PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 29 ekim korteji

CELİL
19.Ekim.2011, 12:20
ARKADAŞLAR HER SENE 29 EKİMde GELENEKSEL OLARAK YAPILAN CUMHURİYET BAYRAMI KORTEJİNE KARDEŞ SİTE MOTORSİKLETNET ( MT ) nin DÜZENLEDİĞİ KORTEJE BİZDE SİTE OLARAK KATILACAGIZ MÜSAİT OLAN HERKESİN MUTLAKA GELMESİNİ İSTİYORUZ :cheesy:

http://img826.imageshack.us/img826/2005/29ekim.jpg

Merhaba arkadaşlar düzenlediğimiz organizasyonumuz bu sene 29 ekim cumartesi günü yapılacaktır. Her sene olduğu gibi bu senede terörü lanetlemek, şehitlerimizi anmak ve Cumhuriyet Bayramımızı kutlamak üzere bu sürüşe siz değerli üyelerimizin de katılım göstereceğine inancımız tamdır.

Bu sene yapılacak kortejde sorumlu arkadaşlarımız kelleci nickli üyemiz(YASİN),aparatnickli üyemiz (CEM) ve cbr1100 xx(TÜNAL)nickli üyelerimizdir. Kelleci(YASİN) ve aparat(CEM) Anadolu gurubuyla birlikte hareket edecek ve Dolmabahçeye geldikten sonra Avrupa yakası gurubuyla buluşacaktır. Anadolu yakası gurubu gelince İnönü stadının yanında sıraya girilecek sonra gurubun liderliğini cbr1100xx(TÜNAL) alarak taksim üzerinden sizleri edirnekapı şehitliğine götürecektir.Görevli arkadaşların talimatlarına mutlaka uyulmasını ve kesinlikle birbirinizi geçmeminizi öneririz.O gün görevli arkadaşlarımızın seçtiği reflektör yelek giymiş(yardımcı) arkadaşlarımızda sizleri emniyetli bir şekilde Edirnekapı şehitliğine ulaştıracaklardır.

Öncelikle bu anlamlı günde grup sürüşümüzü çift sıra halinde yapacağız ve kimse birbirini geçmeyecek kopmalar olursa da herkes buluşma yerlerine gelecek sorun olmayacak güzergahları tek tek yazacağım zaten yol belli yerler bellihttp://www.motosiklet.net/forum/images/smilies/eskiler/glasses10.gif Ancak bu kadar uyarıya rağmen birbirini geçenler olursa sürüşden çıkarılacaktır.

Şehitlik Ziyareti

Anadolu Yakası Buluşma Noktası ve Saati: 29 Ekim 2011 Cumartesi
Saat 13:00 Eski Salı Pazarı
Hareket Saati: 13:30

Avrupa Yakası Buluşma Noktası ve Saati: 29 Ekim 2011 Cumartesi
Saat: 14:00 Dolmabahçe OtoPark Meydanı.
Hareket Saati: Takriben 14:30-15:00 Anadolu grubunun gelişi ile birlikte hareket edilcek
http://img89.imageshack.us/img89/4230/tb2wf3.th.jpg (http://img89.imageshack.us/img89/4230/tb2wf3.jpg)

Hareket Saatleri ve Rota:
Anadolu yakası grubu saat 13:30 da Eski Salı Pazarından hareketle, E5 Çevre Yolu, Boğaziçi Köprüsü, Barbaros Blv., Beşiktaş, Dolmabahçe Oto Park rotasi izlenerek, Avrupa yakası gurubu ile buluşacaktır. Avrupa yakası ile birlikte hareket ederek İnönü stadı çevresinden Taksim istikametine gidilecektir. Taksim - Haliç köprüsü takip edilerek Fatih - Edirne kapı istikameti ile Şehitlik'te durulacaktır. Şehitlerimiz için dua ve saygı duruşunun ardından serbest olarak dağılınacaktır.

Kortej

Kortej Kuralları :
- Motosiklet kıyafetlerimizi giyecegiz. Motosiklet sürücü ve yolcuları kesinlikle KASK takacaklardır. KASK takmayan suruculer Korteje ALINMAYACAKTIR.
- Kortejin amacına uymayan Bayrak, Afiş, vb. materyaller kesinlikle bulunmayacaktır. ( Kluplere ait, İsim ve Sembol iceren Afiş, Bayrak vb. materyaller, farklı din, siyasi vb. goruş afiş vb. materyaller olmayacaktır.)
- Sürüş hızı ve konvoya kesinlikle uyulacaktır. Aşırı sürat, tehlikeli ve rahatsız edici hareketler, gereksiz sollama vb. hareketler Kesinlikle YASAKTIR !

Arkadaşlar grup sürüşü esnasında herhangi bir aksilik yaşanmaması için lütfen tıklayın (http://www.motosiklet.net/forum/1036582-post1.html) http://www.motosiklet.net/forum/images/smilies/eskiler/icon_geek.gif
Göstereceginiz hassasiyet için teşekkürler arkadaşlar lütfen kurallara uyalım yaşanan aksilikler hepimizi üzecektir.

Türk vatanının ve milletinin ebedî varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, 29 Ekim 2011 Cumhuriyet Bayramında şükran ve rahmetle anıyoruz.

Aziz Şehitlerimiz,
"Temiz kanlarınız ile suladığınız ebedî istirahatgâhınız olan vatan topraklarında rahat uyuyunuz. Emanetinizin bekçisiyiz.Başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, gözlerini kırpmadan asil kanlarını bu topraklara akıtarak sonsuzluğa ulaşan aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz."

Hepimiz bu ülkenin vatandaşlarıyız. Türk, Laz, Ermeni, Yahudi, Kürt...
Terörün hiçbir haklı sebebi olamaz. İşte bunu göstermek kararlılığımızı sergilemek için motosikletli Şehitlerimizi Anma ve Cumhuriyet Kortej Sürüşüne tüm "Ben İnsanım, Ben Türk'üm" diyen herkesi bekliyoruz.

