PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites ve hız problemi

Emre
11.Ağustos.2011, 16:38
Merhabalar arkadaşlar,
Ben Emre ÖZER, İstanbul / Maltepe bölgesinden aranıza ilk defa katılıyorum. Kısa bir süre önce 2. el olarak 2006 model 7000 km' de regal raptor 250e-9b aldım. Uzun zamandır yazılarınızı okuyorum ama yazmak bugüne kısmetmiş.

Sıkıntım şu, ilk satın aldığımda 2. viteste 60 - 70 km. yapıp, 3. viteste 90 km. yi kadranda görebiliyordum. Max. hız olarakta hafif yokuş aşağı meyilli bir yolda 125 km.' yi gördüm.

Ancak ufak bir kaldırım kazası geçirdim. Bu kazadan sonra km. kadranının bozulduğunu düşünüyordum ancak sorunun km. kadranı olmadığını farkettim. Km. telini değiştirmeme rağmen sorun devam ediyor. 1. viteste 30 - 40 km.' yi zorluyorum, 2. viteste max. 60 km.' yi görüyorum, 3. viteste 70 km. nin üstünü zorlasamda geçemiyorum. Max. hız olarakta şu an 100 km. yapabiliyorum ve motor bu bahsettiğim km.' lerde ciddi şekilde vibrasyon yapıyor. Yani son limitleri olduğunu oluşan ses ve vibrasyondan öncesiyle kıyaslayıp karar verebiliyorum.

Sizce sorunum nereden kaynaklanıyor olabilir? Motorda normal gidiş olarak bir problem yok? Şu an çok zorlamadan kullandığımda 30 km gibi 2. vitese, 40 - 50 km. arası 3. vitese, 60 - 65 km. arası 4. vitese, 75 - 80 km. arasıda 5. vitese atarak sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum.

Birde ek olarak yakıt sarfiyatı arttı. Önceden 50 TL' lik benzinle 295 km.' yi görmüşken, en son 50 TL' lik benzinle 250 km' yi zor gördüm. Benzin aldığım yeride değiştirdiğim için benzin aldığım yerdende şüpheliniyorum ama bu kadar farketmez herhalde. Bilemedim yani. Bu sorun için geçen hafta bujileri değiştirdim. Hava filtresini basınçlı havayla yerinden çıkarmadan temizledim. Depomu yine fullledim (50 TL' lik), şu an 230 km.' deyim, sonucu gözlemliyorum.

Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Umarım doğru yere yazıyorumdur. Konuyla alakalı bir başlık bulamadığım için yeni bir başlık olarak buraya açtım. Yanlış bir yerse taşıyabiliriz.

CELİL
11.Ağustos.2011, 17:08
Merhaba emre armıza hoş geldin 8)
motorun performansı kazadan önce ( bu arada geçmiş olsun ) çok iyiymiş bir çok makina o limitlere çıkamıyor en son ne zaman sibop ve karbiratör ( sekron-hava ) ayarı yaptırdın söylediğin fazla yakma performans düşüklügü bu ayalar bozuk oldugunda yapar makinanın bu ayarlara ihtiyacı olabilir 8)

Emix
11.Ağustos.2011, 17:15
celil abi benim 50.000'e dayamış rahmetli arkadaşın makinadan daha iyi performans veriyordu :D

1-45 2-70 3-100 4-125 5-ERROR-ERROR :D 5. vitesim yoktu malesef motorda kendini bu duruma alıştırmıştı :D:D

arkadaşım Celil abinin dediği gibi sibob karbiratör ayarlarını kontrol ettir zincir ayarına,debriyaj ayarına baktır cüzzi bir masraf ile eski haline gelecektir

CELİL
11.Ağustos.2011, 17:23
celil abi benim 50.000'e dayamış rahmetli arkadaşın makinadan daha iyi performans veriyordu :D

