PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ayaklık iptali

mslmchc
12.Aralık.2011, 00:07
merhaba... benim 250 spyderın ayaklık acıkken calısmamasını iptal etmek istiyorum bu konuda yardım istiyorum.. malumn hava soguk ve ısınana kadar bi sure bekliyorum. bu sure icinde motorun ustunde bos bos oturmayı sevmiyorum... iptal etmek icin ne yamam lazım yariımcı olursanız sevinirim...8)

synapse333
12.Aralık.2011, 00:19
akünü yanında bir müşür var sanırım onu sökmen lazım, ama daha tecrübeli arkadaşlardan da cevap bekle istersen... kolay gelsin

TWO-WHEEL TANGO
12.Aralık.2011, 00:48
İptal için koltuğu kaldırıp altındaki müşürü ayırıp uçlarını güzelce bantlamak gerek. Aslında boşta iken ve ayaklık açıkken çalışması gerek, diğer motorlarda usul budur.

mslmchc
12.Aralık.2011, 01:37
Tesekkürler...

synapse333
12.Aralık.2011, 11:53
two whell tango üstadım, hangi koltuk ön mü? bide ön koltuk nasıl çıkıyor? teşekkürler

TWO-WHEEL TANGO
12.Aralık.2011, 14:31
two whell tango üstadım, hangi koltuk ön mü? bide ön koltuk nasıl çıkıyor? teşekkürler

Spyder'in koltuğu tek parça. Spyder ve Daytona'nın sökülecek yerleri belli, ancak 250'lik (iki parça koltuktu bildiğim kadarıyla) nasıl sökülür cidden bilmiyorum. :shock:

aidikurt
12.Aralık.2011, 15:30
Motorun üstüne cıkıp ayaklıgı kaldırıp debrıyaja basıp motoru calıstırdıktan sonra ayaklıgı acınca motor stop etmemesi lazım ???

synapse333
12.Aralık.2011, 16:51
2011 250 e9b de stop ediyor bende şimdilik sorun değil ama ilerde iptal etmeyi düşünüyorum çünkü sorun yaratan bi parça arızalanabiliyormuş

falldown
12.Aralık.2011, 18:35
2011 250 e9b de stop ediyor bende şimdilik sorun değil ama ilerde iptal etmeyi düşünüyorum çünkü sorun yaratan bi parça arızalanabiliyormuş

arızalanınca iptal edersin boşver. mesela benim hoşuma gidiyor bi yere vardıgımda çat diye tek hareketle ayaklığı açıorum motor durmasına yakın hem motor susuyo hemde ayaklığa otoruyo bi anda motor havalı duruyo 8) kısaca stop için koldaki tuşu kullanmıyorum yani

MaRCoS
12.Aralık.2011, 19:55
arkadaşım bende daytona var ben ilk aldığımda aküyü taktırırken söktürmüştüm, koltuğun altında ayaklığa doğru giden bir kablo var takip edersen beyaz bir ayıracı var onu çıkar, artık ayaklıksız çalıştırabilirsin, bir sıkıntısıda olmuyor. 8)

serdarozgec
21.Aralık.2011, 00:40
bu konuyu takip ettikten sonra motorun koltuğunu sökmeye çalıştım, fakat başaramadım. kırarım diye de çok uğraşmadım, bıraktım. koltuğu sökmeyi deneyen ve başaran var mı? (rr 250 e - 9)
havalar soğuk olduğu için motora binemiyorum. haftalık gidip lastiklerini şişiriyorum, çalıştırıyorum. 10 dk çalışıyorsa 10 dakika tutmak zorunda kalıyorum. ayaklık iptali çok işime yarar.

CELİL
21.Aralık.2011, 10:07
serdar senin makinada koltugu sökmeye gerek yok akünün oldugu sağ yan nikalaj kapağı sök tesisat elinin altına gelecek oradan ayaga giden kabloyu bulup fişini çekmen yeter 8)
ayrıca ön koltugu sökmek için önce arka koltugu sökücen o zaman ön koltugun vidalarına ulaşırşın kolay gelsin 8)

mslmchc
21.Aralık.2011, 11:33
arızalanınca iptal edersin boşver. mesela benim hoşuma gidiyor bi yere vardıgımda çat diye tek hareketle ayaklığı açıorum motor durmasına yakın hem motor susuyo hemde ayaklığa otoruyo bi anda motor havalı duruyo 8) kısaca stop için koldaki tuşu kullanmıyorum yani

aslinda benimde hosuma gidiyor ama havalar soguk isitmak icin bekliyorum bbir sure onun icin ustunde bos oturmak istemiyorum onun yerine motoru silmeyi tercih ederim:D:D
bu arada iptal ettim yardımlarınız icin tesekkurler .

