PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : regal raptor uzun yol,,,,

synapse333
25.Kasım.2011, 22:04
arkadaşlar sizlere danışmak istediğim bir şey var, yaklaşık 2 ay kadar önce uzun araştırmalar sonucu 250 e 9b aldım, motor süper ancak benim amacım uzun yol yapmaktı (yunanistan, italya, vb) 8000-9000 km'lik yollar, sıkıntım ise bu motor 150 km de dayanılmaz bel ağrısı yapıyor, oturma pozisyonundan kaynaklanıyor sanırım, artçının ayak koyduğu yere ayak koyuyorum ancak bu sefer çömelmiş gibi oluyorum buda bir müddet sonra ayak ve uyluk uyuşması yapıyor, artçının durumu başka sorun, aslında almam gereken motor enduroymuş sonradan öğrendim, ya motoru değiştirecem ancak endurolar pahalı ve silindir çapları yüksek yakıt sıkıntım olur diye düşünüyorum, ya da bu işin bir çaresi yok mu? uzun yol kullanan arkadaşlar ne yapıyor, cevaplayanlara teşekkürler...

CELİL
25.Kasım.2011, 22:23
merhaba 9b T gidon makinalar kartal gidona göre oturuş pozizyonu daha dik oldugundan kartal gidondan daha iyidir ama yinede uzun yolda dediğin gibi 150 km den sonra bel agrısı başlar o zamanlarda mola verip dinlenmek iyi gelecektir
techizat olarakta sert geniş bellik kullamakta iyi olur 8)

synapse333
25.Kasım.2011, 22:37
celil hocam bu makine 8000-9000 kmlik tura dayanır mı sence?

CELİL
25.Kasım.2011, 23:11
Valla saglam km lerden bahsediyorsun öncelikle makinanı iyi tanıman ve sorun çıkarmayacagından emin olman lazım gitmez diye bişey yok ama riskli arıca elinden kesinlikle tamir işi gelmesi lazım o kadar uzun yola hangi makinayla gidersen git yanına olabilecek arızalar için yedek parça alman lazım çünki olabilecek bir arızada yurt içi olsa kargoyla parçayı getirtirsin ama yurt dışı zor helede çinli bir makina için yurt içi desen ok derim ama yurt dışı çok iyi hazırlık ve araştırma lazım 8)

Emix
26.Kasım.2011, 01:01
750 800 km'lik sürüşüm oldu rr250 kartal ile evet bel ağrısı yapıyorda ilk zamanlar yapıyordu bende bilgisayarcı adamım kamburluk mevcut zaten yamuk yumuk oturmaktan ağrımıyor artık motorsikletimdede aynı şey ile karşılaştım bel ağrısı yaşamıyorum.

celil abinin dediği gibi büyük km'ler onlar.

ciddi anlamda motorsikletinizi iyi tanımanız gerekiyor en kaliteli motorsiklet bile olsa yeni almışsınız. nede olsa tanımadan çıkılmaz ne ile karşılaşacağınızı bilmelisiniz her türlü şeye hazırlıklı olmalısınız ve buna uygun olarakta yanınıza gerekli alet edevatı taşımalısınız.

ciddi anlamda iyi korunmalı,iyi bir teçhizat ile çıkmalı ve hepsinden fazla olarak vucüdunuzun bir yarısı olan motorsikletinizi tanımalısınız.

synapse333
26.Kasım.2011, 02:10
aslında bu motoru almamdaki tek sebep buydu, uzun yolculuklar, internetten aradım 2 kişi var taa ispanyaya gitmişler gelmişler yamahanın 600 lük chopperiyla, mersinde iki avukat arkadaş var burdan kızıl meydan yaptı herifler, gidiş geliş en az 6-7 bin km yapar, açıkçası imkanım olursa yaza düşünüyorum, hiç olmazsa yunanistan niye olmasın motorun durumuna göre patra'dan bari limanına feribot var çeşmeden chios adasına yine ordan aynı gün atinaya feribot var motor dahil 50 euro gibi fiyat feribotlar ortalama, açıkçası motora da tam güvenemediğimden feribota yıkmayı düşünüyorum asıl mesafeleri, düşünen olursa yaza doğru haberleşiriz benim yabancı dil seviyem iyi, araştırıp duruyorum zaten nerde kalınır ne yapılır motor bozulursa tamirci yedek parça bulunabilir mi vs.. bi kaç defa da yurt dışı deneyimim de oldu, hatta trablus karıştığında bende ordaydım, 2 gün mahsur kalmıştım :)...