1-45 2-70 3-100 4-125 5-ERROR-ERROR :D 5. vitesim yoktu malesef motorda kendini bu duruma alıştırmıştı :D:D

arkadaşım Celil abinin dediği gibi sibob karbiratör ayarlarını kontrol ettir zincir ayarına,debriyaj ayarına baktır cüzzi bir masraf ile eski haline gelecektir
senin rahmetlinin neden şanzuman dağıttığı belli :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Emix
11.Ağustos.2011, 17:25
senin rahmetlinin neden şanzuman dağıttığı belli :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

aynı fikirdeyim :D:D:D

ama dağılacağı varmış yalanım yok sakin süren birisi değilim motorsiklet üzerinde arabadaki gibi tın tın ilerliyemiyorum içim daralıyor motorsiklete işkence yapıyormuşum gibi hissediyorum :D sabit devir sevmiyorum

özlüyorum be abi makinamı ::?:cry: ufaklı büyüklü güzel anılarım geçti 1 activa 2 raptor anıları var bende

Emre
12.Ağustos.2011, 11:21
Cümleten hoşbulduk.

Celil abi makineyi alalı 2 ay oldu, onun için sübap ve karbüratör ayarı falan yaptırmadım. Elimden geldiğince zinciri yağlıyorum, sağını solunu kontrol ediyorum. Celil abi kaza dediğim kaldırıma çıktım çok ciddi birşey değil aslında, yani performansı bu kadar etkiler mi sizce? Sonra servise getirdim, far falan kırılmıştı kaldırımda ki babalara denk geldiği için, onu falan değiştirmiştim. Fenerbahçe MK motorda ki Cüneyt Usta birşey olmadığını söylemişti mekanik anlamında. Kırılan far, plaka ışığı, sinyal vs..' yi değiştirdik, ondan sonra bir problem olmamasını bekliyordum. Km. bozuk diye düşünüyordum hep ama baktım ki problem bundan kaynaklanmıyor.

Eski performansımı geri istiyorum :)

Emix senin makine gerçekten iyiymiş, rahmetli olmasaymış iyiymiş. Sübap ve karbüratör ayarı nasıl yapılır? Pahalı bir işlemmidir? Elim biraz anahtar, tornavida tutar. Ben yapabilir miyim? :) Nerede yaptırmak daha doğru olur? Bostancı sanayide yaptıran arkadaşlar olmuş sanırım, okumuştum daha önce ama kim olduğunu hatırlamıyorum. Performansları ciddi derecede arttırdığını ancak garanti problemi yaşamamak için gitmenin doğru olmadığını yazmışlardı. Bu arada benim garanti problemim yok :)

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

İyi günler dilerim.

CELİL
12.Ağustos.2011, 11:33
Emre senin kazanın performansla bir alkası olmaz sibop ve karbiratör ayarları çok hasas bir iştir ustasının yapması lazım ve iyi bir ustanın yapması lazım herkese oynatma sana en yakın önerebilecegim yer beşiktaş ali usta o makinayı eski haline getirir ayrıca sana uzak ama emre ltd nin sefaköydeki servisinde karbiratör kalibrasyon cihazı olan tek yeridir diğerleri elle ayarlar kolay gelsin 8)

Emre
12.Ağustos.2011, 13:50
Emre senin kazanın performansla bir alkası olmaz sibop ve karbiratör ayarları çok hasas bir iştir ustasının yapması lazım ve iyi bir ustanın yapması lazım herkese oynatma sana en yakın önerebilecegim yer beşiktaş ali usta o makinayı eski haline getirir ayrıca sana uzak ama emre ltd nin sefaköydeki servisinde karbiratör kalibrasyon cihazı olan tek yeridir diğerleri elle ayarlar kolay gelsin 8)

Celil abi, ilgine teşekkürler. Son olarak bu işlemlerin ücretleri hakkında bilgin var mı? Onuda söyleyebilirsen çok sevinirim :)

CELİL
12.Ağustos.2011, 15:01
Celil abi, ilgine teşekkürler. Son olarak bu işlemlerin ücretleri hakkında bilgin var mı? Onuda söyleyebilirsen çok sevinirim :)
ortalama 80-100 tl gibi 8)

Emix
12.Ağustos.2011, 16:35
Cümleten hoşbulduk.

