PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yedek Parçası nekadar pahalıymış yaaa

siyahus
15.Mayıs.2007, 11:54
Yaw benim motorun eskisahibi egzostun susturucularını sökmüş , deldirmiş ne gerekiyosa yapmış, bende orjinallerini alıp takayım dedim , 2 egzosta 520 lira + işçilik çekti Altan motorda , Ali ustada offf be . Kardeşim motor kaç para zaten 2 egzost kaç para . Bu fiyata modifiyeli süper özel yapım egzost takılır.
Elinde temiz çıkma egzostu olan var uygun fiyatlı verirse talibim aklınızda olsun.

emrahkucukgirgin
15.Mayıs.2007, 11:59
Hocam beni ara konuşalım... Susturucuları çıkarılmış durmda evde. sağlam... sadece sağ tekinin üstünde Deri çanta değdiği için siyahlık var. takmadan önce temizlenebilir. Onun haricinde tertemiz... Hemen Ali ustada sökülüp takılır.

Özelden msj atarsan cebimi veririm...

Engin
15.Mayıs.2007, 12:09
Ben kendi motorumu almadan önce 2.el bi motor bakmıştım, onunda eksozları değişecekti, servise sorduğumda 250 YTL ye kesik egzos lar takabileceğini söylemişti. Listeye bakmadan söylediği bir rakamdı. Ama Altan motor da listeden baktıysa birşey diyemem ama biraz pahalı olmuş.

Benim şu anda kullandıgım RR de , sıcak egsoz üzerine branda koydukları için siyah lekeler vardı, benzin ile silerseniz izler çıkıyor arkadaşlar, uygulanmıştır. Egsoz sogukken silin aman dikkat.

ÇeLeBi MuRaT
15.Mayıs.2007, 12:22
Siayhus senin yanlışın var dostum o kadar fiyata dememişlerdir.Çünkü benim eksozlar yandı Altan motor 200 ytl üstü olur demişti..

O kadar paraya en baba eksozu takarsın..Bu arada bende eksoz arıyorum...Yardımcı olursanız sevinirim..

siyahus
15.Mayıs.2007, 12:35
Bende öyle düşündüm tekrar tekrar sordum bana birinin fiyatı 260 lira + KDV dedi ikisi 520 + KDV + İşçilik dedi Altan motor.
Ali ustayı aradım oda ikisi 500 e takılır dedi , elinde oynanmamış egzost olsaydı o zaman birşeyler yapılırdı ama bu durumda olmaz dedi. Ne yapacağımı şaşırdım valla. Harbiden bu fiyata en baba egzostu takarsın , çin malı egzost yarısı etmez bunun.

Bu nası bir yedek parça fiyatıdır anlamadım , alanen adam kazıklıyor bu yedek parçaları getiren firmalar. O yüzden yedek parça fiyat listesi olan varsa gönderebilirmi yada ithalatçıları bilen varmı aranızda ?

aidikurt
15.Mayıs.2007, 13:40
sen en iyisi orjinalini bırak iyi bie egzostcu bul sec begen bizimkine uyan bir tane tak keyfine göre

emrahkucukgirgin
15.Mayıs.2007, 18:35
Beyler benim egzostları satacağım. Bilginize... Daha doğrusu bozuk egzostlu bir Class'cı kardeşimle takas... Fiyatı gelen teklifler belirler... Eeeeee hayat zor beyler... Egzost yaptıracağım da benim sağlamlara yazık olmasın...

ÇeLeBi MuRaT
15.Mayıs.2007, 19:01
Abi cidden senin yanlışın var o kadar fiyat demediler bana adamlar.Hatta ben dedim ustam ben nikelaj yaptırsam olurmu bana dedi murat 100 küsür bi para istiyolar ona vereceğine 200 küsürata yeni bir çift eksoz tak dedi..iki eksoz 520 ytl ne demek abi bu ya ben bu motoru alırken şu slogan vardı bu zatı muhterem şirketin bol ve ucuz parça..Hani nerde bana iki karburatöre 600 ytl denildi.Daha durun beyler neler çıkıcak en iyisi harbiden 3000 ytl satıp kurtulmak buna bineceğime pisiklete binerim daha iyi..Her 1000 km yağ değiş iyi buda demektirki bizim motorlar fosss abicim aksinide kimse idda edemez bence..

emrahkucukgirgin
15.Mayıs.2007, 19:03
Abi 1000km de bir değiştirme kalite yağ koy 3000 git. Bana Altan 3000 de değiş dedi... Yağ MOTUL...