Rona
26.Kasım.2011, 02:14
celil hocam bu makine 8000-9000 kmlik tura dayanır mı sence?Arkadaşım merhaba RR250 9-b ile bu km leri yapabilirsin sonuçta Avrupalı macera severler bu kmleri bisikletle de yapıyorlar.
Motorsikletini yeni aldığını belirtmişsin yani rodaj da sanırım motorun bu durumda bahsettiğin uzun yolu ertelemen gerekir en az bi 3000 km olmadan uzun yola çıkma motorun herşeyi bir otursun sonra çıkarsın.Böyle bir tura çıkarken yüklüce bir erzak bulundurman gerekecek.En başta yiyecek sorunun çıkacaktır büyük şehirlerde olmaz ama küçük şehir ve kasabalardan da geçeceksin ve burada satılan yiyeceklerin çoğu domuz mamulleri ihtiva eder

Bu seyahat esnasında 2000 km de bir bakım yaptırmak durumunda kalacaksın avrupa ülkelerinde servis kullanayım dersen yanında bolca miktar euro bulundurman lazım.Bakımı kendim yaparım dersende ülkemizdeki gibi her yerde yağ değişikliği bakım vs yapamazsın hele çevreye yağı boşalltığın görülürse vay haline.Parça konusu ise bu motora ait parçaları Çek Cumhuriyeti,Polonya,İspanya,Rusya,Almanya,ve İngiltere de temin edebilirsin.
Ciddi olarak böyle bir tur yapacak olursanda bizleri haberdar etmekten mahrum bırakma çünkü bu tur Regal Raptor'un prestij turu olacaktır.Sağlamlık ve dayanıklılık turu olacaktır .
İyi sürüşler........:cheesy:

guento
26.Kasım.2011, 02:28
geçen 90-100km yaptım durmadan elim belim uyuştu:)) nasıl "durmadan" 800km yapılır pes :? ya da yapılabilir mi :) 8)

Emix
26.Kasım.2011, 11:58
geçen 90-100km yaptım durmadan elim belim uyuştu:)) nasıl "durmadan" 800km yapılır pes :? ya da yapılabilir mi :) 8)

300 350 km'de bir sigara molası veriyorum biraz gıç kol bacak sırt egzersizi ve suyumu içip yoluma devam ediyorum

sırt meselesi tamamen alışkanlık koy beni bilgisayarın önüne günlerce aynı pozisyonda dururum gene ağrımaz sırtın çocukluktan beri alışkanlık olmuş artık :)

guento
26.Kasım.2011, 12:18
300 350 km'de bir sigara molası veriyorum biraz gıç kol bacak sırt egzersizi ve suyumu içip yoluma devam ediyorum

sırt meselesi tamamen alışkanlık koy beni bilgisayarın önüne günlerce aynı pozisyonda dururum gene ağrımaz sırtın çocukluktan beri alışkanlık olmuş artık :)

bende en fazla 100km sonra ellerim belim uyuşuyor ...8) ama motordan diil, ben yatarken bile uzun süre aynı duramam... alışkanlık işte :cheesy:

Emix
26.Kasım.2011, 12:33
bende en fazla 100km sonra ellerim belim uyuşuyor ...8) ama motordan diil, ben yatarken bile uzun süre aynı duramam... alışkanlık işte :cheesy:

gece nasıl koyarsan gündüz o halde kalkıyorum :D sabitim arkadaş ben :D

video ile kanıtlandı bi kaç kez :D