PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorlu Taşıtlar Vergisi Hakkında..

kaanaca
22.Kasım.2011, 12:19
Çalıntı mı?
HAYIR
Hak Mahrumiyeti
VAR

Hak Mahrumiyet Detayları Hak Mahrumiyeti Makam / Kurum Tarih
HACİZLİ(H) Konya 5. İcra Dairesi 02/05/2011
Bu sayfada görüntülenen sonuçlar bilgi amaçlı olup, resmi iş ve işlemlerde geçerli değildir.

Plaka sorgulama sayfasında bu şekilde bilgi var. MTV'si ödenmediği için olabilir mi? Eski sahibi hiç ödememiş ben halledecektim baktım böyle bilgi var. Motorum şahsi bi meseleden dolayı mı hacizli yoksa vergi borcundan mı?

CELİL
22.Kasım.2011, 12:30
konu hakkında net bilğim yok ama mtv den olması bana düşük ihtimal gibi geldi konu icra dairesine kadar geldiğine göre farklı bir borçtan haciz işlemi başlatılmış olabilir adliyeye gidip dosyaya bakman lazım kolay gelsin :(

kaanaca
22.Kasım.2011, 13:36
İnternetten baktığımda bu tür olaylar olabiliyormuş onu gördüm ama tam bilemedim. Eski sahibi motoru 2007'de almış 2010da plaka çıkarmış. Aldıktan sonra muayene, MTV vs. hiç bişey yapmamış. Sadece bir kere sigorta yaptırmış. İlginç :D

İnşallah borcu MTV'den dolayıdır yoksa motorla uğraşmayı bırakıp 300 400 liraya vereceğim. :duvar:

Ben bunu bi araştırayım.

ağfndrdm
22.Kasım.2011, 13:53
MTV İLE akakası yoktur kesinlikle, öyle olsaydı icra dairesi değil gelir idaresi yazardı

kaanaca
22.Kasım.2011, 14:28
Neyse sağlık olsun alırken iyi kötü para biriktirerek almıştık ama gözden çıkardım artık. Bunu parça parça satarsam ne kadara vermem gerekir acaba?

Çelik Motor Martian 150

ağfndrdm
22.Kasım.2011, 15:24
Neyse sağlık olsun alırken iyi kötü para biriktirerek almıştık ama gözden çıkardım artık. Bunu parça parça satarsam ne kadara vermem gerekir acaba?

Çelik Motor Martian 150
NİYE ÖYLE DİYOSUN . git öğren ne kadar borrcun olduğunu. belki çok komik bi rakam çıkcak karşına ketirip atma ,üzüldüm cidden

sen plakanı bana özelden at bakım bi

aidikurt
22.Kasım.2011, 15:53
mtv 'den dolayı olma olasılıgı cok ama cok dusuk
Yapman gereken şu HACİZLİ(H) Konya 5. İcra Dairesi 02/05/2011 arayıp motorun plakasını yada şase nosunu ver.Bu arac üzerine olan dosya hakkında bılgı alabılırmıyım de onlar bılgı verir.
Once sorunu duzeltmen gerekır.Yoksa elınde motor bıle olmasa baska yollardan ıcraya gelır oda hıc hos olmaz.
Bu tur sorunları hafıfe almayın basınıza ılerde cok buyuk dert olur.Mutlaka arastırın.İlerde altında kalkamayacagın bır borc gelırse hıc sasma.

kaanaca
22.Kasım.2011, 16:23
Motoru zamanında alırken üzerime almadım o yüzden borç zaten benim borcum değil. En fazla altımdaki motor gider. Onun dışında şükür hacizlik bi olayım olmadı. Bu kafayla gidersem dahada olmaz. Borç herşeyden önce gelir :)

Artık bu motorla uğraşmaktan bıktığım için parçalayıp satmayı düşünüyordum. Aldığım güne kadar tüm herşey yolunda giderken bi anda herşey tam tersine çok kötü gitmeye başladı. 2 gün binmiyorum işler düzeliyor :D Psikolojik değil 4 5 kere böyle kısa süreli kullanmamazlıklar yaptım işler iyi gitti. Motorun ön grenajının değişmesi için tamirciye bıraktım şükür işler 2 3 gündür işler tıkırında :D

CELİL
22.Kasım.2011, 16:42
Oguz makinanın senin üstüne olmaması iyi olmuş bu durumda çözümü sen bulmuşsun parçalara ayırmak ama yakalanma yasal değil :mrgreen:

kaanaca
22.Kasım.2011, 16:47
Bu olayı nasıl yapacağız onu bilmiyorum :D motorcuya gidip ne şekilde anlatmam gerekir durumu?