aslanburclu
15.Mayıs.2007, 19:07
topkapıda çok güzel eksost yapan dükkanlar varmış hemde uygun fiata dikilitaş servis ali ustayla görüşün

UnicornKnight
15.Mayıs.2007, 23:12
vay anasını ercan motorcycle 1 çift smokehead'a montaj ve işçilik dahil 350 ytl diyince dibim düşmüştü,şaşırdım kaldım açıkçası... :S

okan
15.Mayıs.2007, 23:28
hiç yorulmadan reklam yapıyoruz sabah akşam.. heralde artacak motorun yedek parça fiyatları...adamlar uğraşsa bu kadar reklam yapamazlardı yanii...

emrahkucukgirgin
15.Mayıs.2007, 23:51
Bu konuda sana katılıyorum Okancım. Aslında bu forum Sarıkayalar tarafından finanse edilmeli... En azından reklam vermeleri lazım. Üyelere de ciddi indirimler sunmaları lazım. İşte o zaman gerçek marka bütünlüğü oluşur... Mükemmel bir örnek olur...

aslanburclu
16.Mayıs.2007, 00:14
şimdi başlıyacam motorlarına ne lan bu bugün inceledim her şeyiyle valla kim ne derse desin kardeşim bindim kullandım mondial 250 mct bizim b9 lara nal toplatır ne çayırtı var ne zırıltı ne vibrasyon harika bir eksost sistemi gerçekten eksost sistemi çok güzel lastikleri güzel jantları tel her parçasıda ucuz atiklği ,yol kapışı, anında 0 dan 100 km bir anda vın diye çıkış işte böyle fiatımı 3000 ytl+ 160 ytl. plaka ruhsat 316 ytl X 12 ay fiatıda hesaplı ŞİMDİ DİYECEKSİNİZKİ BUNLAR NERDEN ÇIKTI YAA ARKADAŞLAR BİR ÇİFT EKSOST 500 KÜSÜR YTL. olurmu ya bu ne be kardeşim altın kaplamamı altı üstü bir boru 2 ey bi bük ver nikalaj havuzuna en fazla işçiliği dahil 200 ytl. kanuni tigger 250 liğin aslanlar gibi gösterişli bir çift eksosu yanlış okumadıysam 150---160 ytl. :oops: şimdi burdan sesleniyorum ey yellowrocklar ve işbirlikçisi olanlar ve bu fiatları veren servisleri sizlerin vicdanınıza ..... su sıkıyım ne diyim kardeşim insaafffffffff ..... aslında bişey daha söyleyim sizin ithal ettiğiniz bu motorlar hakikaten dedikleri gibi çin malı bi halta yaramazzzzzzzzzzzz ama bizler kendi kendimize züğürt tesellisi yaptık bu motorları alladık pulladık halt ettik başımıza taç ettik sişzde bişey oldu zannettiniz .... zırıltısından zarıltısından hababam servis hizmeti istemesinden başka bi halta yaradığı yok yalansa gelin karşıma görün ithal makinanızı....

yine geliyim eksost mevzusuna bu ilk makinaların eksostları problemliymiş nerdenmi çıkardın diyeceksiniz ankara servisimiz marinmak la bağlantısı olan bizim site üyesi tt06 o bana karşı yazmış bulun okuyun daha da döktürecemde dua edin dikilitaş servisinize o çocuk gerçekten bilgili ve insancıl davranışlarıyla bu makinaların ayıbını örtüyo her neyse işte böyle birden canım sıkıldı benim eksostların içi döküldü acaip eksost gürültüsü içinden teneke sesleri derken işte büle elimde yoruldu yazmaktan artık sizlerin ilginize ,,,takibinize ,,,,bilginize bırakıyorummmm

ÇeLeBi MuRaT
16.Mayıs.2007, 00:24
Emrah güzel demişsin motul koy baba magne tec koyduk gazi motora yolum düşmüştü hatta kendim götürdüm.Düşmez olaydık adam servis değil ölü soyucu işbirlikçi duşa kabinciden servis olursa bindiğim motordanda şüphe duyarım..Vesselam...illa her 1000km yağ değişcekmiş yoksa kaşe basmazmış bizde iş yok aslında satan sattı motoru cukka yaptı motorlarda yol yaptı haliyle yedek parça lazım şimdi millete sokuşturma zamanı sokuştur babam sokuştur....Duuu bakalım ne olucak sonu...

okan
16.Mayıs.2007, 00:26
hehehehe.. herkeşlere günayydıınnn.. ..ne bekleniyodu ki....olacağı buydu zaten..alacan bi sağlam motor parçalayıp satacan.. en az 10 bin YTL ettirirsin...

