PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hırsızlığa karşı önlem

TWO-WHEEL TANGO
29.Temmuz.2011, 19:10
Motorumu normalde park yerindeki korkuluk demirlerine çelik örgü halatla bağlıyor, disk kilidi takıyor, aracımı da motorumun önüne doğru çaprazlama yanaştırıyorum ki kilitleri açsalar dahi çekip çıkaramasınlar. Sitede kamera+otomatik kapı var ama yol geçen hanı. Güvenlik %100 çalınmama garantisi vermiyor. Daireme 3 yıl önce hırsız da girince adamlara itimadım kalmadı.Ne zaman arabayla çıksam motorda aklım kalıyor. Disk kilidini açmak nispeten zor ama çelik halatı şu plastik su borularını kesen alete benzer bir aletle çok rahat kesebiliyorlarmış.Sonra kaldır koy kamyonete...
Kapalı garajı olmayan arkadaşların aldığı önlemleri öğrenmek & tartışmak adına bu başlığı açtım. (Bu arada diğer forumlarda evi 1.katta olup pencereden kalas uzatıp evin salonuna sokan arkadaşlar da var, calaskarla ağaca, balkona asmayı teklif eden de :mrgreen:. Motor aşkı bu işte. Paylaşayım dedim :mrgreen: )

TWO-WHEEL TANGO
31.Temmuz.2011, 20:34
:p:p:pAmacım alınan önlemleri öğrenip ona göre hazırlık yapıp sitedeki arkadaşların motorlarını yürütmek. :pCelil bey nasıl olsa kimin nerde oturduğunu listeledi :cheesy::cheesy::cheesy:

CELİL
01.Ağustos.2011, 10:41
isim listesinin bu amaçla kullanıbilecegi hiç aklıma gelmemişti :mrgreen:
sende eksik kalan yapmadıgın bir şey biliyorum benim motorda var uzaktan kumandalı ALARM :mrgreen:
aklıma birşey daha geldi çalınma olayları %90 gece olduguna göre motorun üzerine harekete duyarlı gece modu olan bir sensöre ( lanbası üzerinde hazır satılıyor ev elektirikçilerinde var ) bağlı bir spot ampul bağla motora yaklaşan oldumu yanar senin güvenlikçilerin ve başkalarının dikkatini çeker8)

TWO-WHEEL TANGO
01.Ağustos.2011, 12:30
isim listesinin bu amaçla kullanıbilecegi hiç aklıma gelmemişti :mrgreen:
sende eksik kalan yapmadıgın bir şey biliyorum benim motorda var uzaktan kumandalı ALARM :mrgreen:
aklıma birşey daha geldi çalınma olayları %90 gece olduguna göre motorun üzerine harekete duyarlı gece modu olan bir sensöre ( lanbası üzerinde hazır satılıyor ev elektirikçilerinde var ) bağlı bir spot ampul bağla motora yaklaşan oldumu yanar senin güvenlikçilerin ve başkalarının dikkatini çeker8)
Bizim Başakşehir güvenlik konusunda türünün tek örneği sanırım. Otomatik kapı yaptırdılar, araçlara çip takıldı, bazı site sakinleri çip fiyatını fahiş bulunca almadı, güvenlik bu çip takmayanları içeri alırken arada site sakini olmayanları içeri alabiliyor(potansiyel hırsızlar). Güvenlikçi arkadaş 'valla çalınmadı hiç abi ama şom ağzımı açmayayım diyor(kurumsal şirket kalitesi !!!) Alarm özellikle yaz aylarında konu komşuyu rahatsız ettiği için (ben dahil) herkes karşı (uzun binalar arasında akustik gayet iyi, ses çok güzel çıkıyor, 3 saat bir aracın alarmının öttüğünü bilirim). Ama şu spot lamba olayı aklıma yattı. Bir de rent a car cıların kullandığı gps takip sistemi..Fakat araca bağlanan parça ne büyüklükte ve nasıl birşey hiç görmedim

DosT
02.Ağustos.2011, 01:07
Valla ben hiçbişiy takmıyorum.Bizim bahçeye bir dövüş horuzu aldım.

Delikanlı olan içeri girer hehe :D :D :D

Emix
02.Ağustos.2011, 02:59
Bizim Başakşehir güvenlik konusunda türünün tek örneği sanırım. Otomatik kapı yaptırdılar, araçlara çip takıldı, bazı site sakinleri çip fiyatını fahiş bulunca almadı, güvenlik bu çip takmayanları içeri alırken arada site sakini olmayanları içeri alabiliyor(potansiyel hırsızlar). Güvenlikçi arkadaş 'valla çalınmadı hiç abi ama şom ağzımı açmayayım diyor(kurumsal şirket kalitesi !!!) Alarm özellikle yaz aylarında konu komşuyu rahatsız ettiği için (ben dahil) herkes karşı (uzun binalar arasında akustik gayet iyi, ses çok güzel çıkıyor, 3 saat bir aracın alarmının öttüğünü bilirim). Ama şu spot lamba olayı aklıma yattı. Bir de rent a car cıların kullandığı gps takip sistemi..Fakat araca bağlanan parça ne büyüklükte ve nasıl birşey hiç görmedim

araç takip cihazlarının ufaklarıda var taktırmayı düşünmedim değil selenin altına taktırasam var yani :=)

