PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 350 spyder 1. vites e geçmiyor ?

maxebay
08.Ekim.2011, 23:03
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım artık bende bir r&r ci oldum spyder 350 modelini kullanıyorum çokta memnunum akşam hafta sonu gezisine çıktım bir problem yoktu ama gelirken motoru yanaştırdığım sırada 1. vitese ve boşa geçmediğini fark ettim 2. 3. 4. 5. vitese geçiyor ama 1. vitese geçmiyor problem ne olabilir acaba ? yarında pazar servisede götüremem. ? yardımlarınızı bekliyorum.

DIESEL
09.Ekim.2011, 02:47
hoşgeldın aramıza :)
hemen soruna geçiyim
yanaştırdığımda demişsin. motor hareketsızken bu ıslemı yapmaya çalısıyosan zaten gecmez adamakıllı. debrıyajı hafıf bırakıp (stop ettırmeden) tekrar sıkman gerekır rulmanın ve dişlilerin yerıne oturması için, yada motru hafıf ılerı gerı oynatman gerekır. yolda gıderken sorun cıkarmıyorsa sorun yok demektır esasında.

maxebay
09.Ekim.2011, 17:34
denedim ama olmadı giderkende geçmiyor sanırım bir problem var hava güzel olunca artık bi ustanın yolunu tutacaz bakalım arasına kaç para sıkışmış :)

CELİL
10.Ekim.2011, 10:08
Merhaba ersin aramıza hoş geldin makianan hayıtlı olsun kazasız belasız keyifle kullan 8)
yolda kullanırken ters bir durum olmadıysa büyük bir şey olacagını düşünmüyorum debriyaj ayarındada yapabilir işallahda öyledir ancak ustaya baktırdıgında kesim durum anlaşılır kolay gelsin bu arada pazar günleri motorlanda( emre ltd) nöbetçi usta var açıklar bilginize 8)

Emix
10.Ekim.2011, 18:57
makina yeniyse ver servise halletsinler belki fabrika çıkışlı mekanik bir arızada olabilir.

Rona
10.Ekim.2011, 23:12
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım artık bende bir r&r ci oldum spyder 350 modelini kullanıyorum çokta memnunum akşam hafta sonu gezisine çıktım bir problem yoktu ama gelirken motoru yanaştırdığım sırada 1. vitese ve boşa geçmediğini fark ettim 2. 3. 4. 5. vitese geçiyor ama 1. vitese geçmiyor problem ne olabilir acaba ? yarında pazar servisede götüremem. ? yardımlarınızı bekliyorum.
Merhaba arkadaşım hoşgeldin
Aracındaki sorunun debriyaj ayarından kaynaklı olup olmadığını öğrenmenin yolu motor soğukken ilk çalıştımadan 30-40 saniye sonra debriyaj kolunu sıkıp boştan 1.vitese attığında debriyaj kolu sıkılı olduğu halde motor ileri doğru atılıyor ise debriyaj balataları sıkıdır ayırma yapmaz 1.2.vites geçişleri zor olur ve ayarlanması gerekir aksi takdirde debriyaj balatan çabuk yıpranır motor rahat gitmez kasar habire.
Bir dene bakalım eğer dediğim gibiyse çözümü kolay.

maxebay
11.Ekim.2011, 19:34
Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Herne hikmetse ustaya gittiğimde problem düzeldi :) adamın eli sihirli galiba anlamadım gitti :) içim biraz rahat ama yetkili bir servise gitsem hiç fena olmayacak havaların daha iyi olmasını bekliyorum. Halıcıoğlu bölgesine en yakın yetkili servis nerede iyi bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

CELİL
12.Ekim.2011, 09:32
yetkili servis beşiktaşta ali usta (linki üstte var) sefaköyde motorland (emre ltd'nin yeri) 8)

maxebay
12.Ekim.2011, 15:16
Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar bugün ali ustanın yanına bıraktım motoru akibetini gün içinde belli olacak dedi hadi hayırlısı diyelim :) inşallah ufak masraf ile atlatırım.tekrar teşekkürler.

CELİL
12.Ekim.2011, 15:55
Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar bugün ali ustanın yanına bıraktım motoru akibetini gün içinde belli olacak dedi hadi hayırlısı diyelim :) inşallah ufak masraf ile atlatırım.tekrar teşekkürler.
fazla birşey olmaz işallah
ali ustaya bizim forumdan geldiğini ve benim ismimi ver indirim yapar kolay gelsin 8)

inaona
12.Ekim.2011, 17:52
Merhaba aramıza hoşgeldin

Bende de 250 spyder var. Aynı sıkıntı benimde başımda vardı hallettirdim.