Celil abi makineyi alalı 2 ay oldu, onun için sübap ve karbüratör ayarı falan yaptırmadım. Elimden geldiğince zinciri yağlıyorum, sağını solunu kontrol ediyorum. Celil abi kaza dediğim kaldırıma çıktım çok ciddi birşey değil aslında, yani performansı bu kadar etkiler mi sizce? Sonra servise getirdim, far falan kırılmıştı kaldırımda ki babalara denk geldiği için, onu falan değiştirmiştim. Fenerbahçe MK motorda ki Cüneyt Usta birşey olmadığını söylemişti mekanik anlamında. Kırılan far, plaka ışığı, sinyal vs..' yi değiştirdik, ondan sonra bir problem olmamasını bekliyordum. Km. bozuk diye düşünüyordum hep ama baktım ki problem bundan kaynaklanmıyor.

Eski performansımı geri istiyorum :)

Emix senin makine gerçekten iyiymiş, rahmetli olmasaymış iyiymiş. Sübap ve karbüratör ayarı nasıl yapılır? Pahalı bir işlemmidir? Elim biraz anahtar, tornavida tutar. Ben yapabilir miyim? :) Nerede yaptırmak daha doğru olur? Bostancı sanayide yaptıran arkadaşlar olmuş sanırım, okumuştum daha önce ama kim olduğunu hatırlamıyorum. Performansları ciddi derecede arttırdığını ancak garanti problemi yaşamamak için gitmenin doğru olmadığını yazmışlardı. Bu arada benim garanti problemim yok :)

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

İyi günler dilerim.

0 km aldığım motoran etnanın sübab karbüratör ayarlarını ertesi günü yaptırdığımı bilirim iyi bir usta yaparsa vibrasyonuda azaltıyor ;) performansıda artırıyor makina saat gibi çalışır

Emre
12.Ağustos.2011, 18:07
ortalama 80-100 tl gibi 8)

Daha uyguna olmaz mı diye sana sorasım geldi valla :mrgreen: Ücret biraz fazla durduk yere yaa, birde usta bulmak falan, sanırım biraz böyle devam edeceğim o zaman. Bu arada sübap ayarı ve karbüratör ayarı ne sıklıkla bozuluyor? Belli bir km. ortalaması var mı bozulması için? Gerçi Emix' de yeni aldığı motora bile yaptırdığını yazmış ama, tekrar sormak istedim.

Emix
12.Ağustos.2011, 20:13
Daha uyguna olmaz mı diye sana sorasım geldi valla :mrgreen: Ücret biraz fazla durduk yere yaa, birde usta bulmak falan, sanırım biraz böyle devam edeceğim o zaman. Bu arada sübap ayarı ve karbüratör ayarı ne sıklıkla bozuluyor? Belli bir km. ortalaması var mı bozulması için? Gerçi Emix' de yeni aldığı motora bile yaptırdığını yazmış ama, tekrar sormak istedim.

valla hocam karbiratör ayarı yaz kış olarak ayarlanıyor ancak sibop ayarı uzun km'ler sonrasında yapılıyor benim ertesi günü yaptırmamın sebebi motorum iyi toplanmamış heryeri gıcır gucur oynayıp ses çıkartıp bol bol vibrasyon yapıyordu motor ayarlarıda yapılmamış doğru düzgün zoraki yaptırdım iyikide yaptırdım 3-4 bin km'de bir kontrol ederim milimlik ayar bozulsun hemen yaptırırım saat gibi çalışacak illaki :D

DosT
13.Ağustos.2011, 22:51
Merhabalar,

Başta celil ağabey olmak üzere herkeze saygılar,sevgiler :D
Araya giriyorumda bende vites ve hız olayını sorucam.Ben 125 lik 85 geçmiyor normalmidir.

Bu arada bugün Bostancı sahilde bir Daytona gördüm.Çıkan ses sanki Orjinal HD ses gibiydi.