Birde bunların dışında şöyle bi sorum var; şu an gidip a2 ehliyetimi alsam yani sınavlara girsem daha sonra yaşım tuttuğu zaman gidip b'yide alsam bu ikisinin maliyeti ne olacaktır?

Yani ayrı ayrı aldığımda masrafı nedir? Bekleyip tek seferde almanın masrafı nedir?

CELİL
22.Kasım.2011, 17:02
rakamlar hakkında pek bilgim yok ben o işi halledi çok oldu:mrgreen:
ama tek seferde almak illaki daha ucuz olacaktır çünki her ehliyet alışında trafige dosya masrafı ödeyeceksin bir kerede alırsan hem kurs yeri indirim yapar hem tek dosya parası ödersin ekonomik olur fiatlar için internetten bir kursun numarasını al veya yol üstünden bir kursa sor 8)

ağfndrdm
22.Kasım.2011, 19:28
motorunun mtv ve hiçir kamu alacağı yok eğer motor senin üstüne ise seninde borçun yok ( serkan soyadını hatırımda

değil bu isme kayıtlı) sadece haczin var ama hakkında yakalama kararı yok(bu iyi bak),borç önceki sahibinden dolalyı ise ve motor senin stüne ise senden alacakları bişi yoktur ,istirdah davaları açmaları gerek onun için,ama sen eline ruhsatını

ve o haczi gördüğün e-devlet sayfasının çıktısı alıp 5. icra dairesine gidip bu durumu düzelttirmen gerek

bazen bi araç haciz olurken dikkta dalğınlığına gelip atıyorum plakan 34cv00 değilde 34çc00 diyede de girilebiliyor,eğer

borç senin borçsa motoru parçalayıp satmak çözüm değil,(hele bi bankaya borçluysan) paran varsa öde yoksa bırak

haciz edilsin,biraz da karlı bile cıkabilirsin motorun piyasa değeri 2 bin tlyken borçtan 3 bin tlt düşerler

geçmiş olsun

kaanaca
23.Kasım.2011, 02:14
Şimdi durum şöyle ben size ruhsatta yazanların hepsini şöylece bi yazayım.

Plaka No: 42 CET 94
Trafiğe Çıkış Tarihi: 28-09-2010
Marka: Jaxin
Model yılı: 2007
Cins: Motosiklet
Tipi: GT 5 150 A
Şasi no filan var. uzun o şimdi.
İlk muayene geçerlilik süresi: 23 - 08 - 2010

Motorun ruhsatı Serkan Kunt adına. Ehliyetim olmadığı için zamanında üzerime almadım. Birazda işlerim vardı o yüzden üzerine düşmedim. Satın aldığım arkadaşla sözleşme yaptık şu tarihten önceki vergi borçları onun tarafından ödenilecektir. gibi bi sözleşme.

Şu an bu motorun satışa hazır hale gelmesi için yapmam gereken nedir?

CELİL
23.Kasım.2011, 10:16
makina Serkan Kunt un üzerine oldugundan hacizde onun o gidip hacizi kaldırmadan satış işlemi yapamazsın :(

kaanaca
23.Kasım.2011, 17:31
İnternete ilan koydum 400e. Kara düzen ver paramı al motoru misali. Durumuda yazdım böyle böyle diye. 2 3 kişi aradı onlarda hep takas için arıyor işte bende telefon var üzerine 25 lira versem olur mu diyor.

Diyalogtan biri şu şekilde sahibinden.com üzerinden geçti.

o:
selam kardes ben özkan ankara sıncandan benım 3 aylık bı telefonum var turkcel t10 tertemız sorunsuz sınama sıstemıde var kardes onuda verırım ustede bıraz nakıt takas yapalım uyarsa

ben:
Selam. İyi günler. Sinema sistemi değilde telefon işi olabilir. Takas fiyatım 500 liradır.

