PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RR satıcılarından istediklerimiz.Biz kimmiyiz? RR kullanıcıları.(ROG)

KIZILELMA
16.Mayıs.2007, 14:55
Ülkemizde motor kullanma isteği bastırılan gem vurulan bir istekdi.Çünkü yıllardır belli markalar acayip fiyatlar ile satılıyordu.Dolayısıyla hep hayali kuruluyordu motorsikletlerin.Televizyonda yollarda tek tükte olsa gördüğümüz zaman imrenirdik hep.Açtık çünkü motora.
Sahiplerine ''abi kaç basıyor bu''diyerek büyüdük çoğumuz.Maddi imkanlardan dolayı çoğumuz yıllarca baktık bu motorlara uzaktan.
Sonra çin ekonomisi büyüdü.Oyuncak sektörü derken dünyaya motorsiklet pompalamaya başladı.Birileride aldı ülkemize getirdi.
Neden çünkü kalite ve fiyat ortada.Ucuz du.Konteynırlarla dünyanın motor geldi.

Peki motora aç olan bizler ne yaptık.Fiyatlarına bakarak atladık.Açtık çünkü.İsteyipte yıllardır binemiyorduk.
O kadar açtıkki motora kendimizi Harley sahibi sandık.Forumlar falan derken.Satışlar patladı.Maliye bile ÖTV getirdi bu duruma.Bazı firmalar aynı motoru başka başka isimlerle getirme terbiyesizliğinde bulundu onlarıda görmezden geldik.
Neden,kolaymı artık çoğumuz motor sahibiyiz rüzgarı yiyince aklımız başımızdan gitmişti.Hep kabullendik.
Satıcılara buda yetmedi insanları kandırmak için ne formüller icat ettiler.

Ama görüyoruz ki artık motorlar elde patlamaya başladı.Ucuz etin yahnisi yavan oldu yine.
Aslanburçlunun dediği gibi züğürt tesellisi yaptık hep.

Sizden istediklerimize gelince ;

İnsanları kandırmayı bırakın.
Kaç marka geldi kaçı yerli üretime döndü.
Satarken kazandığınız paralar kadar,arızalarınıda fırsat bilip bir darbede yedek parçadan vurmaya çalışıyorsunuz.
Kalıcı olmak yerine marka olmak yerine küp doldurma çabasına döndü bu iş.

Millet uyanmaya başladı.
Çin malı motorunu satıp kaliteli markalara yönelen çok insan var.Her günde artıyor bu.Neden motorun tadını aldık artık bırakamıyoruz o zaman sizin arttırmadığınız kaliteyi biz başka markalara yönelerek kendimiz arttırıcaz.

Günün birinde bisiklet dahi satamaz hale geleceksiniz.
Ya kalitenizi arttırın yada yok olun.

Değerli RR'cu arkadaşlarım satıcı ve dağıtıcı firmalara kim olduğumuzu gösterelim.

Birbirimize yakınıyoruz arızalar,problemler istekler falan ama satıcılar küp doldurmaya devam ediyor.Ben derimki dolan o küpün altına küçük bi delik açalım.

UnicornKnight
16.Mayıs.2007, 14:59
dostum yazdıklarının altına imzamı çekinmeden atarım...olabilecek en iyi şekilde özetlemişsin durumu,helal olsun... :cheesy:

yasinsubay
16.Mayıs.2007, 15:00
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

iakyurek
16.Mayıs.2007, 15:04
:cheesy: :+1: :alkis:

emrahkucukgirgin
16.Mayıs.2007, 15:05
Ben de atıyorum...

cellat
16.Mayıs.2007, 15:08
bişiler yapalım ama :)

trex_2001
16.Mayıs.2007, 15:09
çok güzel yazmışsın helal olsun. Peki bu RR'un ana üreticisinin fikri de çok önemli şu anda. Kurumsal ve büyük hedefleri olan şirketler Kaliteden ödün vermez. Eğer RR'ın sahibi de bu kafada biriyse ( ki çinli bi ailenin kurumsallaştırmaya çalıştığı - bi aile şirketi olması- yüksek bi ihtimal ) derdimizi ona kadar iletelim. Yazalım biz bunlarız türkiye'deki müşteri portföyünüz biziz, bizimle büyür yada küçülürsünüz diyelim ( tabii ki bunu çok stratejik hazırlarız gerektiğinde ) .... Eğer ki onlar Türkiye'yi iyi bir pazar olarak görüyorlarsa bunun önleminin alınmasını düşünmeye başlayacaklardır. En tepedekinden başlayarak tabii ki.... Ancak benim bu güne kadarki deneyimlerin sadece kar marjı gözetip, kalite ve markadan uzakta kalan şirketlerin pazarda 3. ve 4. dünya ülkelerinden gelen bu tarz taleplere pek karşılık vermedikleri hatta önemsemedikleridir. Yolumuz açık olsun, hatta pazartesine kadar netleştirelim organize olalım, neymiş ne diilmiş hazırlanalım. Sanırım EmrahKG, yada AslanB bu konuda yeterince bilgiye ulaşabilirler. Bende yazının hazırlanmasından sorumlu oliim. Hazırliim ingilizcesini sizlere de okitiim... Görev paylaşımı bu gece bitmiş olsun, herkes çalışsın... ben başladım bile ne dersiniz...!!!

inci
16.Mayıs.2007, 15:11
:alkis: :alkis: :alkis: :+1: :cheesy:

kesinlikle katılıyorum ,biz bu değiliz,, bişeyler yapmak lazım

OnurBerberoglu
16.Mayıs.2007, 15:11
tebrik ederim hocam çok güzel anlatmışsın olayı...

emrahkucukgirgin
16.Mayıs.2007, 15:15
Lifeng'de Müşteri izmetlerinde Wendy adında bir bayan çalışıyor. Ben onla daha önce spyder konusunda temasa geçmiştim. 2 kere cevap verdi mailime o kadar. Sonra sıkıldı abla sorularımdan sallamaz oldu beni... kaç kere mail attım cevap yok... Bunlar üretici pazarlamadan, CRM'den anlamazlar. Krurumsallık falan bence yok Lifeng'de.

Ama görev verirseniz memnuniyetle yerine getirmeye çalışırım...

trex_2001
16.Mayıs.2007, 15:21
Görev vermek diye birşey yokkk yahuuu... Herkes paylaşsın yapalım işte... Sen sanırım ulaşabileceğimiz bir kanalı bulabilirsin... Benim dediğim daha dallı budaklı olması, yani bunların head office yanında breanch sistemi kesinlikle vardır... Fabrikanın AR-GE kanalıda vardır... Onları bulursan, her tarafa aynı yazıyı göndeririz, hücresel bombayı patlatmış oluruz. Yer yemez onu bilemem, ama en azından bişey yapmış oluruz içimiz rahat olur.... Ok sen bul onları ozaman, benim iş belli... Yazıyı hazırlayıp size okuturm... Yarın 6 saatlik bi yolculuğum var.. Wireless olursa sizden kopmam. Ardından da Cuma Türkiye girişim var... O arada ben çalışırm... KIZILELMA senin yazın çok güzel, senden alıntı yapııp biraz eklenti ve olay biter....

emrahkucukgirgin
16.Mayıs.2007, 15:24
jennyji@regal-raptor.com

wendywang@regal-raptor.com

Lifeng Group Co., Ltd.
Adress:No.1 Liao Industry District Wenzhou,Zhejiang,China
Tel:+86-577-85396618/85395908
MB:+86(0)13858880244
Fax:+86- 577-85396608

Bunlar bendeki contachlar. Wendy satış ve müşteri hizmetleri, Öbürü sanıyorum müdürü... Wendy'e firma yetkililerinin maillerin soracağım bakalım verecek mi? Olayı kısaca anlatacağım.

trex_2001
16.Mayıs.2007, 15:25
ÇOK güzel bir başlangıç, internettende bulabildiğin her önemli adresi değerlendir lütfen....