Bizler,
Özgürlüğe düşkünlüğü ile tanınan MOTORCULAR olarak terörü ve masumların canlarına kıyılmasını kınamak ve lanetlemek için birleşiyoruz.

Unutmayınız ki biz Cumhuriyetimizin 88. yıl dönümünü kutlamak ve Terör'e DUR demek için bu kortejde yer alıyoruz. Lütfen buna ve motorcuya yakışır şekilde davranınız.

Bize yakışan şekilde kortejde yer almanız gerektiğini unutmayınız !

Türk Bayraklarınızı Unutmayınız !!!

Cumhuriyetimizin 88. kuruluş yıldönümünü ve Cumhuriyet Bayramınızı en içten duygularımızla kutluyoruz.

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü, O'nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Adım adım 100. kuruluş yılına yaklaşmakta olduğumuz Cumhuriyetimiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir.

Biz motosiklet tutkunları olarak Cumhuriyet'i hep birlikte koruyacağız ve sonsuzluğa kadar yaşatacağız.

Bizler, Cumhuriyeti korudukça Cumhuriyetimizin nice yıldönümleri huzur ve mutluluk içinde kutlanacaktır.

Herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin huzurlarında saygıyla eğilirken, hepinize saygılar sunuyoruz.

falldown
19.Ekim.2011, 13:51
1. falldown-kaan
2.CELİL

Rona
19.Ekim.2011, 15:45
[quote=falldown;96793]
1. falldown-kaan
2.CELİL
3.Rona

Böyle organizasyona can kurban

DIESEL
19.Ekim.2011, 17:58
1. falldown-kaan
2.CELİL
3.Rona
4.DIESEL

Son olaylar üzerine iyi bir moral olur. sitelerin bu tip dayanışmaları mutlu ediyo beni. hepinizi orada görebilmek dileği ile

ağfndrdm
19.Ekim.2011, 18:59
bayrağım ve ben oradayız

1. falldown-kaan
2.CELİL
3.Rona
4.DIESEL
5.ağfndrdm

telkarinn
20.Ekim.2011, 10:36
1. falldown-kaan
2.CELİL
3.Rona
4.DIESEL
5.ağfndrdm
6-Telkarin
7.Dejavu27

Bi sorun çıkmazsa inş iki regalci olarak ordayız

MaRCoS
20.Ekim.2011, 11:06
Celil abi ben böyle organizasyonları sevmiyorum, k.ıraka gidelim desen ilk önce ben gelirim o ayrı konu, içimiz yandı artıkkkk böyle şeyler benim için bir anlam taşımıyor artık, bu ülke askerleri için "yan gelip yatıyorlar diyen bir başbakan" şimdi ise "mezarda yan yana yatıyor".

(siz nereye ben oraya)

CELİL
20.Ekim.2011, 11:22
[quote=MaRCoS;96804]Celil abi ben böyle organizasyonları sevmiyorum, k.ıraka gidelim desen ilk önce ben gelirim o ayrı konu, içimiz yandı artıkkkk böyle şeyler benim için bir anlam taşımıyor artık, bu ülke askerleri için "yan gelip yatıyorlar diyen bir başbakan" şimdi ise "mezarda yan yana yatıyor".

(siz nereye ben oraya)[/quot

hepimiz çok sinirliyiz ama burası yeri değil
listeye senide yazıyorum oturarak bir şey olmuyor :x
1. falldown-kaan
2.CELİL
3.Rona
4.DIESEL
5.ağfndrdm
6-Telkarin
7.Dejavu27
6.MaRCos

slamdunk_tr
20.Ekim.2011, 12:41
İstanbul'da olursam ben de gelmeye çalışacağım.
Bu arada 1 aralık'ta askerim inşallah, 12'sinde nizamiyeden içerde.

CELİL
20.Ekim.2011, 13:12
İstanbul'da olursam ben de gelmeye çalışacağım.
Bu arada 1 aralık'ta askerim inşallah, 12'sinde nizamiyeden içerde.
Allah sağlıkla gidip gelmeyi nasip etsin nazar

inaona
20.Ekim.2011, 14:57
Allahtan bir zeval gelmezse bende aranızda olmak isterim.

1. falldown-kaan
2.CELİL
3.Rona
4.DIESEL
5.ağfndrdm
6-Telkarin
7.Dejavu27
8.MaRCos
9.slamdunk_tr
10.inaona

(ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ)

fafenk
20.Ekim.2011, 20:48
yüreğimdeki acıyı belki bi nebze hafifletir ümidiyle..

1. falldown-kaan
2.CELİL
3.Rona
4.DIESEL
5.ağfndrdm
6-Telkarin
7.Dejavu27
8.MaRCos
9.slamdunk_tr
10.inaona
11.fafenk

falldown
21.Ekim.2011, 10:39
iki forumada üye olmayan bi arkadaşım var oda katılmak ister korteje..

1. falldown-kaan (+1)
2.CELİL
3.Rona
4.DIESEL
5.ağfndrdm
6-Telkarin
7.Dejavu27
8.MaRCos
9.slamdunk_tr
10.inaona
11.fafenk

CELİL
21.Ekim.2011, 10:51
iki forumada üye olmayan bi arkadaşım var oda katılmak ister korteje..

1. falldown-kaan (+1)
2.CELİL
3.Rona
4.DIESEL
5.ağfndrdm
6-Telkarin
7.Dejavu27
8.MaRCos
9.slamdunk_tr
10.inaona
11.fafenk
Tabiki gelebilir herkese kapımız açık gelirken onuda al gel 8)

Alpay
21.Ekim.2011, 11:35
Celil abi bende ordayım. Bizim Garaj grubundan da arkadaşlar gelicek. Beraber toplanıp gidelim. Seviyorum sizi.