emrahkucukgirgin
16.Mayıs.2007, 10:19
Valla ikinci el satmamak lazım parçala parçaları tek tek sat... OOOOH... acayip karlı çıkarsın valla...

aykut
16.Mayıs.2007, 11:41
dün akşam bi supriz yapıp modada çay içmeye gelecektim sizle ama Aygün motordan (buarada kendiside rr bayi ve servisidir) Ercüment abinin yanına gitmem gerekti, kendisi cmts günü motorla kaza yapıp sol bacağını kırmıştı.Ne ise konuya geleyim orada sarıkayalardan Ayhan beyle (İsmini tam hatırlamıyorum karıştırmışda olabilirim) sohbet ettik biraz kendisi benim motoru görünce biraz baktı inceledi bizimkinden de parçalar var bunun üzerinde dedi muhabbet başladı derken al bir rr rahat et uğraşma bunla sorunsuz rr dedi bende kendisine marka olarak değilde bir distiribütör olarak genel bir soru sormak istediğimi söledim, karbüratör fiyatınız ne dedim hatırlamadı ama ben benimkinin fiyatını söledim 230 ytl yani motor 5bin ytl parçalarınız 2 katı neden böle bende almaya niyetim var ama herkes bu konuda sıkıntılıdedim kendisi değişen piyasa şartlarını sebep gösterdi peki dedim neden bu bol nikelajlı makineleri getiriyorsunuzda aksesuar nikelaj akam getirmiyorsunuz bizler makinelerinizi kişileştireceğiz diye onun bunun parçasını uydurmaya dünya para harcıyoruz, kendisinin cevabı çinde üretilen aksesuarların kalitesinin henüz güven teşkil etmediğiydi, ee ben ve siz motorlarımıza kullandığımız aksesuarları nereden buluyoruz ?? Amerikadanmı getirtiyoruz yani çıldırmamak elde değil 2 dolara türkiyeye giren sis farlarını 50 ytl satıyorlar bize.Benim motorun distiribütörü Uğur derin dondurucu bütün parça fiyatlarını yarıya çekti neden bizim motorların 2. eli 1000 ytlye düştü alan yokta ondan kim alaçakta uğraşacak. Parça masrafı motorun fiyatını 2 ye katlıyor ondan sonrada fiyatları yarıya çek. Hepsi aynı bunların para para para dertleri bu abi, kalite süreklilik kimsenin umrunda değil günü kurtaralım okadar.Kim hatırlıyodu uğur derin dondurucuyu bitmek üzereydi, sattı çın motorlarını millete döndü köşeyi... :evil: jinlunun karbüratörü 400 küsür lira regalde ondan aşşağı değildir hepsi aynı karburatörü kullanıyo aradaki fiyat uçurumuna bakın, jinlunun eksozları 400 ytl mondial 120 mi ne regal 500 çüş yanii :P sıfırdan yaptırsam anca bukadar tutar zaten yam yam hepsi bunların yam yam !!! Değişen piyasa şartları bizde yok sanki herkes milyon dolar kazanıyo memlekette :P

inci
16.Mayıs.2007, 11:49
Bu durumda ; Aldık madem RR ları hiç satmayı düşünmeyelim :x ,kullan -at yapalım olsun bitsin :cry: ... sonra birdaha alalım kullanıp atalım. :P
Buna müdahale edecek bir insan evladı yokmudur? :? bu ülkede annamadım yaaaaa :x

UnicornKnight
16.Mayıs.2007, 12:00
biz kaldırdık bunların bir taraflarını ciddi ciddi...distribütör falan değil alenen soyguncu bunlar... :x

emrahkucukgirgin
16.Mayıs.2007, 12:28
Eğer bir yerde küçük insanların gölgesi büyük olmuşsa orada güneş batıyor demektir....

UnicornKnight
16.Mayıs.2007, 12:36
şu son gelişmelerden sonra ciddi ciddi düşünmeye başladım rr'ımı satıp öteden beri hayalim olan yamaha midnightstar ya da kawasaki vn2000'e geçiş yapmaya...en azından yüksek yedek parça ücretlerine değeceklerdir tam manasıyla... :x
sırf bu güzel birliktelikten kopmak istememem engel oluyor bana ama daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum... :(

okan
16.Mayıs.2007, 12:50
Eğer bir yerde küçük insanların gölgesi büyük olmuşsa orada güneş batıyor demektir....doğru söze ne denir..... :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

aidikurt
16.Mayıs.2007, 12:52
ya piyasada egzost satan bir cok yer var alın ordan taktırın illada sarıkayalardan almak zorunda değiliz.