Celil ağabey birdahaki yaza beraber daytonaya geçelim :)

ağfndrdm
14.Ağustos.2011, 05:51
Merhabalar,

Araya giriyorumda bende vites ve hız olayını sorucam.Ben 125 lik 85 geçmiyor normalmidir.

Bu arada bugün Bostancı sahilde bir Daytona gördüm.Çıkan ses sanki Orjinal HD ses gibiydi.

celil daytonaya geçmez nedeni ise o kadar para bağlamam der:D eğer senin niyetin varsa ben satıyım sana benimkini ses konusundada iddalıyımdır

CELİL
15.Ağustos.2011, 09:48
sibop ayarının belli bir km si yok ama uzun zaman gider ayar istedigini fazla yakıt yakması çekişten düşmesi ve vibrasyonun az artmasıyla anlarsın hava ayarı emix dediği gibi yaz kış ayarlamak çokda zorunlu değil makinada sorun yoksa kurcalatmıyacan tamirciler bir yeri yaparken başka bir yerin ayarını bozabilir 8)

CELİL
15.Ağustos.2011, 09:58
Merhabalar,

normal değil 125cc ler iki silindir oldugundan 100 km çıkabilir aşagıda bahsettiğimiz ayarları sende kontrol ettir 8)
bunaların dışında makinanın üst süratlere çıkabilmesi için her vitesi gidebildiği kadar yüklenip bir sonrakine geçmek bu işlemi son vitese kadar yapmak gerek o zaman makinanın maksimum kaç km ye kadar çıkabildiği belli olur 8)

madleon
18.Ağustos.2011, 13:02
öncelikle herkese saygılar. ustalar konuyla ilgili yorumlarını yapmışlar aslında ama ufak bir ihtimalde olsa yere düştüğünde gidonun dengesi kaçtıysa jikle telinin ve gaz telinin ayarları değişmiştir. çünkü aşırı derecede hassas ve gerginler. birincisi eğer jikle telin gerildiyse jiklen az da olsa açık kalıyordur ve bu da karbüratöre giden benzini fazlalaştırdığından aşırı zengin karışım yaptırır ve motoru boğarak performansı düşürür ikincisi zengin karışımın yarattığı aşırı kurumlanma bujilerini karartır ateşlemen zayıf kaldığından performansın düşer ve çok yakmaya başlarsın. Diğer bir açıdan bakacak olursak mevcut kullandığımız makinalar 250 cc 18 hp yani aşırı bir performans beklemek motora karşı ayıp olur. kullanma kılavuzunda belirtilen oranlar 1. viteste 20 km 2. viteste 40 km. 3. viteste 60 km yani ortalama olarak 20 km de bir vites değişimi vermekte bende bir aralar 140 ları görüyordum ama sonrasında sübap sesleri ve egzantirik zincir sesleri baş ağrıtmaya başladı. yazının başında dediklerimi kontrol ederek bir karbüratör ayarı yaptırırsan ve bujilerini değiştirirsen sonucu kendinde göreceksin. ayrıca her tamirciye gidildiğinde sanki garanti şartıymış gibi ngk bujiyi çıkartıyorlar ben size daha ucuz olan densoyu öneririm 5000 km tamamen sorunsuz olarak kullandım ve fiyatıda yarısı kadar. hoşçakalın

