PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zincir değişimi zamanı. Hangi zincir ? Kaç bakla ?

Atahualpa
17.Ağustos.2011, 17:02
Büyük ihtimalle O ring li bir zincir alacağım ancak bizim motorların 250E-9 hangi ebatta ve bakla sayısında zincir kullandığını bilmiyorum. Ona göre internetten alacağım daha ucuza gelecek. Bu bilgiye sahip olan var mı aranızda

CELİL
17.Ağustos.2011, 17:44
merhaba mert zincirleri hep servisde değiştirdiğimizden bakla sayısını ögrenmedik 250 cc makinaların hepsi aynı uzunlukta olması lazım satıcıya sorabilirsen oda bilir uzun gelirse kolay aradan çok kolayca bakla çıkarılabiliyor uygun boya geliyor takılıyor
eldeki tek bilği MT deki arkadaşın dedigi 154 balka rakamı
veya en doğru bilğiyi sayfanın üstündeki linkleri bulunan servislere tel. aç sor kolay gelsin
birde buna bak hazır uyanı var
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-motosiklet-ragal-raptor-150-250-oringli-zincir-sifir-ambalajinda-42610263/detay/
8)

Atahualpa
18.Ağustos.2011, 01:56
154 Bakla mı ? Ali Demirtaş ustayı aradım 108 Bakla diyor. Off. Benim derdim internetten çok daha ucuza alabiliyorum zinciri. Alıp ustaya götürmek. Yoksa gidip dükkandan alırsam orada söyleyeceklerdir elbette ama. Neyse du bakalım. Sağol yine de

kofitürk
18.Ağustos.2011, 02:00
İzmir'de olduğunu varsayarak yazıyorum ki internetten almana gerek yok. Çankaya'da Güler Motorda SFR marka zincir 55-TL. Bilgine.

reshoden
21.Ağustos.2011, 01:39
Bugün mustafa ustaya 250 spyder için kaç bakla zincir alıcaz diye sordum. Ayaklarına yazık olur, boşuna arama bulamazsın dedi. Zincir standarttan uzunmuş. DID ve ya high end başka bir markada yok dedi. Gelecek dedi de fii tarihinde gelir artık.

Lastik için de aynı şey geldi başıma bugün. Saçma sapan, standart olmayan ölçü olduğundan stoklarda yok. Bu duruma baya sinir oldum bugün.

80/90 21 ön
160/80 16 arka

Tek modelinde var metzeler in. O da yok.
Zincir de değişemedik.
Bakalım... Şuna biraz alışayım bi shadow alacağım sanırım 1100 gördüm bugün çok güzeldi : )

Rona
21.Ağustos.2011, 10:41
Bugün mustafa ustaya 250 spyder için kaç bakla zincir alıcaz diye sordum. Ayaklarına yazık olur, boşuna arama bulamazsın dedi. Zincir standarttan uzunmuş. DID ve ya high end başka bir markada yok dedi. Gelecek dedi de fii tarihinde gelir artık.

Lastik için de aynı şey geldi başıma bugün. Saçma sapan, standart olmayan ölçü olduğundan stoklarda yok. Bu duruma baya sinir oldum bugün.

