PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Depo boyası hakkında..

guento
30.Kasım.2011, 13:28
Depo üstünde durduk yere belli bir bölgede nokta nokta benekler çıkmaya başladı?:( neden olur? küf falan mıdır yoksa boya ile ilgili bir sorun mudur? acaba?

http://a1111.hizliresim.com/r/y/u458.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

enginogurlu
30.Kasım.2011, 13:43
pasta cila yap belki gider eğer gitmezse deponun boyasında sıkıntı vardır boya kusmaya baslamıstır tekrar boyanması gerekir.

guento
30.Kasım.2011, 13:53
pasta cila yap belki gider eğer gitmezse deponun boyasında sıkıntı vardır boya kusmaya baslamıstır tekrar boyanması gerekir.

:? garantisi varmıdır acaba? (bu arada olsa nolacak diye geçirdim aklımdan) :(

CELİL
30.Kasım.2011, 13:56
Boyanın üzerine boya korucu türlerinden birşey kullandıysan boyaya zarar vermiş olabilir çıkarmak için ince oto pastasıyla oğuşturmayı deneyebilirsin çıkmazsa işin zor yeniden boya gerekebilir paslanmaysa garantiye girer kolay gelsin 8)

guento
30.Kasım.2011, 14:00
Boyanın üzerine boya korucu türlerinden birşey kullandıysan boyaya zarar vermiş olabilir çıkarmak için ince oto pastasıyla oğuşturmayı deneyebilirsin çıkmazsa işin zor yeniden boya gerekebilir paslanmaysa garantiye girer kolay gelsin 8)

yok be abi boya koruması falan yapmadım... hatta her gün motorun üstünü brandayla kapatırım.. sırf boyası bozulmasın diye... sakınılan göze çöp batarmış misali.. yok böle bişi. bi pasta cila deniim bakalım :cry:
en kötü ihtimale hazırlıklı olmak içinde sormuş olayım... depo çamurluk ne kadara boyanır "takribi" bi fiyat?

enginogurlu
30.Kasım.2011, 15:25
camurlugu neden boyatacaksın pasta cila işi bitirmez ise bi oto boyacısına git usta de lokal boya ile kurtarabilirmiyiz diye o sana söyler 150 tl cıvarı alırlar boya için buyuk ihtimal

guento
30.Kasım.2011, 15:37
camurlugu neden boyatacaksın pasta cila işi bitirmez ise bi oto boyacısına git usta de lokal boya ile kurtarabilirmiyiz diye o sana söyler 150 tl cıvarı alırlar boya için buyuk ihtimal

yani eğer boyatırsam istediğim renge tümünü boyatırım diye düşünmüştüm :|

Rona
30.Kasım.2011, 17:06
temizlemeden depoyu boya yapmışlarsa yada bazı ağaç türleri var altında araç bırakıldığı zaman benek benek reçine şeklinde yapışır.
Benim tavsiyem önce araba pastası yapmak çıkmaz ise bir bez parçasına azıcık selülozik tiner döküp deforme olan bölümün ufak bir satıhında denemek reçine vari birşeyse selülozik tinere dayanamaz kesinlikle.

enginogurlu
30.Kasım.2011, 18:04
sellozik tinerin boyayı kaldırma gibi bir özelliğide var ama en iyisi pasta cilayı yap baktın olmuyor bi oto boyacısına göster onlar sana yardımcı olur gerci motoru görünce boyamak gerekir deyip fiyatı kaparta bilirler

guento
30.Kasım.2011, 21:18
cevaplar için sağolun arkadaşlar dediklerinizi denicem...8)

bu arada tam bu tür en ufak bişiyi kafaya takıyorum, sonra motorla bi tur atıyorum...
hepsini unutuyorum, düşünce aynen şu oluyo..
"böle bi keyif yok, bak keyfine s..tir et, gittiği yere kadar, ":cheesy::mrgreen:
hele bu akşam motorla eve gelirken o kadar keyifliydi ki...nazar evin yolunu uzattım valla.. :mrgreen:.