Emix
18.Ağustos.2011, 15:06
öncelikle herkese saygılar. ustalar konuyla ilgili yorumlarını yapmışlar aslında ama ufak bir ihtimalde olsa yere düştüğünde gidonun dengesi kaçtıysa jikle telinin ve gaz telinin ayarları değişmiştir. çünkü aşırı derecede hassas ve gerginler. birincisi eğer jikle telin gerildiyse jiklen az da olsa açık kalıyordur ve bu da karbüratöre giden benzini fazlalaştırdığından aşırı zengin karışım yaptırır ve motoru boğarak performansı düşürür ikincisi zengin karışımın yarattığı aşırı kurumlanma bujilerini karartır ateşlemen zayıf kaldığından performansın düşer ve çok yakmaya başlarsın. Diğer bir açıdan bakacak olursak mevcut kullandığımız makinalar 250 cc 18 hp yani aşırı bir performans beklemek motora karşı ayıp olur. kullanma kılavuzunda belirtilen oranlar 1. viteste 20 km 2. viteste 40 km. 3. viteste 60 km yani ortalama olarak 20 km de bir vites değişimi vermekte bende bir aralar 140 ları görüyordum ama sonrasında sübap sesleri ve egzantirik zincir sesleri baş ağrıtmaya başladı. yazının başında dediklerimi kontrol ederek bir karbüratör ayarı yaptırırsan ve bujilerini değiştirirsen sonucu kendinde göreceksin. ayrıca her tamirciye gidildiğinde sanki garanti şartıymış gibi ngk bujiyi çıkartıyorlar ben size daha ucuz olan densoyu öneririm 5000 km tamamen sorunsuz olarak kullandım ve fiyatıda yarısı kadar. hoşçakalın

hiç bu açıdan bakmadım bence madleon haklı bu konuda jikle ayarı kaymış olabilir en kötü gidip cikle,Debiraj ve gaz telini değiştirin

hepsini niye değiştir derseniz cinsimdir değişecekse takım değişecek.

madleon
18.Ağustos.2011, 21:27
Emix bu durumda onları değiştirmene gerek yok dostum:) ayrıca ufak görünsede masraflı bir durum onları değiştirmek her bir tel 15 tl olduguna göre sadece parça 45 tl işçilikte 15 alsa pazarlıkla 50 ye bağlar heralde:))

Emix
18.Ağustos.2011, 22:10
Emix bu durumda onları değiştirmene gerek yok dostum:) ayrıca ufak görünsede masraflı bir durum onları değiştirmek her bir tel 15 tl olduguna göre sadece parça 45 tl işçilikte 15 alsa pazarlıkla 50 ye bağlar heralde:))

tel izmirde 15 tl'mi? yuhaa diyorum :D

antalya'da metresini 2 tl'ye alıyorum işçiliğe ne gerek kendim yapıyorum gerekenler :)

DosT
19.Ağustos.2011, 20:19
normal değil 125cc ler iki silindir oldugundan 100 km çıkabilir aşagıda bahsettiğimiz ayarları sende kontrol ettir 8)
bunaların dışında makinanın üst süratlere çıkabilmesi için her vitesi gidebildiği kadar yüklenip bir sonrakine geçmek bu işlemi son vitese kadar yapmak gerek o zaman makinanın maksimum kaç km ye kadar çıkabildiği belli olur 8)

Dediğin işlemi yaptım celil ağabey daha önce vitesleri sonuna kadar zorluyorum.yinede 85-88 geçmiyor.Bizim kaya abi ayarladım demişti sürat o kadardır dedi bende çok umursamadım ama eğer 100 km/h görmesi lazımsa var bi sıkıntı.

125 RR kullanan pekde kimse yok galiba soralım.

Bu arada yetkili servisini aradım.110km/h görmesi lazım diyo.Ama motorun rodaj zamanını hor kullanmışlar ise 100 üstüne çıkmaması normaldir diyorlar.

CELİL
22.Ağustos.2011, 09:05
Dediğin işlemi yaptım celil ağabey daha önce vitesleri sonuna kadar zorluyorum.yinede 85-88 geçmiyor.Bizim kaya abi ayarladım demişti sürat o kadardır dedi bende çok umursamadım ama eğer 100 km/h görmesi lazımsa var bi sıkıntı.