TWO-WHEEL TANGO
12.Ağustos.2011, 22:09
araç takip cihazlarının ufaklarıda var taktırmayı düşünmedim değil selenin altına taktırasam var yani :=)
Başlığı açtım ancak 10 gündür tatildeydim, foruma giremedim. Araç takip cihazı bence en garantisi. Önemli olan bulamayacakları bir yere yerleştirmek. Bu arada Armutlu'da bir tane Wolf 125 gördüm. Çok hoş sesi var. Görüntü olarak da Triumph Bonneville'ye benzettim. Allah kaza vermesin, güzel makine 8)

Emix
12.Ağustos.2011, 22:56
Başlığı açtım ancak 10 gündür tatildeydim, foruma giremedim. Araç takip cihazı bence en garantisi. Önemli olan bulamayacakları bir yere yerleştirmek. Bu arada Armutlu'da bir tane Wolf 125 gördüm. Çok hoş sesi var. Görüntü olarak da Triumph Bonneville'ye benzettim. Allah kaza vermesin, güzel makine 8)

Bonneville'nin yavrusu diyelim :) teşekkür ederim

soğuk havalardaki ilk marş'tan sonra ısınırkenki rolanti sesini dinleyin

pattt-kısa bi sessizlik -patt-patt sessizlik-- pat pattt patt pattan kastım tatlı bir cruiser-chopper sesi gibi aynı harleyler gibi en sevdiğim sesi o anki sesi sabah ayazında marşa bi basıyorum insanı gaza getiriyor sesler serileşince ısındı anlamına geliyor :D

TWO-WHEEL TANGO
13.Ağustos.2011, 00:47
Valla ben hiçbişiy takmıyorum.Bizim bahçeye bir dövüş horuzu aldım.

Delikanlı olan içeri girer hehe :D :D :D
Bahçe haricinde park ettiğin kafeterya önü,vs.. gibi yerlere horozu da götürüyorsan mükemmel çözüm. Artçı koltuğunda horozu hayal ediyorum da:mrgreen:.
http://i51.tinypic.com/2wri4wn.jpg

DosT
13.Ağustos.2011, 22:58
Bahçe haricinde park ettiğin kafeterya önü,vs.. gibi yerlere horozu da götürüyorsan mükemmel çözüm. Artçı koltuğunda horozu hayal ediyorum da:mrgreen:.
http://i51.tinypic.com/2wri4wn.jpg

:mrgreen: Aklıma gelmedi değil hehe aslında portatif bir korkuluk da düşünülebilir.Katlanıp açılabilen açıldığında Trafik Polisi olan gibi :mrgreen: :mrgreen:
Kadıköyde barlar sokağında var arkasında köpek taşıyan bir abimiz tv falan da cıkmıştı.Ama o köpek korumaktan çok motora binmeyi seviyor 8)

r3kn
04.Temmuz.2014, 14:26
buradaki arac takip sistemini bizim sirket araclarinda kullaniyoruz http://www.mobiliz.com.tr

a.hakki
16.Temmuz.2014, 01:45
yarı-profesyonel bisikletci olduğum için bende birçok yere bisikletimle gidip gelirdim. çok hırsızlıklarla karşılaşmaya başlayınca, elektronikci olarak buna bi çözüm üretelim dedim. çözümüde ürettik ama bisiklet üzerinden ne yazıkki gerekli çipleri yerleştirecek düz bir zemin olmadığından askıya kaldırmıştım. motosikletimde olmadığı için henüz deneyemedim ama kabaca şöyle anlatayım, araçta hareketlenme olursa alarm motordan değilde, uzaktaki bir kumandadan çalacak. diyelimki motorunuz aşağıda, siz evdesiniz veya başka bir yerdesiniz (mesafe limiti vardır) motorunuzla birisi uğraşmaya başladığında sizde bulunan kumandaya bildirim gelecek. sizde sessiz sedasız hırsızı enseleyip, ister bir haydar yardımıyla yola getirirsiniz, ister polise verirsiniz, isterseniz çeşitli fantezilerinizi deneyebilirsiniz :D eylül ayında istanbula geleceğim. motor almam konusunda bana yardımcı olan şanslı kişiye gayet ücretsiz bu sistemi hediye edebilirim aklınızda bulunsun :D

Bahadır
16.Temmuz.2014, 05:05
yarı-profesyonel bisikletci olduğum için bende birçok yere bisikletimle gidip gelirdim. çok hırsızlıklarla karşılaşmaya başlayınca, elektronikci olarak buna bi çözüm üretelim dedim. çözümüde ürettik ama bisiklet üzerinden ne yazıkki gerekli çipleri yerleştirecek düz bir zemin olmadığından askıya kaldırmıştım. motosikletimde olmadığı için henüz deneyemedim ama kabaca şöyle anlatayım, araçta hareketlenme olursa alarm motordan değilde, uzaktaki bir kumandadan çalacak. diyelimki motorunuz aşağıda, siz evdesiniz veya başka bir yerdesiniz (mesafe limiti vardır) motorunuzla birisi uğraşmaya başladığında sizde bulunan kumandaya bildirim gelecek. sizde sessiz sedasız hırsızı enseleyip, ister bir haydar yardımıyla yola getirirsiniz, ister polise verirsiniz, isterseniz çeşitli fantezilerinizi deneyebilirsiniz :D eylül ayında istanbula geleceğim. motor almam konusunda bana yardımcı olan şanslı kişiye gayet ücretsiz bu sistemi hediye edebilirim aklınızda bulunsun :D

Sistemin devre şemasını versende yeter.Gerisini ben hallederim ;) yardım konusuna gelince müsait olan birisi yardımcı olacaktır tabiki ama en iyisi bi ustanın bakması :)