PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. ile 3. vites arasındada boş vites var ?????

siyahus
11.Mayıs.2007, 16:07
Selam herkese , ben dün 2006 model siyah bir Regal Raptor aldım. Motor çok hoşuma gitti gerçekten ve bi problem çıkmazsa uzun süre kullanmak istiyorum. Ancak vitesli motor ilk kez aldığımdan ve ilk kez bindiğimden dolayı viteslere cok aşina değilim. Ama sunu biliyorumki tüm motorlarda sadece 1. ve 2. vitesler arasında boş vites vardır. Benim motorumda 2. ile 3. vites arasında da boş vites var. Çok acaip geldi bana . Acaba benim motorda bi problemmi vardır yoksa regalin aslı bumudur ?

Birde benden önceki arkadaş bu motorun egzostları fena halde açtırmış ve ucunuda kestirmiş . Aslında güzel ama herkes rahatsız olacak sesinden diye tekrar susturucu taktırmak istiyorum ama kesik egzosta nasıl susturucu takabiliriz bide nerden buluruz ?

Çok teşekkür ederim.

emrahkucukgirgin
11.Mayıs.2007, 16:20
Valla bende öyle bir durum yok. Bir kere 4-5 arasında yaşadım boşa geçme durumunu o kadar...

susturucu zor takarsın eğer keslmişse... Boş ver zaten millet rahatsız olursa olsun. Sen de onların egsozt gazını çekiyorsun... Bu işin keyfi sesle çıkar... Hatta git bir smokehead al da ses yaptığına değsin...

siyahus
11.Mayıs.2007, 16:30
bende cok bariz yaw bayaaa vitese atar gibi boşa geçiyor , bidaa tıklıyorum yukarı öyle geçiyor bi üst vitese . Ayrıca vites düşürürkende aynı terane anlamadım valla. Nedir acep bunun derdi ???

Egsozta gelince gerçekten çok zevkli böylesi ama cok cok fazla sesi var sanki susturucu hiç yok gibi. Yanından geçtiğim bütün araçların alarmları çalıyor. Bide siteye almicaklar beni :)

emrahkucukgirgin
11.Mayıs.2007, 16:35
Boş veeeer yık ortalığı... Helal olsun... Beni üst katımdaki kadın park yerimden etti. Ben de her gün yatak odasının önünde ısıtıyorum benm hayvanı.... Heheheheeeeee... İntikaaaaaaaaaaaam...

Vitesi göster o zaman hocam servise... Sakata gelme... Ben de de yolda giderken 2'ye takarken oluyor bazen. Ama iyi itmemişsem.
Düşürürken hiç olmadı ama...

infinitedreams
11.Mayıs.2007, 17:30
Benim ilk kullandığım 4 vitesli motosiklette (arkadaşımın 91 model Çinli'si) her vites aralığında boş vardı. İşin ilginç yanı debriyaja basarak boşa alamamanızdı. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın mutlaka alt veya üst vitese geçiyordu denerken. Boşa almak için debriyaj kullanmıyorduk biz de...

...ama Regal'de böyle bir şey daha önce hiç duymadım. Ve gerçekten çok merak ettim.
Servise gösterdikten sonra sonucu buraya yazarsan sevinirim.

inci
11.Mayıs.2007, 19:49
öncelikle hoşgeldin diyelim.. :D kendini hiç tanıtmadan direkt mevzuya girmişsin .... :frown:
kullandığın makina REGAL RAPTOR yani özel bir makina :cheesy: bir çok farklı özelliği olduğu gibi bu vites konusu da farklı; hatta istediğin zaman otomatik olarak bile kullanabilirsin :evil: sen galiba keşfedemedin o özelliğini :evil: ,ve bunu gibi bir sürü özellik var yavaş yavaş sindireceksin hiç acele etme :evil: :evil: :evil: :evil: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

spydx
11.Mayıs.2007, 23:27
Ya arkadaşlar benimde bi sorum olacak bugün 7000 bakımı yapıldı bi sorun yok sadece karbiratörün oradaki plastik manifoltu garantiden sipariş ettim değiştiren varmı?? birde 5. viteste giderken ses yapıyor sanki zırıltı mı desem tıkırtı mı desem ama motorun gidişinde hiç bir problem yok kesilme gitmeme kaçırma gibi ama 5. viteste osesi yapıyor ve o an debriyaja basıp yavaş yavaş bırakınca bariz duyuluyor diğer viteslerde sorun yok sizdede böyle bir sorun var mı?

