PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : spyder 350

infantry
24.Aralık.2011, 12:51
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım, spyder 350 almak üzereyim acaba bu motorun artıları ve eksileri nelerdir biraz bahsedebilirmisiniz?:|

CELİL
24.Aralık.2011, 18:06
Merhaba Kerem aramıza hoş geldin 8)
SPYDER 350cc görselliği ön planda olan tarz bir makinadır motoru su ve fan soğutmalı trafikte ve uzun yolda şişmez problemsizdir yakıtı 100km de 4.5 lt civarıdır manevrası azdır kalkış ve duruş anlarında dengesi ön teker ileride oldugu için diger makinara göre biraz alışmak ister ama çok kısa sürede alışılır keyifli bir makinadır8)

ağfndrdm
24.Aralık.2011, 18:45
Kerem kardeş hoş geldin aramıza.
celil açıklamış hemen herşeyi..gerçekten keyifli bir makina . tek kötü yanı .herkes bakacak motoruna ,hatta harley bu diyenler olacak
şimdiden nazar değmesin diyorum

TWO-WHEEL TANGO
25.Aralık.2011, 00:53
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım, spyder 350 almak üzereyim acaba bu motorun artıları ve eksileri nelerdir biraz bahsedebilirmisiniz?:|
Hoşgeldin kardeşim. Allah şimdiden kazasız ve güle güle kullanmayı nasip etsin.

Merhaba Kerem aramıza hoş geldin 8)
SPYDER 350cc görselliği ön planda olan tarz bir makinadır motoru su ve fan soğutmalı trafikte ve uzun yolda şişmez problemsizdir yakıtı 100km de 4.5 lt civarıdır manevrası azdır kalkış ve duruş anlarında dengesi ön teker ileride oldugu için diger makinara göre biraz alışmak ister ama çok kısa sürede alışılır keyifli bir makinadır8)

Abi çözmüşsün spyderi. :mrgreen:. 300 bakımı geldi mi?

eddwards
25.Aralık.2011, 01:42
250 9b versemmm... birass para versem 350 spider alsam... alsammm ... binsemmm ...
of... of..

CELİL
25.Aralık.2011, 15:09
Hoşgeldin kardeşim. Allah şimdiden kazasız ve güle güle kullanmayı nasip etsin.

Abi çözmüşsün spyderi. :mrgreen:. 300 bakımı geldi mi?
:mrgreen: yok binmeye zaman olmuyor haftada bir akü için mahallede döndürüp yerine koyuyorum daha 70 km de nazar

falldown
26.Aralık.2011, 15:33
aramıza hoşgeldin arkadaşım nazar
celil abi açıklamış zaten. geriye kalanlar. 250cc üstü olduğu için alırken %8 yerine %37 ötv ödersin ayrıca 6 aylık mtv si 42 lira yerine 86 liradır.
son sürat söylenene göre 3 aşağı beş yukarı 250 likle aynıymış ancak torku daha fazlaymış.
birde rake açısından dolayı şehiriçi trafik eziyet ancak otoyolda çok rahat
tüm bu olumsuzluklara rağmen görüntü, üstündeyken aldığın haz+insanların hatta diğer motorcuların bile yolda giderken kafayı çevirip bakması on numara 8)

eddwards
26.Aralık.2011, 22:43
Arkadaşlar uzmanlık sorusu sorcam belki biraz acemice olacak ama yardımınızı esirgemeyin
Benim 250 9 b yi satlığa çıkardım.. Denizli de bi tane 350 cc rr buldum onu için

Simdi sorumu soruyorum..
iki türlü 350 cc rr var
farları nelerdir
Alacağım motorun sahibi bana diyorki kadran 140
250 10B lerde bile 180 kadran var nasıl oluyor anlamadım.
350 e6 ile 350 e arasındaki fark ne
250 10 b ile 350 cc spieder arasında kasa farkı varmı
Şimdiden teşekkürler

