PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ön cam imalatçı linki

CELİL
08.Mart.2012, 13:10
Merhaba arkadaşlar internette dolaşırken ön cam imalatı yapan bir firma buldum işinize yarayabilir 8)

http://www.sahibinden.com/arama?userId=5496728&language=tr&hasSecureTrade=false&sorting=price_asc

Emre
08.Mart.2012, 15:27
Ön cam var mı abi sende?

CELİL
08.Mart.2012, 15:51
Ön cam var mı abi sende?

Yok ben kullanmıyorum 8)

falldown
08.Mart.2012, 17:01
Ön cam var mı abi sende?

dudulluda altay motormu ne ordakine bakıcam bende hala :D yolum düşmedi. baktıgımda içime sinerse haber ederim sana da

Emre
08.Mart.2012, 17:24
dudulluda altay motormu ne ordakine bakıcam bende hala :D yolum düşmedi. baktıgımda içime sinerse haber ederim sana da

Valla süper olur Kaan. Aslında benim durumum şu; Ali Usta' dan Altay Motor' da ki camdan aldım ve taktırdım ancak onun bağlantı yerleri çok dandik bir plastik. Somunu sıkınca o bağlantı aparatı kırılıyor. Aslında onun için hiç tavsiye etmiyorum ama parada vermiş oldum bir kere. Sadece o bağlantı aparatından bulsamda benim işimi görecek ama maalesef bulamıyorum bir yerde :( Neyse senin yolun geçerse o siyah plastik bağlantı aparatı olayını da sorarsın. Akşam evde vakit bulabilirsem resmi yüklerim, iş yerinde yasaklı resim siteleride.

Emre
08.Mart.2012, 17:35
Açık bir site buldum çok şükür, aşağıda paylaşıyorum resimleri :)

3. resimde gözüken oval boşluğa camın demiri geliyor ve 1. resimde ki ortada ki boşluğa somun geliyor. Somunu sıktıkça demirin geçtiği oluğu sıkıyor ancak biraz fazla sıkarsan parça plastik olduğu için kırılıp dağılıyor :( Umarım elinde olan birisi yada nereden bulabileceğimi söyleyebilecek birilerini bulabilirim.

http://hizliresimyukle.com/showoriginal-205734/fotograf_1.jpg
http://hizliresimyukle.com/showoriginal-205735/fotograf2.jpg
http://hizliresimyukle.com/showoriginal-205736/fotograf3.jpg
http://hizliresimyukle.com/showoriginal-205737/fotograf4.jpg

falldown
08.Mart.2012, 18:11
abi montelenmiş halini görmem lazım hiçbişe anlamadım kafamda canlanmadı walla :D zaten öncedende monteli cam incelemedigim için sıfır :D... alternatif bulunur illaki :D ben gidince sorarım nacimi neydi adamın adı o hatırlar beni heralde :D 30 liralık cam dandik olucak tabi :D
en kötü ihtimal otobuslerin arka kapı koltuk tarafındaki camı tutan apatarı sökeriz :p

CELİL
08.Mart.2012, 18:19
emre o parçaları biliyorum çok dandik ben 2 sene önce servisten (emre motor) kalın cam bağlantı ayakları almıştım çok sağlam ve kaliteliydi hala varmı bilmiyorum ama onun dışında şöyle pıratık bir çözüm uygulayabilirsin kırılan parçanın üstünü kaplıyacak şekilde ince tenekeyi ( eve aldığımız yağ tenekesinin kalın kısmı olabilir) kes parçayı onunla kapla ve sonra delikerin hızasından delikleri del orjinal parçayı içne koyarak bağlantıyı onla yap dağılmasını engelleyip tutacaktır bilmem anlatabildimmi 8)

Emre
08.Mart.2012, 19:58
abi montelenmiş halini görmem lazım hiçbişe anlamadım kafamda canlanmadı walla :D zaten öncedende monteli cam incelemedigim için sıfır :D... alternatif bulunur illaki :D ben gidince sorarım nacimi neydi adamın adı o hatırlar beni heralde :D 30 liralık cam dandik olucak tabi :D
en kötü ihtimal otobuslerin arka kapı koltuk tarafındaki camı tutan apatarı sökeriz :p

Otobüs olayı süpermiş abicim, benim aklıma gelmemişti :) Ben 50 TL' ya almıştım 30 TL değil, benim cam kaliteli bu sebeple :mrgreen: Bu arada ciddi anlamda işimi çok gördü, memnunum yani camımdan. Daha pahalı birşeye ihtiyacım yok sadece bağlantı aparatları olsa süper olur :)

Emre
08.Mart.2012, 20:02
emre o parçaları biliyorum çok dandik ben 2 sene önce servisten (emre motor) kalın cam bağlantı ayakları almıştım çok sağlam ve kaliteliydi hala varmı bilmiyorum ama onun dışında şöyle pıratık bir çözüm uygulayabilirsin kırılan parçanın üstünü kaplıyacak şekilde ince tenekeyi ( eve aldığımız yağ tenekesinin kalın kısmı olabilir) kes parçayı onunla kapla ve sonra delikerin hızasından delikleri del orjinal parçayı içne koyarak bağlantıyı onla yap dağılmasını engelleyip tutacaktır bilmem anlatabildimmi 8)

Çok güzel anlattın abi :mrgreen: En son çare bu işi yaparım ama bende ki parçalar dağıldı, tenekenin ortasına koyacak aşamayı geçtim yani maalesef :) Sen Emre motora yakınsan bakabilir misin acaba abi? Eğer onlarda varsa alırsın, buluşmamızda da ben senden alırım falan süper olur yani :mrgreen:

Ben anadolu yakasında olduğum için Emre Motor bana çok uzak kalıyor. Başka biride yakınsa oda bana yardımcı olmak isteyebilir mesala :mrgreen:

CELİL
08.Mart.2012, 22:29
Çok güzel anlattın abi :mrgreen: En son çare bu işi yaparım ama bende ki parçalar dağıldı, tenekenin ortasına koyacak aşamayı geçtim yani maalesef :) Sen Emre motora yakınsan bakabilir misin acaba abi? Eğer onlarda varsa alırsın, buluşmamızda da ben senden alırım falan süper olur yani :mrgreen:

Ben anadolu yakasında olduğum için Emre Motor bana çok uzak kalıyor. Başka biride yakınsa oda bana yardımcı olmak isteyebilir mesala :mrgreen:
motorland bana senden daha yakın ama bana bile 20-25 km telefon açıp sor varsa sana kargo ile gönderirler8)

Emre
09.Mart.2012, 17:36
motorland bana senden daha yakın ama bana bile 20-25 km telefon açıp sor varsa sana kargo ile gönderirler8)

Tamam abi bi telefonda konuşayım, sağolasın. Kaan seninde yolun düşerse Dudullu' ya haberleşiriz yine.

Sağolun, iyi günler.

falldown
09.Mart.2012, 17:39
Tamam abi bi telefonda konuşayım, sağolasın. Kaan seninde yolun düşerse Dudullu' ya haberleşiriz yine.

Sağolun, iyi günler.

ok abi gidersem ararım zaten cepten gittiğim gibi ordayken :D

Emre
10.Mart.2012, 20:57
ok abi gidersem ararım zaten cepten gittiğim gibi ordayken :D

Sağolasın Kaan valla yaa. Emre motorla görüştüm, şu an ellerinde yokmuş. 2 aya kadar geleceğini söylüyolar :) Olurda gelirse bende haber veririm buradan.