falan var diyolar ama ben inanmıyorum kesin o sorunu var diyenler motoru kullanmayı bilmeyip anasını ağlatanlardır. kalite olarak bütün çinliler 3 aşağı 5 yukarı aynıdır diye düşünüyorum-motor iç aksam olarak.görünen parçaları tabikide daha klass yapcaklardır fark yaratmak için.bu arada keeway macar ama üretim çinde diye biliyorum. motorun tek +sı Vtwin olması.

Teknika
18.Temmuz.2011, 22:04
Hyosung'un GV 250 ve hatta GV650 olan her iki modeli de kesinlikle klasik Cruiser etiğine uymayan tasarıma sahipler. Hiç ama hiç tarzım değil. GV 250'nin sıfırına istedikleri parayı bana göre o motor tasarımından dolayı bile etmez. GV 650 modeline de 15.000 Tl verecek olduktan sonra hiç ama hiç alternatifsiz Dragstar 1100 Ya da Dragstar 650 alırım. Zaten aslında geçen ay bir hararetle 5400 Km'de 2007 Model Yamaha Dragstar 1100 alıyordum. Anlaştım. Ödemesini de zorla kastıra kastıra bir şekilde tam ayarladım ki adamı aradım adamla anlaştığımız halde adam sattım dedi ve ondan sonra da sinir oldum öyle kaldı.

Keeway'ın Land Cruiser 250 modelinin çizgileri neredeyse tıpatıp Dragstar. Ayrıca şöyle bir durum da var. 15.000 Gibi bir rakam şu an beni çok ama çok kastırır. Üstelik o kadar paraya aldığın motor bir de 5-6 yaşında. Hee şimdi biri çıkar derki kardeşim o Yamaha senin alacağın motordan daha bir sürü eskitir diye. Olabilir.

Diğer bir mevzuu da yakıt meselesi!

Yamaha Dragtstar 1100 için şehir içi trafikte 1 Tl ile 70 Kuruş arasında yakıyor diyorlar ve motor büyük olduğu için yukarı yükselen inanılmaz bir sıcaklık vücudu kavuruyor diyorlar. Aynı durum nispeten Dragstar 650 modeli için de geçerli. Tabi bir de büyük motorun şehir içinde aşırı yorduğunu söyleyenler cabası. Zaten 650'liliği alacak olsam ben gene gider 1100' lüğünü alırım.8) En azından en babasını aldım derim.

Ve... İnanın Keeway Lans Cruiser, bence tüm detaylarıyla da sınıf arkadaşları arasında en etkileyici ve en kalitelisi. Tabi ki bu benim fikrim. Ama neredeyse tüm motorları tanıyan biri olarak pek de yanıldığımı sanmıyorum. Ayrıca eğer almak nasip kısmet olursa benim 9. motorum olacak.

25-30 sene önce İlk Berkovina ile başlayan bu hobi, Mobilet, Peugeout,Jawa 250, Jawa 350, Mz 250, KLR 250 ve BMW F650 gibi motorlardan sonra verdiğim 5-6 senelik ara ve ondan sonra yeniden bir hevesle aldığım Regal Raptor 250 motorsiklet tecrübesinden sonra verdiğim bir karar.

Kısmet nasip. Şu an kesin değil. Ama büyük bir ihtimal.nazar

Teknika
18.Temmuz.2011, 22:16
Abi şu güzelliğe bak ya...

http://www.youtube.com/watch?v=E65hbl8ZIG0&feature=related

falldown
19.Temmuz.2011, 13:27
ya öyle bi imkanın varsa hiç durma dragstar al derim :D benim hayalimdeki motor mesela :D .boşver yakıtını dragstar alan adam yakıt düşünürmü hiç .D salla gtsin keewayi :D hyosungu :D para durumun düzeline kadar rr ını kullanırsın sonrada dragstar :D ben hala zarar etme taraftarıyım.tabi seçim senin zevk senin ama ...

Teknika
19.Temmuz.2011, 22:11
O galeyanda adam satmasaydı vallaha alıyordum. Ucundan döndü. Üstelik diyorum ya elli dereden tepeden parayı denkleştirdim. Ama bazen de diyorum ki, şu an iyi ki de olmamış. Çok sıkıştıracaktı beni.

Bakalım kısmet. Tabiki ben de isterim halen. Ama şu an düşünüyorumda bir yandan ne gerek var diyorum o kadar para vermeye. Sonuçta ben sadece hafta sonları, bazen de müsait olduğumda hafta içi kullanıyorum. Benim için önemli olan fazla da para harcamadan tasarımıyla da bana hitap etmesi. Şu an gerek tasarımı, gerek fiyatı ve gerekse de ekonomik yakıt tüketimiyle hepsini en uygun şekilde sunabilecek motor Keeway Land Cruiser 250. Tipik klasik Cruiser'in tüm çizgilerini taşıyor.

ya öyle bi imkanın varsa hiç durma dragstar al derim :D benim hayalimdeki motor mesela :D .boşver yakıtını dragstar alan adam yakıt düşünürmü hiç .D salla gtsin keewayi :D hyosungu :D para durumun düzeline kadar rr ını kullanırsın sonrada dragstar :D ben hala zarar etme taraftarıyım.tabi seçim senin zevk senin ama ...

falldown
20.Temmuz.2011, 12:38
O galeyanda adam satmasaydı vallaha alıyordum. Ucundan döndü. Üstelik diyorum ya elli dereden tepeden parayı denkleştirdim. Ama bazen de diyorum ki, şu an iyi ki de olmamış. Çok sıkıştıracaktı beni.

Bakalım kısmet. Tabiki ben de isterim halen. Ama şu an düşünüyorumda bir yandan ne gerek var diyorum o kadar para vermeye. Sonuçta ben sadece hafta sonları, bazen de müsait olduğumda hafta içi kullanıyorum. Benim için önemli olan fazla da para harcamadan tasarımıyla da bana hitap etmesi. Şu an gerek tasarımı, gerek fiyatı ve gerekse de ekonomik yakıt tüketimiyle hepsini en uygun şekilde sunabilecek motor Keeway Land Cruiser 250. Tipik klasik Cruiser'in tüm çizgilerini taşıyor.

abi herişte bi hayır vardır ve bu konuda katılıorum sana sonuçta biz bunları bi bakıma hobi amaçlı kullanıyoruz haftasonundan haftasonuna.kısaca güzel bi motor için zorda kalmaya gerek yok.herkez kesesine göre almalıki motorun keyfini sürebilsin aksi takdirde borç harca girip kafayı meşgul tutmanın bi anlamı yok. benim demek istedigim insanın imkanı varsa borca harca girmeden benzin parası parça parası düşünmeden vs..alabiliosa almalı sonuçta bi tutku bu :D umarım benim hayalim bigün gerçek olur :D