kaldera
16.Mayıs.2007, 15:26
arkadaşlar;
dediklerinize katılmamak mümkün değil ancak genelleme yapılmış bu konuda.
R.R da satış sonrası hizmetlerde sorun yaşayanız varmı çok bilmiyorum ama
ben 2005 yılında bu motoru bülentle ilk alanlardanım.topiclerde kendi kendimize yazdık hep.o tarihten beridir
garanti,yedek parça ve satış konularında sıkıntı görmedim duymadım diyebilirim.
ancak ÇİN üretimi başka marka ve modellerde insanlar üzülmüştür..
ben iki kez gittim o tuhaf ülkeye.15 er gün kaldım. orada çok kaliteli üretimlerde var.inanılmaz ucuza olanda.
her ne konuda olursa olsun.

madend
16.Mayıs.2007, 15:28
Helal olsun bravo önce motoru satıyolar sonra parçadan kazıklıyorlar.
bende asya motor 150t1 vardı.kayışı lazım oldu almaya oto sanayideki ana yerine gittim bi kayışa 2 sene evel 35 ytl aldı.Bir kaç parçadağa lazımdı.Onlarada çok fahiş fiyatlar söyledi.Niye böyle pahalı diye sorduğumda verdiği cevap:
-30 milyon karla motor satıyoruz biz nerden kazanacağız parayı demişti.

siyahus
16.Mayıs.2007, 15:29
Bende imzamı attım , bu sömürü zihniyeti nereye kadar. Aslında motosiklet.net ede yazarsak tam metin ortaya çıkınca eminim oradanda epey bi yandaş buluruz.

emrahkucukgirgin
16.Mayıs.2007, 15:40
İlk aşama tamam... Bakalım göreceğiz ne olduklarını....

Hi Wendy

I write to you as an Regal Raptor Class owner :-)

I gave up waiting for Spyder and made a decision to buy a Class.

Here Turkey we have a kind of club of Regal-Raptor owners.

Please kindly see link below.

www.regalraptor.net

We are about 360 and going bigger very fast.

We need to let Lifeng management know about some issues in Turkey.

As you know the owners are the best promoters and our pleasure will let Regal Raptor's marketshare to be bigger in Turkey.

My claim from you is to send me e-mails of all department managers ( Sales, R&D, Production etc.) and the company owners.

We will send them an e-mail about what we live here.

Thanks for your kind and rapid responce.

aidikurt
16.Mayıs.2007, 15:43
emrah kardeşim super yapmışsın valla yazışmaların sonucunu merakla beklıyorum

emrahkucukgirgin
16.Mayıs.2007, 15:44
Valla ben de bu abla 3-4 aydır cevap vermiyordu bana... bakalım ne olacak...

iakyurek
16.Mayıs.2007, 15:45
eline parmaklarına sağlık usta...

trex_2001
16.Mayıs.2007, 15:51
canafar yahhh...Ne gelirse saldırırız işte...

KIZILELMA
16.Mayıs.2007, 16:14
Emrahküçükgirgin eline sağlık harika.Fakat senden ricam Turkey değilde Türkiye olarak değişiklik yapman.

Teşekkürler.

okan
16.Mayıs.2007, 16:39
çok güsel yazmışın diicem ama ingilizcem tarzanca ayarında.....ama sen emrahsan illaki güzel bişler yazmışsındır....wendy gacısına..

Engin
16.Mayıs.2007, 16:44
Arkadaşlar bu olay egsoz meselesi le iyice ortaya çıkmıştı.

Ben Denizli deyim, Sarıkayaların fabrikasının oldığu şehirde yani. koruma demiri ihtiyacım vardı, sarıkayalarda yoktu ama onu ararken sarıkayalar bunu denizli de yaptırmaya karar vermişr ve yaptıracakları yerin sahibi ile konuştum. Bana yaptırırlarsa sana yaparım bir tane fazla dedi. Sarıkayaların kazancı 100% arkadaşlar.(50 ye yaptır 100 e sat.)

Egsoz için bir servisle konuştum, tanesi 316 YTL dedi tabi inanamadım ama şaşırdığım nokta, sarıkayalar eksozu yine burada 120 ytl gibi bir fiyata yaptırıyorlarmış, 70 tane filan yapılacakmış, onuda yakında bulurum.

Benim anladığım kadarıyla bu sadece çinlilerden degil birazda Türklerden kaynaklanan bir durum. Distribütorler de bu konuda yanlış yapıyor.

Emre nin servisinden aldığım yedek parça fiyatı ile sarıkayaların servisinden aldığım fiyatlarda tutmuyor!

emrahkucukgirgin
16.Mayıs.2007, 17:07
Emrahküçükgirgin eline sağlık harika.Fakat senden ricam Turkey değilde Türkiye olarak değişiklik yapman.

Teşekkürler.

Haklısın ben de baya direndim o konuda ama türkçe karakterler yüzünden vaz geçtim. TURKIYE oluyor ya... O değişiklik de hikayeden yapıldı. Resmi ortamda hala Turkey diye bahsediyorlar. Hatta Turkiye'den anlamayan da çok çıkıyor.

UnicornKnight
16.Mayıs.2007, 17:34
sesimizin duyurulması yolunda elimden gelebilecek bir şeyler varsa söylemeniz yeter... :cheesy:
ayrıca emeği geçen tüm dostlara teşekkür ederim... :cheesy:

kaldera
16.Mayıs.2007, 18:24
arkadaşlar kusura bakmayın ama anlayamadım ben
yanlışım varsa düzeltin lütfen.
bir takım sorunlardan şikayet ediyoruz motorla ilgili ama gönderilen iletide benim anladıklarım bunlar.
sorunlarımızla ilgili tam cümleleri kuramadık sanırım bu yazıda.
yanlış anlaşılmasın maksadım yazıyı eleştirmek değil..sorun varsa buna nasıl çözüm olur bu aşağıdaki yazı onu anlamadım..

Hi Wendy
SELAM WENDY
I write to you as an Regal Raptor Class owner
SİZE R.R SAHİBİ OLARAK YAZIYORUM

I gave up waiting for Spyder and made a decision to buy a Class.
SPYDER DEN VAZGEÇİP CLASS ALMAYA KARAR VERDİM

Here Turkey we have a kind of club of Regal-Raptor owners.
TURKİYEDE R.R SAHİPLERİ DİYE BİR CLUP VAR

Please kindly see link below.
AŞAĞIDAKİ LİNKTEN BAKABİLİRSİNİZ LÜTFEN

www.regalraptor.net

We are about 360 and going bigger very fast.
360 ÜYE CİVARIYIZ VE HIZLI BÜYÜYORUZ

???????? İZİN VERİLMEYE İHTİYAÇ VAR TÜRKİYEDE

As you know the owners are the best promoters and our pleasure will let Regal Raptor's marketshare to be bigger in Turkey.
BİLDİĞİNİZ GİBİ MOTOR SAHİPLERİ EN İYİ BİR ÜRÜNÜ TANITAN KİŞİLERDİR.VE BİZİM MEMNUNİYETİMİZ R.R TÜRKİYEDE DAHADA BÜYÜMESİNE İZİN VERECEKTİR.

My claim from you is to send me e-mails of all department managers ( Sales, R&D, Production etc.) and the company owners.
BENİM SİZDEN İSTEDİĞİM BÜTÜN DEPARTMANLARIN VE ŞİRKET YÖNETİCİLERİNİN SAHİBİNİN MAİL ADRESLERİNİ
GÖNDERMENİZ.

We will send them an e-mail about what we live here.
BUNLARA TÜRKİYEDE YAŞADIĞIMIZ ŞEYLERLE MAİL ATACAĞIZ

Thanks for your kind and rapid responce.
KİBARLIĞINIZA VE HIZLI CEVABINIZA TEŞEKKÜR EDERİM

emrahkucukgirgin
16.Mayıs.2007, 18:32

Know'u görmedin galiba abi...

Lifeng yönetimine Türkiyedeki bazı sorunları bildirmemiz gerekmektedir.

Abi bu mailde sorunlardan bahsetmiyoruz. Sorunları bildireceğimiz kişlerin maillerini istiyoruz. Sorunları yönetici ve sahiplere bildireceğiz.

kaldera
16.Mayıs.2007, 18:39

Know'u görmedin galiba abi...

Lifeng yönetimine Türkiyedeki bazı sorunları bildirmemiz gerekmektedir.

