PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni RR cuya yardım

Sercan
25.Temmuz.2011, 17:57
Selamlar Kredim çıktı sonunda rr2509b alıcam yarın öbürgün 0 alıcam ve ilk motor tecrübem olucak Motor kullanırken nelere dikkat etmeliyim ?

CELİL
26.Temmuz.2011, 09:26
merhaba sercan en iyisi sıfır derdi tasası olmaz şimdiden hayırlı olsun 8)
trafik açısındanmı yoksa makina açısındanmı soruyorsun gerçi forumları tararsan aradıklarını fazlasıyla bulabilirsin yinede ögrenmek istediklerini sor yardımcı olalım 8)

Sercan
26.Temmuz.2011, 15:40
Kullanırken dikkat etmem gereken şeyler istanbul trafiğinde motor kullanırken dikkat etmem gereken şeyler makina açısından dikkat etmem Gereken şeyler ilk motor tecrübem olduğundan hiçbirini bilmiyorum

CELİL
26.Temmuz.2011, 17:34
Başlangıç olarak trafikte orta şerit en uygun şerittir sağ şeritte duran kalkan solda hız yapmaya çalışan arabalar seni zora sokabilir o yüzden orta şeridi ortalayarak trafiğin hızına uyumlu şekilde gitmek en uygunu sık sık aynaları kontrol et sinyalsiz kontrol etmeden şerit değiştirme ve özellikle ticari araçlardan uzak dur her an her şeyi yapabilirler özellikle sağda durmuş haldeyken bir anda önüne çıkabilirler zamanla sende trafiğn akışına uyacak ve daha rahat kullanacaksın makinaya alışma sürecine gelince en kolay kısmı bu kısa sürede makinaya adepte olursun daha önce hiç kullanmayan arkadaşlar 15 günde rahatlıkla dolaşabilir duruma geliyor makinayı aldıgındada sıfır makina olduğundan ilk 1000 km rodaj (motorun parçalarının alışma süreci ) süresi olacak bu sürede makiyı zorlamadan kullanmak gerekiyor makinayla ilğili sorularını makinayı alınca yanıtlarız şimdilik bu kadar 8)

TWO-WHEEL TANGO
26.Temmuz.2011, 22:06
:lol:
Başlangıç olarak trafikte orta şerit en uygun şerittir sağ şeritte duran kalkan solda hız yapmaya çalışan arabalar seni zora sokabilir o yüzden orta şeridi ortalayarak trafiğin hızına uyumlu şekilde gitmek en uygunu sık sık aynaları kontrol et sinyalsiz kontrol etmeden şerit değiştirme ve özellikle ticari araçlardan uzak dur her an her şeyi yapabilirler özellikle sağda durmuş haldeyken bir anda önüne çıkabilirler zamanla sende trafiğn akışına uyacak ve daha rahat kullanacaksın makinaya alışma sürecine gelince en kolay kısmı bu kısa sürede makinaya adepte olursun daha önce hiç kullanmayan arkadaşlar 15 günde rahatlıkla dolaşabilir duruma geliyor makinayı aldıgındada sıfır makina olduğundan ilk 1000 km rodaj (motorun parçalarının alışma süreci ) süresi olacak bu sürede makiyı zorlamadan kullanmak gerekiyor makinayla ilğili sorularını makinayı alınca yanıtlarız şimdilik bu kadar 8)
Abi ticari araçlardan bahsetmişken bunları kullananları ben de çözemedim. Kör noktaya denk geliyoruz görmüyorlar desem adamlarda boy aynası gibi yan ayna var. Bir de yolcu minibüsleri. Önüne daldıktan sonra gözünün içine bakıyorlar diklenecek mi diye :lol:

Sercan
31.Temmuz.2011, 15:13
Teşekkürler biraz geç oldu kusura Bakmayın evimde internet olmadığından =)