Korkulacak bişey yok serviste 10 dakikada halledilebilecek bir iş ve sana çok maliyetli olmaz 15-20 TL' ye hallederler:)

maxebay
12.Ekim.2011, 20:40
fazla birşey olmaz işallah
ali ustaya bizim forumdan geldiğini ve benim ismimi ver indirim yapar kolay gelsin 8)

tamam celil abi baş üstüne gidince selamını iletirim ..

maxebay
12.Ekim.2011, 20:42
Merhaba aramıza hoşgeldin

Bende de 250 spyder var. Aynı sıkıntı benimde başımda vardı hallettirdim.

Korkulacak bişey yok serviste 10 dakikada halledilebilecek bir iş ve sana çok maliyetli olmaz 15-20 TL' ye hallederler:)

Keşke öyle olsa ama sanırım problem başka birşeymiş debrajın bulunduğu kapak açıldı oradaki bir yay yüzünden olabilirmiş demişti Ali usta ama malesef o değilmiş motor komple iniyor bakalım benim kucağıma ne kadara düşüyor :) motordan soğudum satacam aleti bu gidişle...:) daha 5600km 2010 model alet böyle yaparsa vay halimize

CELİL
13.Ekim.2011, 09:12
motoru yeni almışken böyle bir sıkıntı insanın canını sıkıyor tabi ama bence senden önceki kullanıcı ters bir hareket yapmış olabilir yoksa bu km de dişliyle ilgili sorun çıkmaz makinanın garantisi varmı garantiye girerse iyi olur kolay gelsin

maxebay
13.Ekim.2011, 12:22
Celil abi elimde motorla ilgili bir kitapçık ve arkasında servis zamanları ile ilgili zamanlar var ilk 300 km bakımı 21.8.2010 da yapılmış motorun kaç yıl garantisi olduğunu bilmiyorum hüner mot.araç.tic te yapılmış son 3000 bakımıda 27.04.2011 de emre yedek parçada yapılmış. Muhtemelen dişli kırılmış ve garanti kapsamında olmuyor gerçekten motordan soğudum satılık ilanı verdim istemeden de olsa aranızdan ayrılmak zorunda kalıcam. herşey için teşekkürler.

CELİL
13.Ekim.2011, 12:43
sıfır makinanın 2 yıl garantisi var 2010 çıkışlı olduguna göre 2012 ye kadar garantisi olması lazım işlem garanti kapsamına girermi usta bilir ali ustayla konuşursun kolay gelsin 8)

falldown
13.Ekim.2011, 14:37
kardeş. öncelikle aramıza hoşgeldin..
dişli kırılmışsa sarf malzemesi derler kullanıcı kaynaklı fiziksel hasar derler garantiye sokmazlar tahminimce ama bildigim kadarıyla 250 şansumanı ile 350liklerin aynıymış.eğer pahalıya patlıyosa yaptırmak..sitede bedavadan biraz pahalıya parça satan arkadaşlar oluyor ölü motorlarınının parçalarını bizim gibi ihtiyacı olanlar kullanabilsin diye..gecenlerde 300 liraya komple motoru satan vardı elektrik tesisatı hariç.. bu şekilde parçayı temin edip eger sanayide bildigin tanıdıgın bi usta varsa onanda uygun bi ücrete yaptırırsın. hevesin kaçmasın bence. şimdi motoru o halde çok ucuza çıkarcan elinden yazık olmasın.onun yerine dediğim gibi yap zaten önümüz kış bolbol vaktin olur parça aramak için.seçim senin.. ama acele etme derim..

maxebay
13.Ekim.2011, 15:54
kardeş. öncelikle aramıza hoşgeldin..
dişli kırılmışsa sarf malzemesi derler kullanıcı kaynaklı fiziksel hasar derler garantiye sokmazlar tahminimce ama bildigim kadarıyla 250 şansumanı ile 350liklerin aynıymış.eğer pahalıya patlıyosa yaptırmak..sitede bedavadan biraz pahalıya parça satan arkadaşlar oluyor ölü motorlarınının parçalarını bizim gibi ihtiyacı olanlar kullanabilsin diye..gecenlerde 300 liraya komple motoru satan vardı elektrik tesisatı hariç.. bu şekilde parçayı temin edip eger sanayide bildigin tanıdıgın bi usta varsa onanda uygun bi ücrete yaptırırsın. hevesin kaçmasın bence. şimdi motoru o halde çok ucuza çıkarcan elinden yazık olmasın.onun yerine dediğim gibi yap zaten önümüz kış bolbol vaktin olur parça aramak için.seçim senin.. ama acele etme derim..

