PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tekrar yadım lutfen

mslmchc
17.Aralık.2011, 11:18
ben bu motora sole keyifle binemeyecegim anlasilan... ilk motorum fazla bilgim yok sorun cıkarmasın dıye sıfır motor alıyorum masallah yinede sorunu hiç eksik olmuyor :D motora bazı gunler binemiyorum isimden dolayı .. motora binmedigimde ellemediigm zmnlar calıstırma sorunu yasıyorum .. motor calsımıyor bir turlu ... dun izinli oldugum iicn butun gun yattım ve gece ise gitmek icin motorumu cıkardım marja bastım ama calısmadı vurdurmayı denedım yıne calsımadı marj basıyor ama calsımıyor gec komsuları rahatsız etmemk ıcın fazla ugrasmadım sabah tekrar denedim ama yine calsımadı sorunu anlaybilmis degilim akudenmi kaynaklanıyor acaba aku bosamıs olabilirmi 1 gunde yada baska bir sebepi mi var acaba yardımcı olursanız sevinirim.. TESEKKÜRLER..

synapse333
17.Aralık.2011, 11:40
sabahları bende de çalışmıyor bazen jikle ile dene, yada boğulmuş falan olabilir benzini kapatarak bir müddet çalıştırmayı dene maksat karbüratördeki benzin bitsin sonra tekrar jikle ile dene benzini aç ama, gene çalışmıyorsa bujileri temizle yada değiştirip dene (bujilere elektrik geldiğinden emin ol ama marş basarken yerinden çıkartmış olduğun bujiyi motor bloğuna yaklaştırdığında bloğa kıvılcım atması gerekli bu şekilde anlayabilirsin), gene çalışmıyorsa hava filtresini temizlemeyi dene, motorun çalışması için hava+benzin+elektrik gerekli sorun mutlaka bunlardan birinde...kolay gelsin...

CELİL
17.Aralık.2011, 12:55
Kış geldi havalar sogudu bu yüzden makinalar jiklesiz çok zor çalışır veya hiç çalışmaz o yüzden çalıştırmadan önce 2-3 kere makinaya gaz ver jikleyi aç çok hafif gaz vererek marşa bas çalışmazsa bujiden olabilir 1 hafta 10 gün çalışmazsa nemden buji rutibet yapabilir temizlemek gerekebilir kolay gelsin

mslmchc
18.Aralık.2011, 00:42
tesekkurler cevaplar icin... sorun bujiden buyuk ihtimalle bujileri soktum siyahlasmıs temizledim ama yine calısmadı bu buji yakma sorunu neden kaynaklanır acaba ? bakımdan oncede yapıyordu bakımda sorun giderildi dedi usta daha yapmaz dedi .... ama yine aynı sorun olustu ustayı degistiricem aslında karsıya gecmeye cesaretim olsa ali ustaya giidcem ama malesef gidemiyorum cesaret edemiyorum simdilik. yada anadolu yakasında servis bilen tavsiye eden varmı acaba ? lutfen yadım edin sıtkım sıyrıldı artık buji sinden ...:S

CELİL
18.Aralık.2011, 13:46
tesekkurler cevaplar icin... sorun bujiden buyuk ihtimalle bujileri soktum siyahlasmıs temizledim ama yine calısmadı bu buji yakma sorunu neden kaynaklanır acaba ? bakımdan oncede yapıyordu bakımda sorun giderildi dedi usta daha yapmaz dedi .... ama yine aynı sorun olustu ustayı degistiricem aslında karsıya gecmeye cesaretim olsa ali ustaya giidcem ama malesef gidemiyorum cesaret edemiyorum simdilik. yada anadolu yakasında servis bilen tavsiye eden varmı acaba ? lutfen yadım edin sıtkım sıyrıldı artık buji sinden ...:S
Müslüm servis için sponsorumuzda olan motomanıa yı deneyebilirsin yeri kadıköy stanın yanında 8)

mslmchc
19.Aralık.2011, 03:43
tesekkurler celil abi .. motor calısmıyor su an yarin buji alıp calıstırıp soruna baktirmak icin soledigin yere motomanıa yarın gidicem.. insallah sorunu cozerler ve onemli bsy degildir umarım .:S tekrar tesekkurler.

aidikurt
19.Aralık.2011, 16:49
anadolu yakası ıcın önderdiğimiz servıs aynı zamanda sitemizin sponsoru olan motomania servisini kullanabılırsın.
Calısmama olayına gelınce bır cok nedenı olabılır.
Sag koldakı dugmeyı kapalı pozıyona geıtrmıs olabılırsın
benzın muslugu yanlıs yondedır
karburator pıslenmız olabılır
bujıden kaynaklanabılır.
vs..mutlaka gormek gerekır.

mslmchc
21.Aralık.2011, 11:36
bugun kısmetse motomanıa gidicem sorun insallah buyuk degildir.. gerci henuz calsıtırmayı beceremeidm biryerden buji almam gerekiyor kadıkoye inicem sorna gelicem buji takıcam sorna tekrar motorlar akdkoye motomania gidicem ..

CELİL
21.Aralık.2011, 12:39
bugun kısmetse motomanıa gidicem sorun insallah buyuk degildir.. gerci henuz calsıtırmayı beceremeidm biryerden buji almam gerekiyor kadıkoye inicem sorna gelicem buji takıcam sorna tekrar motorlar akdkoye motomania gidicem ..
müslüm motomanıa ya yakınsan ugraşma tel aç gelip çalıştırır bakarlar

mslmchc
21.Aralık.2011, 19:07
hallettim celil abi o isi bujileri degstirdim sonra motoru aldiım goturdum motomania sagolsun cüneyit bey ilgilendiler baktılar sorun yokmus motrumda gayet duzneliymis ..... ama gelirken eve 100metre kala kaza yaptım :( onemli bsy yok allahtan otobus geri geri geldi altına aldı motoru... motoru bıraktım atladım fazla bsy olmadı allah beterinden korusun :)

CELİL
21.Aralık.2011, 19:14
çok geçmiş olsun sana birşey olmasında gerisi kolay iyiki makinayı bırakıp atlayabilmişsin :(

mslmchc
21.Aralık.2011, 19:24
sagol abi .. olacagı varmıs hayrılıs:D

falldown
22.Aralık.2011, 15:32
geçmiş olsun arkadaşım

eddwards
25.Aralık.2011, 01:22
Bol geçmiş olsun

Bu arada... ankarada tavsiye edilebilecek servisler nerelerde arkadaşlar

tunaypsr
11.Ocak.2012, 01:10
Bol geçmiş olsun

Bu arada... ankarada tavsiye edilebilecek servisler nerelerde arkadaşlar

kardeş servis olarak değilde küçük bi dükkan var ulusta yibanın orda uğur ticaretin hemen yanındaki ara sokakta daha 1 hafta oldu çocukla tanışalı ama sağlam ve temiz bir esnaflığı olduğu kanaatindeyim adı murat bircok şahısta onu tavsiye ediyor ve seviyorlar bi bak derim