80/90 21 ön
160/80 16 arka

Tek modelinde var metzeler in. O da yok.
Zincir de değişemedik.
Bakalım... Şuna biraz alışayım bi shadow alacağım sanırım 1100 gördüm bugün çok güzeldi : )
Merhaba
RR ların yeni modellerinde böyle sıkıntılar ilk başlarda olacaktır hem daha motorunu daha kaç gün oldu ki parça değiştirmek istiyorsun.Zincir desen,oringli öyle 3-5 günde deforme olmaz 500 km de bir düzgün yağlarsan senelerce hizmet eder,lastik desen,CST marka adı duyulmamış olabilir ama 2006 ve sonrası gelen eski model RR lardan çok daha iyi biraz araştırma yaparsan satış fiyatından da anlayabilirsin bunu.Ben Metzeller de kullandım Michelin de sonuçta hepsi kayıyor kaymayan lastik yoktur arkadaşım,durabileceğin kadar sürat yaparsan hiçbir sıkıntın kalmaz.
Jant ebatları için saçma sapan demişsin bu modeller Amerikan standartlarında üretildiği için sana saçma gelebilir Mecidiyeköy de Harley Davidson Bosphorus ve TT Custom satış ofisleri var lastikleri birde orada sor sana bir dünya lastik çıkartıp versinler.
Alışayım,250 cc den Honda 1100 Shadow a terfi edeceğim diyorsun eğer postunu ve kalıbını seviyorsan ve sağlam kalmasını istiyorsan sana tavsiyem şu olur.Şu an sahip olduğun motoru en az 2-3 sene senin bir uzvun gibi kulanana kadar değiştirme.Honda 1100 Shadow 245 kg 60 BG ve 95 nm tork üretir .Senin kullandığın motor ise 196 kg 17 bg 20 nm tork üretir bu motordan Shadow a binmek 6 yaşındaki bir çocuğun koyun a binerken yarış atına terfi etmesine benzer buna göre ileride üzücü durumların olmaması için 1000 düşün 1 kere karar ver öyle 2 günde tecrübe kazanılmıyor yeni arkadaşlardan hiç birisinin motor kazasının ne olduğu hakkında bilgisi yok ve olmasında.
Bakım masrafları konusunda da bir kıyaslama yapayım.Bir RR ın bakım masrafı max.80 tl iken 1100 cc lik herhangi bir Japon cruiserın en mütevazi bakımı 200-250 tl civarı hele tam bakımı sormayın ve bu ücretleri her bakımda ödediğini düşün (Yamaha Dragstarın debriyaj balatası geçen sene 270 tl ,yag filtresi 50 tl idive her yağ değişiminde değişir).
Sürçülisan ettiysem af ola.
İyi sürüşler

nurhanucar
22.Ağustos.2011, 03:54
benim regal in de zinciri standarttan uzun du 2 zinciri ek yaparak taktım.

reshoden
22.Ağustos.2011, 10:18
Hocam dediklerin için çok teşekkür ederim. Senin dediklerinde bir haklılık payı olsa da motor bir keyif işi, ve ben kafama düşeni yapmaz isem keyif alamıyorum. Lastiklerin hepsi kayar, kaza yaparsak hepsinde yaparız. Ama birbirimizi kandırmayalım, orjinal lastiklerin ıslak zeminde performansının berbat olduğunu biliyoruz. Metzeler lastik almak istedim fakat yok, fabrikasında yok 80/90 - 21 ön.

Zincir konusu da yukarıda bahsettiklerimden farklı değil. Ben uzun yola çıktığımda yolda bırakacak bir zincir olduğundan eminim güzelim çinlinin. Bakımları yaparım ama benim içimin rahat etmesi önemli. Ben 100-150 ne ise parasını verip değiştirmek istiyorum, ama yok piyasada böyle bir zincir.

Bu motorlarda yedek parça yok böyle düşününce. Arka fren pedalım kırıldığında hiçbir yerde yoktu. Gidip kaynattırdım mecburen.

Büyük motorlar, masrafları ve kullanım zorluklarından bahsetmişsin. Haklısın, ben de aynı fikirdeyim. İlk motorumu o yüzden regal aldım, ucuz, çok güçlü olmayan, düşürdüğümde arkasından üzülmeyeceğim bir motor. Hakim olduğum zaman 600 750 ya da 1100 bütçem ne elverirse değiştirmekten çekineceğimi sanmıyorum. Masraflara gelince, yapacak bir şey yok, bmw alınca bakımı da ona göre tuzlu oluyor.