CELİL
21.Ekim.2011, 17:43
29 Ekim kortejine bahçelievler ve çevresinden katılacaklar için
13.15 de incirli boyner mağazasının önünde toplanıp
13.25 de hareket ediyoruz

1. falldown-kaan (+1)+1
2.CELİL
3.Rona
4.DIESEL
5.ağfndrdm
6-Telkarin
7.Dejavu27
8.MaRCos
9.slamdunk_tr
10.inaona
11.fafenk
12.Alpay

ağfndrdm
23.Ekim.2011, 17:22
görünüşe göre kortej hayli kalabalık olacak , taminim 150 motoru geçecek.o yüzden kaza riskide bol bi kortej olacak ,aman ! arkadaşlar çok dikkatli kullanalım ve grup sürüş kurallarına uyalım. kimsenin canı yanmasın, sıkılmasın sağ sağlim evimize dönelim

serkanbey78
23.Ekim.2011, 22:37
SLM. Bende katılmak istiyorum anadolu yakası ümraniyede oturuyorum... Salı pazarı tam olarak nerede bilmiyorum. Eğer bana yakın arkadaşlar varsa buluşup beraber gidebiliriz.. 2010 model raptor DD 150 um var. Yalnız egzoz patlak biraz fazla ses yapıyor sorun olurmu :S

DIESEL
24.Ekim.2011, 01:08
SLM. Bende katılmak istiyorum anadolu yakası ümraniyede oturuyorum... Salı pazarı tam olarak nerede bilmiyorum. Eğer bana yakın arkadaşlar varsa buluşup beraber gidebiliriz.. 2010 model raptor DD 150 um var. Yalnız egzoz patlak biraz fazla ses yapıyor sorun olurmu :S

ne sorun olcak gel sen yeterki :D eski salı pazarı kadıköy, şükrü saraçoğlu stadının arkasındaki, şuan otopark olarak kullanılan kocaman boş alandır. kadıköy boğa dan kızıltoprağa doğru iniyosun ilk soldan gir hemen önündesin.

DIESEL
24.Ekim.2011, 01:17
ne sorun olcak gel sen yeterki :D eski salı pazarı kadıköy, şükrü saraçoğlu stadının arkasındaki, şuan otopark olarak kullanılan kocaman boş alandır. kadıköy boğa dan kızıltoprağa doğru iniyosun ilk soldan gir hemen önündesin.

http://www.netkayit.com/adres_arabul.php?adres=Istanbul-Anadolu-Kadikoy_Osmanaga_Sali-Pazari-Sk
al bide link attım haritasını. harıtada kırmızı ile gösterilen yerın sağındaki gri bölge. P harfi var zaten haritada park alanını gösteren

CELİL
24.Ekim.2011, 09:53

1. falldown-kaan (+1)+1
2.CELİL
3.Rona
4.DIESEL
5.ağfndrdm
6-Telkarin
7.Dejavu27
8.MaRCos
9.slamdunk_tr
10.inaona
11.fafenk
12.Alpay
13.serkanbey78

telkarinn
24.Ekim.2011, 10:48

Ben - dejavu27 de berebar geliyoruz celil hocam...Telefonlaşalım. Bizde yenibosnadan geliyoruz 8)

falldown
24.Ekim.2011, 13:42
anadolu yakası biz nasıl yapıoruz ? eski salı pazarının orası karışık olur bulamayız birbirimizi.sanırım diesel,slam,alpay+1,sekan ve ben+1 varım gözüküoz. bi saat öncesinden falan yoğurtçu parkındaki cay bahcesinde buluşalım az hoşbeş edelim çay içelim :D herkeze uyarsa.. yada başka fikri olan varsa söylesin...

DIESEL
24.Ekim.2011, 22:09
anadolu yakası biz nasıl yapıoruz ? eski salı pazarının orası karışık olur bulamayız birbirimizi.sanırım diesel,slam,alpay+1,sekan ve ben+1 varım gözüküoz. bi saat öncesinden falan yoğurtçu parkındaki cay bahcesinde buluşalım az hoşbeş edelim çay içelim :D herkeze uyarsa.. yada başka fikri olan varsa söylesin...

ya cumartesı egıtım koymuslar bıze. nasıl kafam bozuldu anlatamam. aksam vardıyasına gırebılırsem gelıcam yıne gunduz. yogurcu parkında 1 saat onceden bulusma fıkrı super ama. tanısmız oluruz yola cıkmadan once bırer cay ıcerız. motorlarıda gozden geçiririz bi :cheesy:

serkanbey78
25.Ekim.2011, 02:49
konvoya gidecek anadolu yakasındaki arkadaslar....

Kadikoy beledıyesının 100 metre ilerisinde baskanligini yaptıgım isitme eng.ler federasyonunda sızlerı kahvaltıya davet etmek ıstıyorum.. toplanma saatinden 1.5 saat once bulusuruz hem kahvaltımızı yapar hemde bu farklı dunyamızı sızlere tanıtırım.. ne dersiniz...

DAYTONA
25.Ekim.2011, 10:25
Selam Arkadaşlar,

Bir aksilik olmaz ise bende aranızda olmak ve varlığımla destek vermek istiyorum. Yalnız bende kimsenin telefonu yok. Orada bayağı bir kalabalık olur diye düşünüyorum. Buluşmayı kolaylaştırmak için Celil sana nasıl ulaşabilirim.

falldown
25.Ekim.2011, 10:32
konvoya gidecek anadolu yakasındaki arkadaslar....

