PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardım edin lütfen

brky71
02.Eylül.2011, 16:19
öncelikle hepinizin geçmiş bayramı kutlu olsun, foruma yeni üye oldum. motor almayı düşünüyorum ancak ailemin özelliklede annemin bu konuda çok ciddi endişeleri var. bildiğiniz gibi türkiye de ki şöförler maganda gibi araç kullandığından motorcuları tehlikeye atmıyor demekte yanlış olur. ben 20 yaşındayım bursada yaşıyorum üniversiteye gidip gelirken otomobille gidip geliyorum alacağım motor chopper olsun istiyorum böyle orman yollarına dalıp onun egsoz sesi doğanın birleşimi terapi gibi gelsin. oturup bir ağaç dibinde dinleneyim sonra takıp kulaklığı uzanıp motorun yanına müzik dinliyeyim, bunları arabaylada yapabilirim ama zevk alamıyorum sevmiyorum çok fazla otomobil sürmeyi. motorlardan uzağım teknik olarak ama bilgi toplayıp bu isteğimi körüklemelimiyim yoksa söndürmelimiyim onu anlamaya çalışıyorum. hava olsun diye de istemiyorum bunu, ben kimseye karışmadan sürat yapmadan sakince kendi başıma zevk aldığım aracı sürmek istiyorum sadece. bütçem maksimum 5bin liraya kadar olacak. chopper için boyum kısa mı kalır onu bilmiyorum çünkü 1.65boyum var kollar oturuş pozisyonu vs sıkıntı yaşatır mı? r&r aldığımda sıkıntı yaşatır mı?hor kullanmam çok dikkat ederim ama yinede regalin kendine has hastalıkları var mı? regal in sıfırları benim gibi başlangıç için nekadar yada sıfıra gerek var mı? kafa iyice yoruldu düşünmekten.. bana biraz bilgi verin ağbilerim ablalarım :) saygılar.

MaRCoS
02.Eylül.2011, 16:44
uludağ üniversitesinin oralar güzel ormanlık, görükle arasında süper hava yaparsın, spyder yada daytona düşünebilirsin.

reshoden
02.Eylül.2011, 16:50
Hava olsun diye almak istemiyorsan bir japon al 125 cc lerden. Honda cbf 150 ya da yamaha ybr125 olur. Havası yok, motor keyfi yaşatır ama =) O paraya 250 cc bir raptor olur. Yalnız şöyle bir durum var. Şu an 0 yok yine piyasada. Karaborsa dönüyor motorlar :) Bir de yeni başlıyorsan spyder almanı tavsiye etmem. Çok güzel motor ama ekstra çaba istiyor.

Sonunda karar senin. Elindeki parayla alabileceğin en iyi chopper regaldir. Regal da fena makine değil. Başlangıç için ideal.

brky71
02.Eylül.2011, 17:05
honda ve yamaha nın o modeller bana biraz daha sürate doğru ilk adımlar gibi geliyor hani benim motordan beklediğim şey asla sürat değil alacağım motorla maksimum 50-70 arası hız yapmak. chopper niyeyse cezbediyor beni biraz daha kararlı, ciddi bir duruşu, çizgisi var. ama anladığım kadarıyla chopper alacaksam 5000bin liralık bir bütçe ile en iyisi raptor? birde şimdi aklıma geldi sizce sıfır mı daha mantıklı ikinci el mi aksilik bütçede kısıtlı..

reshoden
02.Eylül.2011, 17:22
honda ve yamaha nın o modeller bana biraz daha sürate doğru ilk adımlar gibi geliyor hani benim motordan beklediğim şey asla sürat değil alacağım motorla maksimum 50-70 arası hız yapmak. chopper niyeyse cezbediyor beni biraz daha kararlı, ciddi bir duruşu, çizgisi var. ama anladığım kadarıyla chopper alacaksam 5000bin liralık bir bütçe ile en iyisi raptor? birde şimdi aklıma geldi sizce sıfır mı daha mantıklı ikinci el mi aksilik bütçede kısıtlı..

Bu yamaha ve honda modelleri commuter olarak geçen başlangıç modelleridir. Verimli motorlardır. Kullanımları da keyiflidir. Ha şu var, kurye motorudur. Harbiden havası sıfırdır. Sen keyif alırsın ama egosu sıfır hatta eksidedir. =)

Chopper olayına gelince, gerçekten o fiyata alabileceğin en iyi motor regaldir. Yalnız şöyle bir durum var. 0 regaller 5500 lira idi en son 250 cc olanlar. Ama şu an piyasada yok. Yeniden geldiğinde de 6000 lira olacak diye duydum. Buna plaka ücreti ıvır zıvırlar ve korumaları da eklersen 7000 lira olur. (yani 1000 lira ekstra para koy cebine ne olur ne olmaz)
Bu durumda senin bütçen de 4000 liraya inmiş oluyor. 4000 liraya 0 raptor alman mümkün değil ki dediğim gibi zaten 0 raptor da yok şu an. 2. el bakabilirsin.

