PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 03-06-07 Pazar / Hayatini Kaybeden Motosiklet Tutkunlari icin Merterdeyiz

alper_tim
18.Mayıs.2007, 10:16
arkadaşlar hep yemeli içmeli gezilerde mi buluşacağız MT nin ve diğer motosiklet sitelerininde katılımıyla bir anma organizasyonu düzenlenmiştir katılmak isteyenlerin listeye adını yazdırmasını önemle rica ediyorum

MT den alıntıdır
Geçen sene hatalı sollama yapan kimliği belirsiz bir sürücünün çarpması sonucu hayatını kaybeden arkadaşımız İbrahim Mersin ve kazalar sonucu hayatını kaybeden tüm doslarımızı unutmadık. Aynı şeyler bizlerinde başına gelebilir, sesimizi duyurmak için, motosikletlerin trafikte fark edilmesi için, kaybettiklerimiz için 03-06-07 Pazar günü Merter E5 Üzeri Mc Donalds önü saat: 14:00 'da toplanıyoruz.

Motosiklet kullanıcılarının ve basın mensuplarının da katılacağı anma gününe herkesi bekliyoruz.
03-06-2007 Pazar
Merter E5 Üzeri Mc Donalds önü
Saat: 14:00

Alıntı:
03.06.06 Eminönü'ne giderken, E-5 karayolu Merter mevkiinde hatalı sollama yapan bir sürücünün çarpması sonucu, seyir halindeki bir kamyonun altında kalarak feci şekilde hayatını kaybetti. Kazaya sebep olan sürücü ise arkasına bile bakmadan kaçıp, ortadan kayboldu. :cry:

Olay üstünden bir sene geçmesine karşın kazaya karışan sürücü hala bulunamadı. :cry:

Katılım Listesi

1-alper_tim
2-emrahkucukgirgin
3-inci
4-gecee
5-iakyürek
6-carvalho
7-aslanburclu
8-gökhan +1
9-agresus
10-BULL
11-madend

okan
18.Mayıs.2007, 10:25
işte şimdi istanbulda olmak vardı anasını satayım....

hayatını kaybetmiş bütün motorcu kardeşlerimize allahtan rahmet diliyorum..

kurban olduğum allah kazya sebebiyet veren ve kaçan bütün şerefsizlerin iki cihandada burunlarından kan kustursun inşallah....

alperim timim senide kutluyorum....adamsın be kardeşim...

emrahkucukgirgin
18.Mayıs.2007, 10:44
Buna herkes katılmalı. Bütün ana haberlerde çıkmalı olay... artık motorcuları görsünler...

inci
18.Mayıs.2007, 10:53
Alper nereye adımızı yazdırıcaz? :?
sen yazıyorsan yaz beni de

alper_tim
18.Mayıs.2007, 10:53
arkadaşlarımızın resimleri

http://img501.imageshack.us/img501/9414/kaza01iv0io5.jpghttp://img244.imageshack.us/img244/927/kaza02ry4eq4.jpg
http://img213.imageshack.us/img213/9250/kaza03fm8jk5.jpghttp://img244.imageshack.us/img244/1619/kaza04zd7jm0.jpg

tüm dostlarımıza Allah'tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum

hepsi kalbimizde yaşıyorlar

inci
18.Mayıs.2007, 10:59
:( :(

ALLAH ailelerine sabır versin
kendilerinede rahmet :frown:

gecee
18.Mayıs.2007, 11:07
allah kimseye sevdiklerinin ölüm acısını yaşatmasın ....
Arkadaşlarımızı toprağı bol olsun...
tim geliyorum biliyosun...
listeye yazsan da olur yazmasan da nasıl istersen sen ole yap....

okan
18.Mayıs.2007, 11:12
ERTUĞRUL ÖZ BENİM ARKADAŞIMDI.. ALLAH RAHMET EYLESİN .. ÇOK RENKLİ Bİ ARKADAŞTI..SON GÖRÜŞMEMİZDEN 4 SAAT SOORA HABERİ GELMİŞTİ.....

ALLAH RAHMET EYLESİN...

iakyurek
18.Mayıs.2007, 11:24
Yavv yazıyı okurken çok kötü oldum. Allah kimseyi sevdiklerinden ayırmasın. bende dayımı küçükken motosiklet kazasında kaybettim. Bu yüzden motorumu alırken annemi ikna etmem gerçekten zor oldu. Allah sevenlerine sabır bizlere de kazasız belasız yolculuklar versin. alper_tim listeye beni de yaz üstad.orda olmak bile bütün bu olanlara bir tepkidir. Bu fırsatı kaçırmam.
hadi istanbullu RR ci dostlar, hep beraber ....

carvalho
18.Mayıs.2007, 11:30
Oradayız... Kesinlikle... En anlamlı buluşma olacak bu...

Allah rahmet eylesin, nurlar içinde yatsın merhum kardeşlerimiz...

emrahss
18.Mayıs.2007, 12:12
Allah rahmet eylesin. Koç gibi insanlar..

OnurBerberoglu
18.Mayıs.2007, 12:25
Allah Rahmet Eylesin sevdiklerine sabır versin:( bende çok katılmak isterdim arkadaşlar ama bu akşam kıbrısa uçuyorum pazartesiye kadar yokum:(

ÇeLeBi MuRaT
18.Mayıs.2007, 12:29
Allah gani gani rahmet eylesin..

yenikoylu_ua
18.Mayıs.2007, 12:40
Allah rahmet eylesin..Allah kısmet ederse bende orda olacağım

aidikurt
18.Mayıs.2007, 12:52
benide ekleyin listeye orda olucam.

agresus
18.Mayıs.2007, 12:53
bi aksilik olmazsa bende gelmek isterim yazın beni de....

alper_tim
18.Mayıs.2007, 13:03
ARKADAŞLAR ÖNEMLİ BİR UYARI

yanlış anlama olmasın anma töreni bu hafta pazar değil
3 haziran 2007 pazar günü yani 2 hafta daha var tarihlere dikkat edelim lütfen

BULL
18.Mayıs.2007, 23:13
bende geliyorum...