CELİL
26.Aralık.2011, 23:47
Cevap veriyorum :mrgreen:
MODEL KOD AÇILIMLARI
250E-9 KLASİK KASA KARTAL GİDON
250E-9B KLASİK KASA T GİDON
250E-10 SPYDER
350E-6 SPYDER
350E DAYTONA
SPYDERLER ARASINDA KASA FARKI YOK SADECE MOTORDA FARK VAR
KM ye GELİNCE ÇİN KAFASINA ESTİĞİ GİBİ HER PARTİDE BAŞKA TAKIYOR SÜRATLERDE FARK YOK 8)

eddwards
27.Aralık.2011, 00:58
Cevap veriyorum :mrgreen:
MODEL KOD AÇILIMLARI
250E-9 KLASİK KASA KARTAL GİDON
250E-9B KLASİK KASA T GİDON
250E-10 SPYDER
350E-6 SPYDER
350E DAYTONA
SPYDERLER ARASINDA KASA FARKI YOK SADECE MOTORDA FARK VAR
KM ye GELİNCE ÇİN KAFASINA ESTİĞİ GİBİ HER PARTİDE BAŞKA TAKIYOR SÜRATLERDE FARK YOK 8)

Abi nasıl olur yahu..
valla ben bakınca 250-10 spyder ile 350 lik arasında kocaman fark görüyom gibi ..
gerçi sen nasıl diyorsan öyledir ama .. demekki göz yanılması
saygılar

celil abi eminsin değilmi: ))

CELİL
27.Aralık.2011, 09:28
Abi nasıl olur yahu..
valla ben bakınca 250-10 spyder ile 350 lik arasında kocaman fark görüyom gibi ..
gerçi sen nasıl diyorsan öyledir ama .. demekki göz yanılması
saygılar

celil abi eminsin değilmi: ))
bence sisibar iptali ve koltuklardaki sonradan yapılmış farkları görüyor olabilirsin tekli koltuk ve ikili koltuk gibi
sen nasıl farklar görüyorsun :)

falldown
27.Aralık.2011, 11:47
Arkadaşlar uzmanlık sorusu sorcam belki biraz acemice olacak ama yardımınızı esirgemeyin
Benim 250 9 b yi satlığa çıkardım.. Denizli de bi tane 350 cc rr buldum onu için

Simdi sorumu soruyorum..
iki türlü 350 cc rr var
farları nelerdir
Alacağım motorun sahibi bana diyorki kadran 140
250 10B lerde bile 180 kadran var nasıl oluyor anlamadım.
350 e6 ile 350 e arasındaki fark ne
250 10 b ile 350 cc spieder arasında kasa farkı varmı
Şimdiden teşekkürler

1.abi tahmnimce modeli ( üretim yılı) düşüktür. mesela eski e9 lardada kadran gri ve 140 ama yenilerinde siyah 180 kadran görmüştüm. belki spyder içinde böyledir.
2.seçenek kadranı değiştirmiştir km den dolayı(genelde pahalı japon motorlarında geri sardırırlar digitallerde bile ama bizim motorlarda buna gerek yok al yenisini takıver :p)

synapse333
27.Aralık.2011, 11:55
arkadaşlar dünya turuna çıkılabilecek bir motor buldum, sağlamlığına şüphe olmadığı kesin, dedem zamanında bunlardan 1 tane almak için tosun satmış

http://www.google.com.tr/imgres?q=jawa&hl=tr&sa=X&biw=1366&bih=667&tbm=isch&prmd=imvnsr&tbnid=pIxyzAUCPO3urM:&imgrefurl=http://www.renaultfanclub.com/motorsiklet-dunyasi/20004-rolantine-kurban-olayim-kara-jawa.html%3Flangid%3D4&docid=ineFUHX4dXkOpM&imgurl=http://www.nakolach.pl/jawa/jawa/jawa9.jpg&w=1024&h=682&ei=inj5TqinM8vQ4QSKv9SNCA&zoom=1&iact=rc&dur=329&sig=115754834058143547464&page=7&tbnh=136&tbnw=175&start=106&ndsp=18&ved=1t:429,r:6,s:106&tx=102&ty=69

