PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ses konusunda yardım

Fuatt
05.Ağustos.2011, 19:37
çin motorlarında duyduğum en zayıf seslerden biri bu regalde var. çok moralimi bozuyor. egzozu açtırmak için dar boğazlı olduğu için yan kesmek gerekiyormuş egzozu. celil abiyle konuştum muayeneye gittiğin zaman yeni egzoz yaptırman gerekicek öle yaparsan dedi. bu dar boğazlıları açtırmak için başka bir yol yokmu yapan kişilerden cevap bekliyorum. bide motorun vıjjj eden sesi çok yüksek oda ayrı bir sinir bozuyor onu susturmanın bir yolu yok mu şimdiden teşekkürler.

guento
05.Ağustos.2011, 23:06
"vıjjj" derken?

Fuatt
06.Ağustos.2011, 02:32
hani motordan çıkan bir ses var ya böyle kumandalı arabadan çıkan ses gibi

çağrı RR
07.Ağustos.2011, 19:59
kardeşim bende regal kullanıyorum yeni aldım 1.5 ay falan oldu ama öyle bir ses yok ayrıca bende ses için egzozu kestirdim ve hergeçen motora arkasını dönüp bir daha bakıyor kimse 250cc olduğuna inanmıyor ses çok iyi bence ama kısa görüntüsünden memnun değilim elime para geçerse ilk iş egzoz alıcam

HSN
08.Ağustos.2011, 02:23
hocam vıjjj sesi konusunda yardımcı olamıcam benim motordan hiç öyle bi ses gelmedi eksozları dersen benim fikrim orjinal eksozlar dursun yeni eksoz yaptırman muaneye gittiğinde onları taktırırsın benim eksozlarda açık kapalıyken hiç ses yok neye bindiğini analaymıyosun sana katılıyorum

CELİL
08.Ağustos.2011, 09:41
fuat bende vııjjj sesini anlamadım bu ses hangi bölgeden geliyor :?

Rona
08.Ağustos.2011, 10:55
hani motordan çıkan bir ses var ya böyle kumandalı arabadan çıkan ses gibi
O ses fan sesi ve motorun kendi orijinal sesi.
motorla fanı söktünmü sesi kesmiş olursun:mrgreen::p:mrgreen::p:mrgreen::mrgreen::mr green:
kolay gelsin

Fuatt
11.Ağustos.2011, 02:01
bu vıjj da olay olmuş :D arkadaşıma sordum dedim bu sesi nasıl söylersin vıjj dedi ben dedim bende vıjj derim o zaman herkes vıjj diyodur diye bi düz mantık uyguladım. :) ama 2. yorumumda açıklamışdır sanırım. cevapları aldımda pek ucuza kaçacak gibi değil egzoz almak falan :)

TLGYLDZ
11.Ağustos.2011, 02:27
Valla benım makınada böyle bır ses gelmıyor egsoz sesıne gelınce egsozu kestırmedım sadece ağız kısmından ınsaat demırı ıle ıcerıye kadar sokarak deldım balyoz yardımı ıle ve hafıfte olsa tok ses verıyor sımdı tatlı bır ses bellı devırden sonra ıyce bellı edıyor cok guzel oldu ve rahatsızda etmıyor..

Fuatt
11.Ağustos.2011, 02:35
Valla benım makınada böyle bır ses gelmıyor egsoz sesıne gelınce egsozu kestırmedım sadece ağız kısmından ınsaat demırı ıle ıcerıye kadar sokarak deldım balyoz yardımı ıle ve hafıfte olsa tok ses verıyor sımdı tatlı bır ses bellı devırden sonra ıyce bellı edıyor cok guzel oldu ve rahatsızda etmıyor..

ama böylede bi daha nasıl düzeltcez onu muayene falan. ben zaten muayene derdindeyim yoksa direk kesip çöpe atiyim güzel ses versinde umrumda değil :). şu harleyin kısa egzozları kaç liradır acaba bulamadım internette ya 100 200 liraysa aliyim :)

Rona
12.Ağustos.2011, 21:03
ama böylede bi daha nasıl düzeltcez onu muayene falan. ben zaten muayene derdindeyim yoksa direk kesip çöpe atiyim güzel ses versinde umrumda değil :). şu harleyin kısa egzozları kaç liradır acaba bulamadım internette ya 100 200 liraysa aliyim :)
en basiti 800 den başlıyor 1500 tl ye kadar var içi boş olan boruyu kaynaklamak bile 300 tl civarına mal oluyor.
Sen eniyisi benim yöntemi uygula eksozun ucuna matkapla birer delik açarsın sesi bayağı değişiyor muayene zamanıda vidayla kapattın mı sorun kalmaz.8)

DIESEL
19.Ağustos.2011, 18:19
bende aynı dertteyım kardeşim... 350 lik daytonam var ama kurye motoru gıbı ses cıkıyo :shock: görüntü var ses yok suretı var aşk yok anlıcan...
vijj sesine gelince :D o böyle ıslık sesi ile zil sesi gibi bişi benım sol egzosun içinden geliyo. arkadaşım susturucunun ufak bı parcası kırılmıs olabılır dedı cunku arada bı paaat diye patlamada yapıyo viteste gaz vermeden düşük devirde gidince

yarım saat önce smokehead lere baktım bayaa mükemmel ses veriyo aradım ustasını sordum... işçilik dahil 450 Tl dedi :( muayenede eskısı kadar rahat dııl artık bayaa sorun oluyo. oyuzden bozma orjin egzostunu koy kenarda dursun. yada yenısını ışletcan ruhsata o da ebesının nıkahı gıbı poblem

ağfndrdm
19.Ağustos.2011, 18:43
bende aynı dertteyım kardeşim... 350 lik daytonam var ama kurye motoru gıbı ses cıkıyo :shock: görüntü var ses yok suretı var aşk yok anlıcan...
vijj sesine gelince :D o böyle ıslık sesi ile zil sesi gibi bişi benım sol egzosun içinden geliyo. arkadaşım susturucunun ufak bı parcası kırılmıs olabılır dedı cunku arada bı paaat diye patlamada yapıyo viteste gaz vermeden düşük devirde gidince

yarım saat önce smokehead lere baktım bayaa mükemmel ses veriyo aradım ustasını sordum... işçilik dahil 450 Tl dedi :( muayenede eskısı kadar rahat dııl artık bayaa sorun oluyo. oyuzden bozma orjin egzostunu koy kenarda dursun. yada yenısını ışletcan ruhsata o da ebesının nıkahı gıbı poblem

benim yöntemi dene istersen .egzosun uc kısımlarını spral makinasıyla parçaya hasar verdirmeden çıkarttım muayne zamanı tekrar kaynak yapılabilecek sekilde .şimdi kesilen çarçaları saklıyorum muayne zamnı kaynak yaptırırım ve motorum resmen kükrüyor artık .bu işlemide sefaköy emre motorda 20 tlye yaptırdım

DIESEL
19.Ağustos.2011, 22:07
usta doğru mu anladım ? egzostun uc kısmındakı kapalı yerı kestın... soba borusu gıbı acılıncada susturucuyu cıkardın ıcerden doğrumudur?

ağfndrdm
20.Ağustos.2011, 01:39
usta doğru mu anladım ? egzostun uc kısmındakı kapalı yerı kestın... soba borusu gıbı acılıncada susturucuyu cıkardın ıcerden doğrumudur?

susturucuyu çıkarmaya gerek kalmadı o haliyle kükreyünde çıkarmadım