Şunu da hatırlatayım. Yağmurda sürüş pek mümkün değil, e yaz dönemi de bitiyor. O yüzden şunu yapman belki mantıklı olabilir, bu sene o paranın üstüne koyup seneye nisan gibi motoru alman. Karar senin tabii.

brky71
02.Eylül.2011, 17:43
iyice kafa karıştı.. :\

MaRCoS
02.Eylül.2011, 17:51
iyice kafa karıştı.. :\
eğer düşünürsen benim kullandığım daytonayı satabilirim.

caner kurye motorlarından bahsetmişsin onlardan bizim chopper havasını kesinlikle alamaz, caner sen kullandın mı cbf cgl cbr falan ? bir kere en basitini söylüyorum; motora baktığında keyif vermeli, kurye motorlarından keyif alabiliyor musun? bu tarzda en iyi motor regaldir, iyice siteden araştır derim.

brky71
02.Eylül.2011, 18:14
eğer biraz süre verirseniz acele etmeden bir süre daha araştırıp bilgilenip tekrar irtibata geçebiliriz ama şuan okadar tecrübesizim ki en doğru yol hangisi ona karar vermeye çalışıyorum onun içinde sizden bilgi almaya çalışıyorum istediğim enazından 3-4 yıl beni idare edip yüksek hız beklemeden bana keyif yaşatacak bir motor nebiliyim yamaha falan tam olarak beklentimi karşılamıyor sanki

MaRCoS
02.Eylül.2011, 18:27
eğer biraz süre verirseniz acele etmeden bir süre daha araştırıp bilgilenip tekrar irtibata geçebiliriz ama şuan okadar tecrübesizim ki en doğru yol hangisi ona karar vermeye çalışıyorum onun içinde sizden bilgi almaya çalışıyorum istediğim enazından 3-4 yıl beni idare edip yüksek hız beklemeden bana keyif yaşatacak bir motor nebiliyim yamaha falan tam olarak beklentimi karşılamıyor sanki
bu forumda gerekli bilgiyi bulacaksındır araştır tabi,
regalin motorlarına buradan bakabilirsin http://www.motorland.com.tr/category.php?id_category=12

reshoden
02.Eylül.2011, 18:40
eğer düşünürsen benim kullandığım daytonayı satabilirim.

caner kurye motorlarından bahsetmişsin onlardan bizim chopper havasını kesinlikle alamaz, caner sen kullandın mı cbf cgl cbr falan ? bir kere en basitini söylüyorum; motora baktığında keyif vermeli, kurye motorlarından keyif alabiliyor musun? bu tarzda en iyi motor regaldir, iyice siteden araştır derim.

Havası yok dedim yahu zaten onu diyorum ya. Motor sürüş keyfi farklı bir şey, cbf kullandım, o motoru yere kadar yatırabiliyorsun neredeyse ve gayet keyif almıştım :) Ama şu var, spyderla dün trafikte giderken camdan sarkıp motoruma bakmaya çalışan adamlar kadınları görünce ego da tavan yapıyor yani =D

Eğer motor keyfi yapmak isteniyorsa bence cbf daha iyi. Ama eğer bana bakcaklar arkadaş, farkedileceğim ben deniyorsa o zaman bir regal tavsiye ederim. Ama önerdiği fiyata 0 imkansız, ikinci el bakması gerek.

Bizim motorların ikinci elleri de pahalı ama =)

brky71
02.Eylül.2011, 19:35
bu forumda gerekli bilgiyi bulacaksındır araştır tabi,
regalin motorlarına buradan bakabilirsin http://www.motorland.com.tr/category.php?id_category=12

bu sitede stokta diye gözüküyor motorlar e regalin 0 yok demiştiniz ben mi karıştırıyorum

brky71
02.Eylül.2011, 19:44
[QUOTE=reshoden;95992]Havası yok dedim yahu zaten onu diyorum ya. Motor sürüş keyfi farklı bir şey, cbf kullandım, o motoru yere kadar yatırabiliyorsun neredeyse ve gayet keyif almıştım :) Ama şu var, spyderla dün trafikte giderken camdan sarkıp motoruma bakmaya çalışan adamlar kadınları görünce ego da tavan yapıyor yani =D

Eğer motor keyfi yapmak isteniyorsa bence cbf daha iyi. Ama eğer bana bakcaklar arkadaş, farkedileceğim ben deniyorsa o zaman bir regal tavsiye ederim. Ama önerdiği fiyata 0 imkansız, ikinci el bakması gerek.

Bizim motorların ikinci elleri de pahalı ama =)[/QUOT

abi sen naptın ya :D ben hakkaten okadar adrenalin beklemiyorum motordan, araba için gerektiğinde belki adrenalin ararım ama motorda yanlış yapmak gibi bir lüks yok ben sadece demiştim ya sesiyle gidişiyle duruşuyla beni tatmin etsin göz doyurmak gibi hani beni racer lar tatmin etmiyor çünkü beklentim hız değil, sportifliği değil. bunda eminim.belirttiğim 4-5bin lirayı motor fiyatı olarak ailem verecek diğer işte korumalıktır kıyafettir bunları kendim ben alıcam hani tüm bütçe 5000 bin değil ben sadece alacağım motor fiyatını belirtmiştim

brky71
02.Eylül.2011, 19:49
ya aklıma geldi belki buraya yazmak doğru değil ama bu fiyata benim başka alabileceğim sağlam, parça sorunu olmayan, sürekli sorun yaratmayacak başka ne gibi markalar var? (chopper)

CELİL
02.Eylül.2011, 19:50
Merhaba berkay armıza hoş geldin 8)
benim tavsiyem 250E-9 kasa yani kartal gidon klasik kasa regal raptor kullanımı en kolay modeldir ve her konuda seni tatmin edecektir yeni başladıgın için 0 almana pek gerek yok 4000 tl ye sıfır ayarında yüksek model düşük km de makinalar bulabilirsin veya sıfırlarda 5200 tl kampanya kartlarına peşin fiatına 12 taksit yapıyorlar karar senin kolay gelsin 8)

brky71
02.Eylül.2011, 20:09
[QUOTE=CELİL;95996]Merhaba berkay armıza hoş geldin 8)
benim tavsiyem 250E-9 kasa yani kartal gidon klasik kasa regal raptor kullanımı en kolay modeldir ve her konuda seni tatmin edecektir yeni başladıgın için 0 almana pek gerek yok 4000 tl ye sıfır ayarında yüksek model düşük km de makinalar bulabilirsin veya sıfırlarda 5200 tl kampanya kartlarına peşin fiatına 12 taksit yapıyorlar karar senin kolay gelsin

teşekkür ederim :) peki sizin regal dışında bakmamı önereceğiniz neler var illa ki şuna buna bak diyeceğiniz markalar vardır

Manwe
02.Eylül.2011, 22:44
Havası yok dedim yahu zaten onu diyorum ya. Motor sürüş keyfi farklı bir şey, cbf kullandım, o motoru yere kadar yatırabiliyorsun neredeyse ve gayet keyif almıştım :) Ama şu var, spyderla dün trafikte giderken camdan sarkıp motoruma bakmaya çalışan adamlar kadınları görünce ego da tavan yapıyor yani =D

Bizim motorların ikinci elleri de pahalı ama =)

Herkes DD250-E9'u önermiş. Fakat çift silindirli Regal Raptor DD125-E bence istediğiniz ihtiyaçları karşılar. Birde bir şey merak ettim. Chopper ve Cruiser'lar sürülmesi en rahat motorlar değil mi uzun yol için ? İlk başlarda bence arkadaş için yeterli olabilir. Tabi sonra hep daha fazlasını isteniyor. Forumlardan okuduğum kadarıyla. İlk regal sonra şu hyonsung en sonunda o 1500 cc'lik bir harley :D

Fuatt
04.Eylül.2011, 19:25
kardeşim bende senin gibi diyordum hıza gerek yok 70 80 max hızım olur bilmemne. yok kardeşim öyle değilmiş hız gerekli böyle arabaları tokatliycaksın yolda. bak bu gün uzun yoldan geldim motor ne kadar basıyosa sonuna kadar bastım yoksa canım sıkılıyor arabalar benim yanımdan geçiyordu. sana tavsiyem al bi kawazaki er-5 2. el 6binlaraya temizler var sezon bitsin dahada ucuzlar. 180 200 ne kaçarsın aralardan varya motor öyle zevkli bence. bende bunu satıp seneye er 5 almayı düşünüyorum hatta tadı kalmadı 250lilik regalin