aidikurt
11.Mayıs.2007, 23:31
Ya arkadaşlar benimde bi sorum olacak bugün 7000 bakımı yapıldı bi sorun yok sadece karbiratörün oradaki plastik manifoltu garantiden sipariş ettim değiştiren varmı?? birde 5. viteste giderken ses yapıyor sanki zırıltı mı desem tıkırtı mı desem ama motorun gidişinde hiç bir problem yok kesilme gitmeme kaçırma gibi ama 5. viteste osesi yapıyor ve o an debriyaja basıp yavaş yavaş bırakınca bariz duyuluyor diğer viteslerde sorun yok sizdede böyle bir sorun var mı?
baba benimde karbiratörün oradaki plastik manifoltlar çatladı nerdeyse yırtılacak Altan motor sipariş etti bakalım geince hemen götürüp taktırıcam sen nereye götürdün bakıma neresi sipariş ettin hangi servis

spydx
11.Mayıs.2007, 23:32
ali ustaya gittim en yakında o vardı!! vites teki ses biraz kafamı bozdu... bugün yeni duydum...

aidikurt
11.Mayıs.2007, 23:33
halledilir o baktır bir ustaya motorun gidiyormu gidiyorsa bosver gerisi boş :)

aidikurt
11.Mayıs.2007, 23:34
siyahus kardeş 2-3 arasında boş vites yok normal değil bir servise götür

siyahus
13.Mayıs.2007, 00:42
Haklısınız önce kendimi tanıtayım :) Adım Hasan 78 Isparta doğumluyum. K.Bakkalköy Taç spor da oturuyorum. şişmanım :) danışmanlık yapıyorum. Evliyim. Regalim var.

Bugün Redline adında bir servisimiz var ZenScooclubdan aşina olduğum. Onlara götürdüm . Egzosta bir şey yapılamaz ses istemiyorsan yenisini takman gerekir dediler yada içine bi egzostcuda başka bir susturucu taktırırsın ama orjinali gibi olmaz dediler. Aslında sesi acaip güzel. Tek derdim oturduğum site içinde milletin kızması . Sevmem öyle şeyleri ancak dışarda herkesin gözü üstümde cok ilgi çekiyor :) Vites konusundada şanzımanı indirmemiz bakmamız gerekiyor dediler muhtemelen debriyaj balatası değişirken birşeyleri yanlış takmışlardır dediler ancak onuda yaptırmayabilirim . Zira 2 ile 3 arasındaki boşluk cok kolay alınabilmesi açısından özellikle yokuş aşşa salmalarda çok işime yarıyor. Böyle daha güzel :) . Ama egzostunu açtırmayı düşünen varsa benimkini bir dinlesin beğenirse takas yaparız oda masraftan yırtar. Olmazsa ben bi şekil bunu yaptıracam tabi birraz daha böyle gezdikten sonra :)

3 şey sormak isterim ;
1. Arka koltuğu nerde yaptırabiliriz ? Gerçi okudum üstadlar kendileri çok muazzam koltuklar yapmış helal olsun dedim ancak bende o marifet yok maalesef.
2. Egsoztlar kaç paradır nerde yaptırmak gerekir ? Bu meşhur Ali usta nerededir :)
3. Benim garanti kitapçığı falan yok nası oluyo bu işler ? yada gerekiyomu acep

Teşekkürler.

okan
13.Mayıs.2007, 14:35
hasan kardeşim hoş geldin aramıza...bizim makinaların egsoz sesleri çok hoş diil bence ... motorun küçük olduğunu ortaya çıkarıyor...sadece gürültü ve rahatsızlık işinden başka bi işe yaramıyor...

kesik egsozun susturucuları bildiğim kadarıyla sökülüp takılmalı...heralde seninkiler kaybolmuş...bi ithalatçı firmayla görüş istersen.. belki ayrıca satılıyodur...

emrahım küçükgirginim seninde intikam şeklini çok beendim doorusu... her mahallede bi sivri uyuz çıkar bizdede var .. adam inatla benim motorun garaj kapısını kapatıyor.. bende hiç bıkmadan gece yarısı bile uyandırıyorum onu.. hatta bazen inadına geç geliyorum ki uyuz uyumuş olsunda ben uyandıriim diye... hehhehe...

tan21
13.Mayıs.2007, 17:20
o ikinciile üçüncüvites arasında boşluk yok tur sen 3. vites dişlisinikırmışsındır ikiden 3 e geçerken dişliialmadığı için boş yapar sonra bir daha yukarı yapıyosun 4e geçiyo sende onu 3 e geçti sanıyosun ve 2ile 3 arasında boş var diyosundur geçmiş olsun çok masrafın var böle ise taminen en az 300 ytl masrafı var o işin motor yarılıyo tamamen dişli için ...

emrahss
13.Mayıs.2007, 19:10
Haklısınız önce kendimi tanıtayım :) Adım Hasan 78 Isparta doğumluyum. K.Bakkalköy Taç spor da oturuyorum. şişmanım :) danışmanlık yapıyorum. Evliyim. Regalim var.