MotoJunior
16.Mayıs.2007, 12:54
arkadaşlar yedek parça fiatlarından bukadar yakınmayın. gördüğüm kadarıyla parça elinde olanlar değişik fiatlar söylüyolar birde bize sorarsanız memnun oluruz. 0212 624 99 93 yardımcı olmaya çalısırız.

emrahkucukgirgin
16.Mayıs.2007, 13:13
Siz kimsiniz acaba?

okan
16.Mayıs.2007, 13:17
parçacı heralde.... arayın demiş.. idiiialı olabilir fiyatlar konusunda aramakta fayda var....

emrahkucukgirgin
16.Mayıs.2007, 13:19
Aramadan buradan sorayım :-) Class Km teli var mı? Fiyat nedir?

Cevabınız için şimdiden teşekkürler

MotoJunior
16.Mayıs.2007, 13:22
arkadaşlar ben mehmet özdikmenli moto juniorun sahibiyim dediğim gibi her konuda yardımcı olmaya calısırız bir probleminiz olursa dediğim gibi 212 624 99 93 sarkayalar bayisiyim yerimiz sefaköyde

siyahus
16.Mayıs.2007, 14:09
Valla ne diyeyim bende bu motoru almadan burayı ve motosiklet netteki forumu baya bi okudum. Baktım herkes memnun, ortam günlük güneşlik , motorda hiç problem yok , yedek parça bol ustalar iyi . Gel gör ki işin içine girince öyle değilmiş. Banada almadan önce mct250 al Regalden daha rahat edersin problem yaşamazsın yaşasanda ucuza yaptırısın demişlerdi . Bende Regalinde ustaları iyiymiş , yedek parçası ucuzmuş diye atıp tutmuştum. Titreşimde cok azmış falan diye. Bi bindim motora ayaklarım uyuştu. Hele atrçının ayakları yarım saat gidince iyice fena oluyo. Arka koltuk oturulamaz derecede berbat. Ama görünüş çok güzel motorun . Hakkını yememek lazım. Ama yedek parçadan kullanıcıyı bu kadar kazıklamakta olmaz pes yani . Aynı kazıklama sistemini garanti koşullarındada yapıyorlar. En ufak bir şeyde motorun tümü garanti kapsamından çıkıyor. Varmı böyle birşey.

emrahkucukgirgin
16.Mayıs.2007, 14:10
Virasyon azalacak. merak etme. Sibop ve senkron ayarı yaptır mutlaka..

HONEY
24.Mayıs.2007, 16:45
Valla ne diyeyim bende bu motoru almadan burayı ve motosiklet netteki forumu baya bi okudum. Baktım herkes memnun, ortam günlük güneşlik , motorda hiç problem yok , yedek parça bol ustalar iyi . Gel gör ki işin içine girince öyle değilmiş. Banada almadan önce mct250 al Regalden daha rahat edersin problem yaşamazsın yaşasanda ucuza yaptırısın demişlerdi . Bende Regalinde ustaları iyiymiş , yedek parçası ucuzmuş diye atıp tutmuştum. Titreşimde cok azmış falan diye. Bi bindim motora ayaklarım uyuştu. Hele atrçının ayakları yarım saat gidince iyice fena oluyo. Arka koltuk oturulamaz derecede berbat. Ama görünüş çok güzel motorun . Hakkını yememek lazım. Ama yedek parçadan kullanıcıyı bu kadar kazıklamakta olmaz pes yani . Aynı kazıklama sistemini garanti koşullarındada yapıyorlar. En ufak bir şeyde motorun tümü garanti kapsamından çıkıyor. Varmı böyle birşey.

siyahus dostum,

bu aybaşı rr almayı düşünüyordum yazını görünce hevesim kırıldı :(

MotoJunior
24.Mayıs.2007, 16:49
yedek parça olayı gördüğüm kadarıyla herkesin kafasını karıştırıyo fakat ithalatcılar tarafından belirlenmiş fiatlar dısında bi uygulamayla karsılaşmamak için bi fiat sora sanız sevinirim

emrahss
24.Mayıs.2007, 17:28
Harbiden bilmediğim için soruyorum, Sibop ayarı mı, sübap ayarı mı? Motorcu bile sibop diyor da.. Yaşar Baba, el cevap...