Kadikoy beledıyesının 100 metre ilerisinde baskanligini yaptıgım isitme eng.ler federasyonunda sızlerı kahvaltıya davet etmek ıstıyorum.. toplanma saatinden 1.5 saat once bulusuruz hem kahvaltımızı yapar hemde bu farklı dunyamızı sızlere tanıtırım.. ne dersiniz...

teklifiniz için tşk ederim.. erken uyandığımdan dolayı kahvaltı yapıp gelmiş olurum ama bi çayınızı içerim tabikide sizler kahvaltınızı yaparken,, diğer arkadaşlarada uyarsa eğer... kadıköye gidişte minibüs yolunda belediyeyi sol koluna aldığında hasanpaşa sapağı yolu üzerinde mi yoksa altıyol tarafından mı yada ziverbey tarafındamı ? ya da binanın koordinatlarını yazarsan yada google earthten işaretleyip resmini yüklersen daha rahat bulmuş oluruz.

Rona
25.Ekim.2011, 13:40
Selam Arkadaşlar,

Bir aksilik olmaz ise bende aranızda olmak ve varlığımla destek vermek istiyorum. Yalnız bende kimsenin telefonu yok. Orada bayağı bir kalabalık olur diye düşünüyorum. Buluşmayı kolaylaştırmak için Celil sana nasıl ulaşabilirim.
Ben Celil le Avcılardan birlikte gideceğim bana 5335479908 den ulaşabilirsin8)

serkanbey78
25.Ekim.2011, 22:15
Sevgılı arkadaslar kahvaltıya gelecek olanlar lutfen bana haber versın... Evet kardes mınıbus yolundan gelırken beledıyeyı soluna al ve beledıyeden ılerıden son sag a gır yanı hasanpasa tarafına ve 50 metre ılerıde sok market var onun ustu... Cadde ustunde.. Netlestırelım googleden de koymaya calısırım tam bılmesemde..

falldown
26.Ekim.2011, 10:22
Sevgılı arkadaslar kahvaltıya gelecek olanlar lutfen bana haber versın... Evet kardes mınıbus yolundan gelırken beledıyeyı soluna al ve beledıyeden ılerıden son sag a gır yanı hasanpasa tarafına ve 50 metre ılerıde sok market var onun ustu... Cadde ustunde.. Netlestırelım googleden de koymaya calısırım tam bılmesemde..

tamamdır. biliorum ordaki şoku. daha kimseden ses çıkmamaış ama. cumaya kadar bekleriz.
bu arada benle gelicek olan arkadaşlada konuştum yougurtçu parkı veya sizde kahvaltı ikisininde uyduğunu söyledi. her iki koşuldada +1 şeklindeyim...

serkanbey78
26.Ekim.2011, 23:21
tamamdır. biliorum ordaki şoku. daha kimseden ses çıkmamaış ama. cumaya kadar bekleriz.
bu arada benle gelicek olan arkadaşlada konuştum yougurtçu parkı veya sizde kahvaltı ikisininde uyduğunu söyledi. her iki koşuldada +1 şeklindeyim...

tamam bekliyorum yeri bildiğine göre sorun yok bekliyorum arkadaşını ve seni mutlaka. tekrar haberleşiriz cuma günü. bu arada tel im 0506 4288964 kayıt edersin ama mesaj çekebilirsin duymadığım için tel de konuşamam. ama normalde konuşabiliyorum sadece duymuyorum :))) ama anlaşabileceğimize eminim. diğer arkadaşlarıda bekliyorum ???

ağfndrdm
26.Ekim.2011, 23:47
tamam bekliyorum yeri bildiğine göre sorun yok bekliyorum arkadaşını ve seni mutlaka. tekrar haberleşiriz cuma günü. bu arada tel im 0506 4288964 kayıt edersin ama mesaj çekebilirsin duymadığım için tel de konuşamam. ama normalde konuşabiliyorum sadece duymuyorum :))) ama anlaşabileceğimize eminim. diğer arkadaşlarıda bekliyorum ???

serkan merak ettim kardeşim sizler için ehliyet olayı nasıl oluyor . birde trafikte sesleri duyamam bence epey bi tehlike arz eder.bu durumda senin bizlerden iki kat daha dikkat etmen gerekir

serkanbey78
27.Ekim.2011, 00:26
serkan merak ettim kardeşim sizler için ehliyet olayı nasıl oluyor . birde trafikte sesleri duyamam bence epey bi tehlike arz eder.bu durumda senin bizlerden iki kat daha dikkat etmen gerekir

benim hem normal taşıt hem motor ehliyetim var, normalde motor ehliyeti verilmiyor ama benim durumum işitme engelli arkadaşlara göre daha iyi çünkü normal konuşuyorum ve çok az da olsa duyabiliyorum. Ama ticari araç kullanamam yani panelvan bile yasak :S

CELİL
27.Ekim.2011, 09:10

1. falldown-kaan (+1)+1
2.CELİL
3.Rona
4.DIESEL
5.ağfndrdm
6-Telkarin
7.Dejavu27
8.MaRCos
9.slamdunk_tr
10.inaona
11.fafenk
12.Alpay
13.serkanbey78

GÜNCEL 8)

falldown
27.Ekim.2011, 10:20

ok saat 12 gibi ben ve arkadaşım ordayız.numaranı kaydetttim. anadolu yakası diğerlerinden hala ses soluk çıkmıo. sanırım epi topu 3 kişi olcaz gözüküo şimdilik..

telkarinn
27.Ekim.2011, 10:46
ok saat 12 gibi ben ve arkadaşım ordayız.numaranı kaydetttim. anadolu yakası diğerlerinden hala ses soluk çıkmıo. sanırım epi topu 3 kişi olcaz gözüküo şimdilik..

Burdan çok kimse çıkmadı :( koca sitede parmakla sayılacak kadarız

falldown
27.Ekim.2011, 10:58
Burdan çok kimse çıkmadı :( koca sitede parmakla sayılacak kadarız

sanırım öyle:p
hatta senin anadolu yakasında oldugunu şimdi ögrendim
sen gelmicenmi serkanın oraya?

serkanbey78
27.Ekim.2011, 18:51
sanırım öyle:p
hatta senin anadolu yakasında oldugunu şimdi ögrendim
sen gelmicenmi serkanın oraya?