falldown
27.Aralık.2011, 12:29
arkadaşlar dünya turuna çıkılabilecek bir motor buldum, sağlamlığına şüphe olmadığı kesin, dedem zamanında bunlardan 1 tane almak için tosun satmış

http://www.google.com.tr/imgres?q=jawa&hl=tr&sa=X&biw=1366&bih=667&tbm=isch&prmd=imvnsr&tbnid=pIxyzAUCPO3urM:&imgrefurl=http://www.renaultfanclub.com/motorsiklet-dunyasi/20004-rolantine-kurban-olayim-kara-jawa.html%3Flangid%3D4&docid=ineFUHX4dXkOpM&imgurl=http://www.nakolach.pl/jawa/jawa/jawa9.jpg&w=1024&h=682&ei=inj5TqinM8vQ4QSKv9SNCA&zoom=1&iact=rc&dur=329&sig=115754834058143547464&page=7&tbnh=136&tbnw=175&start=106&ndsp=18&ved=1t:429,r:6,s:106&tx=102&ty=69

bildiğim kadarıyla bunların bide mobiletlerin hastaları varmış. hatta bi yerde görmüştüm admaın dyna glide harleyi var üstüne mobileti var veya cbr 1000RR var 350 jawası var gibi gibi...

Casper
10.Ocak.2012, 13:59
Merhaba arkadaşlar. Ben daha taze RR'cı olucam inşallah :) Aranızada yeni katıldım bayadır okuyorum forumu çok keyifli. Neyse fazla uzatmadan bu konuda uzmanlığınızdan faydalanmak isterim. İlk motorumu RR DD350 E-6 düşünüyorum. Sorum şudur; 2010 model bir Spyder için 6.000 civarında bi fiyat iyimidir çokmudur nedir? Birde arada eşimde artçı koltuğunda olucaktır. Bu motorda artçı rahat bir yolculuk yapabilirmi kısa mesafede veya uzun mesafede? Yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.

CELİL
10.Ocak.2012, 16:01
Merhaba arkadaşlar. Ben daha taze RR'cı olucam inşallah :) Aranızada yeni katıldım bayadır okuyorum forumu çok keyifli. Neyse fazla uzatmadan bu konuda uzmanlığınızdan faydalanmak isterim. İlk motorumu RR DD350 E-6 düşünüyorum. Sorum şudur; 2010 model bir Spyder için 6.000 civarında bi fiyat iyimidir çokmudur nedir? Birde arada eşimde artçı koltuğunda olucaktır. Bu motorda artçı rahat bir yolculuk yapabilirmi kısa mesafede veya uzun mesafede? Yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.
Merhaba özgür 350 spyder süspansiyonu ve koltuğu sert bir makinadır kısa yolda idare eder ama uzun yolda artcıyı biraz yorar
rakam olarak +- 6500 tl civarından başlar bizim forumdan bir arkadaşın ilanı var çok temiz bir makina hala duruyormu bilmiyorum ama ilanını aşagıya yapıştırıyorum kolay gelsin 8)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-inanin-sifirindan-tek-farki-fiyati-49626237/detay

falldown
10.Ocak.2012, 18:38

eğer boy kısa ise 2012 modeli tavsiye ederim.ama fiyat sağlam şişicektir 250 almadıgın takdirde. yeni modellerde ayaklıklar biras öne çekilmiş. boy uzunsa sorun yok.. artçı koltuğu belkide 2-3 cm lik incecik bişe. rahatlık kişiden kişiye değişecektir ama bence belli bi süre sonra "sağlam ağrıtıyor"

Casper
11.Ocak.2012, 02:49
eğer boy kısa ise 2012 modeli tavsiye ederim.ama fiyat sağlam şişicektir 250 almadıgın takdirde. yeni modellerde ayaklıklar biras öne çekilmiş. boy uzunsa sorun yok.. artçı koltuğu belkide 2-3 cm lik incecik bişe. rahatlık kişiden kişiye değişecektir ama bence belli bi süre sonra "sağlam ağrıtıyor"

