PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acil yardım!!

cpiler
03.Ağustos.2011, 02:49
yaklaşık bir saat önce motorda hiçbir problem yoktu normal gidiodum arkadaşı bıraktım motoru stop etmemiştim indi gaza bastm tam bup die bi ses ve stop etti sonrada çalışmadı ne farlar yanıyor ne marş sesi geliyo hiç bi tepki yok ölece kitleyip bırakmak durumunda kaldım.motorum dd100e tahminim farlar bile yanmadığından dolayı akü devreleri ya yandı ya kısa devre oldu elektrik aksamda bi problem war gibime geldi ancak o ses egsozdan geldi gibi geldi bana da acaba nedir problem bi tahmini olan?

Rona
03.Ağustos.2011, 02:57
yaklaşık bir saat önce motorda hiçbir problem yoktu normal gidiodum arkadaşı bıraktım motoru stop etmemiştim indi gaza bastm tam bup die bi ses ve stop etti sonrada çalışmadı ne farlar yanıyor ne marş sesi geliyo hiç bi tepki yok ölece kitleyip bırakmak durumunda kaldım.motorum dd100e tahminim farlar bile yanmadığından dolayı akü devreleri ya yandı ya kısa devre oldu elektrik aksamda bi problem war gibime geldi ancak o ses egsozdan geldi gibi geldi bana da acaba nedir problem bi tahmini olan?
Merhaba geçmiş olsun
öncelikle sigortaya bak atmışsa yanında yedeği vardır onu kullanırsın devreyi tamamladığın zaman akü bitmişse dahi DD100 lerde ayak marş kolu var sağ tarafta onunla çalıştırmayı dene buna rağmen çalışmıyorsa koblo erimesi söz konusu olabilir bu durumda ya eriyen kablo değişecek yada servise gidilecek kolay gelsin

cpiler
03.Ağustos.2011, 03:02
o zaman dediğiniz gibi kablo eridi heralde denedim çünkü ayak marşını da hiç bi tepki wermedi aynı şekilde.akü ye biraz bakındım bi kablonun üstü böle hafif beyazlamış sanki küf gibi belki de o erimeydi.

Rona
03.Ağustos.2011, 03:06
o zaman dediğiniz gibi kablo eridi heralde denedim çünkü ayak marşını da hiç bi tepki wermedi aynı şekilde.akü ye biraz bakındım bi kablonun üstü böle hafif beyazlamış sanki küf gibi belki de o erimeydi.
akü üzerideki beyaz toz gibi made erime sonucu değil akünün terlemesinden olur
sigortasını kontrol etmişmiydin anlatığın durum sigorta atınca oluşur genelde

cpiler
03.Ağustos.2011, 03:09
nerden ne şekilde bakıcam sigortasına hatta nerdedir sigortası bi fikrim yok baya yeniyimde motor konusunda :D neresindedir acaba?

Rona
03.Ağustos.2011, 03:14
nerden ne şekilde bakıcam sigortasına hatta nerdedir sigortası bi fikrim yok baya yeniyimde motor konusunda :D neresindedir acaba?
genelde koltuk altında olur hafif şeffaf beyaz renkli yaklaşık 3cm uzunluğunda küçük silindir şeklinde bir kutucuk içinde de cam tüp şeklinde bir sigorta ve yedeği vardır

cpiler
03.Ağustos.2011, 03:16
saolun ilgilendiğiniz için bakalım yarn biraz kurcalarım olmadı servise gerçi servise de nası götürcem bi fikrim yok ama bulucaz artık bi hal çare iyi geceler tekrar saolun.

Rona
03.Ağustos.2011, 03:24
Emre Limited'ten 05384887192 den Mustafa Ustayı arayabilirsin İstanbul içi 24 saat ücretsiz yol yardımı sağlayacaktır

Teknika
03.Ağustos.2011, 07:48
Muhtemelen sigorta attı. Sigortanın atmasının sebebi de büyük bir ihtimalle fanlarından biri bozuldu ya da ampüllerden biri patladı. Sigorta akünün olduğu yerde beyaz plastiğin içinde. Ayrıca o plastiğin içinde 1 adet yedek sigorta da var.

CELİL
03.Ağustos.2011, 09:30
arkadaşların dediği gibi elektirik gelmediğine göre büyük ihtimal siğortadır siğorta akünün yanındadır buldugunda cam siğortanın içine bak içinde tek bir tel var kopmuşsa bozuktur siğortayı değiştirince veya yedeği yoksa siğorta alıncaya kadar idareten iki metal başlıgın arasına tek bir tel bagla elektiriği geçirir motoru çalıştırırsın sonra yeni siğortayı alır yerine takarsın 8)

Emix
03.Ağustos.2011, 16:04
sanırsam o yazdığın sesi tanıyorum sigortanız atmış :D çok başıma geldi dd100 vitesli olsaydı bi güzel vurdururdunuzda otomatik malesef ayak marşıylada çalışmamış sigorta gidik onun tahminimce