Telkarin sende anadolu yakasında isen senide bekliyorum.. burdan hemen otoyola çıkıp rahatça gidebiliriz... Diğer anadolu yakasında oturan arkadaşlarıda bekliyorum....

Saat 12 de ok abi bekliyorum senide.

serkanbey78
27.Ekim.2011, 23:23
Anadolu yakasında 2-3 Raptorcuyuz galiba :S

serkanbey78
28.Ekim.2011, 00:16
Yarın akşama kadar bana cevap yazsın gelmek isteyenler... Ayrıca bir sorum var Türk Bayrağımızı nasıl taşıyacağız motor üzerinde.... resimlerde koca sopalarla tutmuşlar tehlikeli değilmi bu ???

Rona
28.Ekim.2011, 01:53
Yarın akşama kadar bana cevap yazsın gelmek isteyenler... Ayrıca bir sorum var Türk Bayrağımızı nasıl taşıyacağız motor üzerinde.... resimlerde koca sopalarla tutmuşlar tehlikeli değilmi bu ???

Ben depoyu komple bayrakla sarmayı düşünüyorum.Daha tehlikesiz olur kanısındayım.:)

CELİL
28.Ekim.2011, 09:36
Motorda büyük ebatlı bayrak risk olusturur bayrak bağlıyken tekerleklere veya zincire ulaşmıyacak ebatta olması gerek büyük bayrak ancak artçı tarafından taşınabilir dikkatli olmaklazım 8)

falldown
28.Ekim.2011, 10:03
ben sopasını sissybara koli bandı ile yapıştırmayı düşünüorum :p ancak bayrak çıkmasın diye snaırım bayrakla sopada ufak delikler açıp birbirine baglamam gerekicek.yolda giderken plastik sopası hız yüzünden eğiliğ bayrak yerinden çıksın istemem. neyse yarın sabah olsunda düşünürüz bişiler :D
ayrıca hava bu sabah güneşli anadolu yakası için. umarım yarında böyle olur..

Bahar
28.Ekim.2011, 12:35
Arkadaşlar,
Bana gelen son bilgiye göre tüm Cumhuriyet Bayramı kutlamaları iptal edilmiş bulunuyor. Gelen yazı aşağıdadır. Sanıyorum 29 Ekim Korteji de bu kapsamda olacak.

-----------------
CUMHURİYET Bayramı nedeniyle yarın yapılacak geçit törenleri, tüm illerde Başbakanlık (http://www.milliyet.com.tr/index/Basbakanlik) genelgesiyle iptal edildi.Van (http://www.milliyet.com.tr/index/Van) depremi nedeniyle alınan karar gereği, bugün öğlen yapılacak çelenk koyma ve yarın sabah vilayetlerde yapılacak tebrikat törenleri dışındaki, resmi geçit dahil tüm etkinlikler iptal edildi.İstanbul (http://www.milliyet.com.tr/index/Istanbul)'da Vatan Caddesi ve Bağdat Caddesi (http://www.milliyet.com.tr/index/Bagdat%20Caddesi)'ndeki 29 Ekim resmi geçit törenleri de iptal edildi.
---------------------

CELİL
28.Ekim.2011, 12:43
resmi kaynaklı tüm kutlamalar iptal edildi ama bizimki özel bir girişim ve şimdilik iptal edilmedi planladığı gibi devam

Bahar
28.Ekim.2011, 12:55
Program iptal olmazsa ve ben de yetişebilirsem sizlerle tanışmak üzere İncirli Boyner'in oraya gelmeyi istiyorum. Forumlarda yazılanlara baktığımda sadece Erkeklerin ilgi alanıymış gibi görünüyor. Ama biz bayanlar da motosikletleri severiz :)
Selamlar,

CELİL
28.Ekim.2011, 12:57
Program iptal olmazsa ve ben de yetişebilirsem sizlerle tanışmak üzere İncirli Boyner'in oraya gelmeyi istiyorum. Forumlarda yazılanlara baktığımda sadece Erkeklerin ilgi alanıymış gibi görünüyor. Ama biz bayanlar da motosikletleri severiz :)
Selamlar,
dediğin çok doğru aramızda olman çok güzel olur 8)

falldown
28.Ekim.2011, 13:05
bu ne kardeşim ya konuşmayım diom ama sinirleniorum iiice şeriata çevircekler aq. ne demek cumhuriyet bayramı kutlanmıcakmışmış!!!!! daha 10 gün ya oldu ya olmadı ne çabuk unuttular şehitleri... ne güzelde yolunu buluolar milleti oyalıyolar. neyse burası yeri değil farkındaym yoksa çok agır konuşurdum. benim bayrağım odamın camında hala asılı o hain saldırıdan beri ve inmedi inmeyecekte.. 29 ekim günü iptal olsun olmasın kortej olsun olmasın ben takarım bayrağımı motoruma tek başıma da olsa yine de öyle giderim.. gelen gelir gelmeyen gelmez...

CELİL
28.Ekim.2011, 13:26
bu ne kardeşim ya konuşmayım diom ama sinirleniorum iiice şeriata çevircekler aq. ne demek cumhuriyet bayramı kutlanmıcakmışmış!!!!! daha 10 gün ya oldu ya olmadı ne çabuk unuttular şehitleri... ne güzelde yolunu buluolar milleti oyalıyolar. neyse burası yeri değil farkındaym yoksa çok agır konuşurdum. benim bayrağım odamın camında hala asılı o hain saldırıdan beri ve inmedi inmeyecekte.. 29 ekim günü iptal olsun olmasın kortej olsun olmasın ben takarım bayrağımı motoruma tek başıma da olsa yine de öyle giderim.. gelen gelir gelmeyen gelmez...
cumhuriyet konusunda hepimiz aynı şekilde duyarlıyız fakat burda konuya senin dediğin gibi bakmamız lazım çok can kaybı yaşadımız bir afet yaşıyoruz hayatını kaybeden insanlara saygıdan bazı kutlamaların iptal edilmesi çok normal ve olması gerekende bu biz cumhuriyeti bir günde değil her zaman savunmaya devam edeceğiz biz cumhuriyet çocuklarıyız :cheesy:

maxebay
28.Ekim.2011, 13:51
Celil Abi eğer bir program varsa bende dahilim. Beni Unutma.