Bu arada yetkili servisini aradım.110km/h görmesi lazım diyo.Ama motorun rodaj zamanını hor kullanmışlar ise 100 üstüne çıkmaması normaldir diyorlar.
gurupta eskiden 125cc makinası olan demir 77 arkadaşımız gezilerde rahat 100km ile guruptan kopmadan geliyordu bazı makinalar rodajda sagır alıştırılıyor yani düzgün rodaj yapılmıyor o zaman servisin dediği gibi oluyor servise ugrayıp bir baktırmak lazım düzelmiyorsa yapacak bir şey 8)yok

falldown
25.Ağustos.2011, 11:27

motorun km si düşükse zamanla açılır merak etme. 3. 4. viteste yardır pistonları ara ara mola ver dinlendir zorlama uzun süre. benim motor ilk gün 5.viteste zorlayınca 80 i anca görüodu şimdi 4. viteste zorlamadan 75i görüo. ancak altındaki motorla 70 in üzeri sakat helede kenda lastik kullanıosan.motor 130 140 kilo civarı falan. şöyle örnek verebilirm arkadaş benim motoru kullanırken 70in üzerinde tırsmaya başlıo çünkü hakimiyet kayboluo ama ben onun spyderına binip 70 80 le giderken sanki kendi motorumda 30 40 la gidiyomuşum gibi yola tutunuyor acayip rahat oluyo.
birde arka tekerini kaldır elinle lastigi çevir. zor dönüosa kampanayı sıkan cubuktaki vidayı biras gevşet.komik gelebilir sana ama bu motorları dogru dürüst kontrol eden yok :D kriko falan bulamassan uzun bi yokuş bul yokuş aşagı giderken debriyajı sık
motorun kendi agırlığıyla hızlanma ivmesinden kıllanırsan bi tamirciye gidip iki muhabet edip rica et.

Manwe
30.Ağustos.2011, 19:59
Ben sizin kadar bilgili değilim ama, Raptoru altı vitesli hale getirsen hem motor daha raht gitmez mi ? Deviri fazla zorlamadan aynı hıza çıkabilirsin. Tabi bu işin fiyatını falan bilmiyorum fakat;Sonny Barger(HAMC'ın başkanı) yazdığı kitapta motosikletini nasıl modifiye ettiğini anlatıyordu. Oradan aklıma geldi. Kullanışlı olabilir.

DosT
26.Eylül.2011, 22:25
motorun km si düşükse zamanla açılır merak etme. 3. 4. viteste yardır pistonları ara ara mola ver dinlendir zorlama uzun süre. benim motor ilk gün 5.viteste zorlayınca 80 i anca görüodu şimdi 4. viteste zorlamadan 75i görüo. ancak altındaki motorla 70 in üzeri sakat helede kenda lastik kullanıosan.motor 130 140 kilo civarı falan. şöyle örnek verebilirm arkadaş benim motoru kullanırken 70in üzerinde tırsmaya başlıo çünkü hakimiyet kayboluo ama ben onun spyderına binip 70 80 le giderken sanki kendi motorumda 30 40 la gidiyomuşum gibi yola tutunuyor acayip rahat oluyo.
birde arka tekerini kaldır elinle lastigi çevir. zor dönüosa kampanayı sıkan cubuktaki vidayı biras gevşet.komik gelebilir sana ama bu motorları dogru dürüst kontrol eden yok :D kriko falan bulamassan uzun bi yokuş bul yokuş aşagı giderken debriyajı sık
motorun kendi agırlığıyla hızlanma ivmesinden kıllanırsan bi tamirciye gidip iki muhabet edip rica et.

Selam ,

Aslında benim en çok kıllandığım nokta bu gazı kesince fren yapar gibi yavaşlıyor aslında arka frende o kadar hassas değil ama yani sonuna kadar bastığımda anca etkisi oluyor.Taha var kaya abinin oğlu o baktığında arka balatalara onuda söylemiştim ama lmazsa bi gidip rica ederim tekrar bakarız.Motoru 5 viteste full gaz sürüyorum e5 de falanbiraz sıkıcı bir durum sağ şeritten gitmem gerkiyor hep.Lastiklere gelince abi ben böyle vasat bir lastik ilk defa gördüm en ufak bir ıslak zeminde buzun üstünde kayar gibi uçuyor geçen çok tehlikeli olmasada tırında sıkıştırmasıyla arkayı fena topladım 1sn bi geçse sanırım şuan tırın altına girmiş olacaktım.yerde ıslaktı o yuzden su gordum hızı dırek 40-60 çekiyorum.büyük sıkıntı anlıycan..