falldown
01.Aralık.2011, 12:10
cevaplar için sağolun arkadaşlar dediklerinizi denicem...8)

bu arada tam bu tür en ufak bişiyi kafaya takıyorum, sonra motorla bi tur atıyorum...
hepsini unutuyorum, düşünce aynen şu oluyo..
"böle bi keyif yok, bak keyfine s..tir et, gittiği yere kadar, ":cheesy::mrgreen:
hele bu akşam motorla eve gelirken o kadar keyifliydi ki...nazar evin yolunu uzattım valla.. :mrgreen:.

heh şöyle yaw 8) unutmaki sakınan göze çöp batar. benim arka cant gözükmüo bile pislikten zincirden atan yağdan . geçtim nikalajının parlamasını gri parça bi yer görme imkanın az.yada depo çizik dolu dikkatli bakınca

Emix
01.Aralık.2011, 20:13
heh şöyle yaw 8) unutmaki sakınan göze çöp batar. benim arka cant gözükmüo bile pislikten zincirden atan yağdan . geçtim nikalajının parlamasını gri parça bi yer görme imkanın az.yada depo çizik dolu dikkatli bakınca

o janta balata spreyi sık pırıl pırıl olsun :D

falldown
02.Aralık.2011, 12:21
o janta balata spreyi sık pırıl pırıl olsun :D
pratik bilgi için tşk. yazın bi kere temizlemeye kalkmıştım su+bez ile dahada bulamaç olunca bırakmıştım çok uğraştırır bu diye.üstüne bi 3 4 aylık pislik daha bindi işte sen hesap et :p zaten gecen mayıstan beri sanırım toplamda 2 kere yıkamışımdır motoru çok temizim çok :mrgreen:

guento
02.Aralık.2011, 12:43
pratik bilgi için tşk. yazın bi kere temizlemeye kalkmıştım su+bez ile dahada bulamaç olunca bırakmıştım çok uğraştırır bu diye.üstüne bi 3 4 aylık pislik daha bindi işte sen hesap et :p zaten gecen mayıstan beri sanırım toplamda 2 kere yıkamışımdır motoru çok temizim çok :mrgreen:

ben hiç bu kadar temizini duymamıştım :mrgreen: ben nerdeyse her akşam eve götürdüğümde hafif ıslak bezle üstünden tozunu alırım.. jantlar ve lastik yeni gibidir her zaman (ayda 1-2 kere jant temizlerim) nazar kimine göre bu bir hastalık kimine göre büyük keyf.. :cheesy: bu arada dün akşam far da "kısalar(park)" da bi temassızlık oluştu,normal ve uzunlar sorunsuz çalışırken, "kısa" arada temassızlık yapıyor... nedendir acaba! şaka gibi valla... noluyoo ya bölee :)

Emix
02.Aralık.2011, 13:07

jant kuruyken ( tahmin ediyorum daimi olarak kurudu :D )

üzerine sık balata spreyini cam gibi yapsın çıkmayan hertürlü lekeye sıkabilirsin

yolda kalırsan kabüratöre bağla balata spreyini sık ve çalıştır yol al :D o derece

falldown
02.Aralık.2011, 15:05
ben hiç bu kadar temizini duymamıştım :mrgreen: ben nerdeyse her akşam eve götürdüğümde hafif ıslak bezle üstünden tozunu alırım.. jantlar ve lastik yeni gibidir her zaman (ayda 1-2 kere jant temizlerim) nazar kimine göre bu bir hastalık kimine göre büyük keyf.. :cheesy: bu arada dün akşam far da "kısalar(park)" da bi temassızlık oluştu,normal ve uzunlar sorunsuz çalışırken, "kısa" arada temassızlık yapıyor... nedendir acaba! şaka gibi valla... noluyoo ya bölee :)

sen yıkayarak eskitcen motoru:mrgreen:
piyasada ucuza aldığın lambaların alt kısmı yuvası normaline göre çok az daha küçük çapı.yuvaya takarken fark edersin.temassızlık o yüzden gecende benim oldu hatta atilla abi puff diyodu :p ama 10 lira yerine 1 liraya alıyosun ve sarı değilde bembeyaz ışık veriyo. xenon effect diye geçiyo zaten.