falldown
28.Ekim.2011, 13:52
ne yazıkki ben sizin gibi düşünmemekteyim. adı "kutlama" olan bir tören geçit fener alayı saygı duruşu vb. aktiviteler yerine "olley cumhuriyet rejimi ilan edildi hadi sabahlara kadar içelim dans edelim kuveti şarap doldurup sevişelim tarzı kutlamıyor. kimse yanlış anlamasın polemik yaratmak istemem ayrıca keskin sirke kübüne zarardır. ters bişe söylemek istemem şu an. isteyen istediğini düşünmekte ve yapmakta özgürdür. o yusden bu konuyu kapatmak daha mantıklı olucaktır diye düşünüyorum.

ağfndrdm
28.Ekim.2011, 14:03
Selamlar,

KATILIYORUM tamamiyle ,kız arkadaşımı arkamdan atamıyorum bir türlü, sürmeyi becerebilse kaçırıp gidecek motorla ama allahtan yok öyle birşey

CELİL
28.Ekim.2011, 15:00
Celil Abi eğer bir program varsa bende dahilim. Beni Unutma.
özel birşey yok motor kortejinden sonra bir yerlerde otururuz herhalde birde akşam bağdat caddesi fener alayı iptal edilmedi orayada gitme ihtimali var duruma göre bakıcaz 8)

falldown
28.Ekim.2011, 15:28
özel birşey yok motor kortejinden sonra bir yerlerde otururuz herhalde birde akşam bağdat caddesi fener alayı iptal edilmedi orayada gitme ihtimali var duruma göre bakıcaz 8)

:( ya bi sizlerle yüzyüze vakit geçiremedik.. ilkinde ehliyetim yoktu ikincisinde yurtdışındaydım şimdide bi arkadaşa sözüm var şehitlikten sonra direk cevizliye geçmem gerekiyo akşam yedi bucuk gibide başka bi arkadaşım şehir dışından gelicek sabiha gökçene gidip onu karşılıcem...
kış vakti yaklaşmasına rağmen toplu bi buluşma ayarlarmıyız daha sonraki haftalar için ?? yoksa artık diğer yazamı ??

Rona
28.Ekim.2011, 15:58
Arkadaşlar,
Bana gelen son bilgiye göre tüm Cumhuriyet Bayramı kutlamaları iptal edilmiş bulunuyor. Gelen yazı aşağıdadır. Sanıyorum 29 Ekim Korteji de bu kapsamda olacak.

-----------------
CUMHURİYET Bayramı nedeniyle yarın yapılacak geçit törenleri, tüm illerde Başbakanlık (http://www.milliyet.com.tr/index/Basbakanlik) genelgesiyle iptal edildi.Van (http://www.milliyet.com.tr/index/Van) depremi nedeniyle alınan karar gereği, bugün öğlen yapılacak çelenk koyma ve yarın sabah vilayetlerde yapılacak tebrikat törenleri dışındaki, resmi geçit dahil tüm etkinlikler iptal edildi.İstanbul (http://www.milliyet.com.tr/index/Istanbul)'da Vatan Caddesi ve Bağdat Caddesi (http://www.milliyet.com.tr/index/Bagdat%20Caddesi)'ndeki 29 Ekim resmi geçit törenleri de iptal edildi.
---------------------

En sonunda başardılar nihayet.Bahaneleride var artık,deprem.adamlar bahane ve fırsat kolluyorlardı .Biz nasıl edelimde edelim bu Cumhuriyet kalıntısını bitirelim diye .Durmak yok kurcalama,kaşımaya,tırmalamaya,tırnaklamaya devammmmmm:x:x:x:x:x

Rona
28.Ekim.2011, 16:04
Celil Abi herkez bende geleceğim diyor ama iletişim olmadan nasıl bir araya toplanacağız hadi birkaç kişi bir birini tanıyor ya tanımadığımız arkadaşlarla nasıl toplanacağız 100 den fazla motorsikletli olacak buşma noktasında karışıklık olmaması açısından güzergah üzerinden toplaya toplaya gidebiliriz veya gelecek kişiler iletişim bilgiside verseler daha iyi olmaz mı?
yoksa sorup duracak insanlar birbirlerine.

Ben ve Celil Avcılar istikametinden geleceğiz E5 güzergahından buluşma noktasına doğru gidilecek
iletişim :533 547 99 08 Atilla

falldown
28.Ekim.2011, 16:32
numaranı kaydettim atila abi. anadolu korteji avrupa ile birleşirken haberleşir biraraya gelmeye çalışırız raptorcular olarak.

CELİL
28.Ekim.2011, 17:14
:( ya bi sizlerle yüzyüze vakit geçiremedik.. ilkinde ehliyetim yoktu ikincisinde yurtdışındaydım şimdide bi arkadaşa sözüm var şehitlikten sonra direk cevizliye geçmem gerekiyo akşam yedi bucuk gibide başka bi arkadaşım şehir dışından gelicek sabiha gökçene gidip onu karşılıcem...
kış vakti yaklaşmasına rağmen toplu bi buluşma ayarlarmıyız daha sonraki haftalar için ?? yoksa artık diğer yazamı ??

