PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni tanışma

afaydin
14.Mayıs.2007, 01:19
Yeni Regalimle aranıza katılmaktan mutluluk duyuyorum :D
Herkese Ali Fuat hocadan kocaman bir merhaba :cheesy:

madend
14.Mayıs.2007, 01:20
Merhaba hoş geldiniz hocam Yavuz arkadaşımızın mı motorunu aldınız.?

afaydin
14.Mayıs.2007, 01:38
Oooo bu ne hız boyle ilgi için teşekkürler :)

Yavuz arkadaş satmaktan vazgeçti ve de iyi etti bence regalcilerin sayısı azalmalı artmalı di mi...
Artı beni de yeni motor almaya sevketti.
5 yıl onceki 4-5 aylik tecrübe bana yetmiş ki ilk gun trafiğe korkmadan amma once iyice sakin ortamda kendimi yoklayarak
Regal Raptor 250-E'ye olan ilk acemiliğimi atlattım ve eşimi de alarak Avcılar'da hem de iki kişi olarak tur atmanın zevkini sonuna kadar tattım vallahi. Müthiş bir keyif.

Tabi motor alırken diğer raptorcu Ümraniyeden Ahmet arkadaşım çok ama çok yardımcı oldu hakkını odeyemem. Motoru o getirdi. RR yi ilgilendiren temel noktalardaki bilgileri de ondan aldım.

Şimdi ruhsat, sağlam iki kask, eşime ve bana sağlam bir üst giyim ve de ufak tefek birkaç eksiğim var onları en kısa zamanda tamamlayacağım.
Rodajda bir hayli fazla yakıyor gibi ama normal olduğu soylendi.
Bir de bu akşam çalıştıramadım. Temel hata yapıp yapmadığıma kontrol ettim. Yoktu..
Sonunda ayaklığa bağlı açık olduğunuı anlayan müşür de bir sorun olduğundan şüpheleniyorum.
Ateşleme var ama motor almıyor. Rölanti ile biraz oynadım bir miktar yanıt geldi ama yeterli olmadı.
Benzinim de full zaten (Kurşunsuz 95 oktan). Anlayamadım, yarın uğraşacam üzerinde.
Hayırlısı inşallah.

Tüm grupla tanışmak ümidiyle herkese iyi geceler dilerim

Ali Fuat

madend
14.Mayıs.2007, 01:47
Yavuz arkadasımızın motorunu satmaktan vazgeçtiğine çok sevindim.Çünki çok hevesliydi.
Hocam Motorunuzun Marş ın hemen üstünde kırmızı bi düğme var o nu kapatmış olmayasınız.Anlattıklarınız onu gösterir gibide

afaydin
14.Mayıs.2007, 01:53
İlk kontrol ettiğim o idi zaten, hayır o açıktı.

madend
14.Mayıs.2007, 02:00
Allah Allah nolmuş bu motora ya baya merak ettim.

zafer szn 55
14.Mayıs.2007, 02:11
yavuz hoca oş geldin bende ilk zamanları bayagı zorlandım inşallah kolay halledersin.

BULL
14.Mayıs.2007, 02:18
hocam merhaba RR'niz Hayırlı olsun
Güzel günlerde kazasız belasız kullanırsınız inşallah
-ayaklıktaki müşürü iptal ettirmediyseniz- ayaklık açıkken çalışmaz
kontak açık, kırmızı düğme açık, ayaklık kapalı ve jikle sonuna kadar çekili iken çalışması lazım normal şartlarda
eğer başka bi problem yoksa...

0 motorda ne problem olucakki :)

afaydin
14.Mayıs.2007, 04:35
Zefer szn55 ve Bull merhaba,
İyi dilekleriniz için çok tesekkur ederim.

Bull soyledigin gibi,
kontak açık, kırmızı düğme açık, ayaklık kapalı ve jikle de sonuna kadar çekili ve çekilmeden
her türlü denedim olmadı maalesef,
yarın servisle konuşucam, ruhsat içinde gidicem zaten.