falldown
21.Aralık.2011, 17:11
aslinda benimde hosuma gidiyor ama havalar soguk isitmak icin bekliyorum bbir sure onun icin ustunde bos oturmak istemiyorum onun yerine motoru silmeyi tercih ederim:D:D
bu arada iptal ettim yardımlarınız icin tesekkurler .

kaç dakka ısıtıyosunki? ben eldivenleri bufı kaskı giyiyorum montun önünü kapatıyorum dizlikleri düzeltiyorum ( kotun altına giydiğimden garaja yürürken bazen aşağı çekiliyolar azcık bişey) aynaları kontrol ediyorum derken bikaç dakka geçmiş oluyo zaten :D neyse kısaca bozulduğu gün bende iptal edicem zaten tilkinin dönüp dolaşcağı yer kürkçü dükkanı:p

Emix
21.Aralık.2011, 21:58
bu konuyu takip ettikten sonra motorun koltuğunu sökmeye çalıştım, fakat başaramadım. kırarım diye de çok uğraşmadım, bıraktım. koltuğu sökmeyi deneyen ve başaran var mı? (rr 250 e - 9)
havalar soğuk olduğu için motora binemiyorum. haftalık gidip lastiklerini şişiriyorum, çalıştırıyorum. 10 dk çalışıyorsa 10 dakika tutmak zorunda kalıyorum. ayaklık iptali çok işime yarar.

artçı selesinin arkasında 2 adet küçük vida var yıldız tornavida ile sökün ve arka seleyi çıkartın

arka seleyi çıkarttıktan sonra arka selenin altında kalan ön selenin 2 adet somunu ile karşılacaksınız onuda ingiliz anahatarı veya uygun anahtar yardımı ile sökün ön selede çıkmış olacak bu kadar basit selenin altında birşey yok öyle hatırlıyorum sigorta akünün üzerinde diye hatırlıyorum sağ kapağın orda. sol kapakta ise hava filtresi var orda işiniz olmaz elektriksek birşey yok :) depoyu sökmek istersenizde ön seleyi çıkarttıktan sonra 1 adet orta boyda somon çıkacak onuda sökün anahtarı taktığınız yerde sağlı sollu 2 adet somon var onlarıda çıkarttığınızda depo elinize gelmiş olur :)

ayaklığı ben direk ayaklığın arkasında bulunan ufak devre kartı gibi birşey vardı iletişimi sağlayan elektriksel kabloyu sökmüştüm yeni modellerde nasıl bilmiyorum

bazen iyi taraflarıda var bazen kötü çünki bazen unutup hareket alabiliyorum bazende canımı sıkıyordu devredeyken motorun üzerinde bulunmam gerekiyordu ısıtmak için

eski SYM Wolf'ümde sistem biraz daha farklıydı ve çok beğeniyordum.

Ayaklık kapalı açık fark etmiyor çalışıyordu açınca stop etmiyordu. bir özellik vardı çok beğeniyordum kullanıcılarına soruyordum kimse bende öyle birşey yok diyorlardı ancak benimkinde vardı ve extra takılmış birşey değildi

çalışırken ayaklığı açıyoruz ayaklığın ucunda bir plastik vardı yerle temas ettiği an sistem devreye giriyordu

kısa farla açıksa kapatıp stop farklarını açıyor arka stoplar ön stoplar yanıyordu motorsiklet susmuyor ve vites pedalı debriyaj iptal oluyor istediğiniz kadar basın devreye girmiyor ve hareket etmiyor ancak çalışır vaziyette ısnıyordu :) ayaklığı kapatınca farları yakıyor ve şanzuman devreye giriyor aynı şekil ayaklık açık ancak plastik yere temas etmiyorsa aydınlatmaları kapatmıyor ancak gene hareket etmiyordu :)

varmı böyle bir sistem ya :) eski sahibi ne yaptı bilmiyorum serviside bir değişiklik yok motorda extra birşey takılı değil diyip duruyordu

(not motorun beynini değiştirmişler satmadan önce fark etmiştim çin/japon malı sanırsam model marka hiçbirşey yazmıyor servise gösterdim bu buna ait değil vs demişlerdi)

evet anladımki beyninde birşeyler var aletin :D değişti yada değiştirilmediği hakkında bilgim yok..
hermotora lazım
çok kullanışlıydı

mistakezero
14.Mart.2012, 02:06
ön koltuğun altında 2 tane beyaz giriş var biri arka stoplar için diğeri ayak iptali için denersen kendin yapabilirsin... kazasız belasız sürüşler herkeze...