PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : şanzıman sorunu

serdarozgec
02.Ekim.2011, 17:29
Merhaba arkadaşlar.
rr 250 e9 um var. motoru özel servise bıraktım; dişli, balata ve zinciri değiştirmemiz gerekiyor dedi. değiştirttim. motoru aldığımda motorcum, yığdırma yapmışsın o yüzden şanzımanın dişli kırmış dedi. şu anda motor 1. ve 3. viteste gitmiyor, zincir boşa dönüyor. tamam değiştirelim dedik, motorcum 600 liraya mal olur dedi. bana çok geldi. emre ltd, demirtaş ltd ve bir servisi daha aradım. komple grup dişlisi fiyatına buralar 300 lira dedi. istediğiniz yere göndeririz dedi. ama emre ltd, şanzımanı açıp baksınlar uzun mil kırıksa uzun, kısa mil kırıksa kısayi göndeririz, 150 lira dedi. demirtaş motor, tüm grup dişliler değişecek dedi. sizin anlayacaginiz benim şanzıman yılan hikayesine döndü. yetkili servis olmayınca özel motorcularla uğraşmak gerçekten zor. yaşadığım yere en yakın servis 3,5 saat. zaten oraya gidemem. bana öneriniz nedir. kimin söylediğine inanmalıyım :) neyapmalıyım. teşekkür ederim.

serdarozgec
02.Ekim.2011, 23:26
250 lik regallerde benden baska kimse sanzuman sorunu yasamadi sanirim. :)

slamdunk_tr
03.Ekim.2011, 09:46
250 lik regallerde benden baska kimse sanzuman sorunu yasamadi sanirim. :)

Arkadaşım, mesajı yazmışsın, 6 saat sonra da kimse henüz cevap yazmadı diye biraz sitemkar bir mesaj daha yazmışsın. Sonuçta burası bir forum, kimse online 7/24 başında oturmuyor bilgisayarın. Biraz sabretmelisin bence.

Ayrıca Bu forum'un yarısı şanzıman sorunu ile alakalı yazılarla dolu. Biraz daha araştırırsan, sorunun cevabını direkt bulabilirsin belki.

Anlıyoruz seni, motorunun problemini bir an önce çözmek istiyorsun - ki inşallah hemen çözersin - ama biraz daha sakin ve sabırlı olmakta fayda var.

Motosiklet ustalarının her biri başka bir şey diyor genelde. Bilmeyen sıkıyor bir şeyler. Yapacak pek bir şey yok. Bir tanesine güveneceksin. Ali Usta bu motorların her civatasını defalarca sökmüş biri. O nedenle iyi bir seçenek olabilir. Tabi şöyle bir şey de var. Gereksiz yere kurtarılabilecek bir parçayı,uğraşmamak için, komple değiştirebilir belki ama bu da motoruna hiç bir zarar etmez. Sadece cebine biraz dokunur.

CELİL
03.Ekim.2011, 10:23
serdar geçmiş olsun şanzuman sorunu sert kullanımda makinayı sert kompresöre bindirmede olabiliyor bunları sen yapmasan bile senden önceki yapmış makinaya yara vermiş olabilir faturası sana çıkar sağlık olsun şanzuman dişlilerini tek satmıyorlar grup olarak takım satılıyor verdikleri parça fiatları doğru ve ayrıca senin makina şanzumanı kitlemeyip hala yürüdüğüne göre milleri kırmamıştır diye düşünüyorum milleri kurtarırsan işcilik 150-200 tl alıyorlar millerde fiata dahil olursa herşey dahil 700 tl yi buluyor ama şanzumanı iyi bir ustaya söktür sonrasında başın agrımasın 8)

serdarozgec
03.Ekim.2011, 20:07
Arkadaşım, mesajı yazmışsın, 6 saat sonra da kimse henüz cevap yazmadı diye biraz sitemkar bir mesaj daha yazmışsın. Sonuçta burası bir forum, kimse online 7/24 başında oturmuyor bilgisayarın. Biraz sabretmelisin bence.

Ayrıca Bu forum'un yarısı şanzıman sorunu ile alakalı yazılarla dolu. Biraz daha araştırırsan, sorunun cevabını direkt bulabilirsin belki.

Anlıyoruz seni, motorunun problemini bir an önce çözmek istiyorsun - ki inşallah hemen çözersin - ama biraz daha sakin ve sabırlı olmakta fayda var.

Motosiklet ustalarının her biri başka bir şey diyor genelde. Bilmeyen sıkıyor bir şeyler. Yapacak pek bir şey yok. Bir tanesine güveneceksin. Ali Usta bu motorların her civatasını defalarca sökmüş biri. O nedenle iyi bir seçenek olabilir. Tabi şöyle bir şey de var. Gereksiz yere kurtarılabilecek bir parçayı,uğraşmamak için, komple değiştirebilir belki ama bu da motoruna hiç bir zarar etmez. Sadece cebine biraz dokunur.

kardeş birincisi mesajım sitemkar değildi. dikkat ettiysen sonunda gülümsemişim. ikincisi, ben ikinci mesajı yazarken 15 kişi görüntülemiş ve yorum sıfırdı. sen merak etme ben yeterince sakin ve sabırlıyım. seni veya forumdan yorumlarımı senin gibi karşılayan başka arkadaşlar olduğunu bilsem emin ol tekrar yazmazdım. dolayısıyla aynı zamanda yeterince düşünceliyimdir. forum uda araştırdım. söylediğin gibi şanzuman sorunları var, fakat benim sorduklarımla alakalı yok. bu söylediklerini bana yardımcı olmak uğruna yazdığını düşünerek sadece sana teşekküredebilirim. ve son olarak sanıyorum bana bu mesajı yazarken pekte güzel anlar geçirmemiş olduğunu anlıyorum. sinirlerine hakim olmalısın. burası yardım arayan, yardım etmeye çalışan, bilgilendiren ve bilgilendirilenlerle dolu olan bir site. site kurallarına uyulduğu sürece sanıyorum herkes istediği yorumu istediği şekil ve zamanda yapar. özürdiliyorum ama o kişilere bende dahilim.. yine de teşekkür ederim.