Boyum çok kısa sayılmaz 1.75 civarındayım. Aslında motor almaya niyetlendiğim sırada kafamdaki fiyat bu değildi. Yani demek istediğim Spyder'a niyetlenerek zaten kendi sınırımı şişirmiş bulundum :) Artık artçı için koltukta bi takım değişiklikler yapıcaz motoru aldıktan sonra. Teknik olarak mümkünmü bilmiyorum ama koltuğu büyütmek yumuşatmak sırtlığı genişletmek vs. gibi. Motorun şeklini bozmadan yapılacak bişiler varsa yapıcaz yoksa napalım. İlginize ayrı ayrı teşekkür ederim.

teoman25
11.Ocak.2012, 20:00
Boyum çok kısa sayılmaz 1.75 civarındayım. Aslında motor almaya niyetlendiğim sırada kafamdaki fiyat bu değildi. Yani demek istediğim Spyder'a niyetlenerek zaten kendi sınırımı şişirmiş bulundum :) Artık artçı için koltukta bi takım değişiklikler yapıcaz motoru aldıktan sonra. Teknik olarak mümkünmü bilmiyorum ama koltuğu büyütmek yumuşatmak sırtlığı genişletmek vs. gibi. Motorun şeklini bozmadan yapılacak bişiler varsa yapıcaz yoksa napalım. İlginize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Hocam Sen sen ol, şu sıralar ucuza kapatacağın iyi bi spyder buldunmu al:) ben geçen sene haziran temmuz gibi niyetlendim spydera, ogünden bu güne özellikle sıfırlarda 1500-2000 tl ortalama oynama olu. belki daha az yada daha fazlada olabilir. buna birde bahar aylarının bitimi ve yaza girişi eklersek, fiyatlar ozamanda yükselecektir. özellikle 2.ellerde. benim öngörüm bu şekilde, sitedeki duayen abiler arkadaşlar yazdıklarıma ekleyip çıkaracakları kesinlikle olacaktır, şimdilik benden bu kadar :)

Casper
12.Ocak.2012, 12:49
Hocam Sen sen ol, şu sıralar ucuza kapatacağın iyi bi spyder buldunmu al:) ben geçen sene haziran temmuz gibi niyetlendim spydera, ogünden bu güne özellikle sıfırlarda 1500-2000 tl ortalama oynama olu. belki daha az yada daha fazlada olabilir. buna birde bahar aylarının bitimi ve yaza girişi eklersek, fiyatlar ozamanda yükselecektir. özellikle 2.ellerde. benim öngörüm bu şekilde, sitedeki duayen abiler arkadaşlar yazdıklarıma ekleyip çıkaracakları kesinlikle olacaktır, şimdilik benden bu kadar :)

Kardeşim önerin benim için önemli teşekkür ederim. Celil abinin yardımıyla bi Daytona'ya niyeti bozdum kısmetse. Bi kaç güne almış olurum. Zaten alır almazda bayramda haşlık almış çocuk gibi sevinçle fotolarını çeker atarım buralara :mrgreen:

teoman25
12.Ocak.2012, 19:44
ozaman şimdiden hayırlı olsun diyelim :) hadi Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin :)

Casper
12.Ocak.2012, 22:11
Yarın görüşmeye gidiyorum. Aleti forumdaki infinitedreams ile Ali ustaya bi göstericez temiz çıkarsa alıcam. Yarın oraya gitme ihtimali olan varsa haber eylesin belki tanışmış oluruz oralarda. Çocuk gibi heyecanlıyım valla :)

CELİL
13.Ocak.2012, 10:53
Yarın görüşmeye gidiyorum. Aleti forumdaki infinitedreams ile Ali ustaya bi göstericez temiz çıkarsa alıcam. Yarın oraya gitme ihtimali olan varsa haber eylesin belki tanışmış oluruz oralarda. Çocuk gibi heyecanlıyım valla :)
işallah hayırlısı olur benim ev beylikdüzüne yakın büyükçekmecede ama mesai günlerinde maslakta işte oldugumdan denk gelemeyiz bence akşam 19.00
da eve varıyorum