Abi bu mailde sorunlardan bahsetmiyoruz. Sorunları bildireceğimiz kişlerin maillerini istiyoruz. Sorunları yönetici ve sahiplere bildireceğiz.
management i şirket yönetimi olarak düşünmedim sanırım :P

bence bu şekilde olan talebi uygun görmezler.sorunlarınızı sarıkayalarla görüşün diyebilirler en çok.özellikle fiyat politikalarına asla karışmazlar..

yoksa diğer bilgileri göndereceklerini sanmam.. her neyse kolay gelsin.

emrahkucukgirgin
16.Mayıs.2007, 18:42
Ben de sanmıyorum ama bakalım bir taş attık ne olacak...Başka türlü yönetimin maillerini almak mümkün değil.

kaldera
16.Mayıs.2007, 18:47
bende geçen seneye ait parça katoloğumu fiyat listesimi tam hatırlayamadım ama.bir döküman var eğer fiyat listesi ise
bakarız ordan fiiyatlara dövizle orantı yaparsak zaten çok şeyler değişmemiş olması lazım.
ama egzost fiyatları hiç hoş değil.
daha mükemmeli bile o fiyat değildir. :P

ÇeLeBi MuRaT
16.Mayıs.2007, 20:25
Durduk durduk sonunda patlak verdik.Arkadaşlar inanınki bence çinden getirdikleri parçaları Türkiyede cabasına satıyolar, bunu herkez çok iyi biliyor.Bundan çinlilerin bile haberi yok olsada onları ırgalayan bi konu yok adam satar istediği fiyata diyebilir çinli abiler iş bizim anabayilerde Sarıkayalar Emre ltd ben soruyorum canım yanmadı parça konusunda karburatorlerim değişti Altan motorda bana gölge Allaha ayan değişti değişmedi,sorun giderildi bir türlü.Altan motor bile bana dediği valla hiç umudum yoktu parçaları yollayacaklarından.İki tane karburatör 600 ytl olurmu iki eksoz 520 ytl olurmu moktan ikitane grenaj kapak 70 ytl olurmu.Ben çalışıyordum plastik enjeksiyon firmasında hiç bir maliyeti yok abiler..Kızıl Elma kardeşimin dediği gibi biz motora açtık yıllarca kombasanı kuralkanı %100 türk malı diye Mz leri geçirdi milletin elinde dağıldı.(Alman yapımları hariç)Şimdi çinden motor getiren uyanıklar motorları sattılar, motorlar patlamaya başladı elimizde 3000 ytl kadar düştü şimdi yedek parçadan kazanacaklar.Kazansınlar ama bu kadarda kazanmak Allahın bile gücüne gider..Ben motoru parça parça satıcam anasını satim nede olmasa pazar hazır www.regalraptor.net 10000 ytl satarsam Shadow alıcam..

trex_2001
16.Mayıs.2007, 20:50
Çelebi böle deme bak bütün hevesimi kaçırıyorsunn..... O zaman gidip Superlight Land Cruiser mi alalım.... ( Vallah alsak mı acaba?? ) Tövbe tövbe n diyorm ben ya....
Neyse vallah ne yapalm ne edelm işte elimize birşeyler geçsin... Fikri olan arkadaşlarımız var mı başka?? :shock:

RızaHoşgör
16.Mayıs.2007, 21:54
emegi geçen her arkadaşımın emeğine sağlık.önerim şu en güzelinden gerekirse çince ortak bir mektup yazdırabilecek varmı aramızda.hepimiz altına imzayı bastıkmı bu iş hızlanır diye düşünmekteyim.

Tayfun
16.Mayıs.2007, 22:45
Çİnden biz parça getirtemezmiyiz, kargoyla göndersinler mümkün olamazmı bu?

ÇeLeBi MuRaT
16.Mayıs.2007, 23:19
Olur tayfun Japonyadanda Su-Shi getirtelim..Hemi millett

Tayfun
16.Mayıs.2007, 23:40
Olur tayfun Japonyadanda Su-Shi getirtelim..Hemi millett

Olar valla, bizde onlara hamsi göndertiriz, balık görsün gözleri biraz :)

aslanburclu
16.Mayıs.2007, 23:44
ya arkadaşlar boşu boşuna yay gara yapıyonuz 3 kuruşluk mala 25 kuruşluk yaygara binin binin hani ne demişler nerde trak orda bırak hiç uğraşmayın binin keyfinize bakın bile bile aldınız çin malı işte ithalatcısıda tamirciside alıcısıda satıcısıda hepsi biliyo üzmeyin tat lı canınızı binin kardeşim binin nerde trak orda bırakkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Tayfun
16.Mayıs.2007, 23:51
Ama gomtanım ya :(

aslanburclu
16.Mayıs.2007, 23:58
aması maması yok türkiye girişi 1000 ytl.lik mal bunlar gerisi kar ve tc. ödenen vergiler..... ne olduğunu anlayın artıkkkk

ÇeLeBi MuRaT
17.Mayıs.2007, 00:26
komtanım yaygara ile alakası yok diğer çin mallarına bakıyorum bizimkiler boruu...sadece dile getirdik bu yedek parça olayını..

UnicornKnight
17.Mayıs.2007, 01:51
ilçe kaymakamlıkları ve il valiliklerindeki tüketici sorunları masası hakem heyetleri,rekabet kurulu ve tüketici mahkemeleri derdimize derman olacaklardır pek çok konuda...tadı kaçtı,artık dişimizi gösteriyoruz...dua etsinler ali usta var arada,sarıkayaların pek çok açığı ve dalaveresini kendi imkanları dahilinde kapatmaya çalışıyor bizim memnuniyetimiz için,yoksa çok daha önceden patlak verirdi bu olanlar... :x

kaldera
17.Mayıs.2007, 09:47
ya arkadaşlar boşu boşuna yay gara yapıyonuz 3 kuruşluk mala 25 kuruşluk yaygara binin binin hani ne demişler nerde trak orda bırak hiç uğraşmayın binin keyfinize bakın bile bile aldınız çin malı işte ithalatcısıda tamirciside alıcısıda satıcısıda hepsi biliyo üzmeyin tat lı canınızı binin kardeşim binin nerde trak orda bırakkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

en doğrusu :cheesy:
budur.

emrahkucukgirgin
17.Mayıs.2007, 09:57
Müşteri velinimettir lafı boş değildir beyler. Sen tavsiye etmezsen ben etmezsem nasıl satarlar bu motorları? Derdini söylemeyen derman bulamaz. Ben susmayalım derim. Derdimiz neyse anlatalım. Sen ses çıkarmadıkça semer vuran çok olur.... Kendimiz eşşek yerine koydurmayalım... Parça fiyatları normal seviyeye çekilsin..

Hatta siteye banner koyalım. Protesto banner'ı...

KIZILELMA
17.Mayıs.2007, 10:20
Emrah kardeş susmayacağızda zaten.İçimizdeki hevesi paraya çeviriyorlar.Hepimizde bir heves çantalar aksesuarlar v.s neredeyse aldığı ilk haliyle binen yok bu motorlara hep aksesuar ve takı takıyoruz motorlarımıza.Bunu gören ithalatçıda 180 ytl zincir,520 egzoz,600 karburatör falan filan rakam ister tabi.Dolaylı yoldan bu gün motor ve aksesurlarıyla birlikte motorlarımız 6000,7000 ytl ye geldi bize.
Bu gün 520 ytl karşılığı egzoz değil 1 aylık asgari ücret demek.Bunlar ya ne sattığını bilmiyor yada hevesimizi görüp istifade ediyorlar.
Aslanburçluya yine katılıyorum girişi 1000,1500 ytl olan bu motorun 500 ytl veya üstü parçası olurmu.Demek komple motor aksamını alsak 3500 ytl öderiz herhalde.Parça fiyatları soygunculuktan başka bir şey değil.
Motorların ikinci eli oldu 3000 ytl.Bence 2. el alalım bi tane kime ne lazımsa söksün üzerinden.İş oraya gidecek galiba.

UnicornKnight
17.Mayıs.2007, 10:29
geri adım attırma çabaları yanlış anlaşılmalara sebep olabilir, "kişisel çıkarlar" ın söz konusu olduğu fikrine kapılabilir insanlar...bilmem anlatabiliyor muyum...para verdim...ama 3 milyar ama 20 milyar...hakkımı her türlü ararım,herkes de aramalı...
:x

KIZILELMA
17.Mayıs.2007, 10:38
Durum ortada geri adım atılacağını sanmıyorum.Günün birinde bu parçalar herkeze lazım olacak.Geri adım atanı 500 ytl ve üzeri hesap ödediğinde görücem buradan.

agresus
18.Mayıs.2007, 13:17
pek güssel bi girişim sevgili dostlar kutlarım.... tuzu kurular yaygara falan desinler.. hatta madem bunca memnunlar bu muammaleden bi zahmet bizim makinelerinde bakımlarını yaptırsınlar sevabına... murata 2 egzost... bana şanzıman takımı falan alsınlar... eksiği olanlar varsa da yazın yaygara kopardığımızı sööliyen abilerimisss alıcaklarmış...

wendy olayına gelince... bu işin çözümü ne yazık ki çinde diil gibi geliyo bana... adamlar kızıl çin falan diil.. bildiğiniz kapitalist... emreye ayrı, sarıkayalara ayrı sözler veren insanlar... hatta bildiğim kadarıyla motomax da getirmeye başlamış... siz varın anlayın artık mantaliteyi... hatta bursalı bi firmaya başka bi isim altında da göndericeklerdi falan filan... belki distrübütörlerin üstüne gitmek daha akıllıca olabilir... 3 kuruşa gelen makineleri zaten 30 kuruşa aldık (her ne kadar bize çok ucuz gözüksede)... parçada artık 30 diil de 130 kazanmaya çalışıyolar ve biz buna bozuluyoruz... tüm tepkimiz bunun üstüne.... cümleten kolay gelsin.....

kaldera
18.Mayıs.2007, 13:21
inşallah hayırlı bir şey olur ama nedense hiç sanmıyorum..
yazıcı alıyorsunuz içindeki kartuş bile toplam değeri kadar nerdeyse .. :P

maalesef bu bir satış politikası . :P

emrahkucukgirgin
18.Mayıs.2007, 13:34
Şu da dikkatimi çekiyor. Eminim Sarıkayalar bu siteyi takip ediyordur. Bu kadar eleştiriye kayıtsız kalıyorlar ya... İnsan haklılığı tescilleniyor diye düşünüyor. Eğer haksızlık yapıyor olsaydık; çıkar bakın şu,şu, şu sebepten bu iş böyle derlerdi...

kaldera
18.Mayıs.2007, 13:53
...

wendy olayına gelince... bu işin çözümü ne yazık ki çinde diil gibi geliyo bana... adamlar kızıl çin falan diil.. bildiğiniz kapitalist... emreye ayrı, sarıkayalara ayrı sözler veren insanlar... hatta bildiğim kadarıyla motomax da getirmeye başlamış... siz varın anlayın artık mantaliteyi... hatta bursalı bi firmaya başka bi isim altında da göndericeklerdi falan filan.

isterse 40 firma getirsin daha iyi değilmi ?ayrıca çinlilerde her hangi bir sorun yok.talep olursa verirler
bizim açımızdan tekel olmaz fenamı :P

agresus
18.Mayıs.2007, 13:57
satış politikası, serbest piyasa ekonomisi gibi terimlere saygım var sevgili uğur abi... ama bu başka bi şey.. bu nerdeyse sadece bizim ülkemize has bi politika... köşe dönme politikası gibi... her servisten alınan egzost fiyatlarının farklı olması gibi bi şey...örneğin her servisin castrol ve ya bp ve ya şu bu marka yağları kullandığını idda edip açık yağ kullanması gibi bi şey aslında derdimiz... ülkemizin deliler gibi vergi almasıyla ilgili... ve servis ve distrübütörlerin bunu bahane ederek her parçaya 1'e 100 koymasıyla ilgili bişey... bi kontrol mekanizmasının olmamsıyla ilgili... eğer bizler doğru şekilde tepkilerimizi dile getirebilirsek bi değişimi başlata biliriz belki... bu biraz umut işi... sizin gibi daha eski ve büyüklerden destek alabilme işi...

emrahss
18.Mayıs.2007, 14:56
Bence Çin'le , Hindistanla uğraşacağımıza direk Sarıkayalar'ı e-mail bombardımanına tutalım. Standart bir mektup kaleme alalım, her üye bireysel olarak kendi ismiyle atsın. Kanaatim daha etkili olabileceğidir.

ÇeLeBi MuRaT
18.Mayıs.2007, 15:29
Bizim işimiz ÇİN değil abi emperyalistin önde gideni para olsun onlar için bizim onlara mektup e-mail bırakın bunlara elçi bile yollasak adamlar onunda kopyasını yaparlar.İş bizim TC.deki zatı muhterem anabayiler.Yaygara felanda değil yaptığımız satış politikasıymış değil bunların politikası batsın bende otomotiv sektöründe çalışıtım neyin ne olduğunu ben çok iyi biliyorum.Hele hele çin gibi işçiliğin ucuz olduğu bi ülkede hayli hayli ucuzdur.İsteyen istediği yorumu yapsın yedek parça olayı çok pahalı...

KIZILELMA
18.Mayıs.2007, 15:40
İşin acı tarafı da bu.Bunun bize çinli değil kendi insanımız yapıyor.Çinli zaten doğrultmuş ekonomiyi.Bizimkiler üreticidende fazla kazanma peşinde.

Tayfun
18.Mayıs.2007, 21:12
Bu hep böyle olmuştur zaten, örneğin alman otomobil devlerinden biri lüks bir otomobili almanyada 40 milyara satar, ama aynı otomobil türkiyede 80 milyara satılır, almanya alınteriyle bu arabayı yaparak kazanır, bizim devletimizde suya sabuna dokunmadan istihdam yaratmadan aynı parayı kazanır, olay bu kadar vahim yani.

okan
18.Mayıs.2007, 23:17
ulaa .. zaptiyem.. bazen varya çok dooru konuşuyon.. playback mi yapıyon yoksam...tam kitabın ortasından konuşmuşun valla... öpüjeemm.. bi kere öpüjeemm.. :P :P :P :shock: :) :| :) :lol: :D :mrgreen: :scared:

aslanburclu
19.Mayıs.2007, 00:57
ya güzel kardeşler almazsınız olay biter niye aldınız madem aldınız binin tepe tepe ammaaaaaa almasaydık o çinli dediklerimiz yüce önder atamızın dediği gibi geldikleri gibi giderlerdiiiii

UnicornKnight
19.Mayıs.2007, 02:49
gerçek cruiser görünümü,bol ve ucuz yedek parça vaadi,ilerleyen zamanlarda yerli üretime geçileceği yalanı,motosiklet forumlarında kullananların hakkında belirttiği olumlu görüşler,1 yıldan beri geleceğine dair bitmek tükenmek bilmeyen spekülasyonlara sahip üst modeller...
neticesinde ben kızımdan memnunum,fakat kızımı ithal edenler köy kurnazı çıktılar...alayımızı alenen dolandırmaya çalışıyorlar...ne bir tv ne de bir yazılı basın reklamı...bu makina bu kadar tutulduysa ve sattıysa bu tilkiler bunu bizlere borçlular,ve karşılığında tek istediğimiz bizi söğüşlemeye çalışmalarından vaz geçmeleri...bu makinalar toplu halde 2.ele düşerse ve öteden beri bilinen kullanıcıları ilgili yerlerde aslında yaşananların ne olduğunu dile getirmeye başlarsa olacaklardan korkmalı bu fırsatçılar...
dediğim gibi tek bir kişinin elinden gelen çabayı göstermesi sonucu hala daha kopmuş değilim ben kızımdan,yatsın kalksınlar ali usta'ya dua etsinler...akıllarını başlarına almazlarsa tek bir motor dahi satamayacak hale gelecekler...su akarken küpü doldurmaya çalışmak yerine suyun önüne bent kurmayı düşünmeliler artık...
ya hakkımız olanı alacağız ya da bu mesnetsiz ve sömürmeye odaklı zihniyet neticesinde uğur-mondial,jinlun,monero gibi şikayetten geçilmeyen markalardan biri olacak rr,ve bu söğüşleyiciler böyle bir markanın distribütörü olarak anılacaklar...
son olarak daha önce de belirttiğim gibi,bu gelişmelere karşı durmaya kalkanlar yanlış anlaşılmaya da mahkumdurlar...inatla anlamak istemeseler de nihai sonuç bu olacaktır...