falldown
02.Aralık.2011, 15:08
jant kuruyken ( tahmin ediyorum daimi olarak kurudu :D )

üzerine sık balata spreyini cam gibi yapsın çıkmayan hertürlü lekeye sıkabilirsin

yolda kalırsan kabüratöre bağla balata spreyini sık ve çalıştır yol al :D o derece

canın sıkılınca sık poşete çek içine kafa yapıyo :p (aman heaa sakın)
çirkin hatun yoktur az würzth balata spreyi vardır :p

guento
02.Aralık.2011, 15:14
sen yıkayarak eskitcen motoru:mrgreen:
piyasada ucuza aldığın lambaların alt kısmı yuvası normaline göre çok az daha küçük çapı.yuvaya takarken fark edersin.temassızlık o yüzden gecende benim oldu hatta atilla abi puff diyodu :p ama 10 lira yerine 1 liraya alıyosun ve sarı değilde bembeyaz ışık veriyo. xenon effect diye geçiyo zaten.

orjinaline hiç dokunmadım yani değiştirmedim.. temassızlık "yuvası normaline göre çok az daha küçük çapı." derken... tam olarak ne demek istedin anlamadım:|
sorun ampüldemidir? ve bu "xenon effect ampülle" mi değiştirmemi mi öneriyosun?:|8)

falldown
02.Aralık.2011, 15:22
orjinaline hiç dokunmadım yani değiştirmedim.. temassızlık "yuvası normaline göre çok az daha küçük çapı." derken... tam olarak ne demek istedin anlamadım:|
sorun ampüldemidir? ve bu "xenon effect ampülle" mi değiştirmemi mi öneriyosun?:|8)

hee yok ben bendede olunca bi kere bendekini tarif ettim belki seninkide öyledir diye.
not: okuyunca farkettim ne kadar çok "ben"cilmişim :p
şaka bi yana ampulu değiştirmediysen tahminimce duyda(ayaklardan teki) yada kablo birleşim yerinde temasızlık vardır. bendeki göstergede mavi ışık(uzunlar) sönünce bastırıp alttan kablosunu çekiştirince düzeliyo(duyda sorun var).açıp düseltmeye üşendiğimden böyle yapıom. ancak senin bunu far tasına yapma şansın yok açıp bi kontrol et istersen

Emix
02.Aralık.2011, 18:27
canın sıkılınca sık poşete çek içine kafa yapıyo :p (aman heaa sakın)
çirkin hatun yoktur az würzth balata spreyi vardır :p
würtzh iyidir kalitelidir

;) :D

sıktınmı janta filan? pırıl pırıl yapıcaktır iyi bir zincir yağı al eline zinciri iyice spreyle temizle ayna gibi olsun sonra güzelce yağla gerginlik ayarını yap çok güzel olucak

( genel olarak zincir temizlemek için gaz yağı kullanıyorumda spreyde çok işe yarıyor:)

falldown
02.Aralık.2011, 19:00
würtzh iyidir kalitelidir

;) :D

sıktınmı janta filan? pırıl pırıl yapıcaktır iyi bir zincir yağı al eline zinciri iyice spreyle temizle ayna gibi olsun sonra güzelce yağla gerginlik ayarını yap çok güzel olucak

( genel olarak zincir temizlemek için gaz yağı kullanıyorumda spreyde çok işe yarıyor:)

yok yaa ne sıkması iş yerindeyim. daha yeni bugun ögrendim senden zaten. motoru yıkarken denerim.bahara yıkarım heralde artık :mrgreen: kışın yıkamanın anlamı yok nasıl olsa pislencek yine:mrgreen: