PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RR Spyder Modele benzeyen diğer markalar

HeavyMetalNeverDies
13.Eylül.2011, 13:38
Öncelikle RR ve Chopper Seven Motorcu arkadaşlara Merhaba,

Sitede ilk mesajım olacak, merak ettiğim konu şu;

Yaklaşık 2 aydır araştırma yapıyorum. RR 250 yada RR 350 Spyder modele hasta olmuş durumdayım. (Hasta olmamın tek sebebi tekerinin önde olması ve deposunun yapısal olarak karizmasıdır) Fakat araştırmalarıma göre bu modellerde daytonaya göre biraz daha fazla titreşim (uzun yolda kalça hissetmeme) sorunu olduğunu duydum. Çözümününde takoz olduğunu öğrendim. Şimdi ben RR 350 üzerinden örneklendirirsem titreşimini azaltma işlemi için, maliyetinden tutun manevi külfetine kadar süreci bilmediğim için acaba diyorum Spyder model başka marka mevcut mudur?

Not: Yardımcı olabilecek arkadaşlar için söylüyorum. Tek istediğim tekerin önde olması deponun karizması ve minimum titreşim. Belki maşayıda yukarı doğru uzatmak (bel ağrısı çekmemek için)

CELİL
13.Eylül.2011, 16:38
Merhaba kuzey aramıza hoş geldin 8)
regal raptor SPYDER kasası seri üretim tek marka ,modeldir
titreşim konusu 250cc spyderlerin 2011 den önceki modellerinde vardı 250cc nin 2011 modelden sonrasında motorları balansörlüdür titreşim yok denecek kadar azdır blansör olan makinaların motor blokları siyah renklidir 350 cc lerde blansör zaten vardı uzun yolda spyder T gidon oldugundan bel agırısı yapmaz diger kartal gidonlu makinalar bel agrısı yapar kalça uyuşması yapısı ve modeli geregi koltugu sert yapılıdır 1-2 saatlik sürüşten sonra ara vermek iyi gelecektir fazlası uyuşma yapabilir ama zamanla alışılıyor 8)

MaRCoS
13.Eylül.2011, 17:38
Chopper türü bütün motorlarda titreşim söz konusudur ama az ama çok... keyifli sürüşler

HeavyMetalNeverDies
13.Eylül.2011, 18:19
Teşekkür ederim cevaplar için,

Yani Celil beyin demesinden anladığıma göre "teker önde olan" yani spyder tipi model başka hiç bir marka üretmiyor.

Peki fiziksel olarak düşünüyorum da T-Gidon direksiyonlarda biraz öne doğru eğileceğim için bel ağrısı söz konusu değil mi? Yani mesela direksiyon uzun maşa ve bana yakın olsa, benim seyir halinde motorun üzerinde daha dik durmamı sağlamaz mı? Öğrenmek istiyorum yardımlarınız için teşekkür ederim.

Emix
13.Eylül.2011, 22:35
Teşekkür ederim cevaplar için,

Yani Celil beyin demesinden anladığıma göre "teker önde olan" yani spyder tipi model başka hiç bir marka üretmiyor.

Peki fiziksel olarak düşünüyorum da T-Gidon direksiyonlarda biraz öne doğru eğileceğim için bel ağrısı söz konusu değil mi? Yani mesela direksiyon uzun maşa ve bana yakın olsa, benim seyir halinde motorun üzerinde daha dik durmamı sağlamaz mı? Öğrenmek istiyorum yardımlarınız için teşekkür ederim.

Kartal gidonda hafif kamburluk söz konusu oluyor kambur bir şekilde uzun yol yorucu olabiliyor ama ahım şahım değil

t gidonda ise ki daha önce sürmedim bilemiyorum sanırsam dik konumda yol alıyorsunuz

CELİL
14.Eylül.2011, 09:15
her iki makinaylada uzun yol yaptım tecrübeyle sabittir T gidonun oturuş pozizyonu kartal gidona göre daha diktir ve emix sinde dediği gibi kartal gidonun oturuş pozizyonu kamburumsudur bu yüzden uzun sürüşlerde bel agrısı biraz yapar 8)

RG120
16.Eylül.2011, 18:20
Benim arkadaşımda senin gibi görüntüsüne çok heveslenip 3 ay once 2011 model aldı ama dönüşlerde çok zorluk çekiyor, tek bi uzun yolculuğumuz oldu Ankara-Bartın arası, onda da koltuğunun rahatsız ettiğini söylemişti. Ayrıca yakıtı bizimkinden biraz fazla yakıyor sanırım. (bizim ki: DD 250 E-9) Kartal gidon ile T gidon arasında dönüşlerde vs. çok büyük fark var bence.

Görüntüsüne kanma, imkanın varsa bi bin, gez her ikisinde de..

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/311683_10150300390732710_582782709_7663385_3968859 73_n.jpg

teoman25
17.Eylül.2011, 02:08
benim gibi SPYDER modeline duruşuna vurulup hasta olan bir arkadaş daha çıktı:)
beğenilerimiz, hastalığımız, kaygımız ve amacımız aynı:) :) inş. ikimizde sahip oluruz bu motora kardeşim:)=

CELİL
19.Eylül.2011, 10:47
Benim arkadaşımda senin gibi görüntüsüne çok heveslenip 3 ay once 2011 model aldı ama dönüşlerde çok zorluk çekiyor, tek bi uzun yolculuğumuz oldu Ankara-Bartın arası, onda da koltuğunun rahatsız ettiğini söylemişti. Ayrıca yakıtı bizimkinden biraz fazla yakıyor sanırım. (bizim ki: DD 250 E-9) Kartal gidon ile T gidon arasında dönüşlerde vs. çok büyük fark var bence.

Görüntüsüne kanma, imkanın varsa bi bin, gez her ikisinde de..

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/311683_10150300390732710_582782709_7663385_3968859 73_n.jpg

T gidon makinanın ön tekeri daha ileride oldugu için durma noktasındaki hızlarda dengesi az biraz daha zordur ve manevra turu daha geniştir ama virajlara kartal gidona göre daha iyi yatar çok zevklidir koltuklarda fak yok ikiside aynı yakıta gelince 2011 model demişsin yani sıfır makina makinanın motorunun rodajı bitip 5000 km lere gelince formuna oturacak ve yakıtı düşecek 8)

slamdunk_tr
19.Eylül.2011, 16:57
T gidon makinanın ön tekeri daha ileride oldugu için durma noktasındaki hızlarda dengesi az biraz daha zordur ve manevra turu daha geniştir ama virajlara kartal gidona göre daha iyi yatar çok zevklidir koltuklarda fak yok ikiside aynı yakıta gelince 2011 model demişsin yani sıfır makina makinanın motorunun rodajı bitip 5000 km lere gelince formuna oturacak ve yakıtı düşecek 8)

Doğru söze ne denir.. Tecrübe bu demek ki..

Motoru(dd 250e-9b) ilk aldığımda üst depo ile (9,5 litre) 210km yapıyordum. Şimdi 250km yapıyorum. Kilometresi 5900..

RG120
19.Eylül.2011, 18:18

:alkis: :cheesy:

Eyvallah abi ))

reshoden
19.Eylül.2011, 20:52
Hacı alışınca gidiyor makine demek istiyorum başıma bir şey gelmeyecekse. Ne virajda sıkıntı yaşıyorum ne de koltuk beni yoruyor. Titreşim de 100+ da başlıyor. Yatırması keyifli, ama orjinal lastiklerle yatmıyordu.