RızaHoşgör
19.Mayıs.2007, 10:25
arkadaşalr daha öncede dedim gerekirse çince yazalım.en azından ortak bir mektup u sarıkayalara yollamalıyız.yaw bu işte öncülük edecek kalemi kuvvetii yokmu?

kaldera
19.Mayıs.2007, 10:37
çince ye ne gerek var :P
adamlar ingilizce konuşuyo orda.. iki kez gittim oraya. berbat bi yer. ulaşım diye bi şey yok. karayolu hemen hemen yok.
her yere uçakla gidebiliyosunuz en kolay. bide tren var :P ki görmelisiniz en yakın yer 5 gün sürüyo :P
şehir merkezleri kanalizasyon kokuyo :P bu kadar kalabalık olunca tabi :P yetiştirmiyo..
ha birde hiç alakasız yerlerde camekanların arkasında bayanlar :P sürekli soyunuyo.
bir de beni bi haşarat soktu orda ..bir fabrika bahçesinde oturuyodum yerde..cins bir yaratık ne olduğunu çözemedim.
ben sıçrayınca hırbonun biri geldi bastı üzerine .hayvanın ne olduğunuda tanıyamadım :P ona göre önlem alırdık :P
güvenilir lokanta bulmakda zor. bilumum hayvan milletini kebap yapıyolar :P aç gittim aç döndüm.

Tayfun
20.Mayıs.2007, 01:11
Bööööööööööghttttt :(

RızaHoşgör
20.Mayıs.2007, 01:51
arkadaşlar bizi çinlilerin sosyal yaşantısı ilgilendirmez.biz üzümü yiyelim bagcıyla işimiz yok.
rica ediyorum.arkadaşım inci yaz bari güzelinden bir ingilizce mektup lütfen.bizde altına imza atalım ve fax edelim.bu olayı ciddiye alalım yaaa

Tayfun
20.Mayıs.2007, 11:53
Biz olayı ciddiye alalımda onlar bizi ciddiye alacaklarmı, baksana emrahın maillerine hiç cevap vermemişler, uluslar arası bizi dikkate alacak insan hakları mahkemesine başvuralım o zaman.

inci
20.Mayıs.2007, 11:57
İçerikle ilgili bir metin verin bana ...mektup kolay

Tayfun
20.Mayıs.2007, 12:05
Bakın çekik gözlü kardeşler, eğer bizim motorlara yedek parçaları sudan ucuz göndermezseniz türkiyede bulunan vatandaşlarınızı yedek parça olarak kullanacağız ona göre :P al sana metin hocam :D

inci
20.Mayıs.2007, 12:21
ya Tayfun zabbah zabbah, ne güldürüyon yaaa..... :mrgreen: :mrgreen: :lol:

sevgili REGALRAPTOR.NET bakın bu metini yazıp gönderiyorum...... :evil: :evil:

madasret
20.Mayıs.2007, 13:22
benden size öneri: kuralım bi şirket... kaç yüz kişi olduk şurda. yedek parça ithalatını kendimiz yapalım. nasılsa çinliler distribitör filan dinlemiyolar herkese satıyolar di mi malları.
yakında internet kullanan bütün rr kullanıcıları zaten bu siteye üye olacak gibi görünüyor. türkiye de fahiş fiyatla yedek parça satan dist. ler de havasını alır böylece

Tayfun
20.Mayıs.2007, 14:12
Aslında bu mantıklı, motor kullanıcılarına parçaları 1 liraya satıyorsak, parça isteyen teknik servislere 100 liradan satarız, anlarlar o zaman dünya kaç bucak.

kaldera
20.Mayıs.2007, 14:12
arkadaşlar bizi çinlilerin sosyal yaşantısı ilgilendirmez.biz üzümü yiyelim bagcıyla işimiz yok.
rica ediyorum.arkadaşım inci yaz bari güzelinden bir ingilizce mektup lütfen.bizde altına imza atalım ve fax edelim.bu olayı ciddiye alalım yaaa

dostum tabiiki bizi hiç mi hiç ilgilendirmez..bu konuda haklısın..
ama ÇİN kelimesini duyarduymaz aklıma yukarıda sıraladıklarım geliyor..motorlar bile gelmiyor hiç..paylaşmak istedim sadece..
her neyse eğer burada türkçe olarak bir metin hazırlarsak sorunumuzla ilgili ingilizce ye çeviririm.iş ingilizcesi olarak göndeririz.yani tamamen İNCİ arkadaşımıza bırakmayalım derim uygunsa

madasret
20.Mayıs.2007, 14:18
kaldera bildiğim kadarıyla sen yedek parça, ithalat vs. işindeydin. ne dersin şirket kurma işine?

Tayfun
20.Mayıs.2007, 14:40
Külfetli bir işmi acaba ?

RızaHoşgör
20.Mayıs.2007, 15:26
inci sen bir metin hazırla.biz uyarız
yoksa ömrümüz agustos böceğininki gibi geçecek

aslanburclu
20.Mayıs.2007, 16:26
ya arkadaşlar ne uğraşıyosunuz anlamaıyorumki bakın inceleyin muadili bir sürü motor var aynı şase aynı motor parçaları hepsi aynı (su soğutma sis.hariç) örnek : kanuni , çelik motor yani cinden ithal edilen 250 lik makinaların hepsi aynıııııı

UnicornKnight
20.Mayıs.2007, 21:35
para verdiğimiz bir ürünle ilgili olarak hakkımızı arıyoruz yaşar astsubayım,sen halinden memnunsan aynı şekilde yoluna devam edebilirsin fakat hakkını aramaya çalışanların da yoluna geçmemelisin...

aslanburclu
20.Mayıs.2007, 23:16
para verdiğimiz bir ürünle ilgili olarak hakkımızı arıyoruz yaşar astsubayım,sen halinden memnunsan aynı şekilde yoluna devam edebilirsin fakat hakkını aramaya çalışanların da yoluna geçmemelisin...

ya yapma güzel kardeşim ne derdin olduda halletmediler ithalatcılar kanunla 10 yıl ithallerinin arkasında durmak zorunda en büyük hakkımızda ithalat kanunu şimdi çinle bu işe başlasanız ithalatcılardan daha zor duruma düşersiniz her kesler bu işe para kazanmak için giriyo kaybetmek için değil biz malımızı düzgün kullanalım yeter sevgilerimle

kaldera
21.Mayıs.2007, 10:05
kaldera bildiğim kadarıyla sen yedek parça, ithalat vs. işindeydin. ne dersin şirket kurma işine?

ben bu konuda aslanburçlu arkadaşıma katılıyorum.hiç gerek yok .şaka gibi sanki.
arkadaşlar bu motorları benden sonra alanların büyük çoğunluğu sattı.ve başka markalara büyük hacimlere yöneldiler.ve bu eski arkadaşların hepsi şuanda kullandıkları motorlara ait topiclerde.
yarın belki bende ,sizlerde satacaksınız.
ve kendinize yakışan daha büyük motor alacaksınız bu çinlileride :P unutacaksınız..

inci
21.Mayıs.2007, 11:00
yani ucuz aldık diye hak aramayalım mı bumudur ,biz susmaya zaten alıştırıldık ....

kaldera
21.Mayıs.2007, 11:14
yani ucuz aldık diye hak aramayalım mı bumudur ,biz susmaya zaten alıştırıldık ....
güzel kardeşim nerde haksızlık yapıldı bi açıklarmısın..sorun nerde... yedek parça fiyatlarımı?

yazıcının kartuşu bile yazıcı değeri kadar..ne olacak şimdi.
yedek parça fiyatları hak arama platformu değildir.bu fiyatları distribütör firma belirler.ucuzdur pahalıdır ayrı konu.
yedek parça temininde sorun varmı..hak arayalım. getirmeye ithalat kanununa göre mecburlar.
servislerinde sorun varmı .hak arayalım . yetkili servis oluşturmaya mecburlar.
garantide sorun varmı..
insanlar suistimal etmediği sürece bence yok..

egzostlar pahalı imiş.. :P olsa ne olur o fiyata kim alır takar.daha mükemmeli bile daha ucuz.onu alır takarız.
ön çamurluk 60 ytl pahalımı. bu paraya çamurluğun üzerindeki desenin verniğini attıramazsınız.en az 10 mikron vernik var üzerinde.

okan
21.Mayıs.2007, 11:15
nooldu bu wendy gacısından cevap geldimi...emrahım küçükgirginim sen heralde yasmıştın bişiler...bi gelişme oldumu...?

emrahkucukgirgin
21.Mayıs.2007, 11:30
Yok abi. Henüz cevap yok. Bazen geç geliyor cevap 1 hafta kadar bekleyip ondan sonra sert bir uslüpla yazacağım...

inci
21.Mayıs.2007, 11:52
güzel kardeşim nerde haksızlık yapıldı bi açıklarmısın..sorun nerde... yedek parça fiyatlarımı?

yazıcının kartuşu bile yazıcı değeri kadar..ne olacak şimdi.
yedek parça fiyatları hak arama platformu değildir.bu fiyatları distribütör firma belirler.ucuzdur pahalıdır ayrı konu.
yedek parça temininde sorun varmı..hak arayalım. getirmeye ithalat kanununa göre mecburlar.
servislerinde sorun varmı .hak arayalım . yetkili servis oluşturmaya mecburlar.
garantide sorun varmı..
insanlar suistimal etmediği sürece bence yok..

egzostlar pahalı imiş.. :P olsa ne olur o fiyata kim alır takar.daha mükemmeli bile daha ucuz.onu alır takarız.
ön çamurluk 60 ytl pahalımı. bu paraya çamurluğun üzerindeki desenin verniğini attıramazsınız.en az 10 mikron vernik var üzerinde.

herkes kendine doğru geleni yapar onlar sizin doğrularınız .
size ucuz gelen bir başkası için çok pahalı olabilir ,
servislerde sorun olup olmadığı aylardır bu sitede tartışılıyo zaten, bunu takip ediyor olmanız gerek ....size göre sorun yok başkasına göre var ....memnuniyetiniz mevcut ise tartışmalara katılmazsınız olur biter

cromis
21.Mayıs.2007, 14:02
arkadaslar benı yanlıs anlamayın ama bu konuda İNCİ cok haklı,sarıkayalar ve dıgerlerı tabıkı servısten ve yedek parcadan para kazanacaklar,bu bır tıcaret...BENDE TEKNIKLE ILGILI BIR ADAMIM VE TIP SEKTORUNDEYIM ...alet satısı degıl servıs ve yedek parca fırmaya kar saglar. bakın ank. dakı servıs problemını dırekt olarak sarıkayalarla konustum ve cozume ulastırdık .yedek parca olayına gelınce ınanınkı dıger buyuk fırmalardada aynı sorun var,her parcayı bulunduramıyorlar.(arkadasımın fazer ı var ve yurt dısından parca beklıyor)fıyat konusu ıse bambaska bırsey, acalım yedekparca fıyatlarıyla ılgılı konusalım (fakat benım motorum hala garantı kapsamında ve sugune kadar lazım olan 3 parcama SARIKAYALARDAN asla ucret alınmaksızın tarafıma yollandı .(HATTA BIR KERESINDE ELLERINDEKI 0 MOTORDAN SOKULUP GONDERILDI)( BU ARADA BENIM EN UFAK BIR ORGANIK BAGIM BULUNMAMAKDA SARIKAYALARLA ,YANI SIZ NEYSENIZ BENDE OYUM)ben rr ımı sevıyorum ve dıger dogu mallarının ıcınde en ıyısı bu ,bunuda ben degıl ınternet sıtelerındekı forumlar soyluyor.ayrıca bızım makınalarımız harleyın ekıbı tarafından dızayn edılmıs,gorsellıgı bence harıka VE USA DA BENIM BILDIGIM KADARIYLA 5-6 EYALETTE POLIS BIZIM MAKINALARI KULLANIYOR. bana soracak olursanız eger agırlıkla fıyat problem oluyorsa gelın sarıkayalarla bu konuyu konusalım derım,ama lutfen yedek parcanın gumruk oranlarını arastırmadan bu ıse baslamayalım ,benım sektorumde yedek parca tarıfesı oldukca yuksektır ,belkı motor olayındada aynısı olabılır.YANI ISIN ASLINI OGERENMEDEN YARGISIZ INFAZ YAPMAYALIM .----UMARIM BU YAZIMDAN DOLAYI BENI YADIRGAMAMISINIZDIR. SAYGILAR SUNARIM ,YOLUNUZ GUZEL OLSUN

trex_2001
21.Mayıs.2007, 14:03
Beyler bayanlar, geçen hafta EmrahKG ile anlaşmaya vardığımız yazıyı bitirdim. Zamansızlık vs... problemlerinden sadece düşündüklerimi kontrol etmeden yazabildim. Nete çok vakit ayıramıyorum. İnci örtmenimiz ve EmrahKG son bir düzeltme yaparlar ve bize ilk fikri veren KIZILELMA arkadaşda bir bakarsa hoş olur. EmrahKG sende nasıl olsa bütün adresler var, bunu da anlaşmaya varılması durumunda yollarsın. Görüşmek üzere.. Bu arada bugün akşam kale'nin Regal'ı görmeye gidiyorum bakalım belkide alırım..

We are the community of Turkey Regal Raptor owners. We all are satisfacted by the our vehicles performance and we all know that we have the best in all aspect. But lately we come across with some problems that are upsetting and not worth having such moments. Our main problems as below:

1- The main components and other spare parts are higher than as it is supposed to be.
2- Not having competent service net even in our Metropolitan city of İstanbul which has the biggest human population between Turkish cities ( as you can guess where your biggest customer percentage live in ).

Implying forecomings we all would love to give a Emergency Blink for you and for your representatives in Turkey. Since, the owner of Regals not only in İstanbul also all over the Turkey has just started to convert to other brands especially to Japanese due to the 2 items that we explained upwards. The aim is to be able to stuck on Regals but if it goes on so that we all go far away from your brand and our Regals.

In that aspect, the owners wish you to make the way functional for both of us. We consider us and our vehicles means that we also consider you The Regal Raptor. Our aim is not to stay as just only Regal owners cus we also think that we can give the shape for Regals for being a Vehicle as Harley Davidson. We wish you all not think about only the earn Money also you think about how to be a perfect Brand in Motorcycles industry by the way of global world Standard which aims the customer pleasure.

As the community of Turkey Regal Raptor owners, we are all looking forward you to be on the subjects and having your good news when backing.

Best Regars
The Community of Turkey Regal Raptor Owners
www.regalraptor.net

kaldera
21.Mayıs.2007, 14:11
bana ucuz gelip gelmemesi konu değil.
yedek parça fiyatları aşırı yüksekse tek taraflı sorun değilki bu..
bir malın piyasa koşullarında satılabilirliliğinin olmaması yetkili firma içinde sıkıntıdır zaten.
bu makınaların bir çok parçası birbiri ile uyumlu.çeşit çeşit alternatif var.
ayrıca hangi konuya müdahil olup olmayacağımı sen belirleyemezsin.
bir konuda fikrimi belirtiyorum kaldıkı uzun yıllardır otomotiv yedek parça ithalat içindeyim.
hemen neden direnc mekanizmanı harekete geçirip dışlamaya çalışıyorsun.

fikrine saygı duyuyorum ama senınle aynı fikirde değilim dersin çok çok.. :P

cromis
21.Mayıs.2007, 14:41
KALDERA OTOMATIF SEKTORUNDE YEDEK PARCA GIRISLERINDE VERGI YUKSEK MI?