aslanburclu
19.Mayıs.2007, 01:05
allahtan hepsine rahmet diliyorumm

şimdi böyle bir şey planlanıyor millette ha deyincxe tamam deyip fırlıyor tamam ama valilikten yasal izin alındımı sonra oralarda vatan haini ,izinsiz gösterici durumuna düşmeyelim demi kaş yapalım derken gözdende olmayalımmmmm

yenikoylu_ua
19.Mayıs.2007, 02:13
Komutanımsiyasi bişiolmadığı için fazla zorlamazlar gibi geliyor.En fazla yarım saat müsade edip dagılmamız gerektiğini hatırlatırlar oda sesimizi duyurmaya yeterde artar bile

infinitedreams
19.Mayıs.2007, 10:40
Geçen sene de bunun gibi bir etkinlik yapılmıştı. Önce Darülaceze'de yaşlı ziyareti yapıldı. Sonra 80'in üstünde motosiklet Vatan Caddesinden Taksim'e, oradan da Dolmabahçe'ye sürdük. Basın açıklaması falan da yapılmıştı. Taksim'den Dolmabahçeye inmeden önce meydanda 3 tur atmıştık o kadar motorla, trafik kitlenmişti. Bir kaç polis sadece neden toplandığımızı, nereye gideceğimizi ve bunun ne kadar süreceğini sormuştu o kadar.

Sorun çıkacağını sanmıyorum yani.

aidikurt
19.Mayıs.2007, 11:56
allahtan hepsine rahmet diliyorumm

şimdi böyle bir şey planlanıyor millette ha deyincxe tamam deyip fırlıyor tamam ama valilikten yasal izin alındımı sonra oralarda vatan haini ,izinsiz gösterici durumuna düşmeyelim demi kaş yapalım derken gözdende olmayalımmmmm
yaşar abi ne oldu tırstınmı?? :P

aslanburclu
19.Mayıs.2007, 13:56
yaw ne tırsacam yasal olsun gerekirse ihtilal yapalım ,,adam keselim ama böyle izinsiz gösteriye kalkmak bana göre ters ülkemizde yasa var kanun var şikayet mevkileri varrrr.....( ha bide bak araştır incele motor kazalarında hata %80 motosiklet kullanıcıları olarak bizde eeeee bizim yapacağımız mart kedisi olayı önce yap sonra bağar yok abicim yok bana terssssss

madend
20.Mayıs.2007, 01:30
Hayatını kaybeden herkeze Allah rahmet eylesin.
Bir akşilik çıkmazsa bende orda olacağım.

Tayfun
20.Mayıs.2007, 01:45
yaw ne tırsacam yasal olsun gerekirse ihtilal yapalım ,,adam keselim ama böyle izinsiz gösteriye kalkmak bana göre ters ülkemizde yasa var kanun var şikayet mevkileri varrrr.....( ha bide bak araştır incele motor kazalarında hata %80 motosiklet kullanıcıları olarak bizde eeeee bizim yapacağımız mart kedisi olayı önce yap sonra bağar yok abicim yok bana terssssss

Kılıçları çekelim kumandanım, kansız darbe gerekirse kanlı darbe yapalım :mrgreen:

aslanburclu
20.Mayıs.2007, 12:54
Kılıçları çekelim kumandanım, kansız darbe gerekirse kanlı darbe yapalım :mrgreen:[/quote]

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

goçum ağır olda molla desinler ne yapıyon kolaymı öyle hem kime ve neye karşı yapacaz ne gerek var gül gibi geçinip gidiyoz şu fani dünyada ne gerek var darbeye falan dertsiz başına dertmi arıyon boş verrrrr bin motoruna bak dalgana :P :P :P :P :P :P :P :P :P :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

madasret
20.Mayıs.2007, 13:09
aslanburçlu nun da bu aman beeee :) tavrına hastayım :cheesy: :cheesy:

Tayfun
20.Mayıs.2007, 14:43
Valla dünya yansa gomtanımın yorganı yok içinde :D

aslanburclu
20.Mayıs.2007, 16:49
var varrrr çok şey varda hiç biri umurumda dellllll can bu kardeşim can bidamı gelcez dünyaya yine diyorum bu işler fani işler kafana göre herşey serbest ekonomide dahil onun için hiç birşeye bakmayın takmayın kafanızı çektiğiniz bir nefes havanın kıymetini bilin yüce tanrı (laiklik var ya ) herşeyin güzelini güzellerini bizler için yaratmış arayın bulun bakın dalganıza keyfinize 3 kuruş maaşli adamlarız 10 kuruşluk işlere sahipleniyoz estekti köstekti falandı filandı boşverin yaşınızın hakkını verin tadını çıkarın :duvar: :hayir: :pls: uymayın ite köpeğe

madasret
20.Mayıs.2007, 17:05
yenge: pşşt aslanburçlu içeriden tıkırtılar geliyo bi bak hırsız olmasın dese
-faredir faredir ooo hem o da can tanrının ( ;) ) yarattığı sevimli bir mahlukat, çıkarma sesini o da baksın dalgasına biz de bakalım uykumuza amaaan beee
binerim motoruma mis gibi hayatım olur
:)

aslanburclu
20.Mayıs.2007, 20:34
yenge: pşşt aslanburçlu içeriden tıkırtılar geliyo bi bak hırsız olmasın dese
-faredir faredir ooo hem o da can tanrının ( ;) ) yarattığı sevimli bir mahlukat, çıkarma sesini o da baksın dalgasına biz de bakalım uykumuza amaaan beee
binerim motoruma mis gibi hayatım olur
:)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: işte bu kadar yawww allah allahh rahat olun rahattttt aldığınız nefesin gezdiğiniz yerlerin bastığınız toprağın bulunduğunuz yaşın kıymetini bilinnnnn boş verin dünya işlerini heh heh heeeeee :P :P :P :P

aidikurt
20.Mayıs.2007, 21:22
Katılım listesi

1-alper_tim
2-emrahkucukgirgin
3-inci
4-gecee
5-iakyürek
6-carvalho
7-yenikoylu_ua
8-aidikurt
9-agresus
10-BULL
11-madend

aslanburclu
20.Mayıs.2007, 21:30
Katılım listesi

1-alper_tim
2-emrahkucukgirgin
3-inci
4-gecee
5-iakyürek
6-carvalho
7-yenikoylu_ua
8-aidikurt
9-agresus
10-BULL
11-madend

yaww başımın püsküllüleri yaz ulen benide sizleri nasıl bırakıp kırayım (yanlız kaskımı çıkarmam plakayı kaparım ortalık elk.lendimi kaçarım ha :evil: :evil:

yenikoylu_ua
20.Mayıs.2007, 21:44
Komtanım aslansın valla

yenikoylu_ua
21.Mayıs.2007, 00:04
Bu arada biryerlerde buluşupmu gidiyoruz yoksa ordamı biraraya geliyoruz

aidikurt
21.Mayıs.2007, 00:20
03-06-2007 Pazar
Saat: 14:00

yenikoylu_ua
21.Mayıs.2007, 00:23
adminim daha önceki bir güzergahta buluşacakmıyız onu merak etmiştim

aslanburclu
21.Mayıs.2007, 00:26
hişşşşşşşşşşşşşş valla 14 motorla bizi orda :-1: indirirler gibime geliyo çok az çok aidiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii başka sitelerede bi kelam gönder yavvv yokmu kardeş sitelerimiz hadiiiiii

aidikurt
21.Mayıs.2007, 00:38
adminim daha önceki bir güzergahta buluşacakmıyız onu merak etmiştim

Direkt olarak
Saat: 14:00 bulusucaz baska sitelerde olukca yasar baba 12 kişi sadece bizim siteden su an

ilkerkoparal
21.Mayıs.2007, 11:41
YAZ BENİDE ADMINIM

Tayfun
21.Mayıs.2007, 22:08
Bu başlıkta tarih oldu, kilitlenebilir adminim..

aslanburclu
21.Mayıs.2007, 22:18
aynen goçum kale kilidi cinsinden asmalı olsun beyaw kilit

yenikoylu_ua
21.Mayıs.2007, 22:20
Erdeğe gidemeyenler de mertere gider Tayfun,iki programa yetemeyecek kadar azmıyız biz

Tayfun
21.Mayıs.2007, 22:33
Az değilizde iş güç vesaire bölünüyoruz işte, regalciler olarak kendi şirketimizi kuralım kafamıza göre izin yaparız ;)

aidikurt
21.Mayıs.2007, 22:35
baba erdek oloayına gelemeyenler istanbul dışına çıkamayanlar olursa onlarda buna katılır

Tayfun
21.Mayıs.2007, 22:38
Oda mantıklı.

aslanburclu
21.Mayıs.2007, 22:40
baba erdek oloayına gelemeyenler istanbul dışına çıkamayanlar olursa onlarda buna katılır

satıcı üye

aidikurt
21.Mayıs.2007, 22:41
ya yaşar baba korkuyonmu sen uzun yol yapmaya sehir dısı denince hemen sesin kesiliyor :P anladık yaşlandın uzun yol falan seni yorar istanbul içinde çıkamazsın ama bir seferde gelde senle uzun yolda gaz kapayalım biraz :)

polo
21.Mayıs.2007, 23:13
yaşar babaya yollar yakışır.............

aslanburclu
22.Mayıs.2007, 01:18
yoldan kaçtığım yok da sağ eksosttun içinde bi demirci dükkan açmış bide gürültüçü ceyrek gazda sanki motoru parçalıyo gibi sağolsunlar sarıkayalardan sağ eksost geldide yanlış geldi e9 cinsinden eğer b9 unki yetişirse gelirim ((( ya ben bu makinayı ist.içi gezmek için aldım uzunyol için almadım )))

GOKHAN
22.Mayıs.2007, 02:35
ALLAHTAN Bİ MANİ ÇIKMAZİSE ORDAYIM ADMİNİM BENI VE EŞİMİDE YAZ

alper_tim
22.Mayıs.2007, 10:32
gökhan abi ekledim sizide listeye :cheesy: :cheesy:

Kino
22.Mayıs.2007, 15:38
alper

ben biraz uzak kaldım forumdan geç de olsa bu topikten dolayı seni kutluyorum dostum

vefat edenlere allahtan rahmet ailelerine sabır diliyorum.

gözüm kulagım yüreğim sizlerle olacak inanın.

içimden " yazın benide (+1) " diyesim geliyor ama araya yollar mesafeler giriyor

okan
22.Mayıs.2007, 16:20
benide yazın kino babayla beraber ... fikren yanınızdayız bunu bilin yeter.. çok arkadaşımı kaybettim bu uğurda...

alper_tim
22.Mayıs.2007, 18:49
sizlerin duygularınızın bizimle olduğunu
o gün yüreklerinizin burda olacağını adım gibi biliyorum dostlarım
destekleriniz için çok teşekkür ederiz
umarım o gün ses getircek bişeyler olur
başka canlar gitmesin artık yüreklerimiz yanmasın

Aksu
22.Mayıs.2007, 18:54
Alper bizler uzaklarda gönlümüz sizinle olacak Pazar günü. Allah rahmet eylesin arkadaşlarımıza. Biliyorsun beraber çok etkinliklere katıldık, en hızlısı da Darülaceze idi. Arkadaşlar çok dikkatli olalım kimseyi üzmeyelim. Allaha emanet olun.

iakyurek
22.Mayıs.2007, 18:59
alper_tim kesinlikle tüm derin duygularımız,yüreklerimiz sizinle beraber olacak. inşallah bu tür organizasyonlar amacına ulaşarak trafikteki diğer araçların bizler için daha dikkatli olması için bir araç olur.

Tayfun
22.Mayıs.2007, 20:05
Valla trafikteki sunta ve kalastan imal edilmiş gebertseniz zevk alacağınız insan bozmalarının bizi hiçbir zaman dikkate alacaklarını zannetmiyorum, içimde en ufak bir ümit bile yok, son nefesimize kadar bu öküzlerle köşe kapmaca oynayarak motor kullanıcaz, allah hepimizin sonunu hayır etsin.

aslanburclu
22.Mayıs.2007, 20:44
Valla trafikteki sunta ve kalastan imal edilmiş gebertseniz zevk alacağınız insan bozmalarının bizi hiçbir zaman dikkate alacaklarını zannetmiyorum, içimde en ufak bir ümit bile yok, son nefesimize kadar bu öküzlerle köşe kapmaca oynayarak motor kullanıcaz, allah hepimizin sonunu hayır etsin.

ne gocum senin 4 tekerde motor sınıfından sür ula üzerlerine işte okorkuyla bida bize dalaşmazlar ( ama bizde trafik kurallarına ben dahil tam uysak bizede kimse bulaşmaz) :evil:

Tayfun
22.Mayıs.2007, 22:15
Ben taksicilere ayarım valla, bunlar dini imanı kuralı edebi adabı yok ya :twisted:

alper_tim
28.Mayıs.2007, 14:16
arkadaşlar bi güncel yapimm dedim topiği
koskoca regal camiası 14 kişi mi katılcak bu anma töreni etkinliğine yok mu başka gelebilcek olan kimse

ilkerkoparal
28.Mayıs.2007, 14:25
alper aynı tarihe kapıdağ çakışınca katılım azaldı tabi. Çoğunluk kapıdağ festivaline kaydı. Bu arada bende festivale gidiyorum. Kusura bakma katılamıycam

aidikurt
28.Mayıs.2007, 14:40
Güncel katılım listesi aşağıdadır

Katılım Listesi

1-alper_tim
2-emrahkucukgirgin
3-inci
4-gecee
5-infinitedreams
6-carvalho
7-aslanburclu
8-gökhan +1
9-agresus
10-BULL
11-madend

agresus
28.Mayıs.2007, 23:10
yahu alperim adminim... sanırım bende gelemiiciim... gönlüm merterde olecek amma fiziki olarak şehir dışında olcam korkarım ki... :cry:

thoraman
28.Mayıs.2007, 23:21
buna bende gerçekten katılmayı çok istiyordum fakat cumartesi günü ankaraya gidiyorum malesef...

infinitedreams
29.Mayıs.2007, 00:20
Pazar günü azadlıyım sanırım. Bu durumda seve seve gelirim buluşmaya. Yalnız öncesinde bir yerde birileri beni alsa ya... bulamam ben oraları, biliyorum.

iakyurek
29.Mayıs.2007, 10:25
adminim imparatorum. kapıdağında beraber olacağımız için listeden beni çıkarabilirsin...

aidikurt
29.Mayıs.2007, 11:01

Katılım Listesi

1-alper_tim
2-emrahkucukgirgin
3-inci
4-gecee
5-infinitedreams
6-carvalho
7-aslanburclu
8-gökhan +1
9-madend
10-BULL

alper_tim
29.Mayıs.2007, 15:02
adminim saol son güncel liste için
evt arkadaşlar pazar günü bi mani olmazsa saat 14 de merterdeyiz
MT den bi arkadaşımız klip çekimide yapıcakmış bilgilerinize sunarım

carvalho
29.Mayıs.2007, 15:03
Ben de yokum maalesef. Kapıdağ olayı...

aidikurt
29.Mayıs.2007, 18:49

Katılım Listesi

1-alper_tim
2-emrahkucukgirgin
3-inci
4-gecee
5-infinitedreams
6-BULL
7-aslanburclu
8-gökhan +1
9-madend

RızaHoşgör
29.Mayıs.2007, 22:34
ben tatil hakkımı eskişehir e saklıyorum:)
bir aksilik yoksa pazar saat 14 te oradayım

RızaHoşgör
02.Haziran.2007, 07:57
kapıdağına gidemeyen dostlar.
gün bugündür.herkesi bekliyorum mekana.olyı sosyal sorumluluk olarak değerlendirelim

alper_tim
02.Haziran.2007, 10:24
evt arkadaşlar yarın sesimizi duyurabilme günü
bizleri fark etmeleri için sizde gelip orda olmalısınız gelebilen herkesi bekliyoruz

okan
02.Haziran.2007, 10:26
şimdi sizi gören trafik canavarları diicekki.:. ulan biz bunnara o kadar kötü davranyos... arasıra hayatlarını bitiriyos... karınca gibi çoğalıyolar .....

infinitedreams
02.Haziran.2007, 10:41
Pazar günü azadlıyım sanırım. Bu durumda seve seve gelirim buluşmaya. Yalnız öncesinde bir yerde birileri beni alsa ya... bulamam ben oraları, biliyorum.Eee? Yok mu sahip çıkacak biri?

Tayfun
04.Haziran.2007, 01:28
şimdi sizi gören trafik canavarları diicekki.:. ulan biz bunnara o kadar kötü davranyos... arasıra hayatlarını bitiriyos... karınca gibi çoğalıyolar .....

Ya varya öldürdün bene yaw, minik şeytansın sen :cheesy:

okan
04.Haziran.2007, 10:12

Ya varya öldürdün bene yaw, minik şeytansın sen :cheesy:eheheehee.. dooru diiimi ama zaptiyem tayfunum....karınca gibi çoalıyossss.... :P :lol: :lol:

inci
04.Haziran.2007, 11:32
yaa Okan keşke karınca gibi çok olsaydık ama benimbeklediğim kadar çok katılım olmadı.... ama yine de iyi bir gövde gösterisiydi.....

alper_tim
04.Haziran.2007, 13:38
evt malesef katılım çok azdı :(
forumlarda atıp tutan bi çok arkadaşı göremedik oralarda yazık :-1:
tam sesimizi duyuramadık :-1:
ama bi,şi anladım ki arkadaşlar bu insanımız adam olmaz
dün incirli köprüsünden indiğim sırada sağ tarafta 6-7 kişilik bi grubun arasından bana bişey atıldığını gördüm :x
ve geri çekilmemle beraber sol omuzumda patlaması bir oldu ve depomun üstüne düştü :scared:
erik attılar yolda seyir halindeyken yani :-1: :x
bu insanlara biz kendimizi anlatmaya çalışıyoruz düşünün ne kadar başarılı olabiliyoruz acaba

aidikurt
04.Haziran.2007, 22:26
Arkadaşlar kimler katıldı kaç kişi geldi hiçbir bilgi yokmu yav sadece az diyonuz az herkese göre değişir 1 motormu vardı 5 mi 10 mu kaç?
neler yapıldı yararlı oldumu biraz bilgi lütfen.

handojoe
04.Haziran.2007, 23:23
evt malesef katılım çok azdı :(
forumlarda atıp tutan bi çok arkadaşı göremedik oralarda yazık :-1:
tam sesimizi duyuramadık :-1:
ama bi,şi anladım ki arkadaşlar bu insanımız adam olmaz
dün incirli köprüsünden indiğim sırada sağ tarafta 6-7 kişilik bi grubun arasından bana bişey atıldığını gördüm :x
ve geri çekilmemle beraber sol omuzumda patlaması bir oldu ve depomun üstüne düştü :scared:
erik attılar yolda seyir halindeyken yani :-1: :x
bu insanlara biz kendimizi anlatmaya çalışıyoruz düşünün ne kadar başarılı olabiliyoruz acaba o da bişey miş benim üzerime araba sürüyorlar hem de kendi şehrimde

GOKHAN
04.Haziran.2007, 23:59
evet kapılarını açan şöförlerbile vardı hareket halındeyken küllük boşaltıyormuş gelde katil olma mazeret ise napıyım sizi görmedim

ÇeLeBi MuRaT
05.Haziran.2007, 02:40
Gökhan abi alper cidden çok haklısınız ama biz millet olarak yani Türkiye sınırları içerisinde yaşayan insanlar olarak özümüzde bir terbiye var ama bizi bizden alıp yozlaştıran cahilliğe iten insanlardan hesap sormamız lazım!!!!Kazanmak lazım kaybetmek değil.Bir zatı muhterem ne diyo "EĞİTİM ŞART" eğitimsiz insan susuz kalmış ağaca benzer biz oyle insanları yermek değilde kazanmak yolunu bulmamız lazım yoksa mantar gibi çoğalır..

MOTORSİKLET KAZASINDA ÖLEN KARDEŞLERİMİZİ SADECE O GÜNDE ANMAK DEĞİL HERZAMAN HATIRLAMAK ve HAKTAN RAHMET diliyorum ÖTEKİ DÜNYADA UTANDIRMASIN MEVLAM...

agresus
05.Haziran.2007, 10:23
10 dakkaka gecikmeli gidebildim... gittiğimde de zati daalınıyodu.... gomtanımı aradım o da sapağı kaçırdığı için taaa ilerlerden dönmüş,merterin arkalarına bi yerlere çıkabilmiş... o sırada alperi gördüm, napyoz diye sordum; yeşilköye gidiyoz dedi... hatta arabalı birini de yeşilköye yolladım... gomtanla buluşunca onu da yeşilköye götürdüm... meğerse gurup dolmabahçeye gidiyomuş... nebliim... alper yeşilköy diyince biz de gittik... akşama kadar gomtanımla muhabbet ettik saolsun...

alper_tim
05.Haziran.2007, 10:41
volkanım yeşilköye geldinizde nie aramadın bizde röne parkda oturduk muhabbet ettik di

inci
05.Haziran.2007, 11:52
Arkadaşlar kimler katıldı kaç kişi geldi hiçbir bilgi yokmu yav sadece az diyonuz az herkese göre değişir 1 motormu vardı 5 mi 10 mu kaç?

sevgili adminim ;5-10 motor değildik elbette, sanırım 100 motor vardık yaklaşık olarak...Merter"de toplandık ,Savaş bir basın konuşması yaptı,sonra kucaklarımızda kırmızı karanfillerle at bindik,incirli köprüsünden dönüp Taksim istikametine doğru yola aldık,taksim meydanda 4 tur döndükten sonra Dolmabahçeye indik orda bir müddet bekleyip dağıldık ...Yararlı olup olmadığı ,basında ne kadar yer aldığı konusunda fikrim yok bizler yararlı olsun diye oradaydık, umarım bir nebze de olsa bunu başarabilmişizdir ...

cemcem
05.Haziran.2007, 11:54
Arkadaşlar, tamamen haklısınız ancak iğneyi kendimize çuvaldızı karşımızdakine batıralım, ben uzun süre istanbul ve Bursa trafiğinda araç kullandım, kurye olarak çalışan motorcu arkadaşlarımızın %95'i hatalı ve tehlikeli motor sürüyorlar, örneğin normal seyir halindeki bir aracın kör noktasından çıkıp solluyorlar, en sol şeridin bariyer ve araç aralarından geçiyorlar yani trafik kurallarına riayet etmiyorlar, kabul etmek gerekirki trafikte motor kullanıcılarının yüzde doksanı ya kuryeci ya da pizzaci.. Bu arkadaşlarımızın yaptıkları yanlışlardan ötürü kurunun yanında yaş ta yanıyor yani bizler de bu arkadaşlarla aynı kefeye konulup bize de düşmanca yaklaşılıyor. Biz çoğunlukta olan kafeslileri eğitmek yerinde kuryeci yada bu şekilde yaklaşan arkadaşlarımızı eğitir ve onlara bunu anlatabilirsek bence işte ozaman bizler de rahat birer nefes alabiliriz.

Saygılar sunuyorum...

inci
05.Haziran.2007, 11:56
onlar ne kadar yanlış yaparlarsa ,ne kadar hızlı ve kuralsız kullanırlarsa motoru; o kadar çok para kazanıyorlar ,eğitim fayda vermez gibi geliyor bana sonuçta PARA var işin ucunda

agresus
05.Haziran.2007, 12:11
onlar ne kadar yanlış yaparlarsa ,ne kadar hızlı ve kuralsız kullanırlarsa motoru; o kadar çok para kazanıyorlar ,eğitim fayda vermez gibi geliyor bana sonuçta PARA var işin ucunda

bu durumda örtmenim, yapılan gösterinin de bi anlamı kalmıyor gövde gösterisi olması dışında... her sene aynı yere gider daha çok arkadaşı anarız, olur biter...

inci
05.Haziran.2007, 12:15
Asla bunu temenni etmiyoruz tabii ki ...yani benim fikrimdi bu ,para kazanma yüzünden yapılan hatalar düşüncesi, böle de olmayabilir elbette ...yanılıyor olmayı isterim

agresus
05.Haziran.2007, 12:34
Asla bunu temenni etmiyoruz tabii ki ...yani benim fikrimdi bu ,para kazanma yüzünden yapılan hatalar düşüncesi, böle de olmayabilir elbette ...yanılıyor olmayı isterim

bu işin sadece para kazanmakla da ilgili olduğunu sanmıyorum örtmenim... iş yetiştirmek için hızlı giderler, kasklar yarım takılı cep telefonlarıyla konuşurlar, iş yetiştirme esnasında birbirleriyle kapışırlar... bu daha çok kültür ve eğitimle ilintili bişey...
bununla beraber bi abimizin dediği gibi motor kazalarında aslında suçun %80-85'i motorcuya ait olabiliyor... hızlı ve saçma sapan giden araca uyma durumu, 4 tekerlilerin yarışma arzuları, iki hızlı arkdaşın kapışma gösterisi vs... yıllar önce bi abim kawassakisiyle kadıköyden karşıya geçerken bi pontchiac(yanlış yazmış olablirim) musallat oluyo... abim o zamanlar genç ve deli kanlı... başlıyolar kapışmaya... trafikte bi pontchiac ne kadar hızlı gitsede - ki açık yolda hiiç yetişemezzz ayrıı- baya geriler kalıyo.. bizimki de taksime gitmek için çağlayan sapağından giriyo... "son hatırladığım" diyo abim "arkamdaki 4'lü yanan pontchiac ışıkları"... makina 6-7 kere bariyerlere çarpıyo... bi o yana bi bu yana... abimde... sol bacağının dizden aşağısını bedeninden uzuk bi yerlerde buluyolar... doktor DT'de dansçı olan abime dansı unut yürüyebilirsen şükret diyo... şükür şu anda hem yürüyo hem koşuyo bi yere kadar... ama tek ayak belirgin bi şekilde aksıyo... bu anlattığım hikaye 15 sene önce yaşanıyo... burda suç o 4 tekerde belki ama uymasaydı benim güzel abim.. yoluna devam etseydi.. sağa çekseydi... bi sigara yaksaydı... nebliim... neyse... mukadderat... ama insan bi çok kararını kendi verir ve verdiği kararlar onu bi yerlere ötürür... ve bi kaç yanlış kararlı arkadaş yüzünden bizlerde zararlı çıkabiliriz...

inci
05.Haziran.2007, 12:47
"" iş yetiştirmek için hızlı giderler, kasklar yarım takılı cep telefonlarıyla konuşurlar, iş yetiştirme esnasında birbirleriyle kapışırlar... bu daha çok kültür ve eğitimle ilintili bişey... ""

ben de bunu kastetmiştim zati, --iş yetiştirmek için hızlı gitmek, -- demek para kazanma ile aynı çizgi üstünde değil mi ?

agresus
05.Haziran.2007, 12:59
"" iş yetiştirmek için hızlı giderler, kasklar yarım takılı cep telefonlarıyla konuşurlar, iş yetiştirme esnasında birbirleriyle kapışırlar... bu daha çok kültür ve eğitimle ilintili bişey... ""

ben de bunu kastetmiştim zati, --iş yetiştirmek için hızlı gitmek, -- demek para kazanma ile aynı çizgi üstünde değil mi ?

bunun geçerli bi sebep olmadığını savunmuştum ama sanırım yanlış anlatmışım... bunlar sadece bahane... bu daha çok eğitimle ilintili bi şey... kültürle ilintili... başkalarına ve kendine saygıyla ilintili bi şey... hak yememekle, insan olmakla ilintili bi şey... başkalarını tehlikeye atmamak, kendinden başkasını düşünebilmek için belirli bi kültüre sahip olmakla ilintili bi şey...

Aksu
05.Haziran.2007, 13:09
Dün ve bugün işe gelip giderken dikkatimi çekti. Benim evle işyeri 30 gidiş 30 dönüş 60 km. Ankara içi.
Motosikletleri takip ediyorum kask takmış bir kişi görmedim genel de de düşük hacimli motorlar, arka teker sağa yatmış ön teker sola yatmış, aralardan hızla geçmeye çalışan öküzler. Geri zekalılar vuracaksınız birinin arabasına gebereceksiniz, karşı tarafın da başını belaya sokacaksınız. Evet bu iş bu kadar ucuz. Trafik de çevirmiyorki hiçbirini yaz cezasını çek motoru parka, hatta ehliyetleri bile yoktur. Otomobilli öküzlermi yok çok var onlar da ne yapıyor bu gibi geri zekalı motosikletleri takip edip çaktırmadan sıkıştırıryor, haberi yokmuş gibi yapı aralarda makas yapıyor.Al birini vur birine. Tabii böyle 4 tekerli öküzler düzgün yolunda giden kurallara uyan tam korumalı motosikletlere de bulaşıyor bazen neden çünkü öbür öküzler çanak tutuyor da ondan.

infinitedreams
05.Haziran.2007, 13:30
Dün orada son mesajlarda anlattığımız adamları savunmaya gitmedik ki zaten. Tek derdimiz dağıldıktan sonra şeridimde efendi efendi giderken orta şeritten sağ sapağa dalmak için birden önüme atlayan adama bir şeyler anlatmaktı. Tam korumamla, efendi efendi sürüyordum. Direksiyondaki maymun sinyali 'döneceğim' demek için değil 'döndüm' demek için verdi. Sağ arkamdan sapağa giren başka bir araba olmadığı için hayattayım. Ve Allah'tan bizim maymun son anda farketti de yolu ayıran bariyere bodozlama girmeyecek kadar boşluk açabildi bana. Olayı atlattıktan sonra kafamı çevirip baktım. Ne kadar da masumdu bizim maymun... 'pardon' işareti yaptı eliyle. Her şey halloldu böylece (ya sabır).

Biraz ilerde, trafiği sıkıştığı yerde yanaştım sağına. Ailesiyle beraberdi. "İnşallah" dedim, "bir gün aynaya bakmadan ve sinyal vermeden iki şerit atlayan bir araba şu arkada oturan çocuğunu çiğneyip geçmez". Cevabını bile dinlemeden gittim.

inci
05.Haziran.2007, 15:01
bilirsiniz ülkemizde mühendis,mimar ,olupta iş bulamayan çok insan var.... ,bunlardan bir kaçını tanıyorum.... Abinin yaşı oldukça büyük 40 civarında ,makina mühendisliği mezunu, oldukça uzun zaman iş aradı ,bulamadı...sonunda kurye olmaya karar verdi,hem motosiklet kullanacak ,hemde para kazanacaktı ,650 gs vardı kendinde, işe girdi... bir süre sonra karşılaştık bir toplantıda ...kendisi gibi çok fakulte mezunu kurye olduğundan , kuryeciliğin normal motosiklet kullanımından daha zevkli ve çok kazançlı olduğundan bahsediyordu..size onun cümlesini aynen yazıyorum "adrenalin son safhada, fakat bir okadar da rahatsın ; çünkü kuryesin ve herşey sana serbest ,zikzak yapmanın zevkini normal sürüşlerde alamıyordum,acaipta kazançlı eğer hızlıysan aldığın iş bir okadar artıyor"
şimdi ; bu abi mühendis ve yılların motocusu eğitimi daha nekadar yukarıya çekmemiz lazım ...ayrıca çok da insan sevgisi ile dolu diye bilirdik yani hümanist ve saygılı.... ben işte bu yüzden paraya bağlamıştım ...
ama demek olmuyor ki 4 tekerli maymunları savunuyorum ,onlar başlı başına birer klinik vaka ,kasıtlı adam öldürdüklerini bile düşünecek kadar çok hareketlerine tanık oldum ...

moonchild
05.Haziran.2007, 16:39
Okumak cehaleti alır, eşeklik baki kalır... Aslında örtmenimin bahsettiği bu durum okumakla, insanlıkla falan da %100 alakalı değil bence.. Bu bir saçmalık, beynin bir kısmında oluşan bir tür hasar belki de, psikiyatrik bir vaka hatta!! Profesyonel yardıma muhtaç bir durum!

Sağlıklı insanlar böyle motor kullanmaz, böyle araba da kullanmaz, böyle kamyon da kullanmaz!! Akli dengesi yerinde olan hiç kimse "adrenalin" bahanesiyle bu şekilde bilinçsizce canıyla oynamaz! Vücuttaki adrenalin seviyesini artıran birçok uğraş tehlikelidir ama bunların tamamını yapmak için "yaratılmış" ortamlar kullanılır, trafik değil!! Ölürsen sen ölürsün, elaleme dokunmazsın...

Ha bir de eğlence için "bak şimdi şu artiz motorcuyu nasıl sıkıştıracağım, aklını alacağım" tarzı yaklaşanlar da var olaya!! Bunların da acilen uzman bir hekim tarafından tedavi edilmesi gerekiyor! Hayatla oynamak eğlence olamaz!

Tüm bu gruplar arasında en masumu "görmedim", "farketmedim", "tahmin etmedim", "sinyal veremedim", "vermeye çalıştım ama arabanın sinyalleri bozuktu" gibi bahanelere sahip olan 4 teker şoförleridir bence... Ki yine bence bunların da acilen bir uzmana görünmesinde fayda vardır, çünkü dikkati bu denli dağınık-odakklanması bu denli bozuk şekilde araba kullanmaya devam etmeleri sağlıksızdır!!

Sonuç olarak iğne, çuvaldız, şiş, kasatura... Herhangi birini istediğimize batıralım. İster kendimize istersek araç sürücülerine, istersek kurye arkadaşlara... Bunların hepsinden akacak olan kan ortak paylaşımımız olan asfalta akacaktır! Şu veya bu, biz veya diğerleri... Kan her kimden akıyorsa, aynı asfaltın üzerinden geçtiğimiz için günün birinde bize de sıçrayacaktır!

Ben trafiği bir bütün olarak düşünüyorum ve toplum olarak acilen bu çıldırmış halimize bir son vermemiz gerektiğini düşünüyorum! Buna ben de dahil! Sağduyu sağduyu sağduyu!! Sadece biz motorcular için değil! Herkes için sağduyu!

agresus
05.Haziran.2007, 17:10
bahsettiğimiz eğitim üniversitede alınabilinecek türde bişi diil örtmenim... üniversiteye puanla giriliyo...insanlık yada kültürle diil...ezberci dürtü ne kadar ağırsa okadar rahat girilen bi yer üniversite... hatta sınavda yanındaki berindeki hata yapsın diye dua edilen bi yer... bi sürü molozun seçilmeden sadece puanına bakılarak alındığı bi yer... en azından benim okuduğum okul bi sürü kendini bilmez serseriyle doluydu... kısacası üniversite kesinlikle bi kıstas diil... sorun ailelerde... aile içi eğitimlermiz bozuk... ayıp, günah gibi kavramlarımız, erdem, inanlık gibi dürtülerimiz köreltilmiş, hurafelere dönüşmüş durumda... kötüye meyletmek kolay, iyilik üstüne hareket zordur... ister 4 ister 2 teker üstünde olsun... daha çok kazanmak için daha çok insanı rahatsız etmek, daha çok saygısızlaşmak,daha çok kırmak, çalmak, çırpmak...daha çok çalmak, kandırmak, kazıklamak daha çok ama daha çok kazanmak için... kırmızıda geçmek kul hakkına girmek diil midir?... yada yolunda, şeridinde standart bi şekilde seyr eden kişinin önüne atlamak... egsostunu cam dibinde baarttırmak... ve ya ve ya ve ya... üniversitede insanlık diye bişi öğretmezler.. yok öyle bi ders... ne seçmeli ne zorunlu... haysiyet, saygı öğretilmez üniversitede... kıstas olmaz olamaz....

Aksu
05.Haziran.2007, 17:13
AGRESUS +1000000000000000000000000000000000000000000000000 000000000000000000000000

yenikoylu_ua
05.Haziran.2007, 21:12
yürü be Volkanım Agresusum kim geçer seni şaka biyana yazdıklarının tamamına katılıyorum ama sebep ne olursa olsun kimsenin bir başka kişinin hayatını tehlikeye atma lüksü yoktur.Bu gibi insanların psikolojik tedavi görmeye ihtiyacı oldugunu düşünüyorum.

Tayfun
05.Haziran.2007, 22:56
Bir türke psikolojik tedavi kör kuyuya taş atmak gibidir, hayat şartları adamı fena bozuyor malesef....

okan
06.Haziran.2007, 14:30
bahsettiğimiz eğitim üniversitede alınabilinecek türde bişi diil örtmenim... üniversiteye puanla giriliyo...insanlık yada kültürle diil...ezberci dürtü ne kadar ağırsa okadar rahat girilen bi yer üniversite... hatta sınavda yanındaki berindeki hata yapsın diye dua edilen bi yer... bi sürü molozun seçilmeden sadece puanına bakılarak alındığı bi yer... en azından benim okuduğum okul bi sürü kendini bilmez serseriyle doluydu... kısacası üniversite kesinlikle bi kıstas diil... sorun ailelerde... aile içi eğitimlermiz bozuk... ayıp, günah gibi kavramlarımız, erdem, inanlık gibi dürtülerimiz köreltilmiş, hurafelere dönüşmüş durumda... kötüye meyletmek kolay, iyilik üstüne hareket zordur... ister 4 ister 2 teker üstünde olsun... daha çok kazanmak için daha çok insanı rahatsız etmek, daha çok saygısızlaşmak,daha çok kırmak, çalmak, çırpmak...daha çok çalmak, kandırmak, kazıklamak daha çok ama daha çok kazanmak için... kırmızıda geçmek kul hakkına girmek diil midir?... yada yolunda, şeridinde standart bi şekilde seyr eden kişinin önüne atlamak... egsostunu cam dibinde baarttırmak... ve ya ve ya ve ya... üniversitede insanlık diye bişi öğretmezler.. yok öyle bi ders... ne seçmeli ne zorunlu... haysiyet, saygı öğretilmez üniversitede... kıstas olmaz olamaz....yüreğine sağlık kardeşim...

FATİH
06.Haziran.2007, 23:11

Eveeet sevgili adminim..Senin sorularına cevap olabilirmi acaba ??? :)

http://www.youtube.com/watch?v=_fK5kDkwtLA

http://www.youtube.com/watch?v=t6mew5Q9om0

okan
07.Haziran.2007, 09:29
fatih kardeşim.. çok iyiydi bee. sabah sabah duygulandım birden....helede müzik tam olmuş... :cheesy:

FATİH
07.Haziran.2007, 11:09
fatih kardeşim.. çok iyiydi bee. sabah sabah duygulandım birden....helede müzik tam olmuş... :cheesy:

O müzik te elinde gitarla artçılık yapan bir arkadaş varya , onun eseri ve sanıyorum bu görüntüleride kullanarak klip çekecekmiş..

okan
07.Haziran.2007, 13:56

O müzik te elinde gitarla artçılık yapan bir arkadaş varya , onun eseri ve sanıyorum bu görüntüleride kullanarak klip çekecekmiş..tahmin etmiştim zaten...söylüyodu çünkü motorun üzerinde giderken...

Tayfun
08.Haziran.2007, 00:49
Bu şarkıyı hit parça yapmalıyız hele bi çıksın bakalım :)

handojoe
08.Haziran.2007, 01:17
bahsettiğimiz eğitim üniversitede alınabilinecek türde bişi diil örtmenim... üniversiteye puanla giriliyo...insanlık yada kültürle diil...ezberci dürtü ne kadar ağırsa okadar rahat girilen bi yer üniversite... hatta sınavda yanındaki berindeki hata yapsın diye dua edilen bi yer... bi sürü molozun seçilmeden sadece puanına bakılarak alındığı bi yer... en azından benim okuduğum okul bi sürü kendini bilmez serseriyle doluydu... kısacası üniversite kesinlikle bi kıstas diil... sorun ailelerde... aile içi eğitimlermiz bozuk... ayıp, günah gibi kavramlarımız, erdem, inanlık gibi dürtülerimiz köreltilmiş, hurafelere dönüşmüş durumda... kötüye meyletmek kolay, iyilik üstüne hareket zordur... ister 4 ister 2 teker üstünde olsun... daha çok kazanmak için daha çok insanı rahatsız etmek, daha çok saygısızlaşmak,daha çok kırmak, çalmak, çırpmak...daha çok çalmak, kandırmak, kazıklamak daha çok ama daha çok kazanmak için... kırmızıda geçmek kul hakkına girmek diil midir?... yada yolunda, şeridinde standart bi şekilde seyr eden kişinin önüne atlamak... egsostunu cam dibinde baarttırmak... ve ya ve ya ve ya... üniversitede insanlık diye bişi öğretmezler.. yok öyle bi ders... ne seçmeli ne zorunlu... haysiyet, saygı öğretilmez üniversitede... kıstas olmaz olamaz....

:cheesy: harikasın dostum. işte bu tip insanlar hayatta birşey üretipte ortaya koyamayan zavallılar. bunlardan her yerde var. adam yolda yanıma yanaşıyo yarışalım mı abi diyo biri yanaşıyo önünü kaldırıyo biri 20 30 metre arkama yapışıp zort diye geçip önüme dikiliyo biri geliyo kaç basiyo bu bıktım valla :x

Tayfun
11.Haziran.2007, 02:34
Demek sen istanbulda olsan kafayı yersin hando :D