PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : buz?

Emix
09.Şubat.2012, 11:53
Merhabalar :)

sanırsam buzlanmada yapacak bir şey kalmıyor.

buzlanmış olduğunu fark etmedim bugün

garajdan bir çıktım............. evet sadece çıktım oldukça eyimli bir yol.

başladım yerimde saymaya. bir kaç denemeden sonra ayakkabımında düz tabanından dolayı dengemi sağlıyamadım yığıldım yere direk sol ayna kırıldı debriyaj maneti yamuldu önemli değil

1 metre mesafe yok garajla aramda gidemiyorum.

motoru dikeltiyorum direk yıkılıyorum.

net 3 kere düştüm bayağıda benzin aktı motorsikletlerde alışkanlıkmıdır nedir bilmem sola devrilince bol bol benzin akıyor :) boşalttım deponun yarısını.

kaldırdım ayağı tekrar böyle mal mal bekliyorum napacağım diye yoldan bir vatandaş geçti yardımcı oldu tecrübeli heralde ayakkabını çıkart dedi buz gibi yere bastım çoraplarla herkes deli diyor resmen kaldırımın köşesine dayadım.. işe geç kalıyordum neredeyse ( kaldımda bi baktım pantolon eldiven yırtılmış takılmış biryerlere..

akşam eve döndüğümde umarım buz çözülmüş olurda garaja koyar kapatırım motoru..

lanet olsun motora buz kırıcı montalattırıcam yakında :D

turq
09.Şubat.2012, 12:12
Gecmis olsun

Aslinda bu kadar zorlamasan birkac hafta daha sabretsen daha iyi degil mi

Burada kar kiyamette giden bir motor gordum. Abi arka tekere zincir takmis, on tekerede belli araliklarla civata sikmis olmus sana civili kar lastigi. Cayir cayir gidiyordu, $aka gibiydi :)

CELİL
09.Şubat.2012, 12:12
Emil çok geçmiş olsun allahtan daha ciddi bir durum olmamış sağlık olsun

ama durumu şöyle gözümde canlandırıncada acayip komik bir görüntü oluşuyor :mrgreen:

dreamrocker
09.Şubat.2012, 13:26
Dostum çok geçmiş olsun. Böyle havalarda çok zorlamamak lazım bence güvenlik açısından. Önce emniyet 8)

Emrehan
09.Şubat.2012, 13:33
Geçmiş olsun. Ama iyi ki garajdan çıkar çıkmaz olan olmuş; zamanlama belki de seni daha büyük bir hasardan kurtarmış. Demek ki kaya tuzu temin edip geceden garajın önüne serpmek lazım. :)

MaRCoS
09.Şubat.2012, 13:58
celil abi biliyorsun arif abiyi yaz kış farketmiyor işe motoruyla gidiyor, sabah gelmiş gel senide işe bırakayım dedi, yok dedim abi sen git ben gelmiyim dedim, maşallah sağ salim gidip geliyor, dikkatli olmak lazım, sabredebiliyorsak karda motoru çıkarmamakta fayda var.. bu arada geçmiş olsun daha kötüsü olabilirdi, bunada şükür..

Emre
09.Şubat.2012, 14:03
Emix geçmiş olsun kardeşim yaa, Allah daha büyüğünden saklasın. Şubat ayı da geçsin bence, birşeycikler kalmaz diye düşünüyorum :)

mustafa
10.Şubat.2012, 01:38
işte motorcu ruhu...kar buz dinlemiyor aslanlar gibi mücadelesini veriyor...
Ne demiş donald duck amca... Motosiklet demek mücadele demek...

Umut can
10.Şubat.2012, 17:32
Emix, çok geçmiş olsun. Çok dikkat etmek gerek bu havalarda.

Ankara'da üst üste kaçıncı kar yağışı ben bile sayamadım. Buz kütlesi üstüne kar yağıyor. Çok sıkıntılı. Geçen gün arabanın arkasındaki buz-kar karışımı olan yeri alıyım dedim, 1.5 saatimi aldı. Tamamını da alamadım yani yine kaldı kar :mrgreen:
Gizli buzlanmaya da dikkat arkadaşlar.. :!:

Emix
11.Şubat.2012, 00:37
Herkese iyi dilekleri icin tesekkur ederim Allah'tan onemli birsey olmadi daha kotu olabilirdi dun oyle bir kar yagdiki ne eve gidebilecek dolmus nede bos taksi bulabildim duz taban ayakkabiyla motor anisinida katarsam duse kalka kafadan 12 kezden fazla ev is gidis gelis dusme atraksiyonu yasadim :)

Gizli buzlanmalara cok dikkat edelim cidden acaip tehlikeli

aynen dedigin gibi Celil abi disaridan bakan birisi olarak dusundumde acaip komik oluyor :D

Debriyaj maneti bir cift ayna kirmizi led sinyal takimi aldim yarinki yarim gun mesaiden sonra alicam birami sigarami elektrikli sobami acarim garajda gun geciririm.

Yeterrrr havalar isinsin

falldown
11.Şubat.2012, 15:21
geçmiş olsun emil. çok zorlama istersen belki bu olanlar bi işarettir. azcık havaların düzelmesini beklemen belki daha iyi olucaktır. sonuçta ankaranın belli başlı semtlerinde sert geçio kışlar.

Rona
12.Şubat.2012, 00:38
Emil çok geçmiş olsun allahtan daha ciddi bir durum olmamış sağlık olsun

ama durumu şöyle gözümde canlandırıncada acayip komik bir görüntü oluşuyor :mrgreen:
aynı şey başıma 2000 senesi Temmuz ayında başıma gelmişti gittiğim yola boylu boyuna mazot dökülmüştü yaklaşık 100 mt sürüklendim ayağa kalkmaya çalışıyorum olmuyor arkamda kamyon var kaya kaya geliyor zor attım kendimi yol kenerına hiç komik değil valla....

Geçmiş olsun Emil.

Emix
12.Şubat.2012, 00:50
aynı şey başıma 2000 senesi Temmuz ayında başıma gelmişti gittiğim yola boylu boyuna mazot dökülmüştü yaklaşık 100 mt sürüklendim ayağa kalkmaya çalışıyorum olmuyor arkamda kamyon var kaya kaya geliyor zor attım kendimi yol kenerına hiç komik değil valla....

Geçmiş olsun Emil.

Disaridan bakinca komik

Ama yasayinca oldukca kotu

Durdugum yerde 3 kere dustum yokusta kaldim

Motor bana yukleniyor kipirdayinca dusuyorumsinirden agliycam resmen :) :|

Rona
12.Şubat.2012, 02:48
Disaridan bakinca komik

Ama yasayinca oldukca kotu

Durdugum yerde 3 kere dustum yokusta kaldim

Motor bana yukleniyor kipirdayinca dusuyorumsinirden agliycam resmen :) :|
Benim ağlamaya bile vaktim olmamıştı o an canımı zor kurtardım

ağfndrdm
12.Şubat.2012, 03:29
emil işe yarayabiilir
http://www.regalraptor.net/forums/showthread.php?t=4095&page=2

bende bugun turlamak için dışarı çıktım.
gittiğim yerlerde karlar erimemişti bir kaç kez düşme teklikesi altatım ama en önemlisi
eve dönüşte geçiktim ve hava karardı ve inanılmaz sağoktu önceki günlere göre
deyim yerindeyse eve:D ağlaya ağlaya hıçkıra hıçkıra döndüm :D45 dk sıcak suyun altında zor çözüldüm.

kolay kolay akıllanacağa benzemiyorum,
:)))

Rona
12.Şubat.2012, 04:33
emil işe yarayabiilir

gittiğim yerlerde karlar erimemişti bir kaç kez düşme teklikesi altatım ama en önemlisi
deyim yerindeyse eve:D ağlaya ağlaya hıçkıra hıçkıra döndüm :D45 dk sıcak suyun altında zor çözüldüm.

Ağa dır ne yapsa yeridir:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Emix
13.Şubat.2012, 01:05
emil işe yarayabiilir

O lastik isi aklima bir cok kez geliyorya. Yapmak lazim onumuzdeki kisa :)

Aynen bende akillanaca benzemiyorum :P

dun indim garaja yeni aynalarimi sinyallerimi ve plakami taktim sol ayak basamagi yukari kalkmis ciktim uzerine hoplaya ziplaya duzelttim bir nebze.

Fark ettimde plakasiz birseye benzemiyormus :P

Bugunde doya doya 40 km ufaktan gezdim cok zevkli bir turdu

Ey Ankaralilar haftaya c.tesi veya pazar yollar temiz olursa toplanalim :)