siyahus
21.Mayıs.2007, 15:39
Selam arkadaşlar. Bence Sarıkayalara bu topiği gönderip bir okuyun bakın kullanıcılarınız nelerden şikayatçi bununla ilgili ne yapacaksınız buradan duyurun diyebiliriz. Baktıkki adamlar hiç umursamıyo, biz nası olsa yedek parçadan geçiriyoruz onlarda yiyor tavrına girerler veya cevap vermezler o durumda bu ithalat işine girilir yada fuarda gelmiş olan çinli yedek parça ithalatçılarıyla bağlantıya geçilir. Ben bir tanesinin tanıtımlarını almıştım. Ama önce iş hem bizim için hem Sarıkayalar için sarpa sarmasın diye onlara bu topiği onlarla iletişimi iyi olan bir arkadaş göndersin ve cevap vermeyecek olurlarsa bizde hakkımızı arayacağız , nettende motosiklet kluplerindede gerçekleri anlatacağız şeklinde uyarırız. sonuçta bu bir tehdit değil çünki yalan söylemiyeceğiz ve herkesin bunları bilmeye hakkı var, ama bu problemleri çözeriz derlerse bizde ılımlı davranırız.Haksızmıyım ???

aidikurt
21.Mayıs.2007, 15:49
ARkadaşlar sakarya motosiklet festivalinde motomaxın istanbul müdürüyle konustuk regalraptor ları artık motomax adı altında getireceklermiş ve cogu parcasınıda turkiyede üretip montajını yapacaklarmış bilginize.

emrahkucukgirgin
21.Mayıs.2007, 16:48
Zıçtı Cafer Bez Getir... Nerden çıktı bu motomax ya... Bildiğim kadarıyla kimse memnun değildi Motomax'den. Sorumsuz ve ilgisiz bir firma diyorlar...

iakyurek
21.Mayıs.2007, 17:10
abiler üsküdardan otobüsle geçerken amanın o da ne?? motomax firmasında bi DD250 E9. durağa geç kaldım inip soracaktım ama bi fırsatını bulursam uğrayıp konuşacağım.

yenikoylu_ua
21.Mayıs.2007, 17:21
Motorumu almadan feyizoğlundan landcurizer almak istemiştim bundan sonra gelmeyecek buna muadil su soğutmalı başka modeller gelecek demişti hatta ithalatçı firmanın büyükçekmece taraflarında fabrika açtıklarını üretimi burda yapacaklarından söz etti.Demek RR getirmişler.Keeway kullanıcıları parçaların geç geldiginden bahsediyorlardı.Ama üretimi burda yaparlarsa o sorunlar aşılmış olur herhalde inşallah tabi

emrahkucukgirgin
21.Mayıs.2007, 17:44
Onların üretim dedikleri montaj gibi bişey. Çinden gelen motorların önünü kesmek için yerli üreticilerin koydurduğu harç gibi bişey var ya, ondan kurtulmak için bir kısmı burada üretiliyor demeye çalışıyorlar. Sarıkayalar yapacaktı bu işi herhalde bütçeleri yetmedi. Yani sanmayın ki motorun çoğu parçası burada üretilecek falan. Parça konusunda bir faydası olacağını sanmam. Ancak sıfır fiyatlarına yansıyacak bir hareket bence...

Tayfun
21.Mayıs.2007, 21:24
Firma sayısı çıktı gene 2 ye :) hadi hayırlısı olsun, bakalım motomax regallerin nelerini tırıklayıp satacak :?

RızaHoşgör
24.Mayıs.2007, 01:23
arkadaşlar halen soruna çözüm bulmuş değiliz.tek yaptıgımız desekmi yapsakmı falan filan.inci bir mektup örnegi hazırla lütfen.herkeslerde altına bassın imzayı ve dogru tüketici haklarına .
LÜTFENNNNNNNNNNNNNNNNNNN

aslanburclu
24.Mayıs.2007, 07:05
arkadaşlar halen soruna çözüm bulmuş değiliz.tek yaptıgımız desekmi yapsakmı falan filan.inci bir mektup örnegi hazırla lütfen.herkeslerde altına bassın imzayı ve dogru tüketici haklarına .
LÜTFENNNNNNNNNNNNNNNNNNN

ya rıza kardeş senin derdin sıkıntın ne bir türlü anlayamadık hele bana bi özelden atsana

emrahkucukgirgin
24.Mayıs.2007, 10:45
Beklenen yanıt geldi.

Dear Emrah,

Thank you for your passion and trust on our products.
I am the sales manager in Lifeng, since most of our other department leaders could not read English. so I prefer that you could write to me and I will share with them .

Thanks for your attention.

Jenny Ji
Sales Manager

Sevgili Emrah

Ürünlerimize olan tutkun ve güvenin için teşekkür ederim.

Ben Lifeng de satış müdürüyüm, bütün departman yöneticilerinin ingilizce bilmemesinden dolayı bana yazmanı tercih ederim, onlarla ben paylaşacağım.

İlgine teşekkür ederim.

Jenny ji
Satış Müdürü

evet şu mektubu bekliyorum. bana yazılması gereken son mektubu iletirseniz. Jenny ablama atayım.

Tayfun
24.Mayıs.2007, 10:48
Hobaaaaaaa büyük gelişme bu :o

RızaHoşgör
27.Mayıs.2007, 23:26
evet inci emrah saolsun cevabı yayınladı.hadi sıra sende yaz bakalım mektubu

okan
27.Mayıs.2007, 23:36
ulaa.... yazışa yazışa bi hal olacaanıs ...valla çinlilerde bulduk belayı diyolardır içlerinden.... :P
Emrahım küçükgirginim sen pasaportu vizeyi hazırla kardeşim .. böle giderse sana bi çindistan yolculuğu görünüyo.... :lol: :lol: hem yengemizin haberi varmı bakem.. allahın çinli jenny siyle mailleştiğinden.. :lol: :lol:
bunlar bulaşıcı olur aslanıımm.. kalkıpta gelmesin buralara .. türkiyede bi yakışıklı buldum diyede hava atıyodur belkim yanındakilere... :lol: :lol: :lol:
ey site ahalisi...adamın başına çorap öreceeniz haberiniz olsun....huahahahaa

emrahkucukgirgin
28.Mayıs.2007, 11:47
Okanım civanım Çinliler benim kapsama alanım dışında olduğu için otomatikman Pınar'ın da kıskançlık kapsama alanı dışı kalıyor... :-) O yüzden rahatım yani... Keşke gelse bu arada iki tokat çakardım hani len spyder derdim :-)

okan
28.Mayıs.2007, 12:03
Okanım civanım Çinliler benim kapsama alanım dışında olduğu için otomatikman Pınar'ın da kıskançlık kapsama alanı dışı kalıyor... :-) O yüzden rahatım yani... Keşke gelse bu arada iki tokat çakardım hani len spyder derdim :-)ehehehhee....karate bilir onnar tihkatli ol... :oops:

emrahkucukgirgin
28.Mayıs.2007, 12:06
Anaaaaaaa doğru valla... :roll:

Bak bunu hiç düşünmemiştim... İki dk da yamultur :(

inci
28.Mayıs.2007, 15:54

Bu mektubu yazmak isteyen bir arkadaşımız vardı Rıza , şimdi ona muhalif olmak istemem, kendisi yazsın biz de imzalayalım..

RızaHoşgör
28.Mayıs.2007, 22:55

Bu mektubu yazmak isteyen bir arkadaşımız vardı Rıza , şimdi ona muhalif olmak istemem, kendisi yazsın biz de imzalayalım..ne demek istediğini anlayamadım ama sen ole dediysen tabiki kimse o arkadaşımız o yazsın.bekliyoruz

RızaHoşgör
29.Mayıs.2007, 23:56

Bu mektubu yazmak isteyen bir arkadaşımız vardı Rıza , şimdi ona muhalif olmak istemem, kendisi yazsın biz de imzalayalım..ne demek istediğini anlayamadım ama sen ole dediysen tabiki kimse o arkadaşımız o yazsın.bekliyoruzsevgili inci
adını vermediğin arkadaş kim?henüz bişi yazılmadı:(

aslanburclu
30.Mayıs.2007, 01:19
kim olcak yawww kaldera kardeş tir hani devamlı yazıp bilgi paylaşan hadi gezi dedimi buluşma dedimi bahane ler bulan kovboy kardeş ((( her halde,,galiba ,,,,sanırsammm))))

handojoe
30.Mayıs.2007, 01:29
NERDE O SAHİ YA (KALDERA)