Bugün Redline adında bir servisimiz var ZenScooclubdan aşina olduğum. Onlara götürdüm . Egzosta bir şey yapılamaz ses istemiyorsan yenisini takman gerekir dediler yada içine bi egzostcuda başka bir susturucu taktırırsın ama orjinali gibi olmaz dediler. Aslında sesi acaip güzel. Tek derdim oturduğum site içinde milletin kızması . Sevmem öyle şeyleri ancak dışarda herkesin gözü üstümde cok ilgi çekiyor :) Vites konusundada şanzımanı indirmemiz bakmamız gerekiyor dediler muhtemelen debriyaj balatası değişirken birşeyleri yanlış takmışlardır dediler ancak onuda yaptırmayabilirim . Zira 2 ile 3 arasındaki boşluk cok kolay alınabilmesi açısından özellikle yokuş aşşa salmalarda çok işime yarıyor. Böyle daha güzel :) . Ama egzostunu açtırmayı düşünen varsa benimkini bir dinlesin beğenirse takas yaparız oda masraftan yırtar. Olmazsa ben bi şekil bunu yaptıracam tabi birraz daha böyle gezdikten sonra :)

3 şey sormak isterim ;
1. Arka koltuğu nerde yaptırabiliriz ? Gerçi okudum üstadlar kendileri çok muazzam koltuklar yapmış helal olsun dedim ancak bende o marifet yok maalesef.
2. Egsoztlar kaç paradır nerde yaptırmak gerekir ? Bu meşhur Ali usta nerededir :)
3. Benim garanti kitapçığı falan yok nası oluyo bu işler ? yada gerekiyomu acep

Teşekkürler.

Ben de şişmanım kardeş, hoşgeldin..

okan
13.Mayıs.2007, 23:14
şişman deel .. etine dolgun biras..hehehhee....

agresus
13.Mayıs.2007, 23:25
tanım21'im sen nası bi insansın yawww.... walla acaip merak ettim ben seni... milletim makinasını beğenmez laf edersin, her şeye kötü yanından mı bakıyon anlamıyomki?... :?

hasanım hoş geldin sefalar getirdin... bakma sen bu tana önemli bişi yoktur.. ben de de arada bi yapıyo... dişli kırmak o kadar kolay diil... ama makineyi indirirlerse biraz masraf olabilir... sen yine de bi sordur ustana ama gidiyosa elletme ciddi bi soruna erişene kadar... müslüm babnın makinesi eksik rulmanla 13000km gitti, yağı eksilmese daha da giderdi eminim... makineler sağlam anlıycaaan sen yine de göster ama açtırma ciddi bi sorunun yoksa... 8)

aslanburclu
13.Mayıs.2007, 23:31
yawww ne darlanıp duyosunuz ne güzel işte mötür 6 vites olmuş değiştir dur ne kurcalatca volkanımın dediği gibi ne demiş atalarımız nerde trak orda bırak :P :P

siyahus
13.Mayıs.2007, 23:56
Hoşbulduk arkadaşlar teşekkürler. Motoru perşembe aldım ,300-350 km falan yol yaptım. Aslında iyi gidiyo alet. Artçıyla beraber 90-100 hiç dinlemiyo dahada gidecem diyoda 2 kişi basmak istemiyorum. Tahminen tek kişi 130 rahat basacak gibi.
Valla aslında tan21 haklı olabilir , benim arkadaşlar var Redline , yıldızda. Onlara gösterdim açılacak dediler . Ben sayıyorum sayıyorum 5 vites cıkmıyo ve 2 ile 3 arası diyorum ama arada cok cekiş farkı var sanırım 3. dişli uçmuş olabilir , Haklı olabilir yani. Ama o kadar masraf çıkarmaz muhtemelen. Asıl problemim egzost aslında ses cok sevmiyorum . Elinde sağlam çıkma egzostu olan varsa talip olabilirim. Orjinalleri ne kadardır bilen varmı acep veya yedek parça fiyat listesi varmı sizde :(

siyahus
16.Mayıs.2007, 10:50
Walla dün akşam topkapıda benim motoru aldığım kişinin ustası varmış . Oraya bıraktım motoru. Sağolsun eski sahibi yaptıracak vitesteki problemi. Sonrada Egzost olayına , arka koltuğu değiştirme , yançantaları deri kaplama yada deri çanta alma ve öncam takma işleriyle uğraşacam .

emrahkucukgirgin
16.Mayıs.2007, 11:10
Ah çok zevkli işler bunlar çooook... Bu saydıklarını tek tek daha yeni yaptım. Yardıma ihtiyacın olursa çekinme...

infinitedreams
16.Mayıs.2007, 11:26
Walla dün akşam topkapıda benim motoru aldığım kişinin ustası varmış . Oraya bıraktım motoru. Sağolsun eski sahibi yaptıracak vitesteki problemi. Sonrada Egzost olayına , arka koltuğu değiştirme , yançantaları deri kaplama yada deri çanta alma ve öncam takma işleriyle uğraşacam .Siyahus merhaba;
Özellikle bir arkadaşın ısrarıyla ben de egzoslara bir şeyler yapmayı düşünüyordum. Benimkiler orijinal egzost. Sadece bir tanesinde küçük bir leke var -ki kir mi leke mi emin değilim-.
Değiştirme işini konuşabiliriz.
irtibat: (212) 315-8600 (nihat uzun)
(544) 276-7302
msn: d.dreams@hotmail.com