PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 250e-9b anormal derecede titreşim

dadaloglu
16.Ağustos.2011, 02:44
Arkadaşlar herkese merhaba.Ben aranıza yeni katıldım.Motorumu ise bir hafta on gün içinde alacağım.
Hafta sonu iki tane rr test etme şansım oldu birincisi almak istediğim motor.henüz 6000 km de bir 9b.motor çok temiz çok hoşuma gitti fiyat konusunda da anlaştık sayılır fakat motoru test ettiğimde aşırı bir titreşim olduğu konusunda arkadaşımla (motor konusunda tecrübeli sayılır o da) hemfikir olduk fakat sahibine bir türlü kabul ettiremedik.normal olduğğunu çok olmadığını söyleyip durdu titreşimin.size titreşimi şöyle tarif edeyim hepsi hepsi 1km bir yol yaptığımız halde motordan indiğimizde bacaklarımızda ve ayaklarımızda karıncalanma oldu ve bir on dakika motora binen herkesde bu durum devam etti.öyleki 5. vitese aldığımda dahi taitreşimden dolayı aynadan geriyi göremedim.ses yok fakat elet zangır zangır.sahibi inkar edince bi de siz kullanın ben belki devri yüksek kullanmışımdır dedim arkaya geçtim o kullandı sırt dayamalığına yaslandım ve resmen sırtım karıncalandı iki dakikada ama o hala titreşim yok dedi :D .içime sinmediği için ciddi bri pazarlığa girmeden bir düşüneyim dedim ve aklım motorda kalarak ayrıldım.
akşamında 30.000 kmye dayanmış bir 250e-9 (kartal gidon) a rastladım o da satılıktı ve bir de onla test sürüşü yaptım fren balatası ve amortisör namına birşey yoktu motorda ama diğer sıfır ayarındaki motorun yarısı kadar bile titremiyordu motor.
çok kararsız kaldım motor zevkime keseme çok uygun ve gerçekten titreşim dışında çok temiz.ne yapsam bilemedim motor bana yaklaşık 150km uzaklıkta bir ilçede buradaki güvendiğim bir motor ustası abimi alıp gidip test ettirme şansım var gibi ama yine de bi size danışayım dedim.ben motorla uzun yok yapmayı düşünüyorum onun için titreşim benim için çok önemli.
ne dersiniz alınır mı bu motor?aldıktan sonra takozları falan bi elden geçirsek bana motorluk yapar mı?

CELİL
16.Ağustos.2011, 09:42
Merhaba abdulmuttalip aramıza hoş geldin 8)
titreşim sorunu takozlardan olmaz tabii vidaları gevşek değilse makinanın karbiratör ve sibop ayarsızlığından olabilir birde makina sıfırken yanlış motor alıştırma işlemi (rodaj) yapılmışsa olur böyleyse düzelmez sağlam bir ustaya baktırmak lazım diger makina 30000km de km si yüksek fiatı cazip değilse pek bulaşma derim iyi bakılmış bir makinaysa sorun olmaz ama bakımsız bir makinaysa masraf açabilir biraz şansa kalmış
baktıgın makina aşagıdaki linkteki makinamı 8)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-5500-km-de-t-gidon-regal-raptor-dd250e-9b-56411959/detay/

dadaloglu
16.Ağustos.2011, 21:08
ben makinayı ifşa etmek istememiştim aslında ama neyse siz günyüzüne çıkarmışsınız :D benim de korkum yanlış rodaj yapılmış olması idi zaten en iyisi iyi bir ustayla gitmek makinayı almaya.diğer makina kartal gidon olan modelden zaten çok anlamam ama zır cahil değilim motor konusunda diğer makinanın hiç yoksa 1000 tl masrafı olur bir sene içinde ki bir de adam 3000 tl istiyor ona ciddi niyetle yanaşmadım hiç.eğer bu 9b olanın titreşimini halletmeyi gözümüz keserse onu alalım yoksa uzaklara açılmam gerekecek.