En azından gurup sürüşü öncesinde herkes birbrine ulaşsında birbirimizin yüzünü görelim kış geldi bundan sonra 3-5 kişilk toplanmalar aralarda olabilir ama toplu sürüşler yaza kalır gibi kısmet 8)

CELİL
28.Ekim.2011, 17:26
Hepimizin nazarnazarnazarCUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN nazarnazarnazarnazarnazarnazarnazar
29 ekim c.tesi
13.15 de incirli boynerde buluşup (herkes saatinde orda olunca regaller
birbirini bulur zaten ) oradan
13.30 hareket veliefendinin önünden sahil yoluna bağlanıp dolmabahçedeki
ana guruba katılacagız
Anadolu yakasından gelen arkadaşlarda kendi
aralarında toplanıp kadıköy eski salı pazarında
13.00 da toplanacak olan
anadolu ekibine katılıp birlikte
13.30 da hareket edip dolmabahçedeki ana
guruba katılacak ve tüm guruplar
14.30-15.00 da birlikte sürüşe geçecek birbirimizi
bulmaya gayret edelim bizim regal makinaların hepsi bir araya toplanıp
sitemizi gururla temsil edelim 8)
1. falldown-kaan (+1)+1
2.CELİL
3.Rona
4.DIESEL
5.ağfndrdm
6-Telkarin
7.Dejavu27
8.MaRCos
9.slamdunk_tr
10.inaona
11.fafenk
12.Alpay
13.serkanbey78

GÜNCEL 8)

ağfndrdm
28.Ekim.2011, 20:04
http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/43588-toplu-motosiklet-surusleri.html#post1036582 bir kez olsun okumanız dileğiyle
toplu sürüş kuralları

maxebay
28.Ekim.2011, 22:09
celil abi beni eklemeyi unutmuşsun...

DIESEL
28.Ekim.2011, 22:46
gelemiyorum mesaiden dolayı nasıl içime oturdu anlatamam. hay lanet girsin bu işe :x

serkanbey78
29.Ekim.2011, 02:38
yarınkı organızasyon ıcın dd150 raptor umu tazyıklı su ıle yıkattım sımdı calısmıyor ne yapmam lazım cok ugrastım.. Sabah calısır mı acıl yardım lutfen,
Bunlarda ayak marsı varmı calıstırmaya ugrasırken aku bıttı ıse ne yapmam lazım ayak marsı da bulamadım vurdursam calısırmı acıl lutfen

Rona
29.Ekim.2011, 03:18
yarınkı organızasyon ıcın dd150 raptor umu tazyıklı su ıle yıkattım sımdı calısmıyor ne yapmam lazım cok ugrastım.. Sabah calısır mı acıl yardım lutfen,
Bunlarda ayak marsı varmı calıstırmaya ugrasırken aku bıttı ıse ne yapmam lazım ayak marsı da bulamadım vurdursam calısırmı acıl lutfen

Yine panik yok :lol:
kurusun çalışır sabaha.Buji kafasını (lülesini )çıkart imkanın varsa içine basınçlı hava ver büyük ihtimal içinde su var .
Akü bittiyse vurdurman yeterli çalışır merak etme 8)

serkanbey78
29.Ekim.2011, 03:35
bugun vurdurdum calısmadı abı.. Bujı lulesı nerede nedır lule.. Ben arama bujısınden anlarım sadece acıklarmısın abı.. Vurdurmak arabalardakı gıbı mı oluyor

Rona
29.Ekim.2011, 04:03
bugun vurdurdum calısmadı abı.. Bujı lulesı nerede nedır lule.. Ben arama bujısınden anlarım sadece acıklarmısın abı.. Vurdurmak arabalardakı gıbı mı oluyor

buji başlığı aşağıda linklerini verdiğim resimlerdeki deki gibi buji ye elektrik iletilmesini sağlayan bujinin üzerine takılan parçadır.Motoru yıkatırken içine su kaçabiliyor kurutulduğu zaman çalışmaya başlar

Vurdurmada aynı arabalarda olduğu gibi aynen

http://www.gungormotosiklet.com/index.php?route=product/product&product_id=395

http://www.asmotor.info.tr/StockProperties.php?SCode=MUHB219

Rona
29.Ekim.2011, 04:19
motorsiklet basınçlı su ile yıkanmaz parçalar açıkta olduğundan dolayı zarar görebilir veya su dolar bunun yerine fırça ve musluk hortumu ile yıkayabilirsin.
Bana sorarsan motorum Nisan ayından bu yana 1 kez yıkandı ben yıkamak yerine benzin yağ karışımlı bezle silerim yıkamaktan çok daha iyi8)

Uzay
29.Ekim.2011, 08:14
Selam millet.

Ben de 14:00-15:00 arası Dolmabahçede olurum. Görüşmek üzere inşallah

serkanbey78
29.Ekim.2011, 10:53
slm... gunaydın..
sabah tek mars da calıstı cok sukur...tesekkurler Atılla Abı..

Bugun salı pazarı veya bana kahvaltıya kımler gelıyor... Tek basıma bulamam ben avrupa yakası noktasını :(

Rona
29.Ekim.2011, 10:59
slm... gunaydın..
sabah tek mars da calıstı cok sukur...tesekkurler Atılla Abı..

Bugun salı pazarı veya bana kahvaltıya kımler gelıyor... Tek basıma bulamam ben avrupa yakası noktasını :(
Birşey değil Serkan
bir daha ki sefere motor kısmını yıkatırken daha dikkatli olursun yeter8)

serkanbey78
29.Ekim.2011, 11:05
falldown sen arkadasın ıle beraber gelıyorsun dımı ?

maxebay
29.Ekim.2011, 22:14
güzel bir organizasyon oldu ilgi gördüğümüzü düşünüyorum da hiç basında gözükmedik halbuki birsürü kamera gözüme çarpmıştı yine gölgedemi kaldık ne ?

maxebay
30.Ekim.2011, 00:00
tZGILY7_Lac

kwn87YnXFdI

Videoyu ekleyen ugurcanchopper

dZqfAU_jHlQ

-nBLMd89y1s

MaRCoS
30.Ekim.2011, 00:05
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/385222_267316736644684_100000990794106_766868_1217 571707_n.jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/386002_267316206644737_100000990794106_766862_1469 262069_n.jpg