Tayfun
24.Mayıs.2007, 19:32
Sübap dostum :) sibop türk icadı :P

okan
24.Mayıs.2007, 19:40
Sübap dostum :) sibop türk icadı :Psensin ula sibopppppp....sübap tabikiii..

gomtanım... sibop atv kullanıp zaptiyelikle çapkınlığı mesai saatlerine sığdıranlara deniyor.... :P :P :P

sübapsa motorun emiş ve hava ayarlarını yapmaya yarayan parçaya deniyor.... :cheesy: :cheesy: :cheesy:

aslanburclu
24.Mayıs.2007, 19:49
yaw her haltı ben ne biliyim dilim nasıl dönerse öyle diyom ahanda doğruları aşağıda okuyun anlayın alla allaaaaa

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=s%C3%BCbap&btnG=Google%27da+Ara&meta=lr%3Dlang_tr

Tayfun
24.Mayıs.2007, 20:33
"Ne diyon len sen sibop" gazman repliğidir :P

siyahus
25.Mayıs.2007, 11:27
siyahus dostum,

Honey , hevesin kırılmasın , benim başıma geliyor diye herkesin başına gelecek diye bir şey yok, yedek parça fiyatları hariç tabii :)
Burada birsürü insan zevkle keyifle kullanıyor regallerini . Ben daha 2 kere binebilmek nasip olmuş olsada motoru sevdim. Ancak cok rahat değilim yinede servisten alabilirsem uzun süre kullanmayı hedefliyorum(bıraktığım servis acaip ağırkanlı 4 günde viteskutusunu açtı , 4 gündür parça belkiyoz gelmedi hala bide toplaması var 15 güne falan tekabül edecek heralde.).

@ MotoJunior ,

Üstad, çift egzost ne kadardır parça fiyatı olarak ?

polo34
08.Haziran.2007, 00:06
bu çok güzel bir konu olmuş, konuyu açan arkadaşı tebrik etmek istiyorum
kimse bu motorun yedek parçalarının pahalı olmasından söz etmiyordu

deep-impact
08.Haziran.2007, 01:33
arkadaşlar kusura bakmayın hepimiz motoru almadan başımıza böyle şeyler geleceğini az çok tahmin edebiliyorduk bilmem haksızmıyım ne demişler T... kaçınılmaz ise zevk almaya bakınız hepinize arızasız sürüşler dilerim allah hiçbirimizin motorunu servise düşürmesin inşallah.

Tayfun
11.Haziran.2007, 02:21
AMİNNNNNNNNNNNNNNN...

kaldera
11.Haziran.2007, 11:25

siyahus dostum,

bu motoru ilk alanlardanım.yukarıda yazılı sorunların hiç birini yaşamadım.ne garanti konusu ne vibrasyon.motorumu değişmeyi düşünüyorum ama
inanın keyfe keder.hiç bir şikayetim sorunum yok.değiştirsemde olur benimle birlikte yaşlansada olur
HONEY arkadaşım eğer düşüncen değişti ise bu motorla ilgili hevesin kırıldı ise alma..içindeki o şüphe her zaman karşına dikilecektir.en ufak sigortan atsa bile..vazgeç regalden..

HONEY
11.Haziran.2007, 11:56
Kaldera hocam,

Regalimi 3 gün önce Motojuniordan sıfır aldım. Şu an 250 km deyim vibrasyon harici bir şikayetim yok :)

kaldera
11.Haziran.2007, 12:44
Kaldera hocam,

Regalimi 3 gün önce Motojuniordan sıfır aldım. Şu an 250 km deyim vibrasyon harici bir şikayetim yok :)
hayırlı olsun;
motorun daha yeni..sanırım ilk motorunda.
250 kmde vibrasyon şikayeti için çok erken..1500-2000 kmden sonra şikayetin kalmaz.

HONEY
11.Haziran.2007, 13:38
Kaldera hocam,

hayırlı olsun;
motorun daha yeni..sanırım ilk motorunda.
250 kmde vibrasyon şikayeti için çok erken..1500-2000 kmden sonra şikayetin kalmaz.

Sağol Kaldera,

İlk sayılmaz ama ben ilk motorummuş gibi hissediyorum çünkü bundan 12 sene önce 251 MZ motorum vardı mazotta kayarak düştüm. En fazla 2 ay kullanabilmiştim düştükten sonra soğumuş ve satmıştım.

Tayfun
13.Haziran.2007, 13:07
Honey aman rodaja dikkat et, ilk 500 km yi 50 ile, ikinci 500 km yi 60 ile bitir, aynı viteste motor kullanma, aynı hızda motoru kullanma, bunlar çok önemli, 1000 km sabrın sonu, yüksek hızda bile titreşimsiz melek gibi bir motordur bunuda unutma ;)