PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FARIMIZI H4 YAPTIK

kaldera
14.Mayıs.2007, 11:58
arkadaşlar;
cumartesi günü saat 12 gibi GÖKHAN (GYAZICI) aradı.far ampulünün tekrar kestiğini söyledi.bende müsaitse bana
uğramasını söyledim.saat 1 gibi geldi.birlikte çıkıp hemen yanımdaki kartal sanayi sitesine girdik beraber.
sıradan bir elektrikçiye gidip bir H4 ampül aldık birde bu ampule göre soketini aldık.hemen oracıkta söktük farı.H4 ü far tasına tutturduk.10 dakikada yaptık.
benim bir sıkıntım olmamasına rağmen elimiz değmişken bende değiştirdim. iyi oldu.
10 ytl ye hallettik motor başı.

agresus
14.Mayıs.2007, 12:01
ne güssel... hayırlı olsun kaldera baba... ii etmişsiz de bu soket standar mı?.. her şekilde oturuyo mu bizim tambura ?...

kaldera
14.Mayıs.2007, 12:03
evet ya hiç sorun değil. alın birer adet H4 ve soketini açın far tasını
çok basit bir şekilde uygularsınız.. :cheesy: her yerde bulursunuz ..

agresus
14.Mayıs.2007, 12:07
babaa.... byüksünn.... şimdi yapcam kısmetse...

emrahkucukgirgin
14.Mayıs.2007, 14:21
Eritiyor diyorlar... bizim far tası plastik olduğu için. sorun yaşamayın sonra...

kaldera
14.Mayıs.2007, 15:25
mümkündür.
ama birazda bu nasıl monte edildiğine bağlı sanırım.
ben gerekli hava akımını oluşturması için aralık bıraktım.ama sürekli uzunlar açık halde olursa bu anlamda tehdit olabilir.
kaldıkı gökhan gündüzleride far açık gittiği için ampulun duyu erimiş haldeydi.

DELI KURT
14.Mayıs.2007, 16:02
eger ilerde erime gibi sorunla karsılasırsanız ben sızlere yardımcı olmaya calısırım benım farı komple degıstırdım cam taktım bana ampulle beraber 14 ytl ye mal oldu ama benim far sizinkinden buyuk sizin far tasına gorede bulabiliriz benim motor kanuni tiger

tan21
17.Mayıs.2007, 09:53
ya b,r dakak bu ampülün fiyatı o fiyatlar zaten
siz bedavayamı alıyosunuz ampülü varsa öle birşey bizde alalım :D 10 ytl sırf o h4 dediğiniz ampül hatta daha bile pahalı