Merhaba
RR ların yeni modellerinde böyle sıkıntılar ilk başlarda olacaktır hem daha motorunu daha kaç gün oldu ki parça değiştirmek istiyorsun.Zincir desen,oringli öyle 3-5 günde deforme olmaz 500 km de bir düzgün yağlarsan senelerce hizmet eder,lastik desen,CST marka adı duyulmamış olabilir ama 2006 ve sonrası gelen eski model RR lardan çok daha iyi biraz araştırma yaparsan satış fiyatından da anlayabilirsin bunu.Ben Metzeller de kullandım Michelin de sonuçta hepsi kayıyor kaymayan lastik yoktur arkadaşım,durabileceğin kadar sürat yaparsan hiçbir sıkıntın kalmaz.
Jant ebatları için saçma sapan demişsin bu modeller Amerikan standartlarında üretildiği için sana saçma gelebilir Mecidiyeköy de Harley Davidson Bosphorus ve TT Custom satış ofisleri var lastikleri birde orada sor sana bir dünya lastik çıkartıp versinler.
Alışayım,250 cc den Honda 1100 Shadow a terfi edeceğim diyorsun eğer postunu ve kalıbını seviyorsan ve sağlam kalmasını istiyorsan sana tavsiyem şu olur.Şu an sahip olduğun motoru en az 2-3 sene senin bir uzvun gibi kulanana kadar değiştirme.Honda 1100 Shadow 245 kg 60 BG ve 95 nm tork üretir .Senin kullandığın motor ise 196 kg 17 bg 20 nm tork üretir bu motordan Shadow a binmek 6 yaşındaki bir çocuğun koyun a binerken yarış atına terfi etmesine benzer buna göre ileride üzücü durumların olmaması için 1000 düşün 1 kere karar ver öyle 2 günde tecrübe kazanılmıyor yeni arkadaşlardan hiç birisinin motor kazasının ne olduğu hakkında bilgisi yok ve olmasında.
Bakım masrafları konusunda da bir kıyaslama yapayım.Bir RR ın bakım masrafı max.80 tl iken 1100 cc lik herhangi bir Japon cruiserın en mütevazi bakımı 200-250 tl civarı hele tam bakımı sormayın ve bu ücretleri her bakımda ödediğini düşün (Yamaha Dragstarın debriyaj balatası geçen sene 270 tl ,yag filtresi 50 tl idive her yağ değişiminde değişir).
Sürçülisan ettiysem af ola.
İyi sürüşler

CELİL
22.Ağustos.2011, 10:27
bir regal kullanıcısı abimizle konuşurken zincirin karaköy perşembe pazarında orinkli çok kaliteli metre hesabı satıldını söylemişti fiatta bedavaya oradan alıp kullalınıyormuş çok memnundu 8)

reshoden
22.Ağustos.2011, 10:31
bir regal kullanıcısı abimizle konuşurken zincirin karaköy perşembe pazarında orinkli çok kaliteli metre hesabı satıldını söylemişti fiatta bedavaya oradan alıp kullalınıyormuş çok memnundu 8)

Abi peki 80/90 yerine 90/90 taksak olmuyor mu? çözemedim bu nominal lastik genişliğinin esprisini. Mustafa Usta illa aynısı olcak dedi, ama yok 80/90 . buz motor da telefonu açmıyor.

CELİL
22.Ağustos.2011, 10:43
Abi peki 80/90 yerine 90/90 taksak olmuyor mu? çözemedim bu nominal lastik genişliğinin esprisini. Mustafa Usta illa aynısı olcak dedi, ama yok 80/90 . buz motor da telefonu açmıyor.
lastiğin ebadı büyünce sürtme yapabilir ama denemeden net bir şey söylemek zor buz motordan lastik değiştiren arkadaşlar vardı nosu onlarda olabilir konuyu gören olursa yazarlar sendeki no eski olabilir 8)

reshoden
22.Ağustos.2011, 10:44
lastiğin ebadı büyünce sürtme yapabilir ama denemeden net bir şey söylemek zor buz motordan lastik değiştiren arkadaşlar vardı nosu onlarda olabilir konuyu gören olursa yazarlar sendeki no eski olabilir 8)

Web sitesinde yazan numara eskiyse öyle bir bayinin yazıklar olsun onlara =D

CELİL
22.Ağustos.2011, 10:48
Web sitesinde yazan numara eskiyse öyle bir bayinin yazıklar olsun onlara =D
fuarda lastikleri yok satıyorlardı çok talep vardı bizim uzayda onlardan aldı

reshoden
22.Ağustos.2011, 11:02
Michelinde de arka yokmuş, ha bu arada michelin chopper lastiği getirmeyi durdurmuş, hasbel kader varsa ellerinde fuar zamanında kalma, bayat lastikler, tavsiye etmem.

reshoden
22.Ağustos.2011, 11:03
Yalnız Mustafa Ustayla konuştum, durum böyle dedim. O zaman önü michelinden arkayı metzeler den alcaksın dedi. Dedim usta ne diyorsun, dişi mişi her şeyi farklı motorların, haa öyleydi dimi dedi. Bu da böyle bir anımdır.

ağfndrdm
22.Ağustos.2011, 12:34
bi ara gidelimde 2 şer metre alalım

reshoden
22.Ağustos.2011, 12:57
bi ara gidelimde 2 şer metre alalım

Beni de alın giderken, eve aksesuar olarak 15 20 m alayım =P

reshoden
26.Ağustos.2011, 16:12
Arkadaşlar 90/90 21 ön 160/80 16 arka Tubeless metzeller Marathon tip lastiklerimi taktırdım.

