PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : anlamlı bir ''AŞİYAN'' gezisi..

dokin
14.Ağustos.2011, 19:30
merhaba arkadaşlar, durup dururken bendeki bu büyük coşku nerden geldi bilemiyorum. ama en başından beri bu insana çok büyük bir hayranlığım var.. Tevfik Fikret!

sanat hiçbir zaman toplumsal olaylardan bağımsız değildir. bu fikre sahip olmayan kamuoyunda göz önünde olan insanlar her zaman şahsi ve çıkarları doğrultusunda hareket etmiş namusu, şerefi ve onuru olmayan kişilerdir. Ben Tevfik Fikret gibi döneminin en ileri görüşlü insanlarına ihtiyacımız olduğu bu dönemde, kimsenin önünde boyun eğmeden yaşayabilen herkese büyük saygım var.. (Doğukan)

Tevfik Fikret;

zalimin topu var, güllesi var, kalası varsa,
hakk'ın da bükülmez kolu, dönmez yüzü vardır.
(...)

kimseden bir fayda ummam ben, dilenmem kol kanat,
kendi boşluk, kendi gökkubbemde kendim gezginim.
bir eğik baş bir boyundurluktan ağırdır boynuma;
fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir şairim..
(...)

birçoğunuz belki bilirsiniz. GS Kulübünün Müdürü olan Tevfik Fikret'in yukardaki dörtlüğü geçtiğimiz günlerde TT Arena açılışında yaşanan olaylardan sonraki ilk maçta pankart olarak açıldı ve ufak bir değişikle, ''hür bir şairim'' ifadesinin yerine ''hür bir Galatasaraylıyım'' cümlesi eklendi.. Sonuç olarak hiçbir zaman hiçbir kimsenin önünde boyun eğmeyen, her zaman ilericilikten yana ve onuruyla yaşamış insanları tarih unutmaz. Biz de unutmayalım. Tevfik Fikret'in mezarı ve aynı zamanda yaşadığı ev Aşiyan'da. (Arnavutköy sahil yolundan 2.köprüye gelmeden köprünün ayakları altında) Buraya belki bir gezi düzenleyebiliriz. Çünkü motosiklet ilk zamanlardan beri hep özgürlüğü temsil etmiş ve özgür insanların aracı olarak görülmüştür. Bizler de, belki bir cumartesi, ortaköy'deki mekanımızda kahvaltı yapıp ordan Aşiyan'a geçebilir ve en anlamlı gezilerimizden birini yapmış oluruz.

Bunu düşününce beni heycanlandıran bir fikir oldu ve bu yüzden sizlerle paylaşmak istedim; umarım kimseyi rencide etmemişimdir..

not: Ben bir Beşiktaş'lıyım. Ama bunu ( http://www.dha.com.tr/dhavideogaleri.asp?vid=137789 ) televizyonda izleyince çok gurur duydum. Gerçekten taraftar olabilmek zordur, Türkiye'de taraftar yok holigan var. Ben bu insanları tebrik etmek isterim..

reshoden
14.Ağustos.2011, 20:06
Ben fikri beğendim ve varım.

DAYTONA
15.Ağustos.2011, 12:05
Ben kendi adıma seni tebrik ederim. Bir BJK'lı olarak bu tarz bir organizasyon yapman çok anlamlı. Bende bu güzel etkinliğe gönülden destek veriyorum ve katılmak için elimden geleni yapacağım. Bence, katılım çok olursa medyatik tarafını da geliştirelim derim.