Rona
30.Ekim.2011, 00:20
Emeğinize sağlık arkadaşlar sağolun

slamdunk_tr
30.Ekim.2011, 11:34
Güzel bir organizasyon ve devamında yine enfes tostlar eşliğinde samatya sahili.. Bu güzel Cumartesi için emeği geçen herkese teşekkürler. Keşke biraz daha kalabilseydim.

telkarinn
30.Ekim.2011, 15:04
Aynen yaaa...Çok güzel vakit geçirdik..Tekrarının en kısa zamanda olması dileğiyle ;)

ağfndrdm
30.Ekim.2011, 15:27
haklı ve de gururlu kortejimiz gelenlerin tekerine sağlık
http://www.youtube.com/watch?v=kssponp45tk&feature=share

mustafa
30.Ekim.2011, 19:52
Bi daha ki sefere kaldık biz artık...

serkanbey78
30.Ekim.2011, 21:52
çok güzel bir organizasyondu.. sizlerle tanışıtğım için çok mutluyum. inşallah tekrar görüşmek nasip olur.

daha 1 hafta önce motor kullanmaya başladığım için epey bir korku ile geldim. ama çok şükür bir aksaklık olmadan bitirdik. sevgilerimle.

serkanbey78
30.Ekim.2011, 22:09
Birde bu arada samatya çaybahçesinden çıkışta arabalı vapurla karşıya geçeceğim demiştim; arabalı vapur da gişelere geldim ve o an şeytan dürttü gişedeki görevliye son vapurun kaçta olduğunu sordum 21.30 deyince hemen direksiyonu kırıp çıktım oradan ve doğruca beşiktaş a gittim bir arkadaşa uğradım, oradan ortaköy bebek istinye taraflarına geçtim sonra tekrar dönüp taksim e, taksimde çay bahçesinde aramızda olan arkadaşlardan birinin motorunu gördüm, kimmiş bakiim o :)) sonra arabalı vapura yetiştim harem e, ama bu heves dur durak dinlemiyo, bu seferde kadıköy moda sahilde turlayıp birkaç bira yuvarladıktan sonra kadıköy merkez içine girdim motorla, barlar sokağı falan öle bi yerler var, oralarda dolaştım ve gün sonunda 140 km yapmıştım bir günde :)) bugünde duramadım havanın kötü olmasına rağmen bir 60 km devirdim. Bakalım yağmur yağınca ne yapcam, artık kar zinciri takıp öyle dolaşırım :) (yağmurda kullanmaya cesaret edemem ben ) :)

CELİL
31.Ekim.2011, 10:59
Arkadaşlar HARİKA bir bir kortej ve toplantı oldu gelen HERKESE çok teşekkür ediyorum nazar8)

falldown
31.Ekim.2011, 11:48
her ne kadar motor nanay olup yolda kalsamda, anadolu korteji avrupa korteji ile birleşip şansıma tekrardan süzer plaza önünden geçerken ( bu arada celil abide regali görünce durdu o arada tanışmış olduk ) arkadaş gelince korteje artçı olarak devam ettim. ancak şehitlikten sonra direk motoru almaya gitmem gerekiyordu. aranızda olamadım kusura bakmayın.

CELİL
31.Ekim.2011, 12:18
http://www.foto-cell.com/dosyalar/a56ee2ff7a48db9.jpg
http://www.foto-cell.com/dosyalar/237aaafe914ccb1.jpg

http://www.foto-cell.com/dosyalar/2cc061b2d712c96.jpg

http://www.foto-cell.com/dosyalar/a689799b2d57005.jpg

http://www.foto-cell.com/dosyalar/e919095569025e7.jpg

http://www.foto-cell.com/dosyalar/48e2accdeec8d9d.jpg

http://www.foto-cell.com/dosyalar/80a871fcbe1cc98.jpg

http://www.foto-cell.com/dosyalar/6e0ed51fe4af408.jpg

DIESEL
31.Ekim.2011, 14:37
zaten oturmustu içime gelemeyince şimdi fotoları videoları gördüm daha bi oturdu lan :( önümüzdeki seneye kadarda kalkmayacak galiba....

Rona
31.Ekim.2011, 15:11
zaten oturmustu içime gelemeyince şimdi fotoları videoları gördüm daha bi oturdu lan :( önümüzdeki seneye kadarda kalkmayacak galiba....
Kısmetin yokmuş arkadaşım.
Çok güzeldi organizasyonuda trafiğide çok iyi ayarlamışlar emeği geçen herkeze katılan tüm motorculara sonsuz teşekkürler şehitlerin duaları sizlerle olsun 8)

CELİL
31.Ekim.2011, 19:12
resimler çok büyük celil abi. önce büyük açıp sonradan küçültmeye çalışıo.böyle oluncada ekran yanda kalıo.gerisi internet hızı ile alakalı. ne kadar hızlı download ederse resimleri o kadar hızlı küçültüp gösterio..bence böyle büyük kalsın nasıl olsa bi kaç msj sonra bi önceki sayfada kalıcak yine normale döncek ekran.. olurda resmi kopyalamak saklamak isteyen arkadaşlar olursa direk büyük resmi almış olurlar :D
bikaç gün böyle idare edelim sonra silicem çok kasıyor ama bu resimleri küçülterek tekrar yüklebilen varsa sevinirim ben beceremiyorum 8)

Rona
31.Ekim.2011, 19:31
bikaç gün böyle idare edelim sonra silicem çok kasıyor ama bu resimleri küçülterek tekrar yüklebilen varsa sevinirim ben beceremiyorum 8)
Evet 1-2 gün idare edelim orijinal boyutuyla kayıt etmek isterim bende akşam eve gideyim halledeceğim resimler çok güzel çıkmış

slamdunk_tr
01.Kasım.2011, 01:57
ilk organizasyon'um.. :P resmleri direkt saklıyorum... :)