Uzatmadan şunu söyleyeyim, şu an asıl sürüş keyfi yaşıyorum. Bundan öncesi eziyetmiş.

Motorun orjinal lastiklerini tutup tutmamak sizin kararınız, ama bence bir saniye bile düşünmeden değiştirin lastikleri.

Motorum daha önceden yatmıyormuş. Motorum daha önceden yol tutmuyormuş bunu anladım...

CELİL
26.Ağustos.2011, 16:40
Arkadaşlar 90/90 21 ön 160/80 16 arka Tubeless metzeller Marathon tip lastiklerimi taktırdım.

Uzatmadan şunu söyleyeyim, şu an asıl sürüş keyfi yaşıyorum. Bundan öncesi eziyetmiş.

Motorun orjinal lastiklerini tutup tutmamak sizin kararınız, ama bence bir saniye bile düşünmeden değiştirin lastikleri.

Motorum daha önceden yatmıyormuş. Motorum daha önceden yol tutmuyormuş bunu anladım...
geçmiş olsun ve hayırlı olsun sonunda lastikleri bulup takdırdın lastikler arasındaki fark doğru çok büyük farklılıklar oluyorda bu farklılıklar kaça maloldu birde 90*90 ebat sorunsuz oldumu :)

reshoden
26.Ağustos.2011, 17:12
90 a 90 hiçbir sorun yaratmadı. Mustafa usta da teyit etti, şahane oldu lastikler diye. lastikler 770 liraya geldi 50 lira da takma parası almışlar (anes motordan aldım, anes gel ücretsiz takalım demişti, ama serviste diye uğraşmadım benim leylalığıma geldi o fazladan 50 lira)

normal 250 liklerin ölçülerini bilmiyorum ama piyasada spyder lastiği yok, son metzeleri ben aldım, michelin komple bitmiş. pirelli kimse tavsiye etmiyor. E başka da marka kalmadı benim bildiğim, tavsiye edilen. O yüzden çok şanslı kabul ediyorum kendimi=)

Celil abi belki çekmeceye gelirim bir gün, yüzmeye falan =D O ara sen de bir test edersin, bak gör nasıl kaymak gibi oldu.

=D

CELİL
26.Ağustos.2011, 17:29
90 a 90 hiçbir sorun yaratmadı. Mustafa usta da teyit etti, şahane oldu lastikler diye. lastikler 770 liraya geldi 50 lira da takma parası almışlar (anes motordan aldım, anes gel ücretsiz takalım demişti, ama serviste diye uğraşmadım benim leylalığıma geldi o fazladan 50 lira)

normal 250 liklerin ölçülerini bilmiyorum ama piyasada spyder lastiği yok, son metzeleri ben aldım, michelin komple bitmiş. pirelli kimse tavsiye etmiyor. E başka da marka kalmadı benim bildiğim, tavsiye edilen. O yüzden çok şanslı kabul ediyorum kendimi=)

Celil abi belki çekmeceye gelirim bir gün, yüzmeye falan =D O ara sen de bir test edersin, bak gör nasıl kaymak gibi oldu.

=D
ebatta sorun olmaması iyi olmuş seçenekler çogalır bence şu an lastik yok ama talep oldukça getireceklerdir piyasaya bu sene dünya kadar spyder girdi lastik ihtiyacı oldukça bayilerde harekete geçeçeklerdir
parasal olarak beni aşar ama imkanı olan muhakkak lastikleri değiştirmeli
b.çekmeceye geldiğinde muhakkak ara görüşelim 8)

Emix
27.Ağustos.2011, 00:28
gönül isterki o fiyat aralığında kaliteli bir lastik almak ancak benide aşıyor :) IRC vb türevleri 4ever :)