RızaHoşgör
14.Mayıs.2007, 05:55
hoşgeldin ali fuat,
senden gelen haber çifte mutluluk .hem yavuz kardeş motor satmamış hem sen motor almışsın.büyüyoruz desene.
sıkıntın biraz acemiliğin biraz sanssızlıgın birleşimi gibi.bunlar sorun değil hemen halledersin.motor üzerinde başına gelecek en büyük sıkıntın bu olsun.
tekrar hoşgeldin :alkis:

okan
14.Mayıs.2007, 09:44
hocam aramıza hoş geldiniz... allah tekerinize taş değdirmesin... kazasız belasız yengemizle beraber kullanırsınız inşallah.. eskişehire bekleriz sizleride.... :cheesy:

kaldera
14.Mayıs.2007, 09:45
kontak açık, kırmızı düğme açık, ayaklık kapalı ve jikle de sonuna kadar çekili ve çekilmeden
her türlü denedim olmadı maalesef,
.

motorunuz boğuldu hocam..motoru ilk çalıştırmada gaz koluna elinizi bile sürmeyeceksiniz mümkünse. :P

Engin
14.Mayıs.2007, 09:59
Hocam yeni motorunuz hayırlı ugurlu olsun, Allah kaza bela vermesin. Ama motorunuz ilk nazını yapmış gördüğüme göre, fazla naz aşık usandırır derler ya bu motorlar ne kadar naz yapsa bizler usanmıyoruz.

Aksu
14.Mayıs.2007, 10:08
Ali Fuat hoca hoşgeldin
Bana göre isabetli bir motor alımı yaptın, senin açından sevindim, satan arkadaşın tarafından bakınca da üzüldüm ama her ikiniz içinde hayırlısı böyleymiş. Allah dan kazasız sağlıklı sürüşler dilerim. 19 Mayıs Sakarya gezisine gelirsen orada görüşürüz. Selamlar

carvalho
14.Mayıs.2007, 11:39
Hoşgeldiniz...

yenikoylu_ua
14.Mayıs.2007, 12:04
Hoşgeldiniz hocam sefalar getirdiniz.Bu arada Yavuz kardeşimizin motorunu satmaktan vazgeçtigi için bende çok sevindim.Hocamında dediği gibi azalmamak lazım çoğalmak lazım

aidikurt
14.Mayıs.2007, 12:05
kardeşim hoşgeldin paylaşımlarınla sitemizi renklendirmen dileğiyle.

agresus
14.Mayıs.2007, 12:09
Alifuat hocam donçentim raptorlum... hayırlı ve dahi uğurlu olsun... Mevlam tekrinize taş değdirmesin....hoş geldinisss sefalar getirdinisss

OnurBerberoglu
14.Mayıs.2007, 12:26
Hoşgeldiniz

afaydin
14.Mayıs.2007, 16:14
Arkadaşlar guzel temennileriniz ve sıcak karşılamanız için çok teşekkür ederim.

Kaldera sanırım doğrusunu soyledi çünkü bu sabah hiç tık demeden çalıştı.
Anladığım kadarıyla bir miktar boğuldu fakat gaza çok yüklenmemiştim demekki bu noktada aşırı hassas.
Böylece Raptor için ilk çalıştırmada bu havalarda gazın fazla gerekmediği de ortaya çıktı.
İlk nazını yaptı ve aynı zamanda da huyunu suyunu öğretti bize. Diğer arkasımın dediği gibi yeterki tek derdimiz
boyle şeyler olsun.
Hafta sonları eşim bu dönem çok meşgul. Dolayısıyla 2.5 yaşındaki Mineciğime Iskele Babalığından daha fazla babalık yapmam gerekiyor. Bu sebeple belli bir dönem uzun yolculuklara çıkamayacağım. Yakın yerlere gelebilme olanağım olur inşallah ama şimdilik şehir dışı biraz zor gibi.
En büyük şansım motor konusunda eşimin de beni desteklemiş olması.
Yoksa şu an bu satırları raptorlu biri olarak yazamazdım açıkçası, hem de kılıbık bir erkek olarak hiç mi hiç :lol:
Plakamı da bugun alabilirsem işlemler tamamlanacak inşallah :roll:

Herkese iyi çalışmalar, keyifli sağlıklı ve maksimum motor sürüşlü günler dilerim.

DELI KURT
14.Mayıs.2007, 16:18
hocam hos geldiniz ahmet kardesimle motoru aldiginiz gun konusmustuk demekki sizden bahsetmis sevinerek anlatiyordu bi regalci daha oldu diye aramiza gelmenize bende sevindim hayırlı surusler