Viteslerde 4 viteste 70 Km görüyorum.5 vitesde 85 anca zorlayınca..

DIESEL
28.Eylül.2011, 12:11
Ben sizin kadar bilgili değilim ama, Raptoru altı vitesli hale getirsen hem motor daha raht gitmez mi ? Deviri fazla zorlamadan aynı hıza çıkabilirsin. Tabi bu işin fiyatını falan bilmiyorum fakat;Sonny Barger(HAMC'ın başkanı) yazdığı kitapta motosikletini nasıl modifiye ettiğini anlatıyordu. Oradan aklıma geldi. Kullanışlı olabilir.
niittin müdür sen... onası modifiye öyle :? sat motorunu 650 lik bi chopper al daha ucuza gelir sana :cheesy: benım 5 e cıkana kadar ayagım yoruluyo 350 daytonamla, bazen karıstırıyorum 4 demıyıdım 5 de mıydım neydı len dıye bıde 6 cı vitesi koyarsak kazaya sebebıyet valla :)

DIESEL
28.Eylül.2011, 12:16
gurupta eskiden 125cc makinası olan demir 77 arkadaşımız gezilerde rahat 100km ile guruptan kopmadan geliyordu bazı makinalar rodajda sagır alıştırılıyor yani düzgün rodaj yapılmıyor o zaman servisin dediği gibi oluyor servise ugrayıp bir baktırmak lazım düzelmiyorsa yapacak bir şey 8)yok
yapmayın arkadaslar okadar da kagnı dııl kullandıgınız makınalar... bende süperlight vardı o bıle 11o yapabılıyodu kastırmadan e-5 de falan... yalnız bu sorun sadece arka kampanayla degıl buji ilede alakalı olabılıyor bazen... ateşlemeyı duzgun yapmazsan topspeed de kaymalar olabılıyor.

DosT
28.Eylül.2011, 23:02
yapmayın arkadaslar okadar da kagnı dııl kullandıgınız makınalar... bende süperlight vardı o bıle 11o yapabılıyodu kastırmadan e-5 de falan... yalnız bu sorun sadece arka kampanayla degıl buji ilede alakalı olabılıyor bazen... ateşlemeyı duzgun yapmazsan topspeed de kaymalar olabılıyor.

Buji konusunda bir sıkıntım yok geçen servise aldığımda sıfırladık onları.Dediğim gibi 2 seçenekten biri oldğunu düşünüyorum.Ya rodajı mahfetmişler yada arka kampana.

DIESEL
29.Eylül.2011, 21:59
kampanayı anlaman kolay... bı yokuş bul uzuncana... rölantıde sal aşşa motoru. rödaj ise asıl sıkıntı orda dostum onu anlaman ıcın motoru ındırmen lazım :S

Manwe
29.Eylül.2011, 22:47
niittin müdür sen... onası modifiye öyle :? sat motorunu 650 lik bi chopper al daha ucuza gelir sana :cheesy: benım 5 e cıkana kadar ayagım yoruluyo 350 daytonamla, bazen karıstırıyorum 4 demıyıdım 5 de mıydım neydı len dıye bıde 6 cı vitesi koyarsak kazaya sebebıyet valla :)

:D Kitapta altıncı vites takıldığında mesela sen 5000 devirde 80 km yapıyorsan. O altıncı viteste 3500 devirde aynı hızı yaptığını yazıyor.Buda motorun gerginliğini alıyor. Aslında harika bir şey buna "sürüş üstü" diyorlarmış :D Fiyat konusunda bir şey diyemem ama :D Bunu dünyaya motosiklet felsefini aşılayan Hells Angels(Cehennem Melekleri)'nin başkanı (ilk başkanı ve kurucusu şuan başkan değil)söylüyor. Adam hayatının yarısını garajda geçirmiş :)

DIESEL
30.Eylül.2011, 09:42
bu gidişte bizimde ömrümüzün yarısı garaj da geçicek zaten de hadi dur bakalım :D