O:
bak kardesım ben allahtan korkarım telefonu 3 ay once aldım 400 tl ye ustede 100 tl verırım uyarsa baskaada param yok

BEN:
Telefonun şu anki sıfır fiyatı zaten 230 dolar yani 370 küsür ediyor tahminen.

O:
yanı kardes cızıgı bıle yok tamam 100 tl uste verırım baskada yok

Ben:
Valla o zaman kusura bakma şimdi 400e sayıyorsunda sıfırı zaten 400 değil kusura bakma dediğim gibi.

Başka biriside bi telefon söyledi motor almam gerekiyor öğrenciyim sadece elli liram var. Bu telefonu versem üzerinede 50 versem olur mu dedi bende eğer telefonu elimden çıkarma imkanım olursa neden olmasın dedim. Onunla bi görüşeceğiz.

Dediğim gibi birisi 350 nakit verse direk vereceğim motoru. Zaten çoğu plakasız kullanıyor, ehliyetleri yok. Yakalansalar her türlü ceza yiyecekler. 350 liraya gidip moped almaktansa en azından çalışır vaziyette olan maxi scooter alırım.

CELİL
23.Kasım.2011, 18:07
Bence senin bu satış diyaloglarından iyi mağzeme çıkar hayırlısı olsun :)

ağfndrdm
25.Kasım.2011, 03:00
İnternete ilan koydum 400e. Kara düzen ver paramı al motoru misali. Durumuda yazdım böyle böyle diye. 2 3 kişi aradı onlarda hep takas için arıyor işte bende telefon var üzerine 25 lira versem olur mu diyor.

Diyalogtan biri şu şekilde sahibinden.com üzerinden geçti.

o:
selam kardes ben özkan ankara sıncandan benım 3 aylık bı telefonum var turkcel t10 tertemız sorunsuz sınama sıstemıde var kardes onuda verırım ustede bıraz nakıt takas yapalım uyarsa

ben:
Selam. İyi günler. Sinema sistemi değilde telefon işi olabilir. Takas fiyatım 500 liradır.

O:
bak kardesım ben allahtan korkarım telefonu 3 ay once aldım 400 tl ye ustede 100 tl verırım uyarsa baskaada param yok

BEN:
Telefonun şu anki sıfır fiyatı zaten 230 dolar yani 370 küsür ediyor tahminen.

O:
yanı kardes cızıgı bıle yok tamam 100 tl uste verırım baskada yok

Ben:
Valla o zaman kusura bakma şimdi 400e sayıyorsunda sıfırı zaten 400 değil kusura bakma dediğim gibi.

Başka biriside bi telefon söyledi motor almam gerekiyor öğrenciyim sadece elli liram var. Bu telefonu versem üzerinede 50 versem olur mu dedi bende eğer telefonu elimden çıkarma imkanım olursa neden olmasın dedim. Onunla bi görüşeceğiz.

Dediğim gibi birisi 350 nakit verse direk vereceğim motoru. Zaten çoğu plakasız kullanıyor, ehliyetleri yok. Yakalansalar her türlü ceza yiyecekler. 350 liraya gidip moped almaktansa en azından çalışır vaziyette olan maxi scooter alırım.

kaan etme eyleme günahtır borçlu motoru satma!!
madem böyle bi durum var git serkan isimli sahsa şunu söle
- ya motorunu geri al , yoksa motoru parça parça satarım ,her sene mtv si senin adına cıkar,, birike birike hepten hapı yutarsın

tabi motoru parçalayıp satmyada kalkma sakın ,elman kayıp çalıntı ilanı filan verir başın ağrır

kaanaca
25.Kasım.2011, 03:20
Yok yok zaten borçlu satmam kesinlikle. Zaten parçalama işinden vazgeçtim. Motorumuda tamire verdim. Genel bakımları vs.si yapılıyor. Sorunlarıda çözülüyor. Eski sahibi ile iletişim halindeyiz haciz işini halledebilirsek motorun muayenesini sigortasını vs.sini tamamen yaptıracağım. Evrakları tam olacak şekilde rahatlıkla sürmek istiyorum bende. Zaten satacağım şahsa tüm herşeyini açıklıyorum böyle böyle hacizi var, şu şekilde sorunları var diyerek teker teker sayıyorum. Bu haciz durumu netleşsin diye ilanların genelini pasif hale getirdim. Sonu duruma göre tekrar satışa koyacağım.