PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza :(

CELİL
16.Ağustos.2011, 10:20
:(Merhaba rakadaşlar dün arkadaşlarımızdan Dokin (doğukan )bir kaza geçirdi şu an samatya hastanesinde yatmakta fatihte ışıklı bir dörtyolda dokin arkadaşımızın kavşaga girdiğinde yandan gelen bir araç çarpmış arakadaşımızın kalçası kırılmış ve samatya hastanesinde ameliyat oldu kendisiyle telefoda konuştum şu an genel durumu iyi işallah kısa sürede ayaga kalkar ve eski sağlıgına kavuşur allah acil şifalar versin :(

slamdunk_tr
16.Ağustos.2011, 11:28
Geçmiş olsun..

Arkadaşlar, RR ların sıfır lastikleri çok kötü. Hele ıslak zeminde berbat. Fren ve durma konusunda çok kötüler. Ayrıca cruiser'ların da normalde pek kolay yavaşlayan bir motosiklet olduğunu söylemek zor.

Motosiklet üzerindeyken lütfen kendinize sürekli olarak "şu sağdaki/soldaki sokaktan bir araç/yaya çıksa durabilecek hızda mıyım?" sorusunu sorun. Ben çok dikkat etmeye çalışmama rağmen bazen kendimi "duramayacak hızda" giderken yakalıyorum. (Bu fazla hız 100-120 demek değil. Bazen yokuş aşağı, cam gibi olmuş bir asfaltta 50-60 km bile hızlı olabiliyor.) O anda kendime çok kızıyorum ve delinin birinin önüme atlamamış olması nedeniyle şükür ediyorum. Tabiki hemen yavaşlıyor ve uygun hızda devam ediyorum.

Lütfen dikkat. Arkadaşa tekrar geçmiş olsun.. Acil şifalar..

reshoden
16.Ağustos.2011, 13:20
Çok üzüldüm gerçekten. Bir ziyaret yapsak aslında çok güzel olmaz mı? Vaktimiz olursa, uygun da olursa.

Benimle aynı zamanda motoru almış arkadaşlardan biriydi sanırım kendisi. Cidden üzüldüm.

TWO-WHEEL TANGO
16.Ağustos.2011, 13:30
Büyük geçmiş olsun. Motoru yeni almıştı galiba...

MaRCoS
16.Ağustos.2011, 14:36
Geçmiş olsun acil şifalar biran önce eski sağlığına kavuşman dileğiyle, çok çook dikkatli olmak lazım
..............

CELİL
16.Ağustos.2011, 15:15
evet motoru yeni almıştı yeni ögreniyordu ziyaret edebilsek güzel olurdu ama 11.00 gibi telefonla görüştüm bugün 13.00 da hastaneden taburcu oldu
sağlık durumu ağrıları var 2-3 ay yatacak ama iyi çok şükür

DAYTONA
16.Ağustos.2011, 15:43
Çok geçmiş olsun, Acil şifa dilerim kendisine. 1 haftada ikinci kaza haberi aldık, umarım bu son olur. Herkese kazasız ve güvenli sürüşler dilerim.

Rona
16.Ağustos.2011, 15:57
Doğukan çok geçmiş olsun arkadaşım.Allah beterinden saklasın.

ağfndrdm
16.Ağustos.2011, 19:39
bende tel de durumu sorama k için aradım iyim diyor hala hınzır .nurdanda yazıyım ,çok geçmiş olsun paşam

Emix
16.Ağustos.2011, 20:47
Çok geçmiş olsun Allah kaza bela göstermesin inş bir daha kimseye kötü bir durum gerçekten.

Allah'tan acil şifalar dilerim kendisine iyi bakması dileğiyle

mslmchc
16.Ağustos.2011, 23:34
cok gecmis olsun acil siflar dilerim allah beterinden sakınsın ....

RızaHoşgör
17.Ağustos.2011, 00:21
acil şifalar

Alpay
17.Ağustos.2011, 10:57
Çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim umarım en kısa zamanda iyileşirsin.

bozkurt
17.Ağustos.2011, 11:03
Geçmiş olsun.Allah tan acil şifalar diliyorum.Umarım bir an önce sağlığına kavuşur.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kalın.

dokin
17.Ağustos.2011, 13:34
arkadaşlar merhaba, ben doğukan. kaza geçiren benim. dün taburcu oldum ve siteye daha yeni girebildim. size olayı özetliyeyim..

