PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artçı Koltuğunun Büyütülmesi

eddwards
25.Aralık.2011, 17:13
Arkadaşlar uzun mesafeli yolculuklarda artçı koltuğu bayağı yorucu oluyor...
Aklınıza gelen bir çözüm yolu varmı...(ergonomik, ekonomik, estetik)

CELİL
25.Aralık.2011, 20:10
artçı için gerçeken zorlu oluyor çözüm olarak en pratik yol bir oto döşemecisine gidicen koltugun kılıfını söktürüp içine kalınca sünger takviyesi yaptırak eski kılıfı üzerine takar veya daha geniş yeni kılıf yaparak çözülebilir 8)

eddwards
26.Aralık.2011, 00:04
artçı için gerçeken zorlu oluyor çözüm olarak en pratik yol bir oto döşemecisine gidicen koltugun kılıfını söktürüp içine kalınca sünger takviyesi yaptırak eski kılıfı üzerine takar veya daha geniş yeni kılıf yaparak çözülebilir 8)
abi ben diyorumki ..
şu pilot koltuğunun aynısını arkaya yerleştirsem:::((

CELİL
26.Aralık.2011, 00:30
onu yapanlarda var hatta biri koltugun öne gelen sivri tarafını sisibarın arasına dogru sokmuştu daha rahat yerine sıgmıştı ama koltuk masrafı pahalıya gelebilir fiatına bakmak lazım8)

eddwards
26.Aralık.2011, 00:44
onu yapanlarda var hatta biri koltugun öne gelen sivri tarafını sisibarın arasına dogru sokmuştu daha rahat yerine sıgmıştı ama koltuk masrafı pahalıya gelebilir fiatına bakmak lazım8)
abi ankarada yiba var belki bilirsin...
döşemeciyi sordum 150-200 liranı alırım diyor...
zaten pilot koltuğu ne kadar ki o yüzden bi çıkma koltuk bulup montelemekten başka çare kalmıyor gibi...
en azından ihtiyaç durumu ortadan kalkınca orjinalini yerine monte edebiliriz

CELİL
26.Aralık.2011, 09:39
çok fazla para istemiş biz burada o işi 35-40 tl ye yaptırıyoruz bence başka yerlere sor 8)

Emre
26.Aralık.2011, 11:03
Arkadaşlar ben Kadıköy' de yaptırdım. Sissy barda ki kılıfın fermuarı bozuktu, birde koltuğu Celil Abi' nin anlattığı gibi genişlettirdim. Yani süngerle içini doldurup yeni kılıfla kaplandı. Toplam 140 TL' ye mal oldu ama artçı için rahat oldu. Artçı eşim olunca mecburen kıydım paraya :)

falldown
26.Aralık.2011, 14:02
arkadaşım mahalle aralarında koltuk kaplayan küçük dükkanlara sor bide.
not: allahtan spyderın yok. o berbat bi keresinde 40 50 dakkalık yolculuktan sonra bi daha oturamıcam koşamıcam ve asla çocugum olmucak sanmıştım :p klasiklerin koltuk çok daha iyidir. hepsinde ufak seyahatlarım var artçı olarak
bu arada pratik olsun her zaman artçım olmuyo dersen ve yan heybe çantan varsa küçük kare yastıklar oluyo içi dolgun. onlardan taşıyabilrisin.

eddwards
26.Aralık.2011, 22:14
en mantıklısı genişletmek galiba

CELİL
26.Aralık.2011, 23:15
aşagıda linkini verdiğim yeri dene regallere çok artçı koltugu yaptı fiat daha makul olacaktır sanırım kargoyla gönderirsin yapar gönderirler 8)
http://www.motosay.com/sele.html

falldown
27.Aralık.2011, 12:02
walla fiyatı uygunsa celil abinin dedigi yer mantıklı gözüküo. sonuçta mahalle arası kaltokçulrada adam dolgu yapıp genişletirken kaplarken hayal gücünüde zorlamış olucak :D bu adamlarınsa işi bu zaten

telkarinn
27.Aralık.2011, 12:38
Celil abimin dediği gibi motosaya bi gitmeni öneririm. Gerçekten işini layıkıyla yapan insanlar ve fiyatları da çevreye göre çok çok uygun...