Sağolasın yardımcı oluyorsun ama dedim ki temiz iş olsun bi daha başım ağırmasın tahminimce benden önceki vatandaş biraz hor kullanmış bana denk geldi bunada şükür belki bozulmasaydı yolda başıma bi hadise gelecekti buda Allah tan her şerde bi hayır vardır dan yola çıkarak tan ve battı balık yan gider diyerekten :) arasına sıkışan 710 lirayı bi şekilde çıkartacaz artık. tekrar teşekkürler.

CELİL
13.Ekim.2011, 16:20
Sağolasın yardımcı oluyorsun ama dedim ki temiz iş olsun bi daha başım ağırmasın tahminimce benden önceki vatandaş biraz hor kullanmış bana denk geldi bunada şükür belki bozulmasaydı yolda başıma bi hadise gelecekti buda Allah tan her şerde bi hayır vardır dan yola çıkarak tan ve battı balık yan gider diyerekten :) arasına sıkışan 710 lirayı bi şekilde çıkartacaz artık. tekrar teşekkürler.
geçmiş olsun dediğin gibi herşeyde bir hayır vardır rakama bakılırsa dişli kırmış dişliyle beraber millerdemi hasar almış rakam dişli miller komple şanzuman rakamı :(

maxebay
13.Ekim.2011, 16:34
abicim teknik konularda pek bir bilgiye sahip olmasam da doğru diyosundur artık başa gelen çekilir sağlık olsun... burdan çıkarttığım ders az km de olsa ikinci el motor alırken 4 kere düşünmek lazım iyi bir ustanın bakması lazım.. bu arada yakınlarda bir buluşma olursa bende katılmayı cani gönülden isterim saygılar...

falldown
14.Ekim.2011, 10:38
http://www.motorparcalari.net/regal-raptor-sanzuman-disli-urun1278.html

Alemdağ Caddesi No : 407 Yukarı Dudullu - Ümraniye / İSTANBUL

Telefon : 0216 611 30 60 Fax : 0216 614 03 99

bide burayla konuş istersen. sadece parça satışı yapmıolar tamirde yapıolar servis bölümü var.

CELİL
14.Ekim.2011, 12:17
Bu link çok güzelmiş fakat fiatlar bana güncel değil gibi geldi fazla ucuz 8)

falldown
14.Ekim.2011, 13:54
Bu link çok güzelmiş fakat fiatlar bana güncel değil gibi geldi fazla ucuz 8)
doğru olabilir abi sonuçta sen piyasaya ve fiyatlara bayaı hakimsin ama site altay motorun internet üzerinden alışveriş sitesi yani fiyatlar güncel olmak zorunda ve site altında
Copyright © 2009-2011 Altay Motorlu Araçlar

yazıo yani buda en kötü ihtimal ile 1 kere 2011 senesinde güncellendiğini gösteriyor.
yinede en mantıklısı emin olmak için telefon açıp sormak :D

CELİL
14.Ekim.2011, 15:25
doğru olabilir abi sonuçta sen piyasaya ve fiyatlara bayaı hakimsin ama site altay motorun internet üzerinden alışveriş sitesi yani fiyatlar güncel olmak zorunda ve site altında
Copyright © 2009-2011 Altay Motorlu Araçlar

yazıo yani buda en kötü ihtimal ile 1 kere 2011 senesinde güncellendiğini gösteriyor.
yinede en mantıklısı emin olmak için telefon açıp sormak :D
Çok faydalı bir site ben bile daha önce yetkili servis dışında böyle kapsamlı RR parça satışı yapan yer görmemiştim işimize yarar paylaşım için teşekkürler fiatları ve stok durumunu telefonla ögreniliriz 8)

slamdunk_tr
14.Ekim.2011, 16:33
RR'ın problem çıkarabilecek parçalarını özel olarak seçmişler gibi. Gereksiz ya da buna ne gerek var diyebileceğiniz bir parça yok. Sanki bilen birileri özel olarak seçmiş.

Link'i de servis/yedek parça bölümüne ekleyeceğim. Aralarda kaybolmasın.
http://www.motorparcalari.net/regal-...-urun1278.html

maxebay
14.Ekim.2011, 17:42
ben mi yanlış görüyorum 250 dişli seti olduğuna göre ali usta biraz fazlamı söyledi ne kesin pazarlık yapmam lazım onunla 710 lira nedir ya :D :))))

CELİL
14.Ekim.2011, 18:07
Rakamlar bence güncel değil telefonla rakamı teyit etmek lazım 8)