İstanbul fatih'te, fevzipaşa caddesi üzerinde, ist.büyükşehir.belediyesinin 100mt önünde fatih itfaiyesi var, o itfaiyenin önündeki caddede 4yol ağzı var, tam orada bana yeşil yanarken ben sol şeritten gidiyodum ama yandaki sol yoldan adama kırmızı yanmasına rağmen bir kamyonet çıktı gelen kamyoneti fark etmedim. bu kamyonet, tüp taşıyan ufak kamyonetlerden.. frene bastım ama olmadı. araç bana tam solumdan vurdu, motor aracın altında kaldı ben yolun 10mt ilerisindeki otobüs duraklarının oraya kadar uçtum. kapalı kaskım vardı ilk yere çarpışımda o kask kafamdan çıktı. yüzümde biraz şişkinlik sürtünmeden oluşan yaralar ve sol kalçamın ana eklem yerinde hem kırık hem çıkık var. ambulans geldi beni direk samatya devlet hast.ne götürdü, yapılan kapalı ameliyat işleminde çıkık olan sol kalça kemiğim yerine takıldı ve kırık için bir şey yapılmadı. kaynaması için bekletiyorlar. bir de sol diz kapağımda bir demir parça taktılar. kelepçe gibi. diz kapağının bir ucundan takıp diğer ucundan çıkardılar ve iki ucuna ip bağlayıp ipin diğer ucuna da askılı sistemle 5lt.lik su taktılar. bunun amacı kemik kaynarken bacağın kısalmasını engellemekmiş. inş bu işlemler yararlı olur. eğer bu işlem olmazsa ikinci bir ameliyatla bacağıma pilatin takılcakmış ama bu daha zor ve uzun süreli bir tedaviymiş. inş bu işlem tutar. şimdi evdeyim, pazar akşamından salı 5e kadar hastanedeydim. evde hiç kalkmadan 6hafta sırt üstü yatmam grekiyormuş, kalkmak ve oturmak yasak.

sizlerden bir rica olacak. ben haklıyım ama polisler v.s benim haksız olduğumu söylüyorlar. acilen mobese kayıtlarına ulaşmam lazım. babam fatih emn mdürlüğüne gitmiş ama polisler vermiceklerini ve benm suçlu oldğumu sölemişler. mobese kayıtlarına ulaşamıyoruz. nerreden nasıl temin edebilrz? acil bilen biri yardımcı olsun. hem kazazede benm hem de suç bana kalacak. haklıyım. lütfen yardımcı olun arkadaşlar..

ajmix117
17.Ağustos.2011, 20:02
Çok geçmiş olsun, acil şifa dilerim

TWO-WHEEL TANGO
17.Ağustos.2011, 20:43
eğer bu işlem olmazsa ikinci bir ameliyatla bacağıma pilatin takılcakmış ama bu daha zor ve uzun süreli bir tedaviymiş...
Arkadaşım geçmiş olsun. Geçen Nisan ayında yakın arkadaşım kaza geçirdi ve koluna platin takıldı. Hangi hastane hangi doktor iyidir derken Baltalimanı kemik hastalıkları hastanesinde ameliyat oldu. İptidai bir devlet hastanesi olmasına ve konfor olmamasına karşın doktorları oldukça iyi, ve hastanenin uzmanlık alanı adından belli. Eğer doktor-hastane konusunda tereddüt içindeysen -ki kalça kemiği ihmale gelmez-sana şiddetle tavsiye ederim.Yanlız bürokrasisi, evrak angaryası çok.

Emix
17.Ağustos.2011, 22:13
dostum kamera kayıtlarına nasıl ulaşırsın bilmiyorum ancak bir avukat tutup dava açman senin lehine olur davada kayıtlara ulaşılır incelenir eğerki haklıysan maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz gibime geliyor

tekrardan geçmiş olsun

ağfndrdm
18.Ağustos.2011, 02:28
TEK ÇÖZÜM dava açmaktır yoksa kralı gelse vermezler o kayıtları. yada polis ,amir,komser, vb sözü geçen bi tanıdık beklii..

foreman
18.Ağustos.2011, 03:14
Doğukan'ım buyuk gecmıs olsun...Allah acıl sıfalar versın...mobese kayıtları sadece savcılıgın talebı ıle ıncelenebılır.bu nedenle mutlaka dava acmalsın...
bahsettıgın yerı hatırlayamadım.ama trafık kanununda yanlıs hatırlamıyorsam bır madde var...
adada olan ,adaya gırmıs olan herkezın gecıs ustunlugu vardır.sana yesılın yanması onemlı degıl.onemlı olan donel kavsaktakı kısının kavsagı bıran evvel bosaltması ve yolu acması ıcın gecıs ustunlugunu adada olana verıyor...umarım yanlıs bılıyorumdur.acacagın dava ınsallah lehıne sonuclanır..
tekrar gecmıs olsun....

aidikurt
18.Ağustos.2011, 12:58
valla cok gecmıs olsun .
acil şifalar diliyorum.
İnşallah en kısa sürede toparlar.