RızaHoşgör
30.Mayıs.2007, 23:07
sevgili kaldera
adı geçen gizli kahraman sensen mektubunu bekleşiyoruz
sevgilerimle

inci
31.Mayıs.2007, 01:08
adını ben de hatırlamıyorum topiği baştan incelemek lazım...sedece hatırlıyorum ki; "ben yazarım mektubu "diye bir ibare vardı ..o kendisini biliyordur belki bu aralar girememiştir , o yüzden dikkatinden kaçmıştır ...

handojoe
31.Mayıs.2007, 01:11
KALDERA baba kapıdağına gelsin o kadar :x

KIZILELMA
06.Haziran.2007, 15:01
Arkadaşlar yüzdük kuyruğuna geldik.Şu mektubu ingilizce yazıp hazırlayacak kimse yokmu?

kaldera
06.Haziran.2007, 15:12
kim olcak yawww kaldera kardeş tir hani devamlı yazıp bilgi paylaşan hadi gezi dedimi buluşma dedimi bahane ler bulan kovboy kardeş ((( her halde,,galiba ,,,,sanırsammm))))

arkadaşlar ben böyle bir mektup yazarım demedim..ama böyle bir metin varsa çevirir buraya koyarım.sizde gönderirsiniz .
aslanburçlu kardeş ben bahane bulmuyorum gezilere gelmemek için. hakkımda atıfta bulunup yorum yapmana hiç gerek yok.
bir sakarya gezisine gelecektim.o gezide bir iptal oldu,bir yağmur yağdı falan herneyse...
yüzyüze görüşmediğin biri için hiç hoş değil yazdıkların. :P şık olmadı

RızaHoşgör
06.Haziran.2007, 19:07
sevgili inci
kalderayı okumuşsundur.demekki iş sana düştü.bekliyor bu millet senden ingiizce mektubu

handojoe
06.Haziran.2007, 22:56
tarzını sevdim baba, eastwod gibi konuşuyorsun gözlerini hafif kısıyorsun ve etrafa korkusuzca bakıyorsun, yüzünde şekiller beliriyor iyiler seviniyor kötüler korkuyor. kızılderililer 3 şeye önem verir. biliyorsun...
1= dürüstlük
2= cesaret
3= hızlı bir at

Tayfun
11.Haziran.2007, 02:37
Handojoe hangi 3 şeye önem verir peki? :D

inci
11.Haziran.2007, 10:08
tarzını sevdim baba, eastwod gibi konuşuyorsun gözlerini hafif kısıyorsun ve etrafa korkusuzca bakıyorsun, yüzünde şekiller beliriyor iyiler seviniyor kötüler korkuyor. kızılderililer 3 şeye önem verir. biliyorsun...
1= dürüstlük
2= cesaret
3= hızlı bir at

korkan" KÖTÜLER " kim olaki ? merak ettim

handojoe
11.Haziran.2007, 18:20
1= dürüstlük
2= cesaret
3= hızlı bir at

kötüler kötülerdir hocam. kötülerin ve kötülüğün tarifi yapmakla bitmez bitmediği gibi yapılan tarif tadından da yenmez :)

TAYFUN DEMİŞ Kİİ...

HANDOJOE nelere değer verir.

1_ dürüstlüğümü ispatlayamam ve tescilleyemem. ama en çok kendime karşı dürüstüm ve asla kendime yalan söylemem.
(ben adamın verdiği sözlere değil yaptığı işe bakarım)

2- cesur olduğumu söyleyemiyeceğim. kapı dağına 150 cc lik bi makina ile gittim ve 1050 km lik yolyaptım vede bu yolda yalnızdım ve bir harita dahi yoktu yanımda ve gideceğim yolu hiç araştırmadım sadece sordum geçtiğim yollarda.

3- iyi ve hızlı bir ata da sahip değilim (şimdilik)

inci
11.Haziran.2007, 18:48
kötünün ne demek olduğunu iyi biliyorum, tarif istemedim . Ben sen den, bakışlarından korkan kötüleri sordum .yani anlıcan isim sordum

kaldera
11.Haziran.2007, 21:49
1= dürüstlük
2= cesaret
3= hızlı bir at

kötüler kötülerdir hocam. kötülerin ve kötülüğün tarifi yapmakla bitmez bitmediği gibi yapılan tarif tadından da yenmez :)

KALDERA bir gün ormandaki kulübesinin önünde oturmuş, az ötede birbiriyle boğuşup duran iki kurt köpeğini izliyordu. köpeklerden biri beyaz, biri siyahtı..

derken bir apaçi yerlisi çocuk yanına yaklaştı
çocuk, kulübeyi korumak için bir köpeğin yeterli olduğunu düşünüyor, KALDERA nın ikinci köpeğe neden ihtiyacı olduğunu ve renklerinin neden illa da siyah ve beyaz olduğunu anlamak istiyordu artık. O merakla, sordu KALDERA ya
KALDERA , bilgece bir gülümsemeyle ÇOCUĞUN sırtını sıvazladı.

Onlar dedi, benim için iki simgedir evlat.

neyin simgesi diye sordu çocuk.

iyilik ile kötülüğün simgesi dedi KALDERA aynen şu gördüğün köpekler gibi, iyilik ve kötülük içimizde sürekli mücadele eder durur. onları seyrettikçe ben hep bunu düşünürüm. onun için yanımda tutarım onları.

çocuk, sözün burasında;
mücadele varsa, kazananı da olmalı diye düşündü ve her çocuğa has, bitmeyen sorulara bir yenisini ekledi:

peki dedi. sence hangisi kazanır bu mücadeleyi..
KALDERA derin bir gülümsemeyle baktı çocuğa.

hangisi mi evlat.. ben, hangisini daha iyi beslersem.... :mrgreen:

handojoe
11.Haziran.2007, 23:11
kötünün ne demek olduğunu iyi biliyorum, tarif istemedim . Ben sen den, bakışlarından korkan kötüleri sordum .yani anlıcan isim sordum

istirham ederim hocam yazımda size kötüyü tarif etmek istememiştim, haddimede düşmez. bakışlarımdan değil görüntümden korkuyor insanlar, serseriyiz ya... onlara kızmıyorum haksızda sayılmazlar hani malum tip kayık işin beni üzen tarafı; kırıcı ve rencide edici sözler sarf ediyorlar maksadını aşarak hemde benim duyacağım şekilde hemde yaşı geçkin torun sahibi hanımlar yapıyor bunu genelde. hatta biri 10 gün önce "SEN İYİMİSİN OĞLUM" diye bir soru sordu ne diyeceğimi şaşırdım tabii. ne diyebilirdim ki susmak en iyisi zaten öyle yapıyorum ve kafalarında bir sürü soru işaretiyle bırakıyorum onları. varsın onlar düşünsün.

kötülerin isimleri mi nasıl yani... bir isim listesi yok elimde şu an hiçte yapmayı düşünmedim. yapacak olsam ilk önce kendimden başlardım ne kadar iyiyim yada ne kadar kötüyüm soruları ilk önce kendime sorarım. bildiğim birşey varsa oda mutlu olmaya giden yoldur başkalarının önüne çıkmadan arz ederim efendim...

Tayfun
13.Haziran.2007, 13:04
Abe kızanım erol taş muamelesimi yapıyolar sanaaaaaaa :P

KIZILELMA
18.Haziran.2007, 12:14
Sayın sponsorumuzun konu başlığıyla ilgili söyleyecekleri yada verebilecekleri bir tavsiye varmıdır.?

KIZILELMA
23.Haziran.2007, 00:40
Motojuniorun bu konudaki fikrini merak ediyorum

CHOPPER
23.Haziran.2007, 11:51
jennyji@regal-raptor.com

wendywang@regal-raptor.com

Lifeng Group Co., Ltd.
Adress:No.1 Liao Industry District Wenzhou,Zhejiang,China
Tel:+86-577-85396618/85395908
MB:+86(0)13858880244
Fax:+86- 577-85396608

Bunlar bendeki contachlar. Wendy satış ve müşteri hizmetleri, Öbürü sanıyorum müdürü... Wendy'e firma yetkililerinin maillerin soracağım bakalım verecek mi? Olayı kısaca anlatacağım.

MAİLE CEVAP VERMEZLERSE FAX ÇEKELİM.OLMAZ MI?